Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:47 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Радиовишка (не е за хора със слаби нерви)  
Автор vitaminko (аудиот)
Публикувано23.01.13 19:59



Предупреждавам, че видеото не е за хора със слаби нерви и проблеми със сърцето! Те и авторите на клипа също предупреждават, че не е за всеки тази гледка!



Към тези, които евентуално се престрашат и гледат клипа, въпросът ми е:
"Какво мислите?"

Аз ако не друго поне почнах да правя отново гимнастика. Иначе за пръв път в живота ми през дланите ми изби пот. Направо се подмокрих! Дланите имам в предвид.

1913

Тема Re: Радиовишка (не е за хора със слаби нерви) [re: vitaminko]  
Автор huanji ()
Публикувано24.01.13 08:36



Тези пичове са истински йоги, в частта за контрол върху съзнанието. Трудността идва от вятъра, а не от височината. Иначе, във втори-трети клас съм ходил по ръба на покрива на блока, който е на 11 етажа и до някъде ми е ясно усещането.



Тема Re: Радиовишка (не е за хора със слаби нерви) [re: huanji]  
Автор vitaminko (аудиот)
Публикувано24.01.13 10:49



На мен само от гледането на клипа ми се завива свят, на живо на такава височина да не говорим. Вятърът е просто една от екстрите. Тези същите младежи в други клипове правят и други щуротии на вишката. Така, че основното тук наистина е самоконтрол на тялото и ума. На 100%.

И на мен ми се е случвало епизодично да съм на голяма височина без предпазни мерки. И тогава и сега имам световъртеж и срах от височини, но в тези редки случаи явно някакъв инстинкт за самосъхранение надделява и истинския страх съм го изпитвал след това - на сигурно и уютно местенце. Едно е сигурно, човек трябва да е много, много добре трениран за да си позволи този лукс на безразсъдство. Иначе като изключим виенето на свят тези клипчета ми действат доста ободряващо и определено ме мотивираха отново да се захвана с гимнастиката. Така, че въпреки ширещото се мнение, включително и в Русия, че тези младежи са безотговорни, ето че на мен ми подействаха позитивно.

Но, наистина ако не е подготвен човек въобще не трябва да се пробва! Тези младежи са много добри спортисти в стрийт фитнеса, така, че съвсем не са случайни!

1913


Тема Re: Радиовишка (не е за хора със слаби нерви) [re: vitaminko]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано26.01.13 14:54



Типично за индиго... Без капчица усещане за предпазливост, от типа да не се дърпа дявола за опашката...
Чувството за себесъхранение и състрадателност... липсва.
Много подобни герои са заминали... заедно с героизма си.

Човек какво ли не му минава през ума само и само за де се покаже/докаже, както пред себе си, тъй и пред "другите".
Пасив...
Тъй и много, барабар и моя милост е крачила по тези пътища. Сега, не мога да го нарека по друг начин, освен с думата "глупост".





Тема Re: Радиовишка (не е за хора със слаби нерви) [re: vitaminko]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано06.02.13 22:04



На това видео се вижда как двама работници се качват на върха на 600 метрова антена. Това им е работата, не се катерят за да правят стойки :)





Тема Re: Радиовишка (не е за хора със слаби нерви) [re: oтБpaxмaн]  
Автор vitaminko (аудиот)
Публикувано06.02.13 23:29



Гледал съм го и това видео. Едва ли всеки може да върши такава работа. Аз например няма да мога. На мен ми се завива свят само като гледам клипа. Виж "стойкаджиите" от радиовишката спокойно могат да я вършат тази работа.

1913


Тема Re: Радиовишка (не е за хора със слаби нерви) [re: vitaminko]  
Автор huanji ()
Публикувано07.02.13 09:22



Чудесна работа имат, макар и рискована. Но на полицайте не е по- малко рискована. Проблемът на вишката е, че се клати силно, а за вятъра въобще да не говорим, на тази височина никога не спира.





Тема Re: Радиовишка (не е за хора със слаби нерви) [re: huanji]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано07.02.13 10:08



Остави ти вятъра, в клипа казват, че ако излезе буря с гръмотевици няма никакъв начин да се слезе бързо от антената. Там се виждат едни заострени гръмоотводи по цялата кула. По тях става разреждане на електричеството. В случай на буря, те стават смъртни :) Иначе онези тарикати стойкаджии със сигурност си мечтаят да се качат на тази кула, кой знае какви мурафети ще направят ако отидат горе

Виж за работа ме съмнява че може да ги хванеш



Тема Re: Радиовишка (не е за хора със слаби нерви) [re: oтБpaxмaн]  
Автор vitaminko (аудиот)
Публикувано07.02.13 13:43



Виждам, че си в добра форма!



Въпросните "стойкаджии" поне тези в клипа от първия пост са много, ама много добре трениране атлети практикуващи стрийт фитнес. Гледал съм ги в други клипове на състезания по стрийт фитнес. С други думи не са случайни. Отделно има други клипове, където ясно се вижда, че други едни "смелчаци" не са подготвени и си играят на хазарт с живота, не че и стрийт атлетите не рискуват, но поне са подготвени много добре.

Какво мислиш за това:



Само 1% от катерачите практикуват free solo.

1913

Редактирано от vitaminko на 07.02.13 13:43.



Тема Re: Радиовишка (не е за хора със слаби нерви) [re: huanji]  
Автор vitaminko (аудиот)
Публикувано07.02.13 13:54



Ако не им се вие свят и най-вече не са уплашени до смърт, наистина е чудесна работа, макар и много рискована. Аз преди време трябваше да се катеря на един стълб-мачта с осветителни тела. Имаше си всички необходими предпазни мерки, вкл. около стълбите имаше допълнителна защита, т.нар. кош и въпреки това си беше страшно. Особено горе на най-горната площадка - около 40 метра височина, да видиш как се клати и имаш чувството, че си в открито море + плюс накацалите птици. Това от което най-много ме беше страх е да не се отчупи някое стъпало или част от площадката, защото тези мачти имаха доста ръжда по себе си и не бяха добре поддържани. В този ред на мисли радиовишката в Електростал не ми изглежда от неръждавейка, още по-малко пък поддържана и пребоядисвана и само това е достатъчно да ме гипсира. Единият от младежите твърдеше в един клип, че била щателно проверявана. Те си знаят.

Много рискови професии има. Полицаи, пожарникари, строители на високи обекти и т.н.

1913



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.