Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:18 19.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Йогата е ненасилие (ахимса), НОнови [re: L.L.]  
Автор пороят (илюзионистка)
Публикувано07.11.11 14:25



Можи. Ма ази изкоментирах основно теб, а него само помежду другото





Тема Re: Йогата е ненасилие (ахимса), НОнови [re: mo32®]  
Автор пороят (илюзионистка)
Публикувано07.11.11 14:33







Тема Re: Йогата е ненасилие (ахимса), НОнови [re: L.L.]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано07.11.11 14:42



Може и да греша разбира се и съвсем безпристрастно бих изслушал твоята версия





Тема Re: Йогата е ненасилие (ахимса), НОнови [re: L.L.]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано07.11.11 14:47



Допускам, че това далеч не е най-добрият начин за изчистване, ако въобще чрез него може нещо наистина да се изчисти в дълбочина!

Има доста по-бърз и безболезнен начин, какъвто знам че работи.

Така че няма защо да си губя времето да преживявам на ново всичко "неприятно", някога случвало ми се... Още повече - това "неприятно" е било класифицирано към онзи момент от миналото като такова. Днес окраската може да е съвсем различна или да я няма.

При положение, че окраската избледнява или дори изчезва... нужно ли е да я връщам отново? Да уточня, става дума за емоционална окраска. По един или друг начин, тя си избледнява и постепенно изчезва, или пък изчезва доста бързо, зависи от случая и от човека.



Тема Re: Йогата е ненасилие (ахимса), НОнови [re: бeз ycилиe]  
Автор 0.Neill (непознат )
Публикувано07.11.11 17:44



бeз ycилиe, Можеш ли да кажеш, че в резултат на твоя начин на изчистване си стигнал до подсъзнателните пластове, осъзнал си ги и от там си постигнал въпросното изчистване?



Тема Re: Йогата е ненасилие (ахимса), НОнови [re: 0.Neill]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано07.11.11 19:37



По-точно е да се каже, че изчистването се случва от само себе си, когато обаче го оставим да се случи, не му пречим. Не мога да кажа, че "аз" го правя това изчистване. Защото този "аз" е съвкупност от всичките обусловености, пораждащи замърсявания. Различните условности и вкопчвания създават определени модели за генериране на проблеми. Влизането на дълбочина означава разбиране на тези условности, които предшестват проблемите и ги генерират или пък създават предпоставки за тяхното случване. Тези условности сме ги приели като част от нашия "аз".

Следователно, за да се случи това освобождаване, е нужна и свобода от "аз"-а. И това става в процес на внимание (не концентрация), будност (не възбуденост), при което няма разделение между процеса на изчистване и "аз"-а, т.е. при този процес няма разделен "чистач", който да го прави. Става без "аз"-а да действа, отвъд "аз"-а и мигновено, от само себе си.

Хм, трудно е за ума, за "аз"-а, да си представи, че нещо може да става... без неговото участие; дотолкова е обсебил всяка наша мисъл и всяко действие. Затова и може би това също е трудно да се разбере - че има действия, случващи се от само себе си, без намесата на "аз"-а. Мигновено, тук и сега (в йога това се нарича Свадхая - осъзнаване без осъзнаващ).



Тема Re: Йогата е ненасилие (ахимса), НОнови [re: бeз ycилиe]  
Автор 0.Neill (непознат )
Публикувано07.11.11 20:28



Разбирам какво имаш предвид под внимание. Интересно ми е също дали при въпросната рекапитулация не се ползва същия процес (внимание при което няма разделение на "аз и конкретна емоция) ? Тогава не е ли едно и също...



Тема Re: Йогата е ненасилие (ахимса), НОнови [re: 0.Neill]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано07.11.11 20:45



Може и да е. Ако е така, значи си сработва.



Тема Re: Йогата е ненасилие (ахимса), НОнови [re: бeз ycилиe]  
Автор 0.Neill (непознат )
Публикувано07.11.11 21:14



Въпроса е дали е необходимо все пак...



Тема Re: Йогата взе да ми писванови [re: DarkSide]  
Автор jumbles ()
Публикувано08.11.11 10:43



обичаш ли?

не търся и не очаквам отговор, дано го имаш ... за себе си




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.