Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:58 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема започнах да усещам файдата от йогатанови  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано19.01.12 09:30



взе да ми e кеф да ходя на упражненията, осъзнах че въпросите, които ви задавах тука в началото са били безсмислени, в смисъл че отговорите им мога да си ги дам само аз ... не знам дали е само от йогата, защото изпpочетох доста книги, но започвам да усещам че пъзела на живота ми се подрежда ... много е интересно ...





Тема Re: започнах да усещам файдата от йогатанови [re: DarkSide]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано19.01.12 09:46



В отговор на:
Автор: DarkSide
Тема: Re: започнах да усещам файдата от йогата

взе да ми e кеф да ходя на упражненията, осъзнах че въпросите, които ви задавах тука в началото са били безсмислени, в смисъл че отговорите им мога да си ги дам само аз ... не знам дали е само от йогата, защото изпpочетох доста книги, но започвам да усещам че пъзела на живота ми се подрежда ... много е интересно ...


Щом си в началото, най вероятното е, че грешиш в заключенията

Не винаги но... Кажи какви въпроси си задавал?



Тема Re: започнах да усещам файдата от йогатанови [re: DarkSide]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано19.01.12 09:51



Винаги е така - в един момент усещаш, че първоначалните въпроси и мотивация, поради които си започнал да се занимаваш с нещо, не са били от най-правилните, но пък благодарение на тях си започнал.

Истината е, че човек непрекъснато открива, че мотивите му се менят, защото се развива и променя (ако се развива и променя). Не искам да те плаша, ни най-малко, но и първоначалния ентусиазъм минава. Затова дай на тялото си колкото се може повече усещания от йога практиките, то ще ти е главния съюзник, когато/ако дойде момент да се питаш какъв е смисълът от всичко това.
Като мине тоя момент, ще си доволен с това, че няма смисъл - духовните алабализми са най-безсмислените, от гледна точка на житейската философия на съвременния човек.

Радвам се за теб!

___________



Тема Re: започнах да усещам файдата от йогатанови [re: mo32®]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано19.01.12 10:00



спрях да се питам за смисъла, осъзнах че смисълът от йогата е тя да се практикува осъзнато, това ми е достатъчно като смисъл, още повече че той е същия и за живота, Вселената и всичко останало

радвам се че се радваш за мене, за мен радването е съвсем ново усещане, все още непривично





Тема Re: започнах да усещам файдата от йогатанови [re: oтБpaxмaн]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано19.01.12 10:05



каквото и да напиша все ще е грешно, защото пиша с думи, а думите не са подходящи за случая, освен може би тези двете, ... соooo ... хамммм ...





Тема Re: започнах да усещам файдата от йогатанови [re: DarkSide]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано19.01.12 11:01



спрях да се питам за смисъла

Нищо не е постоянно, а моментно. Приеми го като приятелско споделяне. Случвало ми се е няколко пъти, да изпитвам сериозни кризи, свързани с неща, които съм приел за даденост или за отработени. И в един момент - БАМ! БАМ! завръщат се с нова и по-голяма сила.

Причината е, че човек навлиза по-надълбоко в себе си, където са скатани много подтиснати неща. При това, един проблем може да е подтиснат на много нива и неговото отработване да отнеме години, копаейки надолу в несъзнаваното и откривайки различните му части, пласт по пласт.

И нещо, което постоянно преоткривам - причината да се иска тялото да е здраво и издържливо. В момент на криза, единствената истинска котва, с която разполагаме, единственият фар, който да ни води, това е тялото. Последната ми криза беше опустошителна, за пръв път изпитах такъв трус, с такава сила. Ако ме беше хванала в момент, в който съм се отпуснал, включително и на телесно ниво, със сигурност щях да изпадна в някоя депресия. Но понеже се старая да поддържам инструментите си в изправност, тялото ме спаси. Съмнявам се някой около мен да е разбрал какво се случва. Продължих със ежедневните задължения без никаква разлика, макар да усещах, че съм отегчен до безкрайност от тях. Продължих и със заниманията, свързани с физическия ми тонус, дори ги усилих.

И както дойде внезапно, така и си мина внезапно. Но без физическата издържливост, нямаше да устискам.
Така че имай едно наум и, ако си решил да задълбаваш в себепознанието, имай предвид, че ще имаш нужда от мускули, които да подкрепят психиката ти в един момент. Може и да не се наложи, но, повярвай ми, ще искаш да ги имаш, ако се наложи и ще съжаляваш, ако ги нямаш.

Затова: асани, асани, асани! Хем те заздравяват, хем катализират процесите. (Ако си падаш по фитнес или други спортове - препоръчвам с две ръце. Силовите упражнения изкарват напрежението и агресията, мнгоо добре ги отработват)

Не ме разбирай неправилно - може да има и други начини, само споделям какво работи при мен, все неща, които съм научил от други хора, при които също работят. Но пък може да се събираме подобни по характер и "конструкция" хора.

___________



Тема Re: започнах да усещам файдата от йогатанови [re: DarkSide]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано19.01.12 11:05



О, стигнали сте до аджапа-джапа. Чудесна практика - дишането "по конец"(подобно при даоската алхимия е дишането между долен и среден тан тиен), визуализирането на светлината, следването на звука.

Поне до там съм стигнал, възможно е практиката да се развива доста по-натам.

Това ли правите вие, или е по-различно?



___________



Тема Re: започнах да усещам файдата от йогатанови [re: mo32®]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано19.01.12 11:38



ходя два пъти седмично, при една и съща даскалица, но групите са различни и се правят различни неща, релаксиране и дишане има в двете, в едната се правят упражнения за чакрите, а в другата има по-дълга медитация и по-кротки упражнения ... аз обаче досега присъствах само телом, защото вътрешно или се съпротивлявах, или си задавах тъпи въпроси ама как точно се прави упражнението и се безпокоях дали го правя правилно и дали ще има ефект, или просто си блеех и си мислех за работата и проблемите си и само хабях йогата така да се каже и напълно логично нямаше ефект и бях тръгнал да се отказвам ... съвсем отскоро се мъча да съм там осъзнато и разликата веднага се усеща, но още съм съвсем в началото да мога да дам някакво смислено описание на това какво всъщност правим и как тялото и съзнанието ми реагират



Тема Re: започнах да усещам файдата от йогатанови [re: mo32®]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано19.01.12 11:44



благодаря за съвета и споделянето, прав си, ще се опитам да си подсиля тялото, дължа му го, защото то напълно невинно отнесе целия голям зор, който му причини психиката ми, и все още може да се освести ...



Тема Re: започнах да усещам файдата от йогата [re: mo32®]  
Автор huanji ()
Публикувано19.01.12 12:46



първоначалния ентусиазъм минава

Така е, но който издържи и не се откаже, в последващите години може да се радва на един много спокоен, мек и кадифен ентусиазъм, който е сам по себе си, без да зависи от нещо. А ако премине и изпитанията на живота, които в определен момент ще му пречат да се занимава, все ще успее да си подреди живота по начин, по който да вмести йога и нейните практики.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.