Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:58 14.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Източни практики и хпистиянствонови [re: oтБpaxмaн]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано21.09.11 12:10



Ако човечеството не стане атеистично, то ще загине. Едно развито общество трябва да има за основа истината а не лъжата и фанатизма!!!

Най-опасните фанатици са тия, които са абсолютно убедени, че действат от позицията на Истината, а не на лъжата и фанатизма, защото без тяхната Истина, светът/човечеството ще загине.



Нищо подобно не се е случило, светът е преживял както Църквата, така и Хитлер, и Сталин, и много други.

___________



Тема Re: Източни практики и хпистиянствонови [re: mo32®]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано21.09.11 12:24



В отговор на:
Автор: mo32®

Най-опасните фанатици са тия, които са абсолютно убедени, че действат от позицията на Истината, а не на лъжата и фанатизма, защото без тяхната Истина, светът/човечеството ще загине.

Нищо подобно не се е случило, светът е преживял както Църквата, така и Хитлер, и Сталин, и много други.


Фанатик е този който държи ума си затворен за истината, който не е готов да промени своето разбиране, своят светоглед със фактите. Такива са всички религии, до една!! Те са пълни с догми, и не са готови да променят догмите си за нищо на света. Това е фанатизъм!!! Когато виждат истината те си затварят очите, отхвърлят я само и само защото това "противоречи" на светите им писания

Виж какво става с някой идиоти които вярват все още че светът е създаден преди 7000 години , че земята е плоска и слънцето се върти около нея и т.н. Знаеш ли че има доста хора по света които вярват в това? Може би и ти дори??? От къде да те знам??

Фанатиците отказват да видят истината. Отказват да видят всички мошеничества, измами, лъжи които са фабрикувани от религиите и религиозните светци. Това ако не е доказателство че бог няма, тогава какво?

Та и ти така, стой си на позициите си, отказвай да видиш истината и си философствай колкото си искаш, но истината е такава, ако религиите не си отидат, човечеството ще загине Друга алтернатива няма.

Но не трябва да се притесняваш много, здравият разум ще победи, рано или късно, няма как...



ПП Нито Сталин, нито Хитлер са били толкова лоши колкото се опитват да ги представят, особено Хитлер!!! Той е бил далеч далеч по добър от всички Рузветолвци, Чърчиловци, ционисти и всякакви фалшиви "демократи" взети заедно, далеч по честен, по малко мошеник от тях.

Хитлер и Сталин поне са се опитвали на книга!!! да създадът едно общество което е на базата на равенсто. Не като Маргарет Тачер която има нахалството да казва право в очите на пресата, че светът не трябва да бъде основан на равенство, че хората не трябва да са равни, че е правилно голтаците да си стоят в кочините и да работят за висшата класа...


Редактирано от oтБpaxмaн на 21.09.11 12:33.



Тема Re: Източни практики и хпистиянствонови [re: oтБpaxмaн]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано21.09.11 14:17




Но не трябва да се притесняваш много, здравият разум ще победи, рано или късно, няма как...


Какъв здрав разум? Ако те натисна още малко и ще се обидиш, а ако имаш и власт в ръцете, като нищо ще я използваш да защитиш нараненото си его. Това не е Истина, а е нормална човешка реакция. Както е и нормална прсихологическа защита, обидата да се крие зад претенции за Истина, здрав разум и прочие глупости.

Човечеството ще се промени тогава, когато дорасте за това. Дали чрез съзнателен или еволюционен процес, това вече е подробност.

___________



Тема Re: Източни практики и хпистиянствонови [re: mo32®]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано21.09.11 14:54



В отговор на:
Автор: mo32®

Какъв здрав разум? Ако те натисна още малко и ще се обидиш, а ако имаш и власт в ръцете, като нищо ще я използваш да защитиш нараненото си его.


Така е ама до някъде. Здравият разум винаги наделява. Като се замисля малко повече и ще се коригирам. И ако ме натиснеш втори или трети път, няма да ти обърна внимание. Дори ако продължаваш да натискаш, накрая ще те убедя къде ти е грешката. Или пък аз ще видя моята грешка. И всичко ще се оправи. Аз вървя нагоре!!! защото използвам здравият си разум.

Това не е Истина, а е нормална човешка реакция. Както е и нормална прсихологическа защита, обидата да се крие зад претенции за Истина, здрав разум и прочие глупости.

Ти вървиш надоло, вървиш в трапа, в канавката защото отричаш РАЗУМА!! Нормалната човешка реакция си минава и заминава, истината остава. Но ако отричаш истината, ако отричаш здравият разум, тогава катастрофираш.

Ето ти един пример: Пътя върви и завива. Разумът ти казва да завиеш също колата. Но ти с дървената си логика, викаш: "Не ми се завива, това е нормална човешка реакция, искам да карам направо!" - след това караш направо и отиваш в пропаста

Когато пътя прави завой, ти също трябва да правиш завой, това е, трябва да се следва логиката, трябва да се следват фактите. Иначе отиваш в канавката при най добрият случай. Не можеш да караш направо и да си викаш: "На мен ми се кара на право, не искам да завивам, това е нормална човешка реакция."

Човечеството ще се промени тогава, когато дорасте за това. Дали чрез съзнателен или еволюционен процес, това вече е подробност.

Недей да чакаш да паднеш в канавката за да разбереш че пътят прави завой!!!

"Гяура акълъ гелир я качаря я сичаря" казват турците
Превод: "На гяурина акъла му идва или като се посере или като го подгонят!!"


И ти си като гяур (добитък), чакаш да се посереш и да се размирише и едва тогава правиш нещо по въпроса. Хората със здрав разум не чакат да се посерат, или някой да ги подгони с тоягата. Хората със здрав разум действат съобразно обстоятелствата, предвиждат когато може, вземат предвид това или онова и гледат да направят възможно най доброто от дадена ситуация. Те знаят че няма гаранция, знаят че може да стане и по лошо но все пак не чакат да се посерат или да ги подгони някой. Не са добитък, не са религиозни фанатици които са оставили всичко в ръцете на някакъв фиктивен бог.


Научи се да бъдеш човек а не говедо


Редактирано от oтБpaxмaн на 21.09.11 15:15.



Тема Християнството е направено от римлянитенови [re: Black Wolf]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано21.09.11 15:40



В отговор на:
Автор: Black Wolf

Не съм съгласен, ача как да е. Не ми се спори. Според мен еврейските търгаши са го пробутали (не съм привърженик на конспиративните теории за еврейския световен заговор , о все пак има неща, които се набиват на очи) и някои хора са се изкушили, защото е добър инструмнт за контрол...


На мен също не ми се спори. Не съм историк, не съм специалист в тази област но когато чета факти дадени от историци, когато чета техните мнения, за мен няма съмнение! Християнството е продукт на римляните! По интернет има колкото си искаш материали, чети ако ти се иска...



The truth of the matter is that Christianity was indeed "manufactured" to fit Rome like a custom-made glove.

Истината фактически е че християнството е било "направено" за да се нагоди към Рим като ръкавица направена по поръчка..




Редактирано от oтБpaxмaн на 21.09.11 15:41.



Тема Re: Източни практики и хпистиянствонови [re: oтБpaxмaн]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано21.09.11 17:02



Така е ама до някъде. Здравият разум винаги наделява. Като се замисля малко повече и ще се коригирам. И ако ме натиснеш втори или трети път, няма да ти обърна внимание. Дори ако продължаваш да натискаш, накрая ще те убедя къде ти е грешката. Или пък аз ще видя моята грешка. И всичко ще се оправи. Аз вървя нагоре!!! защото използвам здравият си разум.

Убеден съм че си искрен и вярваш в написаното по-горе! Обаче какви са фактите: с години подскачаш като японско петле щом стане дума за християни или пък Нирмала, Шибендо и прочие.

Колко време ти трябва да стигнеш това "горе"? Май не разполагаш с такова... то никой не разполага де.

___________



Тема Re: Източни практики и хпистиянствонови [re: mo32®]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано22.09.11 01:10



В отговор на:
Автор: mo32®

Убеден съм че си искрен и вярваш в написаното по-горе! Обаче какви са фактите: с години подскачаш като японско петле щом стане дума за християни или пък Нирмала, Шибендо и прочие.

Колко време ти трябва да стигнеш това "горе"? Май не разполагаш с такова... то никой не разполага де.


Колко време ми трябва за да стигна до идеала? Религиите са ти изкривили ума, изкривили мисленето. Научили са те на "идеални" хора, на светци, на пророци, да богове, на супермени. Вярваш че само който е идеален, само той е знаещ, само той си заслужава. Научили са те да се кланяш на фантазии като Христос, Мохамед, Кришна, Буда. Четеш този или онзи гуру и вярваш че те са наистина абсолютно съвършени, никога не грешат в нищо, могат всичко, знаят всичко. Това ти е проблема.

Истината е че съвършени хора няма. Няма идеални хора. Има ги само в приказките от хиляда и една нощ и само във въображението на фанатиците като Търсача, за който дебеланата Нирмала е "идеалнта"



Аз никога няма да "пристигна" там където ти ме питаш. Идеала не се постига никога. Защото идеал няма. Това което е идеално днес, утре не върши работа. Светът се мени, идеалите също. Идеала е да се върви винаги нагоре, винаги да се усъвършенства човек, да бъде по добър. Или поне да не става по лош, да не върви надолу. В краен случай дори да върви надолу, поне да забавя хода

Аз съм така, уча се, поправям се, гледам какви грешки допускам, старая се да ги поправям. До колко успявам един господ знае Това е идеал. Това е съвършенството което съм постигнал. Така е, днес правя грешки, утре ще ги поправя и може и да се извеня. Защото съм във движение винаги, не съм спрял и няма и да спра.

Твоите светци, те са спряли, стигнали са до идеала и си стоят там неподвижни, чакат другите да им ръкопляскат. Ама както са стигнали и така и са се вкаменили, хванали са паяжини, мухлясали са, ръждясали са. Твоите светци миришат на гнило.

Така е, ще подскачам като чуя Нирмала или Шибенду, сигурно до края на живота си. Убевен съм че трябва да подскачам като видя тарикати мошеници. Докажи ми че не трябва да се подскача в такъв случай и ще се опитам да се коригирам. Но за сега съм убеден че трябва да подскачам



Тема Re: Източни практики и хпистиянствонови [re: oтБpaxмaн]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано22.09.11 01:14



Сигурен съм, че си написал нещо много умно, ама утре ще го чета, че малко съм близнал положителнта клема на акумулатора.

Предлагам ти и ти да си легнеш, че не е полезно човек да философства посред нощите, само киселени се получват!

Лека нощ!

___________



Тема Re: Източни практики и хпистиянствонови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Рапон Пешев (непознат )
Публикувано22.09.11 01:21



Йога па е кастова далавера.Битието определя съзнанието колкото и некои религиозни душици да не го верват





Тема Старият материализъм - дрън дръннови [re: Рапон Пешев]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано22.09.11 10:41



В отговор на:
Автор: Рапон Пешев

Йога па е кастова далавера.


Еее използваш друга дума но със същото съдържание. Каста или Класа все тая. Висшите КЛАСИ или КАСТИ гледат да си постелят за себе си, управляващите са тези които правят далаверите. Будалите от низшите класи или касти бачкат

Религията е средство да се узакони това. Ето тук в Англия например уж демокрация и т.н. ама има ЯКО разделение. Още от самото раждане зависи към коя класа или каста принадлежи човек. Ако си от висшите, ходиш на специално училище и даже да си тъп прогресираш в живота. Сто процента ти е гарантирано че ще успееш!! Шансовете на тези които са долу са едно на милион.

Битието определя съзнанието колкото и некои религиозни душици да не го верват

Еее тук се обърка. Това може да е вярно за марксизма ленинизма но за йога не е вярно!!!!!! Нито пък е вярно от гледна точка на съвремената наука!!!

Битието определя съзнанието, това е вярно, но също така е вярно че съзнанието също определя битието. Защото съзнанието е част от битието, част от цялото. Я виж какво става с глобалното замърсяване на околната среда!! Хората (и то най вече религиозните идиоти които не искат да признаят че най важното нещо е разума) с тъпият си ум могат да смачкат доста от живота на земята.

Съзнанието може да промени доста от битието, може да направи драматични промени. Съзнанието е направило гетата по света. От тези гета става едно "битие", да не ти е работата, което определя съзнанието на милиони нещастници. Съзнанието определя Бъкингамските дворци, Чафутските Банкерски лобита, частното училище Етън за супер богатите пичлимета и т.н. от където се пръкват нови масони, нови банкери, нови ционисти.

Та всичко е едно, битие, съзнание, и всякаква друга измишльотиница която ти дойде на акъла, всичко е в един кюп и всичко си взаимодейства вътре


Редактирано от oтБpaxмaн на 22.09.11 11:03.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.