Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:21 20.09.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Йогата взе да ми писванови [re: jumbles]  
Автор Cirrus ()
Публикувано08.11.11 14:24



къде се губиш? с любов ли се заниманаш, че те няма в последно време?



любовта е нещо нетрайно - сега е тука, после я няма (тука има-тука нема)
но обичта какво е?




Редактирано от Cirrus на 08.11.11 14:49.



Тема Re: Йогата взе да ми писванови [re: Cirrus]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано08.11.11 14:57



но обичта какво е?
Синоним



___________



Тема Re: Йогата взе да ми писванови [re: mo32®]  
Автор Cirrus ()
Публикувано08.11.11 16:44



май, не






Тема Re: Йогата взе да ми писванови [re: Cirrus]  
Автор jumbles ()
Публикувано08.11.11 17:40



естествено, че занимавам с любов

ти сега будалкаш ли ме, мойта любов що си седи винаги тук
ти друга работа нямаше ли си, а ... сега пък да я мисля що не ще да я няма





Тема 'но обичта какво е?'нови [re: Cirrus]  
Автор jumbles ()
Публикувано08.11.11 18:25



чакай сега, че аз нали зацепвам със закъснение понякога ...

преди време бях питала нещо подобно и да ти кажа до истински отговор така и не стигнах
останало е нещо закачено обаче за мен от тогава, което си се клатушка в мен и до сега, може би това е някакъв лъх от моята истина, но до яснота така не съм стигнала

та: малко по малко обичта от отношение става любов-състояние на съществуване

не убеждавам, не твърдя, не споря ... просто споделям :)



Тема Re: Йогата взе да ми...нови [re: DarkSide]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано14.11.11 20:42



Без претенции за панацея - упражнението не отнема повече от 5 мин сутрин /най-добре е преди изгрев слънце ама и докъм 9 часа работи/. Излизаш навън обръщаш се с лице по посока на слънцето вдишваш и вдигаш добре изпънати ръцете над главата докосваш си върховете на пръстите и си казваш, че си в хармония с природата и божествената енергия протича през теб;визуализираш как енергията на слънцето протича през цялото ти тяло от пръстите на ръцете до пръстите на краката; издишваш и сваляш ръцете покрай тялото; същото се повтаря и като се обърнеш с гръб посока на изгрева;

За откриване причината за пристъпите на паника мога да ти препоръчам да си потърсиш специалист по нервно емоционално интегриране /life coach - докато си драскаш с пастели от подсъзнанието излизат невероятни неща, неща които рационално разбираш и приемаш, а в същото време емоционално продължават да са като язовирна стена на пътя на жизнената ти енергия.

Както ги описваш пристъпите си не са само на паника, но и на хипервентилация - хипервентилацията е гадна като усещане, но лесно се предотвратява - питай си личния лекар как трябва да си поставиш дланите на ръцете върху лицето и да дишаш в тях така че да не получаваш бодежи в крайниците и тн



Тема Re: Йогата взе да ми...нови [re: reborn2008]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано15.11.11 11:54



Благодаря за съветите, ще ги пробвам. Все още ми е трудно да визуалзирам цветовете и протичането на разни неща по тялото ми, просто не се получава. Инструкторката ни кара да си представим че че лежим в горещ пясък и топлината се разпростира из тялото ми. Не се получава и това си е, сякаш нещо напук ми казва, ей, не си в никакъв горещ пясък ами лежиш на килим върху пода и няма никаква топлина. През ваканцията специално се заравях в горещия пясък на плажа и се мъчех да запомня усещането и въпреки това сега не мога да го възстановя, представям си плажа, морето, вишката на спасителите, чадърите, горещия пясък и до там. Горещината в тялото не идва и не идва. Подобно е положението и с цветовете, не мога да задържа образа на някакъв цвят на определена част от тялото ми, мога да си представя цвета, също и частта от тялото ми, но не мога да ги насложа един върху друг, примерно докарвам червено пред очите си под затворените клепачи, но не мога да си представя че областта на сърцето ми е потопена в червена светлина. Не знам дали това има връзка с проблемите ми или е някаква съпротива срещу йогата.

Паниката вече успявам да я избегна, но неприятните телесни усещания все така си ги имам всеки ден. Паниката беше защото мислех че получавам сърдечна криза или че ще припадна, справих се с нея на рационално ниво - ето вече цяла година нищо страшно не се случва въпреки усещанията, а и докторите казват че и сърцето и другите ми чаркове са наред, значи тези усещания са напълно безобидни и просто се мъча да не им обръщам внимание. Произходът им не е във физическото ми тяло и сигурно затова физическите упражнения не ми донасят облекчение. Сигурно визуалзациите и "психонадъхването" ще са ми по-полезни, но за беда, точно те не ми се отдават.



Тема Re: Йогата взе да ми...нови [re: DarkSide]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано15.11.11 23:18



Произходът им не е във физическото ми тяло и сигурно затова физическите упражнения не ми донасят облекчение.

Медицинското обяснение на игличките в крайниците е пресищане на кръвта с кислород, окултното е - приток на енергия

значи тези усещания са напълно безобидни и просто се мъча да не им обръщам внимание.-напротив- ежедневно тялото ти дава сигнал че имаш несвършена работа и не може повече да замиташ боклука под килима

Намери си система срещу която нямаш вътрешна съпротива иначе няма да постигнеш кой знае какъв резултат.Упражнението което ти дадох е от Книга на здравето на П.Дънов /там има и други/;започнах да го правя с идеята че
евентуално ще си реша проблема с недостига на енергия-/вялост, сънливост, лесна умора/, а страничния ефект е че за 2 месеца ми ликвидира проблема със страховите пристъпи на Вътрешното ми Дете, страхове, които рационалния възрастен в мен осъзнаваше като неоснователни
Погледни си и диетата - нещата са комплексни - храната оказва влияние



Тема Re: Йогата взе да ми...нови [re: DarkSide]  
Автор Cirrus ()
Публикувано15.11.11 23:24



моят съвет е:
ПРОСТО СЕ ОТПУСНИ И ЖИВЕЙ
и не прави никакви усилия - курсове, това онова

а само прости неща - дишай и гледай и слушай
(примерно)
филма с Екхарт Толе








Редактирано от Cirrus на 15.11.11 23:27.



Тема Re: Йогата взе да ми...нови [re: Cirrus]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано15.11.11 23:49



моят съвет е:
ПРОСТО СЕ ОТПУСНИ И ЖИВЕЙ
и не прави никакви усилия - курсове, това онова

Не всички сме жени на тоя свят. Мързел и диета е женска рецепта. Не помага, ама то затова няма и просветлени жени.




а само прости неща - дишай и гледай и слушай

Отпусни поне едно ходене до WC, че работата съвсем ще се задръсти!

___________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.