Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:20 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Още по-нови музикални поздравинови  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано29.06.11 16:05



Време е за новата тема :) Старата е над 200 мнения и ще остане завинаги сърцата ни и в Светлия Архив На Доброто Настроение на дира :)



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: KREDOR™]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано29.06.11 19:30



Понеже не можах да отговоря на орхидейчицата в предишната тема, сега и пращам тази

целувка.



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: бeз ycилиe]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано29.06.11 21:55



Точно влизам да търся Миро, да се карам с него - що за смешен образ е Сатаната в 'Майстора и Маргарита' и как може въобще такива глупости да се пласират. Е, освен ако човек не е фен на не много смислени приказки за попораснали. Аз не съм



Инак, че е донякъде забавна историята - забавна е /Удхаус би се справил много по-добре, според мен/, има и готини преплетени пластове, това ме изкефи Ама за 11-те години, през които е писана, няква по-сериозна плътност и изтънченост, поне в Неговия образ, трябваше да се роди

***

Мисля, че след този ти поздрав, вече спокойно мога да ти пусна едно от ми парчета. Днес точно си мислих, че ми е в Топ 5

Speed, give me what I need!

Тема Има ли и други като мен?нови [re: Dark Catherine]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано29.06.11 23:43



Аз също не успях да отговоря на Черното Коте (Dark Catherine) в предишната тама...

Тема Re: Лято е... я младежите да... [re: oтБpaxмaн]
Автор Dark Catherine



Are you Metal?!


Това някаква песен за лятото ли е? Пустите Метъл и Готик не ги разбирам, ама хич хич хабер си нямам от тях. Ако ми сложат най хубавата и най лошата песен от тези жанрове не мога да кажа коя е добра и коя е буклук. Англичаните казат че старо куче на нови трикове не се учи. Май са прави, опитвам се да ми хареса някой метъл или готик ама... не върви.

Ето сега се опитвам да намеря някой парче с което да поздравя Черното Коте, ама гледам да намеря някой което е хубаво. Хихихиии не мога, защото не знам кое е хубаво и кое не. НЕ РАЗБИРАМ!! Абе само аз ли съм така, има ли и други като мен които не разбират от Метъл????

Аре сега това хубаво ли е или лошо? Да ме утрепят не знам..



Колкото свиня разибра от кладенчева вода, толкова и аз от метъл и готик

Ами това парче?

Попаднах на него случайно, то е в същност една стара класическа работа която се свири в стил метъл и готик май???

Ето го тук оригинала:





Тема Re: Има ли и други като мен?нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано30.06.11 01:17



Ти па, и аз не разбирам от метъл. Даже повече, въобще от музика не разбирам, то си ми личи



Ама ще ти кажа как разбирам кой метъл е як, начи колкото повече не му се разбира на певеца, това дето се дере да го крещи, и колкото повече шум вдигат тия около него дето свирят - начи, толкова е по-яко

Освен това, квото ме кефи по други сякви параграфи - квито ми паднат Примерно, Nightwish, са сега с някаква певачка и въобще не искам да ги помирисвам. Ма тая Таря, дето ти си я пуснал /тя пееше преди/, е ми, направо ми е божествена... Спомням си първият път като я чух, отиваме с едни приятели на кръчма и някой извади касета и я пусна в колата. Като стигнахме им казах, че докато не свърши касетата не слизам и да ми донесат бирата отвън Обожавам я как звучи, и като сценично присъствие, а има и готини текстове, даже някои са й много маняшки

Та, моя критерии е много елементарен - квото ми харесва, начи е добро Сещам се, има едни пичове от Пловдив, дето Оро и Търсача ми викат, че не можели да пеят Ама на мен ми е се тая, толкова са готини , че как да не ги обичам, много са добри

А ти като каза за омагьосване и се сетих за любимото ми на , е това просто кърти отвсякъде. При това не само за това лято, а за всички сезони. За поне две хиляди години напред

, и ако кажеш, че не кефи, грях ти на душата /дет такава ни ти, ни аз имаме/

Speed, give me what I need!

Тема Я не се бъзикай с дядо си...нови [re: Dark Catherine]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано30.06.11 09:23



Хей черно котаранче, я не се бъзикай с дядо си



В отговор на:
Автор: Dark Catherine

Ти па, и аз не разбирам от метъл. Даже повече, въобще от музика не разбирам, то си ми личи

Ама ще ти кажа как разбирам кой метъл е як, начи колкото повече не му се разбира на певеца, това дето се дере да го крещи, и колкото повече шум вдигат тия около него дето свирят - начи, толкова е по-яко


Ами вместо да слуша човек метал, може да си гърми бомбички в ушите, или от тези детските пистолетчета. Като изчатка една лента в лявото ухо и една в дясно ама едновремено, все едно че е слушал най добрият метал..

Ама това което си писала по нататък прави як смисъл и ме кефии и ме води към медитация....

Значи кое е това което кара човек да харесва музика? Май психологията има доста да отговаря на този въпрос. На един човек му харесва едно, на друг друго. ЗАЩО??? Какви са причините? Когато бях в Индия си спомням че пуснахме на туземците класическа музика. Видя им се толкова смешно, чуждоземно, неразбираемо, колкото на нас западняците индийската класическа музика.

Дори мои най добри приятели с които имам страшно много общи неща и сме на едни и същи години гледам, че има големи различия понякога кой каква музика харесва.

Изглежда че музиката изисква човек да се "научи" да я слуша, да я свърже с нещо друго от живота си, да започне да я "разбира".

Текста на Металиката е доста смислен, признавам си Да не би да са учили йога и веданта? Говорят за цитирам:

Deep inside you know, seeds I plant will grow
Знаеш ли дълбоко в теб, семената които посадих ще порастнат


Еее това си е чиста йога и веданта. Там цялата философия се състои в това. Разни семена (самскари тоест васани) попадат в нас отвън и поникват като желания... Абе какво да говорим, има нещо универсално, нещо общо за всички хора а музиката карай да върви - по вкус и по цвет товорищи нет!!

ПП Аз пак си оставам на английската поговорка:
You can't teach an old dog new tricks
Старо куче на нови трикове не можеш да научиш!!



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: Dark Catherine]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано30.06.11 10:22



Образът на Сатаната не ме вълнува особено, защото е продукт на една крайна поляризация "добро-зло", "светло-тъмно" и т.н., която е типична за юдейо-християнските религиозни разновидности, в т.ч. и исляма, но разбира се не е тяхно изобретение, а по-старо - корените му могат да се търсят в зороастризма, ако не е и по-рано. "Прототипът" на Сатаната в зороастризма е Ангра Майню или Ариман. Трудно може да се открие нещо оригинално в юдаизма или християнството всъщност, всичко в тези религии е изплагиатствано от други митологии и религии.

Та тази крайна поляризация е засегнала дълбоко мисленето на съвременното човечество (юдейо-християската поквара все още има много силно влияние върху обществото, ако не директно, то индиректно), в т.ч. и изкуството - примерно "Междузвездни войни" - и грубата поляризация на "светла" и "тъмна" страна. Джедаите са прекалено еднотипни и шаблонизирани, ситите, които ме кефят повече, са по-гъвкави и приемат и едната, и другата страна, но пък те са представени във филма като "лошите". Т.е. за да си "добър", требва да се нагласиш в строго определен морално-етичен и поведенчески шаблон, което е всъщност осакатяващо, роботизиращо и зомбиращо (т.е. по-скоро клони към "зло"), но не и истинско добро.

Много повече ме кефят поради това езическите религии, при които обикновено липсва подобно грубо поляризиране. Боговете при тях могат да са в различни ситуации добри или лоши, без да им се слага конкретно определение на постъпката (богът не се съди от простосмъртните :))), понякога допускат грешки, въобще твърде близки са като персонажи до естественото човешко поведение, отвъд тесногръдото ристиенско схващане за "грях". Много ме кефи и типичният за езичеството в най-различните му етно-културни варианти по земното кълбо образ на

- персонаж, който само донякъде може да се смята за аналогичен на Сатаната, но с това уточнение, че не се смята за изцяло отрицателен, напротив, нерядко върши и добри дела, помага и дори когато нарушава правилата и хармонията и върши пакости, пак допринася за хармонията. Нерядко е възприеман като забавен и дори понякога свещен персонаж, в доста случаи е също бог. Въобще много по-гъвкав и разностранен типаж, в сравнение с ристиенския дявол.

Много ми хареса поздрава ти за Бога на Празнотата, много здрав и брутален дед метъл , макар и да признавам не съм кой знае колко компетентен в дед метъла специално, има си парчета, които просто ми харесват и не мога да го отрека!

Поздравявам те сега с това на Слеър.



Тема Re: Има ли и други като мен?нови [re: Dark Catherine]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано30.06.11 10:36



Едно от любимите ми на Металика е

, което макар и да не е оригинално тяхно, а кавър на Даймънд Хед, звучи страхотно с вокалите на Джеймс, пасващи идеално на... .



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: KREDOR™]  
Автор movie star ()
Публикувано30.06.11 12:07







Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: Dark Catherine]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано30.06.11 12:55



понечих да ти река

за хелоуина в старата тема, ма и тук си е още по-на място!



и от мен!

_______



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.