Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:07 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Сант мат?нови  
Автор Фeйщицaтa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано01.12.11 18:37



Днес видях в центъра един плакат на някакъв духовен учител от движението? / обществото? Сант Мат. Нищо не запомних, освен, че ще е в събота, нейде на ул. "Кракра". Почти никога не ми се ходи на такива "мероприятия", но сега взе, че ми се доходи. Някой може ли да ми даде повече информация?

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Сант мат?нови [re: Фeйщицaтa]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.12.11 20:41



Това са сардарджитата на Индия. Тези дето ходят с чалми на главите

Техният първоначален гуру е Нанак от 15 тото столетие. Те са индустка секта, много войнствени. Те убиха Индира Ганди!! Сурат Шабда Йога е системата която те проповядват. Няма нищо различно от традиционите учения на йога и веданта, просто вид интерпретация. Може да се научи доста от тях. Не са като Нирмала Дембелска или Шибенду... Имат доста последователи по света, някой от които са западняци. Но са общо взето шибана работа, секта, вяват в какви ли не откачени работи. Аз не бих си губил времето с тях, нито пък бих ги препоръчал но са милион пъти за предпочитане пред Нирмала и Шибендо



Тема Re: Сант мат?нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Фeйщицaтa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано01.12.11 21:03



Леле! Никак не ми харесва това, което чета. Не искам да имам нищо общо с никого, който е убил някого. :)
Само не разбрах с какво тогава са по-добри от Шибендо, който никого не е убивал, бедничкият. :)))

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Сант мат?нови [re: Фeйщицaтa]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.12.11 21:27



Ee не бързай със заключенията. Сикхите в Индия, наричат ги подигравателно Сардарджи-та не са изцяло лоши или добри. Има всякакви. Сред тях някой които искат независимост и да се противопоставят на мюсюлманите, се бяха заключили в един храм. Индира Ганди ги разгони и те за отмъщение я убиха...

По добри са от Шибенду с това че те поне не извращават като него писанията, имат знания и техните практики са класически. Не се стремят към дребни лъжи и дребна търговия с добре известни практики, дават ги безплатно. Но от както западняците се ориентираха към тях, те май също са започнали да се опитват да правят пари... поне някой от тях.



Тема Re: Сант мат?нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Фeйщицaтa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано01.12.11 22:12



Ми стресна ме пък.
Ако сикхите убиват в името на вяра, идеал или каквото и да е, не виждам какво ги прави по-добри от Светата инквизиция. Това, което ме влече в източните религии е толерантността. Бог, който казва, цитирам по памет: "Някои се обръщат към сияйните деви и желанията им се сбъдват, понеже аз позволявам това" е много по-близо до моите представи за Бог от Бог, който казва "Аз съм Бог ревнив".

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Сант мат?нови [re: Фeйщицaтa]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано02.12.11 10:40



В отговор на:
Автор: Фeйщицaтa
Тема: Re: Сант мат?

Ми стресна ме пък.
Ако сикхите убиват в името на вяра, идеал или каквото и да е, не виждам какво ги прави по-добри от Светата инквизиция.


Хехехе добро утро

Кой е казал, че са по добри от светата инквизиция? Аз не съм!! Всички религии са от един дол дренки, всички религии са готови да убиват в името на своите догми.

Това, което ме влече в източните религии е толерантността.

Такова животно "толерантност" в религиите няма, включително и източните. Някй религиозен фанатик те е заблудил. Ако се чете истинската история на Индия, ще се види че там са се клали едни други с такова усърдие, на което светата инквизиция може само да завижда. Будисти с Индуси, Мюсюлмани с Индуси, Индуси по между си, например Вишнуисти с Шиваисти и т.н. Шанкарачария е писал повечето от трудовете си за да изглажда противоречията между различните индуски секти!!! и да ги обедини с цел да се противопоставят на будистите всички заедно!!!

Онова което ти наричаш "толерантност" има друго истинско име, казва се скрита диктатура и подтисничество. Преди години бях в Мадрас с един индиец на име Раджгопал вървяхме по улицата. Изведнъж видях група хора гонят един човек млад, може би на около 30-35 години. Хванаха го и го натупаха здраво. Никой не се намеси, не извикаха дори полиция, всичко стана за по малко от 2-3 минути. Попитах Раджгопал какво става. Той ми обясни, че въпросният човек бил от шудрите, от най нисшата каста хора в Индия. Той бил си сложил джапанки на краката, а според писанията, шудрите трябвало да ходят БОСИ!!!!!!!!!!! за да ги различават хората. Та затова го биели????? Нямало право да носи дори джапанки човека???

Подобна религиона "толеранстност" съществува в Индия от хиляди години, по нея ли се увиличаш?????????????

А кажи ми коя религия според теб не е откачена? Еврейската? Индийската? Мюсюлманската? Християнската? Коя религия не е готова да убие в името на своите догми и слепи вярвания? Всяка религия върши това, всяка религиозна секта също. В същност религиите не са нищо друго освен религиозни секти които са се разрастнали и са станали оръдие в ръцете на политиците, започнали са да вземат участие в управлението на държавата.



Редактирано от oтБpaxмaн на 02.12.11 11:53.



Тема Re: Сант мат?нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано02.12.11 12:17



Фундаментална грешка: религиите не убиват, оръжията не убиват - убиват хората! Заради прости неща, които ги има много преди създаването на религиите, като алчност, завист, гняв, омраза, страх...

Ако теорията ти беше правилна, то атеистите нямаше да са убийци, а те са също толкова хора, колкото и религиозните хора.

Проблемът е, че нивото на осъзнаване е ниско, което води до липса на разбиране. Пример: засягал съм те няколко пъти в разговори и подскачаш като всеки останал човек.

А и хора около теб подскачаха, въпреки, че не съм им казал нищо лично на тях. Егото не е логично, но винаги търси оправдания във външния свят. В противен случай има опасност вместо Религията, Държавата, Електрото, ВИК-то или съседа Киро, погледът да се насочи към истинския виновник - самото то!

В крайна сметка, причините не са в религиите, а са вътре във всеки отделен човек. Егото се храни с алчност, завист, гняв, омраза, страх... Ако не е религията, ще е футболен отбор, примерно. И това ниско ниво на осъзнаване се предава от родител на дете.
Та ако искаш да пребориш "религиите", трябва да заложиш на борбата за по-високо осъзнаване вътре във всеки човек. На социално ниво, винаги причините ще са външни и резултатите - никакви.

___________



Тема Re: Сант мат?нови [re: mo32®]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано02.12.11 14:46



Прекрасно казано!



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Сант мат?нови [re: mo32®]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано02.12.11 20:52



Насилието и конфликтите се пораждат от глупостта. От обсебванията, проявяващи се, както ги описа - алчност, завист, гняв, омраза, страх...

Религиите обаче се пораждат от същите неща, от същата глупост. Затова и съвсем логично религиите водят до разделение, алчност (така да се каже "духовна" алчност - стремеж към "рай", "нирвана", "просветление" и т.н.), страх (от "ад", "лоша карма", "божие наказание" и т.н.), гняв и рано или късно насилие. Разбира се в религиите са твърде срещани и чисто материалните измерения на алчността, колкото по-масови стават, толкова повече финанси привличат, по-грандиозни храмове се строят и могъщ бизнес се развива. Понеже са средство за контрол на масите, те се превръщат и в оръжие за експлоатация и манипулация и верен помощник на всяка една власт. В т.ч. и по време на война, а и както знаем, нерядко са били и причина за войни. Както и разбира се за безброй по-дребни актове на насилие.

Така че религията и насилието си имат общ корен - глупостта. Те са едно и също от гл.т. на това, че религията е насилие върху съзнанието.



Тема Re: Сант мат? [re: paзбиpaм]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано02.12.11 22:08



В отговор на:
Автор: paзбиpaм
Тема: Re: Сант мат?

Прекрасно казано!


Прекрасно казано??? Кое му е прекрасното, я дай някаво обяснение защото за не виждам нищо прекрасно, виждам само заблуждение и то ЯКО заблуждение






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.