Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:23 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Специално за Шунята ИЗПИТ!!нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано03.09.11 14:01



Уф, ти да не казваш, че Брахман = Шунията. Аз това не го разбирам :)))


transit

Тема Re: Деви Пурана описва енергиите на Богинята Пракритинови [re: Tъpcaч_]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано03.09.11 14:08



В отговор на:
Автор: Tъpcaч_

Пак не се разбрал, че основата на Пракрити е енергия.


Той и Имаго също се опита да ти обясни ама... не вдяваш



Цитирам Имаго:

Гуните са си вечни, тъй като вечна е материята, а те не са нещо различно от материята (пракрити).


Ето ти още един цитат да речем от тук:



Цитиртам:
Everybody is in the hands of Prakriti, and Prakriti is nothing but three Gunas

И превеждам:
Всеки е в ръцете на Пракрити, и Пракрити не е нищо освен трите гуни

И разбира се може да прочетеш цялата статия която бях пуснал във форма на Имаго за тъждеството между пракрити и гуните писана от професори там..

Редактирано от oтБpaxмaн на 03.09.11 14:22.



Тема Re: Специално за Шунята ИЗПИТ!!нови [re: blue orchid]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано03.09.11 14:21



отговор на:
Автор: blue orchid

Уф, ти да не казваш, че Брахман = Шунията. Аз това не го разбирам


Не разбира се! Помисли, първо опитай се да разбереш какво е Шуня! Ако искаш да се чуем, като ти говоря, май ще вденеш по бързо



Думата шуня означава празнота но... на какво, къде, кое??? "Празнота" не значи празна чаша, или празна торба Прочети внимателно обясненията!!! Мисля, че са разбираеми ама... може пък само аз да си ги разбирам... Знам че ако ти обяснявам директно ще разбереш!!!



Тема Re: Деви Пурана описва енергиите на Богинята Пракритинови [re: Tъpcaч_]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано03.09.11 14:25



'Пак не си разбрал, че основата на Пракрити е енергия.'


Това е някаква много готина ню-ейдж трактовка.



Сетих се, за това как йога е достигане до вибрационната същност на темперамента. Или беше до темперамента на вибрационната същност. Или двете са едно и също, обърках се вече


transit

Тема Re: Специално за Шунята ИЗПИТ!!нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано03.09.11 14:28



олеле, олекна ми...



Добре, ще чета пак и после ще гледам кога мога да ти звънна, че в момента не мога да говоря. И за онова от онзи ден да ми обясниш, то беше първо. Грасиас :)))


transit

Тема Re: Деви Пурана описва енергиите на Богинята Пракритинови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано03.09.11 14:36



Автор: oтБpaxмaн
Цитиртам:
Everybody is in the hands of Prakriti, and Prakriti is nothing but three Gunas

И превеждам:
Всеки е в ръцете на Пракрити, и Пракрити не е нищо освен трите гуни


Разбрахме, че може да цитираш и превеждаш. Сега е време и да започнеш да ползваш малко сиво вешество.
Материята е само едно от проявленията на Богинята.

Истината е в трите главни енергии на Богинята. Теорията и практиката на тези неща се изучават само в Сахаджа йога и няма да го намериш в книгите.



Тема Re: Деви Пурана описва енергиите на Богинята Пракритинови [re: blue orchid]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано03.09.11 14:42



Автор: blue orchid
Сетих се, за това как йога е достигане до вибрационната същност на темперамента. Или беше до темперамента на вибрационната същност. Или двете са едно и също, обърках се вече


Вибрационната същност може да се усети, когато се осъществи йога. Това усещане се развива, когато се установи ново ниво на съзнание.

Редактирано от Tъpcaч_ на 03.09.11 14:43.



Тема Re: Това по добре ли е като обяснение??нови [re: blue orchid]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано03.09.11 14:50



В отговор на:
Автор: blue orchid

... Първо, за мен ума не е пуруша. По моето разбиране на санкхя, съзнанието /обусловеното съзнание/ е пракрити.


Започвам да разбирам по малко вече какво става, къде се разминаваме. Това е по някаква стара санкхя която на никой не е ясна и никой не се занимава с нея. Това са само няколко останали предположения на пандитите, които се опитват да разгадаят какво е представлявала първоначално Санкхя.

На мен също не ми е ясно това, не съм го чел никъде освен при Имаго! Когато го питах да ми даде отправна литература за четене не получих отговор. АКО ТИ ИМАШ ПОДОБНА ЛИТЕРАТУРА ДАЙ ДА ПРОЧЕТА!!!!

Та съгласно тази теория от Имаго, има една главна Пуруша която е пълен кибик, абсолютно нищо не прави. Освен това има и Пракрити. Тази Пракрити има различни форми, различни прояви. Една от проявите на пракрити е Чита, тоест обусловеното съзнание. Обусловеното съзнание няма нищо общо с тази абсолютна Пуруша която е само кибик и нищо не прави. Освен това има и разни други пуруши които принадлежат на отделните същества. Така че всеки си има по някой пуруша която му е изтипосана към неговата Чита. Тази Пуруша се преражда значи от едно в друго тяло, от една в друга чита но в същото време е вечна. Толкова съм разбрал от теорията на Имаго. Трябва да го хванем за повече обяснения някой ден, но когато се оправя с моите работи тук...

От друга страна, аз това което знам, което съм чел, което мога да цитирам и т.н. е следното. В Санкхя се говори за различни Пуруши, но това е било на времето. Сега вече това не се приема защото води до противоречия, много наивно схващане е. Вместо това се приема че има една единствена пуруша а другите пурушчета са само прояви на тази първоначална пуруша. Другото което аз съм чел е че за да се ОБРАЗУВА ЧИТА трябва да има някакво взаимодействие между пуруша и пракрити. Пракрити ОТРАЗЯВА или ИМИТИРА пуруша и по този начин се явява като нещо съзнателно и живо. В същност Пракрити не е съзнателна, не е жива. Тя се явява като такава защото бива повлияна по някакъв неизвестен начин от Пуруша. Как? Никой не казва, никой не знае.

Това е теорията която аз съм чел, с която съм запознат. Тоест това което аз съм чел, което знам казва ачик ачик следното: Пуруша има нужда от Пракрити и Пракрити има нужда от Пуруша, когато двете влезнат там в някой взаимодействие, тогава се появява светът. Когато спре взаимодействието между тях, тогава творението изчезва.

Това е дадено с чудесни примери в Санкхя Карика!! - единственото произведение останало за Санкхя до наши дни!!

В същност не е единственото, има още няколко представяния на Санкхя, които Имаго поради някаква причина не иска да приеме!?! Затова не ги давам тук. Това са представяния на Санкхя във упанишадите и в Бхагават Гита. Там обаче Санкхята си е чиста веданта!!

Онова което се използва днес от Санкхя е само 25 те татви.

Цялата интерпретация на Патанджали сутртите която съм дал аз е под влияние на Веданта!! Та оказва се че различията стават още по големи!!

Както и да е, кажи къде си чела тази Санкхя в която се казва че съзнанието няма абсолютно нищо общо с Пуруша?? Къде е писано че за да има съзнание няма нужда от абсолютно никаква пуруша? Защото аз съм чел че има

Ако няма пуруша, няма да има и съзнание..



Тема Re: Деви Пурана описва енергиите на Богинята Пракритинови [re: Tъpcaч_]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано03.09.11 14:55



Знам за какво говориш, но му отдаваш прекалено голямо значение... :)


Между другото, Богинята, лейди Дискордиа, те обича



Късметлия, а аз толкова време се боря за Нейното благоволение...


transit

Тема Приятелско предупреждение към Търсачанови [re: Tъpcaч_]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано03.09.11 14:58



В отговор на:
Автор: Tъpcaч_

Разбрахме, че може да цитираш и превеждаш. Сега е време и да започнеш да ползваш малко сиво вешество.
Материята е само едно от проявленията на Богинята.


Има една опасност за теб Търсач. Казано е с какъвто се събереш, такъв ставаш. Аз във вибрации не вярвам, но вярвам, че има въздействие на едни хора върху други и че хората може да се променят така че да си приличат. Казах ти също, че Нирмала предизвиква в хората реакция и асоциации подобна на реакцията и асоциациите когато видиш настъпан гол охлюв, върху който някой туберкулозен и силно хремав човек се е изхрачил. Пази се да не заприличаш на нея!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.