Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:38 09.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Вишудхи чакра  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано14.08.12 13:53



Дайте бързо, смело, сръчно малко лесни техники за оправяне на тая чакра.
Имам проблеми с уши, гърло, чене, нервен възел на врата и дофторите нищо не откриват, та от дума на дума стигнах до пета чакра като източник на проблемите..

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Вишудхи чакра [re: Kaily]  
Автор unity ()
Публикувано14.08.12 19:41



Една по-модна насока:)) Шегувам се...За мен доскоро хюман дизайн беше манджа с грозде, но, когато усетих, че искам да ми изтълкуват картата, направих го. Не съжалявам, а и нищо шарлатанско или погрешно не чух при прочита, напротив.
Та...в картите ни има и недефинирани области, които понякога се напъваме да напълним с енергия за проявление. Ако едно гърло е недефинирано, може би ще работи оптимално, само, ако е поканено (да му е дадена думата да говори, пее и пр.) Недефинираното гърло може да иска непрекъснато първо да вземе думата и това да го натовари - казват, че често, за да работят недефинираните области, взимаме енергия от дефинираните и се изтощаваме. Може също едно дефинирано гърло да не се употребява по предназначение, да мълчи повече от нужното и да се потиска, което пак да доведе до дисбаланс. Факт е, че мой близък е с недефинирана зона на гърлото непрекъснато се покашля - нещо като опит за прочистване на гърлото. Той е посъветван да не взима пръв думата, да чака да го поканят, но може би за него хюман дизайн е глупост, та не го спазва. Но нещо в гърлото му непрекъснато роптае:) Друг познат, певец, също с недефинирано гърло, интуитивно си е напипал нещата и винаги в началото загадъчно мълчи:) Като започнат да го подканят, започва и след това не млъква:)). Може би затова нито кашля, нито се изтощава..знам ли.
Разбира се, ти може и да си много в час с темата, ама понеже не съм наясно си ли, не си ли, споделям.
Иначе другите ще пуснат техники, свързана с тая чакра, сигурна съм. Пък си и знаеш там за разни психични причини и първопричини на нещата:)))



Тема Re: Вишудхи чакра [re: Kaily]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано14.08.12 20:52



Аааа...
Тук в БГ имам СЕРИОЗЕН проблем с тази чакра на колективно ниво
Успех.



Тема Re: Вишудхи чакра [re: Tъpcaч_]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано14.08.12 22:53



Демек какво искаш да кажеш с това?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Вишудхи чакра [re: unity]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано14.08.12 22:56



Благодаря,
може би имам проблем с това, че не мога да млъкна, да си затворя устата и да не я отварям излишно.



Ма искам някакви съвсем елементарни йога методи, коя мантра, ХУМ, ХАМ, АУМ - некщо такова, да визуализирам син цвят в първи прешлен долу вдясто, да издишам през лява ноздра и после да плюя три пъти през дясно рамо.

примерно

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Вишудхи чакра [re: Kaily]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано15.08.12 10:28



Искам да кажа, че на повечето в БГ тази чакра е блокира.
То това си личи и по лицата им, навъсени, мрачни, ...
Но проблема за това идва и от Набхи.



Тема Re: Вишудхи чакра [re: Tъpcaч_]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано15.08.12 13:47



А Набхи какво е?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Throat Chakra Music [re: Kaily]  
Автор 9 Grass 8 ()
Публикувано15.08.12 18:42







Тема Re: Вишудхи чакра [re: Kaily]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано15.08.12 20:22



Манипура чакра.



Тема Re: Вишудхи чакра [re: Tъpcaч_]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано15.08.12 22:26



И какви са начинити за справяне с проблемите на тия две чакри?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.