Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:10 11.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Кундалини йоганови  
Автор coffeemate (минаващ)
Публикувано20.01.12 13:03



Има ли някой тук, който да практикува или да е практикувал точно този вид йога? Бихте ли споделили вашите промени, настъпили в следствие на практикуването и ако може да си спомните, кое е първото нещо, което забелязахте като следствие от тези занимания.



Тема Re: Кундалини йоганови [re: coffeemate]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано20.01.12 22:43



Спокойствие и по-добра концентрация.



Тема Re: Кундалини йоганови [re: coffeemate]  
Автор huanji ()
Публикувано20.01.12 22:47



Има много системи по кундалини-йога, зависи за коя говориш.



Тема Re: Кундалини йоганови [re: huanji]  
Автор coffeemate (минаващ)
Публикувано28.01.12 19:27



Извинявайте, че не отговорих досега. Когато ме попита коя точно, че много системи имало и аз се засрамих, че не съм разбрала на какво ходя.. Исках да изчакам два дни, за да мога да питам все пак..

Обаче ме гепи грипа...
Спомням си, че учителката обясняваше, че имало И друго направление Кундалини Йога, което било с религиозна насоченост.
Аз съм съвсем съвсем начинаеща- ходила съм 1 път. Хареса ми. А това, което най-много ми хареса е, че спряха да ме болят мускулите на гърба /а те ме боляха яко../. Това ми е първия ефект от заниманието.



Тема Re: Кундалини йоганови [re: coffeemate]  
Автор huanji ()
Публикувано28.01.12 19:56



Нищо, има време.





Тема Re: Кундалини йога [re: coffeemate]  
Автор coffeemate (минаващ)
Публикувано09.02.12 11:48



Чудя се дали механичното изговаряне на мантрите е безопасно. Имам предвид това, че хората като започнат да практикуват йога им се казва- изговаряте това и това.. и дишате и т.н. Казва ни се, че мантрите са силни и имат въздействие. Всеки звук има вибрация. Дотук добре. Ама начинаещия ги изговаря механично. Никой не може да ме убеди в противното. Да не кажа и че ми се струва , че и не толкова начинаещите /тези дето прекарват години наред по различни йога практики/ също изговарят мантрите без да ги разбират. Та се чудя.. струва ми се, че не постъпвам правилно да се захващам на практика с нещо, за което нямам теоретична подготовка и може би и нещо друго ми липсва. Вие как мислите?



Тема Re: Кундалини йога [re: coffeemate]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано09.02.12 11:54



Безопасни са колкото АЕЦ.



Тема Re: Кундалини йога [re: KREDOR™]  
Автор coffeemate (минаващ)
Публикувано09.02.12 12:26



я ми обясни сега какво имаш предвид, моля те!



Тема Re: Кундалини йога [re: coffeemate]  
Автор huanji ()
Публикувано09.02.12 12:38



Мисля, че първо е необходимо да се мисли с езика на Йога. Йога е потискане на модификациите на съзнанието.

Самото съзнание притежава огромна енергия, която се движи и захранва постоянно всички васани. Можеш да наблюдаваш и ще видиш как в съзнанието изскачат най- различни неща, а това което се случва е непрекъснатият процес на подхранване на васаните. Йогите знаят, че ако фокусът на съзнанието се придържа далеч от васаните, те престават да бъдат подхранвани и постепенно губят мощ.

За целта йогинът изолира една васана, която прави доминираща над всички останали. Това може да е дхарана, мантра, просветлението, ища девата или нещо друго. Но принципът е важен. Т.е. целта на мантра е да предпази съзнанието от допир с васаните или казано с други думи - да спре да ги подхранва. Разбира се тази доминираща васана може да е някакво качество, но все пак в определен период от развитието и тя ще трябва да бъде подложена на "обезводняване" от реката на съзнанието, което се нарича - съзнание в равнището на потискане.



Тема Re: Кундалини йога [re: coffeemate]  
Автор a6ooo ()
Публикувано09.02.12 15:00



Здравей

,
механичното правене на каквото и да е, според мен не е за предпочитане(естествено може да има и изключения , но много рядко).
Защото има опасност след време да ти омръзне , да ти стане досадно това нещо. Понеже на подсъзнателно ниво ти не виждаш истинския ефект , защото не си се опитал да вникнеш , да осъзнаеш това което извършваш (защото си дал команда това да става механично и до там).
Много по-голям е ефекта , когато правиш едно упражнение с желание , с удоволствие , с осъзнаване, а не защото трябва в определен час, ден .....
Специално за мантрите трябва да знаеш какво е значението им и какъв смисъл ти предаваш на това значение.
Например мантрата - Ом Намах Шивая
значението й е : отдавам се, прекланям се пред Теб, търся закрила в Теб, да бъде волята Ти.
Трябва да разбереш значението на всяка една от тези думи , да ги почувстваш с цялото си Същество , когато ги изговаряш.
И тогава може да е достатъчно само 1 път да се каже или припомни на ум , за да почувстваш ефекта , отколкото да прекараш часове, дни.... в механично повтаряне.
Така ти си вникнал , слял си се , осъзнал си, почувствал си значението тези думи и техните вибрации, които резонират на подсъзнателно ниво , във всяка една клетка на твоето тяло, на цялото ти Същество.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.