Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:32 15.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Ошо - Боже мой, господ няманови  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано31.08.11 16:13



Питат Ошо: Вие мислите ли се за бог?

Ошо отговаря:

Боже мой, (пауза и смях) Бог няма! Тогава как е възможно да се смятам за бог? Бог е най голямата лъжа която е създадена от човека.

и т.н. интервюто продължава...



Това не е единственото изказване когато Ошо казва публично истината, когато той е искрен. За съжаление обаче той доста често е послъгвал, както всички останали индийски гуровци с цел да привлича балами и да прави пари от това.... Това е единствената причина, поради която Ошо ще остане за в бъдещето на страната на мошениците. Жалко наистина, когато той можеше да бъде сред най великите умове на човечеството...



Тема Re: Ошо - Боже мой, господ няманови [re: oтБpaxмaн]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано31.08.11 18:19



Психолог си е



Я да те питам, тоя човек що е писал такива страни интерпретации на сутрите на Патанджали. Преди години четох първи и пети том на 'Йога, алфа и омега' и изпаднах в шок и потрес от него, не ща да го помирисвам вече. Що е писал такива работи, не помня кво точно казваше, ама имах чувството, че за някви съвсем други сутри си говори



Тема Re: Ошо - Боже мой, господ няманови [re: blue orchid]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано31.08.11 18:28



Щот в предишния живот е бил Равана.





Тема Re: Ошо - Боже мой, господ няманови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Ян (минаващ)
Публикувано31.08.11 20:11



В крайна сметка атеист ли е Ошо или е лицемер?



Тема Re: Ошо - Боже мой, господ няманови [re: blue orchid]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано31.08.11 21:29



В отговор на:

Автор: blue orchid

Я да те питам, тоя човек що е писал такива страни интерпретации на сутрите на Патанджали.


Ошо не е писал нищо, просто е говорил. Аз съм ползвал неговите книги също когато съм правил моят превод. Десете тома на ошовия превод е чудесно нещо, въпреки че не е строго близо до оригинала и до традиционите обяснения. Разбира се, затова има и отклонения, но има много цени неща. По принцип десете тома говорят за каво ли не, там има и въпроси и отговори от слушателите и т.н.

Дай ми това което ти е направило впечателние, това с което не си съгласна и ще видим какво точно имаш предвид... Намери и дай точно това което ти е направило неприятно впечателние .... ВАЖНО Е!!!!



Тема Re: Ошо - Боже мой, господ няманови [re: Ян]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано31.08.11 21:50



В отговор на:
Автор: Ян
Тема: Re: Ошо - Боже мой, господ няма

В крайна сметка атеист ли е Ошо или е лицемер


Атеист не е лоша дума! Аз също съм атеист. Лицемер е малко силно казано. По скоро той е така да се каже жертва на типично индийско гурувска традиция, върви по пътя на гурувщината. Ако беше поживял още 20 години, щеше да се откъсне напълно от нея но... Самият Ошо твърди пред негови ученици, че той е трябвало да послъгва, за да привлича баламите и да направи повече пари за да си върши основна работа да разпространява учението на изтока за духовно събуждане. Ако това му е бил истинският мотив, тогава той не е в никакъв случай лицемер. Дори е възможно той да е направил най доброто което може да се направи от човек в неговото положение, и когато светът все още не е бил готов за атеизъм





Тема Re: Ошо - Боже мой, господ няманови [re: Tъpcaч_]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.09.11 00:17



В отговор на:

Автор: Tъpcaч_
Тема: Re: Ошо - Боже мой, господ няма

Щот в предишния живот е бил Равана.

Абе остави ги Равана и Ошо, ти чу ли музикалният поздрав към теб и покойната Нирмала?



Няма начин да не ти напълни душата, този музикант е на такова музикално ниво, каквото е съотносително с духовното ниво на Нирмала и нейните ученици. Та мисля че трябва да научиш да пееш това вместо баджан, ще имаш далеч повече последователи



Тема Юнгнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано01.09.11 08:35



Духовното ниво можеш да разбереш, ако си тръгнал по този път. Засега те води Цар Гуру Его.
Ето нещо за тези, които се интересуват от Юнг:







Тема Re: Юнгнови [re: Tъpcaч_]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано01.09.11 09:33



Намерил си кой да дадеш за пример!

Все едно да дам за пример Фройд.

Ако не си разбрал, сега сме 2011 година и науката се развива.

___________



Тема Re: Ошо - Боже мой, господ няманови [re: oтБpaxмaн]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано01.09.11 18:27



да, говорил :)

Знам, че си ползвал и книгите на Ошо, в литературата към интерпретацията ти са посочени, затова и те питам.

Не мога да ти кажа нищо конкретно, защо съм го чела сигурно преди повече от пет години, а и книгите сега не са при мен, за да ги преровя. Но определено не видях и грам Патанджали в интерпретациите му, чувството ми беше че говори за нещо абсолютно различно от раджа йога. Останах с изключително неприятно впечатление от него. За сметка примерно на един Мирча Елиаде, който просто като четях 'Йога, безсмъртие и свобода' ми напълни душата. Имах чувството, че мога да продължа всяко негово изречение, там където е спрял да говори и след това като млъкна и продължа да го чета, той продължава от там, от където съм спряла. Красота, обожавам го :)

На мен лично Ошо ми е крайно неприятен с цялото си непрекъснато мелене и разтягане на локуми /това сигурно е някъв индийски тертип на изразяване/, на моменти имам чувството, че не млъква само и само, за да запълни пространството с някви думи - шум, плява; гадост - аз не мога да схвана за какво говори, губя му мисълта, направо :) И цялата тази излишна психологизация, той много точно и ясно е казвал, че влезе ли се в анализи се влиза в половинчати истории, лабиринтообразни ситуации - и въобще това е един не особено плодотворен и със съмнителна стойност, западен похват на работа. Казвал го е сам. и след това прави същите бълбочи, щото разбираш ли западняка е прекалено тъп и обременен, за да скочи директно в изтока. Благодаря...

И честно казано, аз си имам негативен условен рефлекс, свързан с Ошо. С две думи чуя ли за него, веднага заставам на щрек все едно пред мен стои някъв абсолютен мошеник, който много умело меша и истина и лъжа и е много трудно да го хванеш кво прави, щото е много високо интелигентен и изключително ерудиран. А причината за това /спомням си, че съм го казвала на безпътния, но на теб май не/ е че преди години ходих на един семинар, организиран тук в България от някакви негови последователи. И влизам в залата /имаше адски много хора/, започват там да си обясняват хората на Ошо великите откровения и по едно време почва нещо да ми бръмчи в главата. Абе, знам го това, знам какво ще кажат водещите в следващият момент, та чак и терминология ми е ясна, а приори я знам. И в следващият момент ми светва - ма тия хора ми говорят за Ерик Бърн и Томас Харис, или това е така нареченият транзакционен анализ - чист плод на прокълнатата западна психология. И къде го натикаха транзакционния анализ в опаковката Ошо - щях да повърна... Ошо ли се е пробвал и там да се натика, тия водещите ли така изкривиха нещата, не знам. Ама тая кражба на идеи беше толкова грозна...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.