Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:28 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Йогата взе да ми писва  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано02.11.11 12:17



ходя на упражнения от началото на април миналата година, два пъти седмично по 1 час, правим релаксации и упражнения за чакрите. Лятото имаше 2 месеца ваканция, започнах пак от 1 септември, вече стават два месеца как ходя и все повече и повече се усещам, че не ми се ходи, а като съм там все си мисля колко ли време е минало и скоро ли ще свърши часа ... има ли нещо, което бъркам, това нещо временно ли е, трябва ли да продължа да ходя насила, макар че не ми е кеф (само защото платих за цялата учебна година, до края на юни догодина)?



Тема Re: Йогата взе да ми писва [re: DarkSide]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано02.11.11 12:59



Чета и се смея с глас :))) Как няма да ти писне, то излет сред природата да е омръзва, па камо ли да се чекне човек. Ти ще си решиш най-добре. Единствено ако има някои неща, които си забелязал че ти вършат работа да си ги правиш или у дома или там (така и така си дал пари).

Задължително ли е да правите всяко нещо което се показва или може да избирате: това го правя, това - не?



Тема Re: Йогата взе да ми писва [re: DarkSide]  
Автор Cirrus ()
Публикувано02.11.11 13:21



правилно е усетил вътрешния ти глас

отговори си на въпроса защо ходиш и намери друг начин

лошото е, че хем ти е неприятно, хем си плащаш за това

явно търсиш нещо важно за теб - намери го в себе си, практикувай сама
интуицията, вътрешният глас ще ти покаже дали упражнения, дали четене и разбиране на нещата, дали медитация - навлизане навътре в себе си (без учения и учител)
- ще го постигнеш

а иначе вместо йога-упражнения препоръчвам да танцуваш на хубава музика!




Редактирано от Cirrus на 02.11.11 15:13.



Тема Re: Йогата взе да ми писва [re: DarkSide]  
Автор .МАРКОС ()
Публикувано02.11.11 13:58



Това въобще не може да се каже че е Йога, за какво ти е ... достижения ли някакви, какво?!

Ако ходиш защото е модерно хубаво...

Нали знаеш приказката - ял сол, били го и накрая си платил. Това е мъдро - няма как иначе



Тема Re: Йогата взе да ми писва [re: DarkSide]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано02.11.11 14:51



И за какво да не висиш там два пъти седмично за по 1 час? Така или иначе, тези два часа в седмицата ще висиш на друго място дето не ти е кеф.

..ходи, докато се научиш да ти е кеф, след това вече може да си ходиш на произволно място.



Тема Re: Йогата взе да ми писва [re: KREDOR™]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано02.11.11 14:56



имам проблеми с неправилна стойка и неправилно дишане и бях я докарал до панически атаки, все още често гълтам въздух и се подувам и имам разни други неприятни усещания - прочетох доста книги по въпроса и навсякъде намилаха йога, та йога, еди си кой имал еди си какви проблеми, 100 години се влачил по какви ли не доктори и никакво подобрение, обаче щом се заел с йога и всичко му минало, станал нов човек и т.н. и затова се записах на тези уроци - там една кака казва какво правим и всички изпълняваме, чакри - макри - релаксация ... аз нищо особено не усещам, никаква промяна няма при мене, освен понякога лека мускулна треска на следващия ден ... вече колко месеца става, ходя най редовно, 2 пъти седмично, вторник и четвъртък, 20 минути пътувам до там с колата, тръгвам 30 - 40 минути по-рано защото често има задръстване, а аз гледам да не закъснея за да не смущавам урока, много е кофти таман се отпуснеш и отнесеш и някой да дрънне на вратата, да започне да се събува, да отваря вратата, да се намества ... отива цялата концентрация на кино, понякога идват много хора и става тясно, трябва да внимавам да не ударя съседа, понякога пък се подувам по време на упражненията и трябва да се стискам за да не пръдна, щото нали всички дишаме усилено

... и каката вика отпуснете се, пък аз се стискам

... усетих се че ходя с неохота, сутрин вместо да си кажа, ура, днес имам йога, си казвам уаааа, следобяда пак трябва на йога да ходя ...

а пък в книгите пише трябва да си намерите някакво хоби или спорт, дейност, на която да ви е кеф да ходите ... очевидно йогата не е това за мене, въпреки ужким чудотоворното и въздействие у другите хора ... та се питам , да не би да е нещо временно, което да премине, да се насилвам ли да ходя, или да не си губя времето с нещо, което не ми е кеф



Тема Йогата е ненасилие (ахимса), НО [re: DarkSide]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано02.11.11 15:13



Йога е ненасилие над себе си и над околните, НО е и разбиране. Разбери защо не ти се ходи, каква е причината. Ти я знаеш, просто трябва да я изкараш отгоре. Кое те дразни, ако те дразни нещо, скучно ли ти е... или те е страх?

Забелязал съм, че всеки тръгва с ентусиазъм към практиката, и при различните хора, този емоционален заряд трае различно. Като се изчерпи, намират си причина да спрат. Истинската практика започва след като тоя емоционален заряд премине. Той е фалшив ентусиазъм, понякога и амбиция. Практиката е нещо друго.

Много е важно да направиш разлика дали умствено си раздразнен/отегчен/ и т.н. или пък тялото ти не се наслаждава на йогата. Насладата на цялото тяло от това, което вършиш е сатва. Умиротворение и кеф от изпълнението на йога, тялото ти се чувства добре. Ако тялото ти се чувства добре, а умът -не, значи си почнал да се учиш.

Ако обаче ти е писнало и ти е противно, тогава прекъсни, потърси друго, с което да се занимаваш. Йога е прекрасна, но далеч не е единствена! Има още много друг прекраси системи, някоя от тях може да ти пасне повече.

Слушай тялото си/сърцето си/, а не ума си/емоциите си.



Успех с вземането на решенията!

___________



Тема Re: Йогата взе да ми писва [re: DarkSide]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано02.11.11 15:15



Тези проблеми са по-скоро психологически. Освен придобити навици има и изградени такива. Та с течение на времето ако си придобил навика - неправилна стойка, то може да си изградиш навика - правилна стойка. Ама навик не се изгражда само в двата часа от седмицата, по-скоро се заемаш с него постоянно и като се изгради, ще си бъде на автоматик.





Тема Re: Йогата е ненасилие (ахимса), НО [re: mo32®]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано02.11.11 15:29



не мога да разбера каква е причината да не ми се ходи, дали е чист мързел или има наистина някаква основателна вътрешна съпротива ... подозирам че проблемите ми не са в тялото, а в живота ми, по-точно в начина, по който възприемам живота си, демек проблемите са в ума ми ... преди йогата ходих на психотерапия, от която единствената файда беше осъзнаването, че мога да си ходя на сеанси и да си хленча на тях до второ пришествие без никакъв резултат, защото никой друг не може да ми оправи живота, само аз мога да го направя това нещо, затова спрях да ходя по доктори и психолози и тръгнах на йога ... сега май съм на път да осъзная, че и йогата е същото като докторите и психолозите - безполезна в моя случай ... тa идеята е че само аз мога да си помогна, но проблеът е че не знам как ... и пак чета книги, и там пак пише йога, дишане, релаксация, разтягане, движения, спортуване ... и кръгът се затваря и аз пак съм на изходна позция ... някъде греша, но не виждам къде



Тема Re: Йогата взе да ми писва [re: nonetheless]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано02.11.11 15:33



съгласен съм че са психологически, неправилната стойка и неправилното дишане са следствие на отрицателни мисли и ниска самооценка, значи промяната не е въпрос на изграждане на нов навик, а на промяна на мирогледа, което обаче как става? С 2 пъти седмично по 1 час на упражнения по йога? Май съм възлагал прекалено много надежди на йогата ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.