Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:22 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Свами Партхасарати на 84 години  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано02.07.11 21:55



Това е от миналата година моят свами Партхасарати стана известен по Скай Спорт

с това че играе крикет на тези години при това с по младите. Дори е изнасял лекция в Оксфорд по..... крикет Добре се представя де, добре изглежда също за възраста си нали? В сравнение с Нирмала Дембелска.

Аз изкарах 3 години в неговата веданта академия в Индия още през 1994 и от тогава до сега като гледам не е мръднал, все си е същият





Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: oтБpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано03.07.11 10:11



Пичага е, макар това да не зависи от философията, а от гена. Инак Хачо Бояджиев с този начин на живот слага всички йоги в джоба си.





Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано03.07.11 11:38



Шри Матаджи носи на света еволюцията на човечеството, чрез отваряне на Сахасрара чакра.
Свами Партхасарати какво е дал на света?



Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: Tъpcaч_]  
Автор totori (релакс)
Публикувано03.07.11 12:48



Никой нищо не е дал...просто старото знание от памти века се прехвърля от учител на ученик....това са само носители на древната мъдрост...а истинският получател е човек със вродени йогически заложби!От всеко дърво свирка не става!Природата е определила бройката на посветените....това не е свободно избераема дисциплина!!!

На 1000 години един е.........аватарът който....!


.....по терлички!

Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: totori]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано03.07.11 12:59



Автор: totori
Никой нищо не е дал...


E Инкарнациите защо идват? Не ни ли дават отваряне на чакри и продължаване на еволюцията?



Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: Tъpcaч_]  
Автор totori (релакс)
Публикувано03.07.11 13:08



Аз използвам думата промяна която е превод на еволюция(разгръщане.промяна)
Еволюция-инволюция....промените във вселената и битието изобщо...!Нещо се разгръща-нещо се свива и всичко отначало-естествени процеси!



.....по терлички!

Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: totori]  
Автор totori (релакс)
Публикувано03.07.11 13:30



Ние сме изградени от тези космически сили и закономерности!Човек е част цялото....и неговата функция и жизнен път е ;предопределена;!
Това не е за наш собствен кеф....а просто така е устроен света!Животът не е морален или цивилизован....или йогически..той просто е природен!Така че под думата еволюция неправилно разбираш че-ставаме по съвършенни ..а просто живеем за да функционираме според силите и законите в нас и вън от нас ...нищо повече!




.....по терлички!

Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: Tъpcaч_]  
Автор totori (релакс)
Публикувано03.07.11 13:39



За мен йога е път на човека за излизане от цивилизованият свят и изживяване на настоящето .....такъв какъвто си и това което е!Аз не отричам свръхестествените способности защото съм преживял многократно некои.....
Но невиждам смисъл на тяхното насилствено развитие....природата сама ще ги събуди в теб ако така се случат нещата!Човек е напълно изграден(но не съвършен-в него постоянно действат силите на градежа и разрушението!)




.....по терлички!

Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: totori]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано03.07.11 13:46



Йога не е път, а състояние.



Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: Tъpcaч_]  
Автор totori (релакс)
Публикувано03.07.11 13:53



ЙОГА е древна култура...начин на живот-като всички останали култури!
Просто опит да се обясни живота и да се овладее!ЙОГА е основата на една древна цивилизация....но това не значи че е нещо съвършенно ..и тя си има трески за дялане.....!



.....по терлички!

Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: Tъpcaч_]  
Автор totori (релакс)
Публикувано03.07.11 14:16



Езикът е човешка измислица...човек комуникира със сетивата си...а не чрез езика!



.....по терлички!

Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: totori]  
Автор totori (релакс)
Публикувано03.07.11 14:22



Езикът е вид наркотик и цялото човечество от хилядоления е под наркоза!!!!!



.....по терлички!

Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: totori]  
Автор totori (релакс)
Публикувано03.07.11 14:25



Мантрите са техники на висша наркомания....оттам и идват състоянията за които говориш...яко ментално надрусване!



.....по терлички!

Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: Tъpcaч_]  
Автор Пич Божий (талисманче)
Публикувано03.07.11 14:51



А ти какво си дал на света?



---


Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: totori]  
Автор Пич Божий (талисманче)
Публикувано03.07.11 14:51



Ноо ти разбира па на тебе чакричката кое как е?



---


Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: Пич Божий]  
Автор totori (релакс)
Публикувано03.07.11 14:55





.....по терлички!

Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: Tъpcaч_]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано03.07.11 19:40



В отговор на:
Автор: Tъpcaч_
Тема: Re: Свами Партхасарати на 84 години

Шри Матаджи носи на света еволюцията на човечеството, чрез отваряне на Сахасрара чакра.


Ти сигурен съм, че сам не си вярваш на думите. Подобна глупост който и да я каже, трябва да го регистрират във веселата болница, да му издадът жълт картон и да бъде под наблюдение в случай че вземе да буйства



Дебеланата нищо не е донесла, само е взела, и то доста. И всичките милиони които успя да докопа, ги остави на семейството си и сега такива като теб голтаци си дерът задника и крещят лозунги с надеждата да излъжат някой балама и да му вземат парите. Само че няма да ги огрее Делвата с мед свърши

Нирмала остави след себе си разочаровани и измамени последователи, на които завеща само голата приказка, че всеки "реализиран" със вибрации сахаджа си е учител. С една дума всеки сам да се оправя, всеки сам да се измъква от калта на сектанстките бизнеси.

Теб като те гледам няма да прокопсаш, докато пишеш тук, защото вече никой не ти вярва на глупостите, никой не те взема на сериозно, никой не си е купил портрета на дебеланата от теб. Ако искаш да изкараш някой жълта стотинка, трябва да отидеш в циганската махла в Пловдив да речем, или дори в някой задъдена африканска държава, където дори не могат да сричат. Там само ще можеш да намериш балами които да ти се хванат на въдицата.

Свами Партхасарати какво е дал на света?

Свами Партхасарати е с достатъчно здрав разум, за да не си въобразява глупости като Дембелска, че спасява света. Свами Партхасарати идва от една стара традиция на Веданта, предава знанието на тази философия, точно и акуратно. За съжаление обаче, това е една изхабена философия, която трябва да бъде напълно ревизирана, коригирана от психологията и най вече да се отърси напълно от всякакви суеверия за карма и тем подобни глупости. Свами Партхасарати не го прави, не го правят и неговите най верни последователи. Затова той е обречен на умиране, обречен да стане една мумифицирана отживелица. Но все пак свами Партхасарати прави нещо, предава вярно една хилядолетна традиция на следващите поколения.

Редактирано от oтБpaxмaн на 03.07.11 21:54.



Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: huanji]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано03.07.11 19:51



В отговор на:
Автор: huanji
Тема: Re: Свами Партхасарати на 84 години

Пичага е, макар това да не зависи от философията, а от гена. Инак Хачо Бояджиев с този начин на живот слага всички йоги в джоба си.


Свами Партхасарати всеки ден прави Хата Йога упражнения, води изключително строг режим, правилна диета, правилна философска настройка на ума която го релаксира и го освобождава от всякакви стресове, прави по 2-3 километра кросчета. Та това съвсем не е малко за неговата възраст.

Иначе за гена си прав, напълно съм съгласен с теб. Без да има добър ген, човек е обречен, никакви йогски номера не могат да му помогнат. Йога и правилният начин на живот могат само да помогнат на човек да доживее до максимума който природата им гена са му предупределили. Но йога не е магия с която да живееш 300 години, както се раздухват подобни лъжи от разни псевдо йоги от рода на Брахмачари. Мисля е писах вече за неговите рогати лъжи... по които се е хванал и нашият Евтимов.

За Хачо Бояджиев не знам нищо, я раздухай тук клюката, какво има около него?





Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано04.07.11 13:31



Много ми е кеф да ти видя свамито

Ей че сладкиш, много е готин А, покрай теб, начи и на мен ми е свами по някъв начин, макар и задочно

Неска една от новите ми приятелки, с нея излизаме всеки ден от няколко месеца, та се сети да ме пита на колко съм и като й казах, не ми повярва, каза че не може да съм на повече от 22. Ама като си знам режима на живот от 20 години насам, и аз не знам как изглеждам на толкова, е, освен ако знам де

Speed, give me what I need!

Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: Dark Catherine]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано04.07.11 13:54



Така си е, младеем и хубавеем...





Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: бeз ycилиe]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано04.07.11 15:28



Хъм, с теб сме някаква особена порода скорпиони, да знаеш



Което ми напомня, чета ония ден кво пише Линда Гудман за теб и ми светна Светна ми що така крайно и категорично си отстояваш мненията, а то моля ти се било от Страст Истинският Скорпион не можел да е малодушен, той трябва да вкара огън във всичко, което прави, това му е в същността, абсолютно е

Speed, give me what I need!

Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: Dark Catherine]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано04.07.11 17:16



Животът е Страст и Страстта е Живот.



Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: бeз ycилиe]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано04.07.11 18:39





Speed, give me what I need!

Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: Dark Catherine]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано04.07.11 23:50







Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: Dark Catherine]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано05.07.11 00:06



Понеже имам чувството, че с горното вече съм те поздравявал... още едно





Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: бeз ycилиe]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано05.07.11 00:51



не си; знам, че не я харесваш, ама...



Speed, give me what I need!

Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: Dark Catherine]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано05.07.11 01:27



Не съм и кой знае какъв фен, но пък си падам по олд скул еротиката и въобще по винтажа...





Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: Dark Catherine]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано05.07.11 20:43



В отговор на:
Автор: Dark Catherine
Много ми е кеф да ти видя свамито Ей че сладкиш, много е готин А, покрай теб, начи и на мен ми е свами по някъв начин, макар и задочно


Така е, няма нужда да се срещаш с него за да си му ученик. Важното е да разбираш неговите идеи. Така както в днешно време всички сме ученици на Питагор и Архимед, макар, че са живяли преди хиляди години.

В отговор на:
Автор: Dark Catherine

Неска една от новите ми приятелки, с нея излизаме всеки ден от няколко месеца, та се сети да ме пита на колко съм и като й казах, не ми повярва, каза че не може да съм на повече от 22. Ама като си знам режима на живот от 20 години насам, и аз не знам как изглеждам на толкова, е, освен ако знам де


То е ясно че си имаш добър ген, това е очевидно. Но може би правиш и упражнения, хата йога, тантра йога и т.н... занимаваш се с вдигане на тежести от рода на една каса с бира, правиш кросчета по 200 метра вита баница, правиш огнената церемония ягня с малборо, и кой знае какво още.... може би водиш целесъобразен живот, сутрин лягаш рано, вечер ставаш късно.. кой знае? Имаш си някакви тайни...





Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: бeз ycилиe]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано05.07.11 22:00



Суинг?



Speed, give me what I need!

Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано05.07.11 22:08



може би правиш и упражнения, хата йога, тантра йога и т.н... занимаваш се с вдигане на тежести от рода на една каса с бира, правиш кросчета по 200 метра вита баница, правиш огнената церемония ягня с малборо, и кой знае какво още.... може би водиш целесъобразен живот, сутрин лягаш рано, вечер ставаш късно.. кой знае? Имаш си някакви тайни...

Е това, само твоето въображение може да го роди, обичам те




***
Да ти се оплача, днес ми стана много странно, тук една жена се е самоуби, обеси се. Та, като разбрах, направо все едно ме халосаха по главата. Не мога да проумея, как е възможно тая авидя така да им мъти мозъците на тия хора. И най-тъпото е, че това дето го виждаш ти, няма как да им го прехвърлиш в очите, за да го видят и те. А това би променило всичко. Някак е жестоко...

Speed, give me what I need!

Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: Dark Catherine]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано05.07.11 22:18



Нищо против...





Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: бeз ycилиe]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано05.07.11 22:28



ах ти...



Speed, give me what I need!

Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: Dark Catherine]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано05.07.11 23:14



В отговор на:
Автор: Dark Catherine


Да ти се оплача, днес ми стана много странно, тук една жена се е самоуби, обеси се. Та, като разбрах, направо все едно ме халосаха по главата.


Ти пък какво се впрягаш там където не ти е работата? Обесила се, голяма работа, друг тя повече така няма да прави



От гледна точка на абсолютното, няма значение дали човек е жив или умрял, дали се беси или ритва бакърчето по някакъв друг начин, дали живее 300 години или само 30, дали е комедия или трагедия, дали е добро или лошо, красиво и грозно, дали е желано или не желано.

Двойките противоположности съществуват само в индивидуалното съзнание. Желанията, целите, стремежите са тези които пораждат двойките противоположности. Помисли си какви желания имаш, с какво си се идентифицирала, за да те засяга онова което става около теб и с теб.

След това си помисли колко преходно и нетрайно е всичко с което се идентифицираш. Нито обектите в света са вечни, нито твоето отношение към тези обекти е винаги едно и също. Остани си само безпристрастен наблюдател дори на собствените си емоции. Всичко идва към същесвуване за известно време и се губи в нищото. Няма нищо вечно, няма нищо постояно. Всичко се развива съгласно своята дхарма, съгласно своите закони.

Тези постояни промени в света са безкрайни. Така ще видиш, че безкрайното и вечното са в постоянната смяна в ежедневието.

Ако теб те нямаше да видиш, да различиш това което си видяла в света, то тогава ТО нямаше да съществува за теб. Ти си тази която можеш да избираш кое да различиш и кое не, кое да съществува за теб и кое не. Ти си тази която можеш да решиш как светът се отнася към теб, как светът да те засяга, какво въздействие да ти оказва.

Оказвай респект към двойките противоположности но стой над тях, не се оставяй те да те командват, ти трябва да ги командваш. Не става бързо, не става лесно но... няма да се предаваме я.... Ще стоим НАД света и в същото време ще сме ВЪВ света, това е хубавото, това е положителното, това е красивото. Тогава всичко е ДОБРО в смисъл, че го приемаме и не го отхвърляме като нежелано



Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: oтБpaxмaн]  
Автор movie star ()
Публикувано06.07.11 08:31



Висшата степен на възприемането е да може човек да възприеме една дуална двойка от две противоположности, по едно и също време с една и съща големина и да го докара на чалгометъл, красивогрозно, топлостудено и т.н.


Ако това се случи дори с една двойка противоположности, то след това лесно човек ще може да го направи и с всички останали.
Все едно да сложиш някой на равното и да го питаш ти сега на равно ли си и той да ти каже да бе равно е но е и яко наклонено, а накъде е наклонено ми отляво надясно и отдясно на ляво и отпред назад и отзад напред, ако вземе да тръгне на някъде и той ще се изкачво-спуска
Сега на някой може да му е станало смешно някой да възприема така нещата, но всъщност човек който може да го прави така прихваща двете крайности с всички аспекти между тях и ще е много по-напред от всички останали с разбирането на нещата.
Колкото и да е просто и елементарно като теория и техника на изпънение, то е почти невъзможно да се направи от някой и ще е един на милион по-скоро да го направи



Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано20.07.11 23:11



тъй вярно





Тема Re: Свами Партхасарати на 84 годининови [re: movie star]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано21.07.11 00:57



Как така по едно и също време, не мога да си го представя. Знам за последователно и имам на идея с какво се излиза оттам, евентуално...;но за едновременно? Къде да прочета повече?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.