Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:31 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Фини и твърди подходи в наукатанови [re: mo32®]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано31.07.11 16:17



Какво писах по-горе - най-добрите примери всеки може да види в собствения си живот - да ги открие и да вникне в тях внимателно, примерите на други хора, живеещи други животи, не могат да свършат тази работа. Четете внимателно темата, вместо да карате по инерцията на "твърдия" подход.

Пак да повторя - макар и универсално повтаряеми, резултатите са индивидуално установими - и в това е тънкостта тук. Така че искайки примери от други хора, в случая задавате неправилен въпрос.

Мога да дам доста интересни примери от моя живот, но на теб ще ти свършат ли работа?



Тема Re: Фини и твърди подходи в наукатанови [re: бeз ycилиe]  
Автор Бoнд (Джеймс Бонд)
Публикувано31.07.11 17:20



в "моето ежедневие" такива примери няма, така че давай от твоето и не разсъждавай има ли полза за мен или не. Моята полза не е твой проблем.

А сега или давай конкретен пример и да разсъждаваме върху него, или си признавай, че говориш глупости и да затваряме темата - това са вариантите...

мразим да мислим оти като мислим се потим...


Тема Re: Фини и твърди подходи в наукатанови [re: Бoнд]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано31.07.11 17:28



"в "моето ежедневие" такива примери няма, така че давай от твоето и не разсъждавай има ли полза за мен или не. Моята полза не е твой проблем. "



С такъв заповеднически тон как си мислиш, че ще застана едва ли не на скамейката на "обвиняемия" и послушно да почна да ти отговарям на въпросите, стремейки се да се нагласям спрямо изискванията ти? Първо смекчи тона малко, излез от нелепата поза на "жури", ако искаш наистина да има общуване, вместо просто да си начешеш крастата за "величие" в спора (или там според кастанедианските тинтири-минтири-воин-прикриване-вселена-хищническа и не знам си още колко суеверия).

"А сега или давай конкретен пример и да разсъждаваме върху него, или си признавай, че говориш глупости и да затваряме темата - това са вариантите..."

Айдеее, край, вече постави "вариантите" Поздравления, г-н/ г-жа "съдия", че ме светнахте какви са "вариантите".



Тема Re: Фини и твърди подходи в наукатанови [re: бeз ycилиe]  
Автор Бoнд (Джеймс Бонд)
Публикувано31.07.11 17:48



тона ли ти е проблема друже?
ок. почваме отначало.

Уважаеми приятелю,
най-почтително се извинявам за заповедническия тон от предния пост и те моля да го забравиш.
Вероятно сложността на темата надхвърля скромните ми умствени възможности, което не ми позволява да схвана какъв смисъл влагаш в понятието "фин подход". Поради това те моля да го обясниш по-подробно и по възможност с конкретни примери (естествено от твоя живот, защото, както вече казах, аз съм неспособен да ги открия в моя).

Още веднъж се извинявам за моята грубост и нетактичност и предварително Благидаря за отговора!

мразим да мислим оти като мислим се потим...


Тема Re: Фини и твърди подходи в наукатанови [re: Бoнд]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано31.07.11 18:03



Не е само до тона или до позата на "жури". Вникна ли в това, че резултатите са индивидуално установими. Т.е. чуждият пример може малко да помогне, наистина може, но основната работа всеки си я върши сам за и чрез себе си.

В случая обаче ти дори не искаш да се вгледаш в собствения си живот и да установиш дали писаното в началния постинг по темата е така или не, а настояваш за примери от други хора. Това настояване, без каквото и да било желание да видиш себе си и да почнеш с примери от собствения си живот, те вкарва в ролята на "съдник" и влизаш, без да се усещаш в капана противоположности "приемане - отхвърляне". Т.е. или ще приемеш, или ще отхвърлиш примера, който давам, или ще повярваш в това, което ще ти напиша за моя живот, или няма да повярваш. Но и двете противоположности са в измерението на вярванията, а не на разбирането. Няма как да знаеш със 100% сигурност дали примерът от моя живот работи или не.

Защо сам/а се вкарваш в измерението на вярване/невярване, приемане/отхвърляне. Просто изследвай за и чрез себе си и установи дали е така или не. Не настоявай за примери отвън, които да отхвърлиш или приемеш от позата на "съдника", т.е. на вярващия/невярващия.



Тема Re: Фини и твърди подходи в наукатанови [re: бeз ycилиe]  
Автор Бoнд (Джеймс Бонд)
Публикувано31.07.11 18:22



добре приятелю,
защо отказваш да ми помогнеш да разбера за какво говориш? а как да се вгледам в собствения си живот като изобщо не разбирам за какво говориш?

толкова ли е трудно да дадеш примерчето, за което те помолих? или поне да ми обясниш какво точно да търся в собствения си живот?

мразим да мислим оти като мислим се потим...


Тема Re: Фини и твърди подходи в наукатанови [re: Бoнд]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано31.07.11 18:26



Отказвам точно заради настояването ти, защото това показва, че здраво си се вкарала в това измерение - на приемане/отхвърляне или вярване/невярване и няма как да е иначе, щом искаш примери отвън.

"а как да се вгледам в собствения си живот като изобщо не разбирам за какво говориш?... или поне да ми обясниш какво точно да търся в собствения си живот?"

Какво точно да търсиш - ами всичко, всеки един момент, всяка една настройка, механизъм на мислене и поведение, към която си привикнал/а, всяко едно действие може да бъде обект на безпристрастно изследване. Нищо сложно няма в това.



Тема Re: Фини и твърди подходи в наукатанови [re: бeз ycилиe]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано31.07.11 18:46



Не бе, човека те пита да дадеш примери за твърд подход в науката и как виждаш тоя по-фин подход. Поне аз така разбрах и затова ми стана любопитно, как може да се приложи по дин подход към среда, в която е важно какви връзки имаш, какво ти е името и титлата, и най-вече - кой поръчва и кой плаща.

Аз както виждам нещата са следните - големите корпорации, които имат кинтите за скъпи изследвания, хич не се интересуват от подходи и хуманизмът на науката. интересуват се от пари, кинти, сухо, алъш-вериш... В бизнеса е като на война - там направо газят, защото става въпрос за пари и власт.
При военните е още по затегнато положението.
А в университетите, ако се чуе за нещо значимо, после изчезва яко дим или в някоя корпоративна лаборатория, или в някоя военна. Всичко останало, като нашия БАН е каране на една заплатка и по същество е псевдо наука - няма кинти.

Това положението и реалността. Онова, което ти наричаш наука и природни закони, примери от твоя живот, са си някакви идеалистични неща, които няма да оцелеят и 1 час в суровата пазарна ситуация в истинската наука. Там няма фин и твърд, там има само един поход - газещ, като валяк.

___________



Тема Re: Фини и твърди подходи в наукатанови [re: mo32®]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано31.07.11 19:14



Нали насоката на темата е прилагане на научен подход в живота, в ежедневието, като някаква основа за вземане на адекватни решения, без да се робува на понятието "научен", узурпирано от ползващите се със статус на такива "научни среди".

Не става дума толкова за това как се използва науката и нейните достижения, от бизнеси и правителства, каква психология господства в научните среди и т.н., друга е насоката на темата.

Между другото, точно в "суровата пазарна ситуация" такъв фин подход процъфтява.





Тема Re: Фини и твърди подходи в наукатанови [re: бeз ycилиe]  
Автор Бoнд (Джеймс Бонд)
Публикувано31.07.11 19:35



дооообре, да опитам тогава да налучкам за какво говориш

тръгвам значи сутринта на работа, теоретично и хипотетично рейса минава в 7.10, тръгвам в 7, на спирката съм към 7.03-7.05 откъдето теоретично и хипотетично следва, че ми остават 5 минути чакане ... обаче ядец! Излизам иззад ъгъла и ... виждам опашката на рейса. Дотук с теориите и хипотезите.

Без никакви теории (на някакво "фино" ниво) веднага ми става ясно кво следва - ако не стане чудо, ще пристигна с 15 минути закъснение, шефа вече е дошъл и с нетърпение чака да се появя и да ме напраи на гъз ...

съответно точно така и става. Без никакви теории и хипотезии прогнозата ми се сбъдва абсолютно точно!

мразим да мислим оти като мислим се потим...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.