Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:51 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Упражнение 5-мата тибетци  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано29.08.12 18:33



И по-точно какво се случва,
когато се изпълнява от... да кажем НЕдобри хора?
Доколкото знам са енергийни упражнения, каквито са и йогийските... От там нататъка не ми е много ясно, но все повече си мисля, че човек трябва да внимава с какво и как се захваща, особено ако е свързано с енергии...


Редактирано от TRlNlTY на 29.08.12 18:34.



Тема Re: Упражнение 5-мата тибетци [re: TRlNlTY]  
Автор huanji ()
Публикувано30.08.12 21:00



Не разбрах какво точно искаше да кажеш, иначе "Петимата тибетци" са ми от любимите.





Тема Re: Упражнение 5-мата тибетцинови [re: huanji]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано31.08.12 17:18



могат ли да вредят?



Тема Re: Упражнение 5-мата тибетцинови [re: TRlNlTY]  
Автор lenticularis (Curiosity)
Публикувано31.08.12 18:08



може
ако се секнеш или стъпиш накриво






Тема Re: Упражнение 5-мата тибетци [re: TRlNlTY]  
Автор huanji ()
Публикувано01.09.12 10:46



Не се препоръчват в топло време. Ако се започне изведнъж и се прекали, може да се появи световъртеж, главоболие и прилошаване. Което минава за кратко време.

Затова си има правила, започва се с малка бройка и всеки ден се увелиава изпълнението с едно повторение. Правят се бавно като ритуал и между всяко упражнение се включва преход, който може да бъде шива шакти мудра, или нещо друго, шоу гун например.



Тема Re: Упражнение 5-мата тибетцинови [re: huanji]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано01.09.12 15:38



ами тогава да обясня по-кратко и ясно:
имам познати, които ги правят... правят ги всеки ден и бързо, и... все повече изперкват, та се чудя дали е от упражненията или просто те са си изперкали, а упражненията засилват силата на изперкалия им мозък... та общо взето ме интересуваше луд човек ако прави енергийни упражнения дали няма да стане още по-вреден за обществото?...





Тема Re: Упражнение 5-мата тибетцинови [re: huanji]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано01.09.12 15:51



Да дадеш линк или накратко да обясниш какво представлява това упражнение .... защото това, което съм намирал като информация из нета, бе част от тренировката по джудо (това, баш като лапе се бях занимавал няколко месеца), та ако е същото, не разбирам за какви изперквания и полудявания може да става дума.



Тема Re: Упражнение 5-мата тибетцинови [re: TRlNlTY]  
Автор huanji ()
Публикувано01.09.12 15:53



Духовното съдържа прекалено много енергия, която има склонност да изважда твърде бързо всичко, което сме натрупали в себе си на посъзнателно ниво. Тук е ролята на учителя, който може да определи възможностите на ученика и да му дава толкова, колкото може да носи. Ако няма учител, всеки сам трябва да си преценява, а коректив е заобикалящият го свят. Усети ли противоречие със света около себе си, значи греши някъде.

Духовните практики много често ни правят неадекватни, защото не можем да трансформираме в реално време, т.е. да приемем предизвикателството да се изправим срещу себе си. В такива моменти, за себе си знам, че просто трябва да върна смукача.



Човека може да намали скоростта на изпълнение и да спре да взима на сериозно това, с което се занимава.



Тема Re: Упражнение 5-мата тибетцинови [re: Exaybachay]  
Автор huanji ()
Публикувано01.09.12 15:58



Има една книга, която ако нямаш, като любител на Ошо и Тантризма, бива да си набавиш немедлено - "Скъпоценност в лотуса". В нея "Петимата тибетци" са обяснени като е ли най- добре и подробно. Това са пет динамични ритуала, плюс още едно упражнение за сублимиране на сексуалната енергия. Не съм търсил линкове.

И аз не смятам, че сами по себе си предизвикват каквото и да било, ако човек си го няма и без това...





Тема Re: Упражнение 5-мата тибетцинови [re: huanji]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано01.09.12 16:09



Мерси!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.