Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:41 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re:В памет на загиналите българи [re: ratna]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано08.01.12 06:54



Това, което пишеш, просто не ми се вързва с топлите отношения между Тито и Георги Димитров по това време и идеите им да изградят заедно обща Балканска федерация.

Най-напред да видим какво е положението на Тито по онова време:

Тито е един от двамата комунистически водачи в новите сателити на Сталин, който разполага със собствена държава. (Другият, но с далеч по-малка стратегическа стойност, е Енвер Ходжа.) Тито има реална власт в държавата си: контролира въоръжените сили и репресивния апарат и, най-важното, в страната му няма съветски окупационни войски. За разлика от останалите марионетни глави на правителства в Източна Европа, той не може да бъде уволнен по телефона, когато се наложи.

А сега за отношенията Тито-Димитров:

Първите стъпки към междудържавен съюз се предприемат от югославска страна още преди края на войната, когато Тито и Димитров се срещат в Москва през есента на 1944 и си говорят по въпроса за евентуално обединение - по инициатива на югославската страна, разбира се. Тито, за разлика от Димитров, може да си позволи да има геополитически идеи.

Димитров свидетелствува в дневника си (10 януари 1945): „Сталин се обади и ми каза следното:

"Югославяните ми съобщиха, че предложили на българите България да влезе в Югославия на онези права, както сърбите и хърватите. Но българите не се съгласили с това и настоявали за създаване от Югославия и България на равноправна българо-югославска държава. Аз казах, че българите са прави, а югославяните не са прави. Би следвало от Югославия и България да се създаде двуединна държава на равноправни начала, нещо като бившата Австро-Унгария. Иначе влизането на България в Югославия ще означава поглъщане на България...”


Това, за което пишеш, е преди всичко масирана комунистическа политическа разправа с "класовия враг" с българско монархо-фашистко самосъзнание. Тя не се различава съществено от подобните масови разправи на българските комунисти с "класовия враг" в собствената им страна.

Поради това"Кървавата коледа" в Македония съвсем не е била възприета като антибългарски акт от вече завзелите властта в България български комунисти. Още повече, че подобни масови етнически прочиствания на Балканите, за съжаление съвсем не са патент само на комунистите:



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re:В памет на загиналите българи [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано08.01.12 07:09







То не само ти, но и аз досега не бях чувал за това.

Ако избитите и репресираните бяха евреи, а не българи, не само ние, но и цял свят щеше да знае за тях. А Сърбия, като правоприемник на бивша Югославия, и досега щеше да изплаща обезщетения на оцелелите и на роднините на загиналите...

В това отношение евреите могат да ни служат за пример. Народ, чиято държава не защитава, своите собствени сънародници навсякъде по света, подобно на Израел, за мен е осъден на дегенерация и изчезване.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Само факти [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано08.01.12 07:36



Горбачов със сигурност не е евреин.

Обаче евреи са Андропов, Медведев и Жириновски.

За Путин не е ясно.

Днес е известно, че бащата на Юрий Андропов се е наричал Левл (Владимир) Либерман и е бил полски еврей, а майката е била Геня (Евгения) Файнщейн. Баща му е бил телеграфист на жп станцията Нагутска и е умрял от тиф през 1919 г. Вдовицата му се е преместила със 6-годишния си син в Моздок, където се е омъжила за гърка Андрополу, който осиновил Юрий. Но и вторият баща скоро умрял и му оставил в наследство своята фамилия, преведена на руски като Андропов.

Тези факти за произхода си Юрий Андропов укриваше старателно и вероятно нямаше да излязат наяве, ако не бяха някои случайни находки. В лъжите участваше и неговият близък помощник и бъдещ председател на КГБ Владимир Крючков, който твърдеше, че Андропов не е роден през 1914 г., а през 1915 г., че баща му е бил донски казак, а майка му - от дребната буржоазия.










П.П. Ето ти един класически поглед върху мощта на еврейското лоби в САЩ:



И един провалил се опит за опасна и шокираща манипулация на обществено мнение в САЩ, дело на виден американски журналист от еврейски произход:



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.

Редактирано от Aлekc на 08.01.12 07:57.



Тема Re: Бедният Витаминко се разсърди [re: oтБpaxмaн]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано08.01.12 15:03



много си е добра темата, не им се връзвай!

Само понякога трябва да не си толкова пристрастен. Иначе си е ОК.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re:В памет на загиналите българи [re: Aлekc]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано09.01.12 10:09



В отговор на:
Автор: Aлekc
Тема: Re:В памет на загиналите българи

В това отношение евреите могат да ни служат за пример. Народ, чиято държава не защитава, своите собствени сънародници навсякъде по света, подобно на Израел, за мен е осъден на дегенерация и изчезване.


Хем съм съгласен с теб, хем не.

Съгласен съм, че ако искаме да съществуваме като нация за в бъдеще, трябва да се учим от евреите. Евреите скачат като ужилени, като един, ако някой ги засегне. Защитават интересите си. Това са го развили в продължение на хилядолетия да са чужденци без собствена държава.

Но ако ме питаш мен, аз пет пари не давам за българската нация. Пет пари не давам за никоя нация, ако ще да е германска, еврейска, английска, китайска, индийска, патагонска и т.н. Пет пари не давам за никоя нация. Мисля че човечеството ако трябва да просъществува за по дълго време единствената алтернатива е ВСИЧКИ НАЦИИ ДА ИЗЧЕЗНАТ!!!

Мисля също, че сега е времето когато този процес трябва да започне. Не може да изчакаме още 5000 години да речем защото човек вече знае твърде много и това знание е достатъчно за да се самоунищожи. Наличието на "нации" само развива чувството за егоизъм, за себичност, за идентификации, за погрешни идеи АЗ СЪМ ПО ДОБЪР ОТ ДРУГИТЕ!!!

Виж какво става в миналото! Хитлер разпространява тъпизма че арийците са най най по

Славяните били тор на арийското племе!?!??? Аре стига де... Хитлер за мен е бил честен човек който е бил заблуден от сляпа вяра в науката и от твърде голямо его!

Ами виж евреите! Те пък се мислят за богоизбрана нация??? Това какво е? Пак същото.

В това отношение мисля, че съм съгласен с пустата "световна конспирация" (до колкото тя е реална), че границите в света трябва да изчезнат и че всяка религия трябва да си отмре. Да живее атеизма!!

Онова което ме съмнява в "световната конспирация" е това, че хората там са неизвестни, мотивите им са неизвестни, те не са избрани демократично, не подлежат на проверка за техните действия!! За това ще пише скоро, за моите опасения!!

Редактирано от oтБpaxмaн на 09.01.12 11:20.



Тема Re:В памет на загиналите българи [re: oтБpaxмaн]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано09.01.12 10:31



В отговор на:

Хитлер за мен е бил честен човек който е бил заблуден от сляпа вяра в науката и от твърде голямо его!




:)) Напомня ми на някой, ама не мога да се сетя на кого.



Тема Re: Само факти [re: Aлekc]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано09.01.12 10:57



Алекс!!! Все повече се убеждавам, че ти си човек с отлични познания и човек може да говори с теб рационално (за разлика от нещастният Витамнко който е с промит мозък

- но му е простено, май все още е хлапе и му трябва време да ферментира )

В отговор на:
Автор: Aлekc
Тема: Re: Само факти

Горбачов със сигурност не е евреин.

Обаче евреи са...


Много е трудно да се каже кой е евреин и кой не. Поради две причини.

Първо няма точна дефиниция за това кой е евреин и кой не. Например някой от Ротшилдовците вече не би трябвало да са евреи, тъй като са "производни" на смесен брак, между гои и евреи!! Просто факта че те са толкова могъщи кара нещастните равини да ги приемат за евреи!!

(Моето мнение е че това е пълна глупост, идиотщина, простащина. Ние всички сме една смесица от множество народности и е смешно да се твърди че някой си бил от евреин или ариец!! Хитлер би се обърнал в гроба днес ако разбере че неговите гени показват че той е негър и евреин плюс кой знае какво друго Всички народности, всички националности трябва да изчезнат напълно, това е лудост, това е илюзия, това е заблуждение, това е недовиждане на истината, да се идентифицира човек с някой националност или народност!!! )

Втората причина да е трудно да се каже кой е евреин и кой не е самата еврейска конспирация. Те пускат какви ли не заблуждения, какви ли не лъжи, за да объркат хората. Я виж тук всички са евреи




Хайде стига де, това е идиотщина...

Едно време Гьоринг е казал: "Аз съм този който решава кой е евреин и кой не!" И той е бил прав човека. Дали си евреин или не зависи единствено и само от това как е програмиран мозъкът ти от ранно детство. Дори и най големият евреин ако го подложат на изследване на ДНК ще се окаже смесица от един господ знае какви националности

(между другото, много интересно, оказа се че Гьоринг не е в списъка на нацистите!!??! Защо не знам? Гьоринг не е бил нацист!?! Няма го в списъка за нацисти???
)

Както и да е, важното е за мен, че НАЦИОНАЛНОСТИТЕ И НАЦИОНАЛНОСТНАТА ПРИНАДЛЕЖНОСТ Е ЕДНА ИЛЮЗИЯ!! ЕДНА ЛЪЖА! ЕДНО ЗАБЛУЖДЕНИЕ! ЕДНО НЕДОВИЖДАНЕ! ЕДНО ТЕСНОГЛЕДСТО!!

Колкото по скоро изчезне, толкова по добре...

Редактирано от oтБpaxмaн на 09.01.12 11:22.



Тема Re: Само факти [re: Aлekc]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано09.01.12 11:05



В отговор на:
Автор: Aлekc

П.П. Ето ти един класически поглед върху мощта на еврейското лоби в САЩ:

Shah of Iran and Mike Wallace on the Jewish Lobby - 35 Years ago


Ааа примери има много в това отношение. Жалко че Витаминко не може да чете и говори английски за да му покажем повече информация



Алекс, пак ти казвам, обърни внимание на този професионален журналист който пише и говори под ника брат Натаниел! Човека е страшно ерудиран, знае много, той е "вътрешен" що се отнася до еврейските въпроси и дава точна информация. Може да се научи много от него!! Виж какво казва той за еврейските лобита в САЩ!!




И един провалил се опит за опасна и шокираща манипулация на обществено мнение в САЩ, дело на виден американски журналист от еврейски произход:

Apologize to the World Mr. Wallace and Return that Emmy


Благодаря за линка, това беше наистина интересно. Не че ми дава някаква нова информация, но показва че има манипулиране зад завесата, показва че хората биват съзнателно залъгвани и лапни шарани като Витаминко се хващат на въдицата



Тема Re:В памет на загиналите българи [re: KREDOR™]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано09.01.12 11:08



В отговор на:
Автор: KREDOR™

:)) Напомня ми на някой, ама не мога да се сетя на кого.


Може да ти напомня, но има разлика. Защото аз мога да правя разлика между добре установени факти и предположения и теории!! Знам, че земята не е плоска от една страна, от друга страна знам, че теорията на Айнщайн не е сто процента сигурна!!



Тема Re:В памет на загиналите българи [re: oтБpaxмaн]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано09.01.12 11:30



Добре, вече съм спокоен!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.