Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 20.09.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Йогата е ненасилие (ахимса), НОнови [re: бeз ycилиe]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано04.11.11 16:03



Красива алегория, но как на практика става взимането на хубавия душ, който те изчиства от всички мръсотии на миналото? За да стана безпристрастен, трябва първо да се освободя от страховете и страстите си, не мога да съм безпристрастен в ситуация, в която вярвам че съм застрашен физически или психологически, тогава паниката и емоциите винаги надделяват над разума. Става порочен кръг, за да мога да се измия от мръсотията, трябва вече да съм чист от нея.



Тема Re: Йогата е ненасилие (ахимса), НОнови [re: DarkSide]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано04.11.11 16:04



Бях си поставил цел, да постигнa финансова свобода и да не ми се налага да ходя на работа, но не се получи и в момента продължавам да ходя на работа

Не може да си сериозен! Колкото повече съм зает, толкова съм по-дисциплиниран. Спя малко и постоянно търча, затрупан съм от проекти и задачи, но умението да сгъстявам времето ми е супер полезно в личната ми практика! То май нещата взеха да се размиват, но това е естествен резултат и в духовните алабализми ползвам всичко научено от работа и обратно.

Честно, не мога да си представя да безделнича, защото имам толкова пари, че мога да си го позволя. Дори монасите, за които всички си мислят, че само медитират, всъщност работят от изгрев до здрач. Всичко е практика! А и трябва да се яде.

Почивката е понятие на средната класа. Животът няма почивка, не може да спре, за да се поглезиш малко. Може и трябва да се разпуска, но с ясното съзнание, че го правиш, за да се прегрупираш. "Винаги готов!" - едно време така казвахме като пионерчета.



___________



Тема Re: Йогата е ненасилие (ахимса), НОнови [re: DarkSide]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано04.11.11 16:11



Но пък не се ли освободиш от страховете и страстите, които замъгляват погледа ти, е сигурно, че и няма да се освободиш от проблемите и травмите.

А това чисто и цялостно виждане (което има въздействието на един хубав душ, изчистващ психологическите проблеми) става съвсем лесно, единственото, което се иска от теб, е да не му пречиш да се случи.

Ако не се получава, значи ще си останеш с проблемите си и никакви психолози и кастанедианци няма да ти помогнат.

Редактирано от бeз ycилиe на 04.11.11 16:15.



Тема Re: Йогата е ненасилие (ахимса), НОнови [re: ratna]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано04.11.11 16:12



Много е просто и лесно, а усложняването идва от нас самите.



Тема Re: Йогата е ненасилие (ахимса), НОнови [re: mo32®]  
Автор ratna ()
Публикувано04.11.11 16:14



Всичко е практика! А и трябва да се яде.



монасите да не са динозаври ? те се задоволяват с малко храна , за която не е нужно да работят от сутрин до здрач .
този изтощителен труд е измислица на някакви организации , които или експлоатират трудът им , или имат за цел да ги умиротворят , изтощавайки физическата им енергия



Тема Re: Йогата е ненасилие (ахимса), НОнови [re: mo32®]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано04.11.11 16:21



готвих се теоретически, изчетох маса надъхващи книги по въпроса (през този период ми беше кеф да живея), срещанах се и говорих с няколко успели хора, намерих си и разни курсове по счетоводство и управление на собствен бизнес, обаче реших че ме е страх да направя решителната крачка (да оставя питомното и да подгоня дивото) и се самоубедих че "не съм подходящия тип личност" за тази работа и последва униние и депресия



Тема Re: Йогата е ненасилие (ахимса), НОнови [re: бeз ycилиe]  
Автор ratna ()
Публикувано04.11.11 16:25



Човекът иска да се освободи от проблемите , но това така и не се случва !!!!



Тема Re: Йогата е ненасилие (ахимса), НОнови [re: бeз ycилиe]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано04.11.11 16:31



ти говориш за чисто виждане, аз обаче (продължавам да) съм силно късоглед, макар че вече съм на възраст за дълекогледство - виждането ми е (вероятно умишлено) блокирано от мен самия отпреди много години ... какво значи да го "оставя да се случи" това изчистване от страстите, да чакам спонтанно да ми се оправи зрението ли? Защото нали ясен поглед е необходим, а моят е замъглен (късогледство) и изкривен (астигматизъм). Как да е науча да виждам ясно и правилно? (да се отуча да се крия и изкривявам?)



Тема Re: Йогата е ненасилие (ахимса), НОнови [re: ratna]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано04.11.11 17:42



Ами а де, то само с искане не става...



Тема Re: Йогата е ненасилие (ахимса), НОнови [re: DarkSide]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано04.11.11 17:43



Отговорът е в теб и се налага сам да го откриеш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.