Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:40 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Фини и твърди подходи в наукатанови [re: Бoнд]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано01.08.11 09:53



Нищо не е приключило, само така си казваш. Ако това е рутина, която се повтаря всеки ден или подобна "опасност", свързана с ранно ставане, рейсове и разписания, градския транспорт, шефа и неговото психологическо състояние...

Каква част от цялата картина приемаш за даденост?



Тема Re: Фини и твърди подходи в наукатанови [re: бeз ycилиe]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано01.08.11 10:21



Темата няма за цел да развива цяла научна теория..

Научните теории не ме вълнуват, ама хич. Ще ти дам няколко бързи примера.

При преговори е важно човек да е отпуснат, но и концентриран. Винаги отивам подготвен, но човек не може да се подготви за всичко. Обикновено, когато става въпрос за пари, човек вади целия арсенал, с който разполага. Има доста малки и мръсни номера, които съм научил от практиката и са ми ги прилагали:

1. На едни преговори в голяма търговска верига, отидох сам. принципно, когато човек знае, че ще преговаря с повече хора, гледа да вземе поне още 1 човек, особено когато отива на чужд терен. Още на вратата един от по-маловажните сътрудници се сблъска с мен, при влизане в залата. Разбира се, извини ми се най-любезно. Това се прави, за да се разконцетрира и ядоса преговарещият.
После почнаха да се редуват в говоренето, така че да си въртиш главата нон-стоп, също за да разконцентрират. Накрая един друг, от по-незначителните преговарящи, направи някаква "невинна забележка" относно това, че не съм ходил на море и съм много бял. Такива номера се правят постоянно, особено на търговски представители. На по-висок левъл мениджмънт, играта е съвсем различна.
Ето какво направих аз:
- когато набедения непохватник се засили да се блъсне в мен, по рефлекс поддадох и той се шибна във вратата. получи се много конфузно, защото изглеждаше, че нарочно го прави, а трябваше да изглежда, че е без да иска.
- после като почнаха да говорят от всички страни, видях кой мълчи - това е човекът, който взема решенията - той не се забърква в номерата. И почнах само него да гледам и да отговарям и задавам въпроси само на него. С това им стана ясно, че игричката им няма да върви.
- Накрая, като се опитаха съвсем леко да ме засегнат на тема тен, обърнах нещата на майтап, в който включих този, който се опита да ме засегне. Отговорих му с контра майтайп и се засмях весело, все едно наистина всичко е на майтап. Казах му, че докато някои хващат тен, други работят, с което намекнах, че кръшка в работно време.

Разбираш ли за какво говоря? Не за теории, а за практически неща, които се прилагат навсякъде. Преди преговори винаги използвам различни видове дишания от Дао, за да се успокоя и за да прочистя ума си, като сваля вниманието долу в пъпа, в Дан Тиен. Освен това винаги наблюдавам кой какво прави, с какъв език на тялото участва в ситуацията. Не е важно кой какво казва, а какво прави!
Има много неща, които съм научил при бизнес преговорите - кога да се правя на тъп, кога да преговаря, кога да натискам и да изнудвам. Никога не подценявам хората, защото зная какви майстори има.
Принципите на Сун Дзъ за водене на война не случайно са много приложими.


Ето за такъв тип примери ставаше въпрос. А ти, вместо да дадеш, ако вуобще имаш, увърташ и философстваш цяла тема. Ставаш скучен и предвидим, как да ти повярвам, че имаш опит в прилагане на предложения от теб подход в реална обстановка?



___________

Редактирано от mo32® на 01.08.11 10:24.



Тема Re: Фини и твърди подходи в наукатанови [re: mo32®]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано01.08.11 10:34



"...как да ти повярвам..."

За това ставаше дума - ти си в измерението на вярването/ невярването, затова и всеки пример, който ти давам, би отишъл в това измерение.

А още в началния постинг по темата се казва, че този фин подход работи в състояние отвъд това измерение - обхванато от двойката противоположности "вярване - невярване", измерението на инфантилното приемане и отхвърляне, в което доста хора се намират. И ти, и Бонд, сякаш бързахте по тази инерция, без да се зачетете внимателно наистина.

А иронията е в това, че дори примерите биха работили качествено, когато пак сте поне малко извън това измерение - на слепите вярвания и невярвания, което ще рече също на неразбирането. Ако имаш наистина изследователски дух, който е неделима част от научния подход, щеше да можеш наистина да вникнеш по-задълбочено.



Тема Re: Фини и твърди подходи в наукатанови [re: бeз ycилиe]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано01.08.11 10:36



Приключвам разговора, направих опит, обаче ти си по философстването и даване на лични оценки. Жалко, мислех, че има какво интересно и полезно да споделиш. Темата беше обещаваща!



___________



Тема Re: Фини и твърди подходи в наукатанови [re: mo32®]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано01.08.11 10:43



Може и да има наистина, когато имам повече хъс да давам примери, засега обаче се въздържам, сори. А и ти като се настроиш по-дълбоко на вълна невинен изследователски дух, кой знае, може и на чаша ракия да стане някой ден... ако си добър в тази част...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.