Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:19 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Беседа относно Непритежаването  
Автор 9 Grass 8 ()
Публикувано31.08.12 16:49



Моля включете си субтитрите на Български.





Тема Re: Беседа относно Непритежаванетонови [re: 9 Grass 8]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.09.12 10:30



Не се заблуждавай и не заблуждавай другите. Остави го това дребно тарикатче Нитянанда. Той е бил първоначално в мисията на Рамакришна. От там е понаучил някой съвсем основни неща, но са го изгонили за некадърност и липса на дисциплина. Казват че го хванали на няколко пъти да онанира!?!?!? Дали е вярно не знам... но щом разправят може да е истина. Едно време в Пловдив имаше един ненормален на име Мильо, той така онанираше по улиците. За резил на пловдивчани сега са сложили паметник на Мильо на главната улица.. като че ли не е имало какво друго да сложат. При това паметника е точно така, Мильо си се пъхнал ръката в джоба... Та Нитянанда ми прилича на Мильо...

Специално за Апариграха - тоест непритежаването. Тук всички коментатори на Патанджали са единодушни. Непритежаването се отнася само за външни материални предмети. Това е една от петте Ями. Твоят Нитянанда БЪРКА АПАРИГРАХА с ВАЙРАГЯ!! Вайрагя това е да няма привързване към нищо. Това е общ термин, отнася се към абсолютно всичко. Споменат е в 15 и 16 сутра на първа глава. Вярно е че Непритежаването е вид Непривързаност!! Тоест вярно е че Апариграха е вид Вайрагя. Но Апариграха е само частен случай от Вайрагя!! Така както и останалиете Ями и Ниями са част от Вайрагя. Ако апариграха се отнася до абсолютно всичко, тогава защо трябва да се говори за останалите ями и ниями, и защо трябва изобщо да се споменава и Вайрагя?

Разбираш ли? Човека се опитва да бъде оригинален, опитва се да дава собствена интерпретация, но вместо това се излага и то яко

Не си губи времето с глупаци онанисти.. чикиджии де



Тема Re: Беседа относно Непритежаванетонови [re: 9 Grass 8]  
Автор 9 Grass 8 ()
Публикувано18.09.12 20:10



Е аз това го знам по друг начин




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.