Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:19 23.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема адвайта и съвременната физиканови  
Автор Nicca ()
Публикувано19.03.12 22:03



идеите на съвременната адвайта на Нисаргадатта Махарадж, Рамеш Балсекар и живия му наследник - Уейн Ликерман се доказват от съвременната наука в областта на физиката

(постнато в клуб "физика", но има връзка с Адвайта за илюзорността на света и как света се проявява в Съзнанието - основна теза в адвайта)



Хигс-полето и тъмната енергия

Тъмната енергия изпълва пространството и е 70% от енергията във Вселената!

В пространството има нещо, което отблъсква обектите в него (антигравитация) и съставлява 70% от масата на Вселената

Всичко във Вселената се задържа като обекти от сили, които преодоляват тласъка навън от Тъмната Енергия.
Но това няма да е вечно. Тъмната енергия ще раздалечава галактиките докато в пространството не остане Нищо.
Според модела силата на тъмната енергия ще се увеличава с времето и ще разкъса материята, всичко вътре в галактикте, дори атомите ще бъдат разкъсани - ядрата от електроните. Това ще е голямото разкъсване на пространството.

Според идеите на Хигс-полето за тъмната енергия разширяването на Вселената може да се дължи на енергията на самото празно пространство. (!)

(Спаред Нютон пространство е неподвижно, като сцена, където се случват обектите.)

Обектите, аз, дори самото пространство може да е подобно на холограма.
Всичко, което виждаме и преживяваме, всичко в триизмерната ни реалност, цялата вселена
може да е проекция на информация върху далечна двуизмерна повърхност, върху която се съхранява цялата информация.
Това физиците са научили от Черните дупки.
Реалността е двуизмерна, а триизмерният свят е хологравски образ от границите на Пространството.

Това е много странно: - Празното пространство оказва влияние на нашата реалност! (това което виждаме)

Преди се е мислело, че каквото падне в Черна дупка е загубено, цалата инфорчащия за него е изгубена.
Но физиците откриха, че макар и материята да изчезва с падането си в черна дупка, информацията за нея остава по повърхността на черната дупка (хоризонта на събитията) подобно на съхраняването на информация в компютър.
Това означава, че триизмертия обект изчезва, но остава като двуизмерна информация на повърхността на пространството.

Физиците доказаха, че Пространството в ЧД (черна дупка) притежава същите свойства и се подчинява на същите закони като Пространството извън нея и в цялата Вселена и както всеки обект в ЧД може да бъде описан чрез информация от повърхността на ЧД, така и всеки обект във Вселената е "запечатан" като информация на повърхността на Пространството, което ни обгръща!

С други думи - това, което "виждаме" и преживяваме като обекти и реалност е подобно на холограма. Т.е. триизмерният ни свят е илюзия, подобна на холограма.
А истинската Реалност е на повърхността на Вселената.

(за Адвайта "повърхността на вселената" е Съзнанието! - www.advaita.org)

Пространството е като Съзнанието - то е навсякъде около нас, но още сме далеч от разбирането на истинската му същвост. Това разбиране може да се случи индивидуално на всеки след стотици или хиляди години, а може и още утре!


това е част от текста на филма на PBS Nova - "The Fabric of the Cosmos" 2011гл - по книгата на Brian Greene "Тъканта на космоса"
(само забележката за адвайта е от мен)

Редактирано от Nicca на 19.03.12 22:08.



Тема Re: как физиката ме доведе до адвайтанови [re: Nicca]  
Автор Nicca ()
Публикувано20.03.12 02:58



след дълги години на търсене, безплодни с четене на Ошо и медитации по неговия метод и много други (но те явно са си изиграли ролята)
открих книгата на Рамана Махарши и метода за търсене на "себе си" - Кой съм Аз? - много трудно го разбрах, но с доста опити за секунди след въпроса изпадах в състояние на липса на его-съзнание (не може да се опише)

(благодаря на книжарниците, които внасяха руски книги)

после продължих търсенето и практиката на медитация "в сърцето" по метода на Рамана (за 15-20 мин опити за медитация изпадах за неопределено време навътре в сърцето, в нищото, но и в голяма благодат и любов...
- същото практикувах и по време на заспиване (Рамана го е описвал) и събуждане - ...(без да изпадам в подробности) - но търсенето ми беше голямо и много упорито...

тосле - търсенето продъ лжава ..Кой съм Аз? Кой съм аз без Его, без личност?.....много мъчително и упорито търсене...

Съдбата ми показа пак книжка на руския щанд - тази на Уейн Ликерман - Рам Дзъ - първата му книжка
от която получавах просвети от всяко от стихчетата му...

...а на задната корица пишеше името на Рамеш Балсекар...!

оттам търсенето на учителя на Уейн и намирането на книгите пак на руски на Рамеш...
Най-впечатляващите за мен бяха "Съзнанието говори" и писмата му с ученици,
като само 1 изречение оттам ми отвори Съзнанието....

каго физик знаех от квантовата физика, че за да има обект, трябва да има някой, който да го наблюдава
но това то знаех само теоретично и бях съгласна, убедена в това, но на ниво ум

но защо е така и как се праявява видимата Вселена на практика?
и въпросът Кой съм Аз в мъчително търсене, се преплитаха

..когато обаче прочетох от Балсекар, че
Съзнието се свързва с всеки обект, за да се прояви (за да се появи светът, обектитие) - веднага на момента Аз станах това Съзнание и видях света в Себе си и видях моето тяло и азът ми каго обекти, свързани с това Съзнание...при което азът и егото ми много мъчително почувствах, че не съществуват и никога не са съществували
това беше като смърт, много мъчително, разтрепелах се цялата, всяко мусколче се разтрепера от страх, че ме няма...
имаше Сграх!! като смърт
но бързо прамина в еуфорията, че съм безкрайно Съзнание...и това трептене на мускулчетата от тялото ми се превърта в блаженствено състояние на екстаз, на любов...

....
Няма да описвам подробности, но това продължи доста дни, месеци, като бавно отслабваше. В същото време си вършех задачите в живота външно като преди и никой почти не разбра промяната ми.

.....
други подробности от търсенето ми на Аза няма да давам,
просто исках да подчертая важността на физиката, която има роля в Пътя ми до Адвайга

Редактирано от Nicca на 20.03.12 03:05.



Тема Re: как физиката ме доведе до адвайтанови [re: Nicca]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано20.03.12 07:44



Докато не издигнеш Кундалини всичко ще остане на умствено ниво.
Г-н Его лесно не се дава.
Връзката с цялото се усеща над главата и тръгва от сърцето.



Тема Re: как физиката ме доведе до адвайтанови [re: Tъpcaч_]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано20.03.12 09:03



Връзката с цялото се усеща над главата и тръгва от сърцето.

Да де, г-н Его не се дава лесно - има си и глава, и сърце.





Тема Re: как физиката ме доведе до адвайтанови [re: nonetheless]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано20.03.12 20:56



В сърцето е Атма и неговите аури, трябва да управляват аурата на Ахамкара.



Тема Един приятелски съвет... [re: Nicca]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано21.03.12 01:42



В отговор на:
Автор: Nicca
Тема: Re: как физиката ме доведе до адвайта

каго физик знаех от квантовата физика, че за да има обект, трябва да има някой, който да го наблюдава


Хехехе колкото аз съм трамвай, толкова и ти физик. Дори на децата от първи клас не го казвай за да не ти се смеят



това беше като смърт, много мъчително, разтрепелах се цялата, всяко мусколче се разтрепера от страх, че ме няма...
имаше Сграх!! като смърт
но бързо прамина в еуфорията, че съм безкрайно Съзнание...и това трептене на мускулчетата от тялото ми се превърта в блаженствено състояние на екстаз, на любов...

....
Няма да описвам подробности, но това продължи доста дни, месеци, като бавно отслабваше. В същото време си вършех задачите в живота външно като преди и никой почти не разбра промяната ми.


А сега един приятелски съвет. Не разправяй на тези които разбират от йога тези неща за да не ставаш за смях. Особено внимавай да не те чуят специалните доктори които се занимават с духовно напреднали като теб, защото ще те съберат с Търсача във веселата болница В същност ще си допаднете там с него ще намерите общи приказки



Тема Re: как физиката ме доведе до адвайтанови [re: Tъpcaч_]  
Автор Nicca ()
Публикувано21.03.12 08:36



е, значи ми се е дигнало






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.