Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:21 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: Музикални поздрави само за стари по духнови [re: jumbles]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано14.10.11 10:45



В отговор на:
Автор: jumbles

я, да взема да се мушна и аз тук



Мушкай се Хубаво танго, не съм го слушал и не знам за какво се говори в него, май е на испански или португалски??? Изглежда е в чест на Рудолф Валентино, от италиански произход, една супер холивудска звезда от 20-те години на миналият век в киното, секс символ който дори и днес няма равен на себе си. Умира от апандесит на 31 години само. Rudolph Valentino (May 6, 1895 – August 23, 1926)

На погребението му няколко жени се самоубиват!?!?!? Това и днес го няма Пола Негри която е също супер звезда от киното от това време припаднала на погребението в истерия В Ню Йорк избухнали бунтове, над 100 000 човека се събрали по улиците... Абе големи картинки са били хората по това време...






Тема Re: Музикални поздрави само за стари по духнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор jumbles ()
Публикувано14.10.11 20:31



Благодаря за гостоприемството, обаче човечко не мога да разбера, а наистина опитвам да ... защо реши, че тази информация ми е нужна ... точно тук, та ме заля с нея





Тема Какво вълнува хората и днес, както преди векове?нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано16.10.11 17:05



Знаеш ли, че си съвсем прав.

И при мен единствените, които я оцениха са наши връстници или малко по-млади от нас.

А за да не си помисли някой тук, че това е някакво ретро, ето едно изпълнение на Caro Emerald от това лято и то в Индия!






За сметка на това с голям успех се ползват две мои публикации за първата жена-суфий РАБИЯ АЛ-ДАВИЯ.

Всичко започна случайно. Една жена пусна във Фейсбук някаква доста съмнителна като автентичност, но за сметка на това пък интересна будистка притча.

Аз на свой ред я публикувах на стената на моя профил с кратко посвещение:

ПОСВЕЩАВА СЕ НА ВСИЧКИ ОНЕЗИ, КОИТО СЕ СТРЕМЯТ КЪМ СВОЯ ЛИЧЕН РАЙ - ВСЕ ЕДНО КЪДЕ СЕ НАМИРА ТОЙ - НА ТОЗИ ИЛИ НА ОНЗИ СВЯТ.

Един будистки учител забелязал, че един от любимите му ученици все още не е достигнал до пълното просветление и блаженство. Те били заедно от три десетилетия и неговият последовател бил напълно отдаден на своя учител и стриктно изпълнявал задълженията си, но все още не можел да достигне най-висшето състояние.

Един ден учителят му казал: “Ела с мен, аз отивам на поклонение и искам да бъдеш мой спътник.”

Те вървели с километри из планинските склонове. Дните станали седмици, след това месеци, а те продължавали да вървят.

Един ден учителят спрял, посочил към един хълм в далечината и казал на своя ученик: “Виждаш ли този връх?”

Мъглата тъкмо се вдигала от планинския връх и пред очите им се разкрил огромен замък, който блестял от отражението на слънчевите лъчи.

Ученикът: “Да, учителю.”

Учителят: “А виждаш ли този дом на върха на планината?”

Ученикът: “Да, учителю.”

Учителят: “В продължение на толкова много животи ти си искал да имаш дом и това желание е оставало незадоволено.Това е последната верига, която те сковава и блокира, за да не можеш да получиш просветление и безкрайна радост. Нищо от онова, на което те научих, не можа да потуши това дълбоко желание. Следователно то трябва да бъде изпълнено. Сега този дом е твой, ти го притежаваш.”

И в този миг ученикът получил своето пълно просветление.



Както самата притча, така и моят кратък коментар към нея, се посрещна с одобрение от доста хора - млади и стари, включително и от жената, публикувала първоначално притчата.

Всеки, който се стреми към рая - все едно дали на този или онзи свят - е подобен на този ученик.

След това пуснах това:



И накрая завърших с едно друго изказване на Рабия, което пожъна огромен успех:

О, Мохамед, Мохамед!
Толкова много съм запленена от красотата на Всевишния Бог,
че даже не се сещам и за теб дори!


Всъщност, както сигурно и сам разбираш, в случая изобщо не става въпрос за някакви специфични религиозни вярвания, а единствено за едно освободено от егоцентрични нагласи пълноценно възприемане на живота и света в цялото им безкрайно многообразие, загадъчност и красота.

Подобни изказвания, като тези на Рабия, рушат егоцентричните вериги на нашето възприятие и мислене и именно поради това предизвикват такава спонтанна положителна реакция на хората, които често дори не разбират защо нейните изказвания толкова много им допадат.

Разбира се Рабия просто казва по свой начин нещо, което много други мъдри хора също са казали в друга форма много векове преди нея...

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Музикални поздрави само за млади по духнови [re: Cirrus]  
Автор Cirrus ()
Публикувано22.10.11 21:51



а това е от мен за всички постоянно пишещи или които случайно отворят темата




Редактирано от Cirrus на 22.10.11 21:57.



Тема Re: Музикални поздрави само за стари по духнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Cirrus ()
Публикувано22.10.11 21:59



може да си на 90 и пак да си млад по дух и свеж
така че не смесвай нещата

а я чуй как пее певицата Zeebee с композитора Klaus Waldeck






Редактирано от Cirrus на 22.10.11 22:27.



Тема поздравнови [re: Cirrus]  
Автор entada ()
Публикувано04.11.11 18:13









Тема Re: Ali Farka Toureнови [re: entada]  
Автор Cirrus ()
Публикувано06.11.11 16:48




разбрах за него, след като гледах филм за него (но не точно този) и се влюбих






Тема Re: Ali Farka Toureнови [re: Cirrus]  
Автор entada ()
Публикувано09.11.11 11:46



много приятна музика :)

а това е и с интересен видеоклип .. :)





Тема Музикален поздрав за именници по плът и по духнови [re: Cirrus]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано23.11.11 17:38





Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Музикални поздрави само за млади по дух [re: Cirrus]  
Автор Cirrus ()
Публикувано29.11.11 22:36



Някой любувал ли се е на Луната и на звездите в безоблачно небе?
слушал ли е през деня птичките как пеят?
любувал ли се е на изгрева или залеза?








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.