Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:38 15.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Един истински съвременен мъдрец и вълшебникнови  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано31.12.08 15:22







Тема Re: Един истински съвременен мъдрец и вълшебникнови [re: Aлekc]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано27.11.08 03:59



Да.



Тема Re: Един истински съвременен мъдрец и вълшебникнови [re: Aлekc]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано27.11.08 05:37



Мен най-ми харесва тази част.

"Времето ви е ограничено, така че не го хабете в живеене на нечий чужд живот. Не бъдете пленници на догмата – което е да живеете с резултатите от мисленето на други хора.Не се оставяйте шума от чуждото мнение да заглуши вътрешния ви глас. И което е най-важно, имайте куража да преследвате сърцето си и интуицията си. Те някак си вече знаят какво наистина искате да се случи.
Всичко останало е второстепенно."



***


Тема Re: Един истински съвременен мъдрец и вълшебникнови [re: Tъpcaч_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано27.11.08 06:59



Много добро попадение!




Никога не казвай никога!



Тема Re: Един истински съвременен мъдрец и вълшебникнови [re: Aлekc]  
Автор titiksha_ (Нараяна дас)
Публикувано27.11.08 09:05



О да Алекс! Човека и речта му са супер! Първия път като ми я пратиха направо се рзчуствах от дълбочината му и искреноста му и я прослушах няколко пъти.
Благодаря ти че ми я припомни!




АДВЕШТА САРВА БХУТАНАМ - Не мразещ никого.




Тема Re: Един истински съвременен мъдрец и вълшебникнови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано27.11.08 09:09



Това вече беше пускано:



Ето и цитатите, които тогава ме впечатлиха и ги пейстнах в темата:

"Убеден съм, че единственото, което ме накара да продължа, бе това, че обичах това, което правех. Трябва да откриете какво обичате. Това се отнася за работата ви, така както се отнася за любовта. Работата ще заеме голяма част от живота ви и единственият начин да бъдете наистина удовлетворени е да правите това, което вярвате, че е чудесна работа. И единственият начин да правите чудесна работа е да обичате това, което правите. Ако все още не сте го открили, продължавайте да търсите. И не се задоволявайте с нищо друго! Както винаги, сърцето ви ще ви подскаже, когато сте го намерили. И като при всяко голямо приятелство, ще става все по-добре и по-добре с течение на времето. Така че продължавайте да търсите. Не се задоволявайте с нищо друго!"

"Времето ви е ограничено, така че не го хабете в живеене на нечий чужд живот. Не бъдете пленници на догмата - което е да живеете с резултатите от мисленето на други хора. Не се оставяйте шума на чуждото мнение да заглуши вътрешния ви глас. И което е най-важно, имайте куража да преследвате сърцето и интиуцията си. Те някак си вече знаят, какво наистина искате да се случи. Всичко останало е второстепенно."



Тема Едно голямо благодаря на Ками:-)нови [re: titiksha_]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано27.11.08 12:32



Преди два дни Ками ми прати линка към тази реч на Стив Джобс и след като я чух, аз реших незабавно да я пусна в Дир-а.

За което още веднъж искам да изкажа на Ками специална благодарност!

Но този път от името на всички, които узнаха за речта от тази тема и дълбоко се впечатлиха от нея.



Преди малко с учудване разбрах от постинга на безпътен, че линк към тази реч на Стив Джобс е вече пускан тук от RabbitHole още в края на юли.

За съжаление обаче в един от многобройните постинги на една разнородна тема със стандартно за този клуб заглавие: Любов и Йога. Затова дори участници в тогавашната дискусия по темата, като Kaлoмaин например, откри тази реч едва сега от това, което пуснах за нея в клуб "Религия".

Според мен хората са много по-важни от ученията.

Ако нямаше Патанджали, не би имало и йога, или поне знаменитата йога на Патанджали.

Ако нямаше Буда, не би имало будизъм.

Ако нямаше Исус, не би имало и християнство.

Ако нямаше Моамед, с абсолютна сигурност не би имало и ислям.

Ето защо аз не съм фен на ученията и школите, а на творците им.

А Стив Джобс несъмнено е творец, а не последовател.

Основното му послание, поне както аз го разбирам, е че всеки, който действително иска да осъществи себе си и да се почувства удовлетворен от живота си, трябва да следва единствено и винаги своя собствен път, а не да бъде последовател на когото и каквото да било.

Затова и аз посветих тази тема специално на Стив Джобс.

Препоръчвам на всички да гледат великолепния американски игрален филм "Пиратите от Силиконовата долина", посветен на младостта на двамата основни творци на компютърната ера: Стив Джобс (ролята се играе от Киану Рийвс).

Специално за вас го изтеглих от Замунда.нет и ви го предлагам за теглене през следващите 120 часа:





Тема Re: Едно голямо благодаря на Ками:-) [re: Aлekc]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано27.11.08 15:39



Никак не е странно,че милиарди папагали повтаряйки като роботи някакви доктрини нито постигат мъдрост нито просветление и живеят един даже по-празен живот от колкото ако не бяха чували за "свещенната" си доктрина.Това важи и за йога и за всяко "духовно" учение.По-добре човек да бъде себе си,а те нещата са си доктринарно много прости -слушай вътрешния си глас и ползвай смъртта за съветник-другото е второстепенно и става от самосебе си.И да трябва да има вяра но не в бога на лъжците ,а на вътрешния бог що е в душата и сърцето.



Тема Re: Едно голямо благодаря на Ками:-) [re: Aлekc]  
Автор Amitaba ()
Публикувано27.11.08 16:22



И аз благодаря!

С удоволствие го изгледах отново няколко пъти.





Тема Re: Едно голямо благодаря на Ками:-) [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Amitaba ()
Публикувано27.11.08 16:23



Така е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.