Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 14.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Брахмане [re: edinica_nula]  
Автор lenticularis (Curiosity)
Публикувано27.08.12 21:52



няма


чак сега ли го разбра?






Тема Re: Брахмане [re: бeз ycилиe]  
Автор lenticularis (Curiosity)
Публикувано27.08.12 21:55



много добър анализ си направил
добре, че си дал и тая информация за санскрита
не че не го подозилахме, де..
и двамата са един дол дленки








Тема Re: Брахмане [re: lenticularis]  
Автор huanji ()
Публикувано27.08.12 22:11



Смесваш личността със знанието.





Тема Re: Брахмане [re: huanji]  
Автор lenticularis (Curiosity)
Публикувано27.08.12 22:36



ако виждаш знание в някой глупак, значи сиамия ти си сляп






Тема Re: Брахмане [re: lenticularis]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано28.08.12 07:36



Не, за радост, или за съжаление, до колкото има разлика...



Тема Re: Брахмане [re: huanji]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано28.08.12 07:42



Няма чисто знание, защото в знанието е замесена интерпретация.
Има да речем някакъв текст, човек го чете, но разбирането, начина по който човек разбира тази текст, зависи от много неща.

Например Свещенния Коран, Библията, приказки на Х. К. Андерсен...

Разбирането зависи много и от превода.
Преводи колкото ще човек.
Това кой превод ще счете човек за верен, на кой превод ще повярва, зависи също то много неща - не на последно място от нагласите в самия човек.

Затова за знаещ и познаващ се приема този, който има благоухание. Този, който огрява и топли.





Тема Re: Брахмане [re: edinica_nula]  
Автор huanji ()
Публикувано28.08.12 09:02



Напълно съм съгласен, не можеш да разбереш някой, ако нагласите не съответстват.



Моят учител беше практик и ми е предал различните подходи, затова на ниво практика не мога да бъда изненадан. В смисъл, че като видя нещо са ми ясни принципите, защо се прави и каква е идеята. Но пък с теория въобще не ме е занимавал и там имам нужда от още знания, за да се ориентирам.

Ако някой смята, че може да напише нещо по- добро от Брахман за веданта и класическата йога, просто да го направи и да допринесе за самото знание. Но, веднага си задавам въпроса в каква светлина ще го направи всеки. За теб не знам с какво се занимаваш, но не е йога, просто не дишаш с този дъх...

Инка е последовател на адвайта веданта, която се смята за най- напредничава понастоящем, но няма увлечения към йога. Безпътний също е последовател на адвайта веданта и крия-йога, повлиян от Шибенду. Но дори на него ще му бъде интересно(даже и с риск да ми се разсърди), че крия-йога описана в йога-сутра няма нищо общо с крия-йога на Шибенду. И тук вече показвам защо е нужно базовото знание, за да не говори човек несериозни неща. Като е много лесно да се види тази разлика – кундалини дишане е тантристки похват, Бабаджи с неговото златно тяло е най- висшата форма на тантристка реализация и т.н.

Жив човек греши, няма начин. Затова е нужно да знае, за да не вкарва в заблуждение и другите. Представи си какво би станало ако повярва някой, че крия йога спомената в йога-сутра е крия-йога на Шибенду? Става манджа с грозде и пълно подменяне на доктрините. А подмениш ли доктрината, подменяш и практиката. И после излиза Нитиянанда да говори за раджа-йога и казва, че пранаяма е раздухване на кундалини...



Тема Re: Брахманенови [re: huanji]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано28.08.12 12:38



В отговор на:
Автор: huanji
Тема: Re: Брахмане

Инка е последовател на адвайта веданта


Хехехехеее ти си бил голям шегаджия бе!

Твоята Инка е последовател на Уейн Ликерман което няма нищо общо с адвайта веданта. Трябва да развиеш първо интелекта си, да можеш да РАЗЛИЧАВАШ! Без да можеш да различаваш, не сравнявай Защото обиждаш адвайта веданта и правиш вятър на Инка, която затъва още по дълбоко в блатото на тарикат гуровците



Тема Re: Брахманенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано28.08.12 13:42



Ами добре, дай да видим разликите.





Тема Re: Брахманенови [re: huanji]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано28.08.12 23:03



И защо пък Крия Йога на Шибенду да не е Йога Сутра на Патанджали, откъде си сигурен, че не е?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.