Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 05.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Покана за 10 дни Випассана медитация в Българиянови  
Автор Дух (Безмълвност)
Публикувано12.08.11 14:06



Здравейте банда,
след малко скриване от ветровете на времето реших да ви драсна една покана.

Випассана (Vipassana) е една от най-старите техники за медитация в Индия. Отдавна изгубена за човечеството, тя била преоткрита от Готама Буда преди 2500 години. Випассана означава да виждаш нещата такива, каквито са.

Техниката е много интересна..
Подробности тук: http://www.dhamma.org/bg/code.shtml

Събитието ще бъде в близост до София от 25.08.11 до 5.10.11
Все още има свободни места. Плащането е според това, колко пари са ти на сърцето. Влезеш ли трябва да изкараш цялото време. Не може да се влиза и излиза след старта.
С една дума 10 дни на пост и молитва с други търсачи, очакващи да видят чудовището в тях;)(шегувам се)

Ето това е момъка, който отговаря и дава подобна информация:
Vipassana Bulgaria
c/o Ivaylo Kondov
Podvis str., block 33, entrance E, flat 93
Varna 9000
Bulgaria

Tel: 359 (0)52 331 438
Mobile: 359 (0)886 100 196
Email: info@bg.dhamma.org

Website: www.bg.dhamma.org

Има и книга за тази медитация:



Сполай ви,
и нека Бог ви напътства и пази, другото е следствие.

Дух



Тема Браво браво браво!!!!!!!!!!нови [re: Дух]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано14.08.11 20:59



Това трябва да седи на първо место поне месец!!! Това е изключително добро нещо. Нищо друго няма което да е по автетично, по истинско от Випасана Медитация в днешно време. Ако искате да разберете какво е медитация, да изпитате наистина, да почувствате, да ви се отворят очите, опитайте това!!! Не знам как да го препоръчам по силно!!!



Тема Re: Браво браво браво!!!!!!!!!!нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано14.08.11 22:31



Какво мислиш за Сахадж Самадхи медитацията?

За випасана гледах един филм и силно поисках да мога да изкарам подобен курс, но май не ми е дошло времето.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Браво браво браво!!!!!!!!!!нови [re: paзбиpaм]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано14.08.11 23:00



В отговор на:
Автор: paзбиpaм

Какво мислиш за Сахадж Самадхи медитацията?


Аз не мисля, аз знам каква е истината. Има два вида Сахаджа йога. Едната е истинска, идва още от древноста. Другата е фалшива, измислена от една дебела индийка, голяма мошеничка, на има Нирмала Деви. Тя говори глупости каквито всеки нормален човек ще забележи веднага и няма да и обръща внимание. Но има и наивници които се хващат на въдицата и. Та тя разправя, (по точно разправяше, вече не може да разправя защото хвърли топа) че е достатъчно да си купиш нейният портрет и с това всичко е ОК. Представяш ли си? Само да и погледнеш портрета и това ти стига да станеш най най съвършен йога!?! При това тя не се срамуваше да разтяга лукуми че тя била създала света, че тя имала сили да направи абсолютно всичко, дори да изгаси слънцето и да сложи на негово място две нови слънца

При това дебеланата дори не можа да си помогне на себе си. Страдаше от тежка форма на ревматизъм и последните 20 години от живота си прекара в големи страдания. Ако имаше дори една милиона част от силите които си преписваше, тя щеше да се самоизлекува

За курса му е дошло времето, изкарай го непремено!! Ще научиш много. Но дали ще имаш време, дали можеш да отделиш толкова време?



Тема Re: Браво браво браво!!!!!!!!!!нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано14.08.11 23:13



Точно времето е най-голямата пречка.

Изгърмях си почти целия летен отпуск.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Браво браво браво!!!!!!!!!!нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано14.08.11 23:19



Нямах предвид Нирмала Деви. Карала съм два пъти курса



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Браво браво браво!!!!!!!!!!нови [re: paзбиpaм]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано14.08.11 23:55



В отговор на:
Автор: paзбиpaм


Нямах предвид Нирмала Деви. Карала съм два пъти курса тук


Точно там си изгърмяла времето си

Два курса??? Едни не ти ли стигна? Как така са те заблудили? Нормално човек не трябва да изкарва повече от 5 минути с тях. Това е максимум който след това не чувстваш, че си изгръмял с времето. Но ако изкараш 6 минути със Сахаджа Шри Шри Брадаткото е също като на Нирмала, тогава започваш да съжаляваш че си изгубила времето.. Шри Шри е гола вода, един педерас, бивш ученик на Махараши Махеш Йоги, който го изгонва .... абе истории на мошеници...

Редактирано от oтБpaxмaн на 14.08.11 23:58.



Тема Re: Браво браво браво!!!!!!!!!!нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано15.08.11 00:01



Не е така, но това си е твое мнение.

Повтарячите са истинските отличници в случая, бих отишла пак. Материята уж е една и съща, често и преподавателят, но всеки път е различно и по-задълбочено за мен. Приеми, ако искаш, че съм много тъпа и трудно схващам, няма да се разсърдя.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Браво браво браво!!!!!!!!!!нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано15.08.11 00:24



Ъмм, много обичам ана апана сати и самяма върху пуруша. Абсолютни са, просто перли в короната



В безкрайните небеса сияе образът на Хаоса

Тема Re: Браво браво браво!!!!!!!!!!нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Дух (Безмълвност)
Публикувано15.08.11 10:15



Започнах от събота сутринта и изкарах до днес(понеделник) 9.00ч.
Думите са енергия, чувствата са енергия, мислите са енергия. И всичко това започна да се събира и култивира във един вътрешен пирует от хармония и тишина. Дълга медитация и съзерцание във върховете и хоризонта.
Оставих телефони, часовници и всичко, което можеше да ме разсея. И тръгнах към най-затънтените пътеки на Витоша.
И още не мога да събера и формулирам усещането да притежаваш такава красота от реалности, без разпиляване, концентиран вътре в себе си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.