Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:42 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема "Дърдоризъм & Обърквизъм" ООД  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано16.12.11 23:25



През 70 и 80 те години в България все още комунизма беше в силата си и цензурата не позволяваше да се издават книги за йога философията, защото беше вид религия, противоречеше на комунистическата идеология. Книгите които намирахме по това време бяха все „апокрифни” незаконни. Печатаха се на циклостил или се преснемаха на ксерокс. По това време аз бях успял вече на си направя една цяла библиотека от подобни „незаконни” книги. Тези книги не вдъхваха доверие, бяха лош превод и написани с много грешки. Но все пак бяха единственият източник за информация по това време. Беше ми попаднала една книга за Агни Йога в която се говореше за някакво „невидимо всемирно правителство” на нашата планета в което някакви махатми управляват целият свят.

По това време аз бях лапнишаран, вярвах в какви ли не глупости. Говорихме си с мои приятели, също като мен запалени йоги на тези теми и си въобразявахме че там някъде в Хималаите има някакво тайно правителство от махатми, йоги с големи бради които живеят по няколко хиляди години!? Тези йоги изпращали месии по света за да разпространяват правилното учение… ей така си въобразявах какви ли не глупости.

Когато дойдох в Англия, първото нещо което направих бе да купя разни книги по йога и да се присъединя към местната йога асоциация. Председател на асоциацията беше една възрастна жена на име Дън. Тя беше на около 65 години по това време. Тя била повече от 40 години последовател на Кришнамурти и една от неговите приближени, в най вътрешният кръг от помощници. За мен това беше много интересно, разпитвах я доста за йога, мислих че е голям специалист и йога учител. Стана въпрос веднъж за Кришнамурти и за неговите връзки с „тайното световно правителство”. Очаквах че госпожа Дън ще започне да ми обяснява нещо за Хималаите, за Махатмите, за брадясали йоги от Индия. Вместо това обаче тя започна да ми говори за някакви конспирации, за еврейски банки, за масони, и т.н. които владеели света и го управлявали. Тя каза че те били предложели на теософското общество да намерят някой нов пророк, който да им служи. Говореше за Блаватска, Ани Безант, за Бейли, и т.н. и че Ротшилд и Рокфелер били спонсорирали тези личности и по тяхно желание решили да направят от Кришнамурти световен учител, който да води хората натам на където те желаят. Тя каза тогава, че те били „тайното световно правителство”. Тя каза че Кришнамурти бил обучен от Теософското общество с цел да служи на това „тайно световно правителство” но той се бил отказал от това.

Аз я слушах с половин ухо само и се правих че се приемам всичко което тя ми казва. В същото време обаче си мислих каква глупава жена. Мислих си че тя хабер си няма от „тайното световно правителство” което се намира някъде в Хималаите и че то се състои от разни брадясали махатми. Госпожа Дън замина да живее при дъщеря си в САЩ някъде през 1994 година, когато аз бях вече в Индия. Не съм я виждал повече от тогава, нито съм чувал нещо за нея. Но съжалявам, защото тя е знаела от устата на самият Кришнамурти истината, но аз просто не съм проявявал интерес да я слушам. Тя сигурно е гледала на мен като на идиот, и аз сега разбирам, че наистина съм бил идиот по това време.

Както и да е, аз забравих напълно за нея и нейните „лекции” за световната конспирация. Едва преди 4-5 години когато започнах да чета за различните тайни организации, за мафиите на евреите и на масоните, едва тогава започнах да правя връзка с думите на госпожа Дън. Едва тогава започнах да разбирам какво е това „тайно световно правителство” за което се говори в Агни Йога.

Оказа се, че Ротшилд, Рокфелер, и други банкови магнати още от преди много време са се смятали за тайно правителство на света. Така се смятат и днес. Те са спонсорирали теософското общество с намерение да премахнат съществуващите до сега религии и да установят нова всеобща световна религия която да им служи на тях. Те са тези които са дали пари на Блаватска и на Ани Безант да отгледат новият световен Мисия – Кришнамурти. Те са очаквали той да приеме тази задача и да им служи вярно, като им помага да установят пълен контрол над света. Кришнамурти отказва подобно предложение. Той е бил възпитан съвсем в духа на източните религии, бил е честен. Предполагам, че е било голям шок за него, когато разбира с каква цел е бил обучаван от Ани Безант и от теософското общество…

Сега само съжалявам че не съм бил достатъчно умен да разпитам за подробности госпожа Дън, тя сигурно е знаела доста от Кришнамурти.

Редактирано от KREDOR™ на 30.09.12 09:45.



Тема Re: "Дърдоризъм & Обърквизъм" ООД [re: oтБpaxмaн]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано17.12.11 02:29



Може би на Джиду му е омръзнало и освен всичко друго... да го чука отзад Ледбитер. Разбрал е, че освен световен месия, ще бъде и редовно ебан в задника в буквален и преносен смисъл.

Редактирано от KREDOR™ на 30.09.12 11:45.



Тема Re: "Дърдоризъм & Обърквизъм" ООД [re: бeз ycилиe]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано17.12.11 03:17



В отговор на:
Автор: бeз ycилиe
Тема: Re: Йога и световната конспирация

Може би на Джиду му е омръзнало и освен всичко друго... да го чука отзад Ледбитер.


Ледбитер е бил преди всичко 33 та степен масон!??? Най вероятното е че той е бил връзката между тайното световно правителство и теософското общество. Чрез него е ставало финансирането, планирането на всички задкулесни манипулации...

Идеята е била да бъдат унищожени всички религии и да бъде създадена нова световна религия която уж е основана на всички останали предишни религии. Кришна Мурти е трябвало да бъде новият месия.

Когато Блаватска пише за новата раса и за новото световно устройство, тя съзнателно е подготвяла плановете за "Новият Световен Ред" за който Джордж Буш обяви публично че е настъпил вече... Така и е било наредено от "тайното световно правителство" ...








Както и да е, какви са истинските причини за Кришнамурти да се откаже не знам, може само да гадая. Жалко че не знам нито адреса в САЩ, нито дори дали е жива госпожа Дън. Тя сигурно е знаела доста за това какви са причините... при това от първа ръка. Била е близък приятел с Кришнамурти в продължение на десетки години и една от неговите приближени и верни последователи помагачи...

Но може само да се досещаме за истинските причини, поне не ми се вярва това което е писано в официалните информации по този въпрос, нито пък вярвам на речта, писмата и обясненията на самият Кришнамурти по този въпрос. Масоните са известни с тяхната безмилостност и безкомпромистност спрямо всеки който отиде против тях. Убиват го на место. Затова Кришнамурти най вероятното си е мълчал

Редактирано от KREDOR™ на 30.09.12 11:45.



Тема Re: "Дърдоризъм & Обърквизъм" ООД [re: oтБpaxмaн]  
Автор svapnajana (непознат)
Публикувано18.12.11 09:35



"Но може само да се досещаме за истинските причини, поне не ми се вярва това което е писано в официалните информации по този въпрос, нито пък вярвам на речта, писмата и обясненията на самият Кришнамурти по този въпрос. "

Би било интересно да напишеш с няколко думи какви са били обясненията на Кришнамурти относно отказа му да им съдейства.
Ако те са го обучили, ако са го посветили, как е успял да се измъкне от тях?
Или се е отказал преди да стигне до края с тях и сам е открил истината?

Редактирано от KREDOR™ на 30.09.12 11:46.



Тема Re: Йога и световната конспирация [re: oтБpaxмaн]  
Автор Accolade (Erisian pope!)
Публикувано18.12.11 11:07



Прочети Илюминатус! трилогията (фантастика)
Илюминати пейпърс и другите неща на Уилсън :)

Много готино пише и запазва здравословен скептицизъм относно тайните общества



Освен това, другите му работи са свързани с йога. За него тя е един от езиците на тялото (невросоматика/психосоматика)

REALITY CHECKS NEVER BOUNCE!

Тема Re: Йога и световната конспирация [re: oтБpaxмaн]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано18.12.11 12:36



"Те са тези които са дали пари на Блаватска и на Ани Безант да отгледат новият световен Мисия – Кришнамурти. Те са очаквали той да приеме тази задача и да им служи вярно, като им помага да установят пълен контрол над света. Кришнамурти отказва подобно предложение. Той е бил възпитан съвсем в духа на източните религии, бил е честен. Предполагам, че е било голям шок за него, когато разбира с каква цел е бил обучаван от Ани Безант и от теософското общество…"

Човек остава с впечатлението от горния цитат, че тези двете едва ли не в тандем са работили по намирането на новия месия. Само, че в Уикипедия пише, че Блаватска умира 1891 година, а Кришнамурти се ражда 1895 г. Безант се среща с Блаватска през 1890 г., т.е. само година преди смъртта на Блаватска. Кришнамурти излиза на сцената едва през 1909 година. Така, че ако някой конкретно е усвоявал пари по "отглеждането" на Кришнамурти, това със сигурност не е била Блаватска. Ако за начало на промивката на Кришнамурти приемем 14-та му годишнина, излиза, че това което го е формирало като честен и почтен човек се е случило през първите му 14 години от съществуването му?!

"Но може само да се досещаме за истинските причини, поне не ми се вярва това което е писано в официалните информации по този въпрос, нито пък вярвам на речта, писмата и обясненията на самият Кришнамурти по този въпрос. Масоните са известни с тяхната безмилостност и безкомпромистност спрямо всеки който отиде против тях. Убиват го на место. Затова Кришнамурти най вероятното си е мълчал"

Ами фактът, че Кришнамурти не приема да е новият месия и така да се каже с лека ръка пропилява вложените в него пари би трябвало да е основателна причина за безмилостните масони да го убият. Вместо това той доживява завидни старини и през целия си живот пише книжки, изнася лекции и речи, въобще философства и бръщолеви и от това живее. Значи или масоните не са чак толкова безмилостни или просто те нямат пръст в цялата тази работа.

Не знам какъв ти е мотивът да пишеш за световни конспирации и т.н., но определено не си убедителен и слизаш на ниво евтина жълта преса.



Тема Re: Йога и световната конспирация [re: oтБpaxмaн]  
Автор blood2 ()
Публикувано18.12.11 18:35



Никоя власт не може да се справи с Информационните вълни. Никоя власт не може да ги заглуши. Всички опити са напразни. А това дали слугуваш на Добра или Зла Информационна вълна е друг въпрос. Материята е заглушителя, а Интелекта приемащия Информационните вълни. За да няма приемане, трябва да няма Интелект. Интелекта се проявява чрез победата и дрогата. Трябва да заличат тези две понятия също.

Редактирано от blood2 на 18.12.11 18:39.



Тема Re: Йога и световната конспирация [re: oтБpaxмaн]  
Автор Cirrus ()
Публикувано18.12.11 19:18



най-противната ми тема е за "световната конспирация"
не знам защо намеси и йога там
а ти къде си се набутал, в каква секта,не ме интересува

не ни занимавай с глупости





Тема Re: Йога и световната конспирация [re: бeз ycилиe]  
Автор Cirrus ()
Публикувано18.12.11 19:27



Джиду Кришнамурти за мен не е никакъв просветлен.
Изчегох всички подробности за живота му, както и книгите му и видях видеотата
- добре е за психолог, нищо повече

Жалчо за малкото момче, което са му съсипали живота разни секти
насила просветлен не се става, с никакви "практитики" и лъже-медитации

виж, U.G.Krishnamurti е друго нещо!
прочетете биография, прочетете книги, вижте видео...








Тема Re: Йога и световната конспирация [re: Cirrus]  
Автор Accolade (Erisian pope!)
Публикувано18.12.11 20:16



В отговор на:


виж, U.G.Krishnamurti е друго нещо!




В отговор на:


"I have no teaching. There is nothing to preserve. Teaching implies something that can be used to bring about change. Sorry, there is no teaching here, just disjointed, disconnected sentences. What is there is only your interpretation, nothing else. For this reason there is not now nor will there ever be any kind of copyright for whatever I am saying. I have no claims"

"I am forced by the nature of your listening to always negate the first statement with another statement. Then the second statement is negated by a third and so on. My aim is not some comfy dialectical thesis but the total negation of everything that can be expressed."




Ооо! Тоя Е просветлен колкото и да се прави, че не е

REALITY CHECKS NEVER BOUNCE!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.