Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:29 27.09.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: blue orchid]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано29.08.11 23:30



щото в последните години, разбирай откакто ме учиш на раджа, разни хора все по-често ме наричат със странни думи - обикновено минават с баналното безчувствена или вампир, но някои са така изобретателни, че да ме повишат и в демон

А ти защо им даваш повод да те наричат така?

Нима виждаш света по друг начин? И затова реагираш по друг начин в сравнение с другите хора?

Един зен учител казал: Преди да тръгна по пътя на зен, планините бяха планини, реките реки, небето небе. Когато тръгнах по пътя на зен планините престанаха да бъдат планени, реките вече не бяха реки и небето не беше небе. Но когато постигнах целта, планините отново станаха планини, реките реки и небето отново стана небе..

Даже го използват като поговорка това горното...

At first, I saw mountains as mountains and rivers as rivers. Then, I saw mountains were not mountains and rivers were not rivers. Finally, I see mountains again as mountains, and rivers again as rivers.



Искам да кажа, че когато човек "пристигне", вече не прави впечатление на другите хора като АБДАЛ (абдал значи "странен" това е много красива дума на суфите които ние сме побългарили и сме и дали значение на "откачен" )

Редактирано от oтБpaxмaн на 29.08.11 23:48.



Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано29.08.11 23:34



Може ли да се намеся?

На мен баш вампир и демон не са ми викали, но постоянно ме обвиняват в темерутлук и безчувственост, само защото обичам тишината и да съм сама и защото емоциите ми не ме размятат насам-натам. Сигурно и с нея е подобно.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано29.08.11 23:44



Знам го, да



Обаче, не само по друг начин виждам някои неща, ами и по друг начин ги и чувствам, по-различно от тях. Щото обикновено там, където непрактикуващия развива някакви зависимости от отношения, аз не ги развивам - и после студенокръвна съм била. Аз му викам различаване и непривързаност, ама...

Не че това е към всички, ама специално за нови хора, където не си нося стари васани от преди йога, съм си така и са ми досадни, като само ми се пречкат. Що грешно ли е?



Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: blue orchid]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано29.08.11 23:54



Не че това е към всички, ама специално за нови хора,

Еее не може да се угоди на всички. Но към незнаещите човек трябва да се отнася понякога като към малки деца които не разбират голямата картина и плачат за дребни играчки. Може да им покажеш малко "фалшиво" съчувствие към изгубената играчка...





Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: paзбиpaм]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано29.08.11 23:55



сигурно моите познати са по-шашави от твоите



обаче, сега се сещам, имаше един много готин, дето ми викаше, че в мен имало някакви чужди същества, ама той си имаше някво право човека, щото много ми шават свето-възприятията на моменти... кво да се прави, странични ефекти



Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: paзбиpaм]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано30.08.11 00:02



В отговор на:

Автор: paзбиpaм

На мен баш вампир и демон не са ми викали, но постоянно ме обвиняват в темерутлук и безчувственост, само защото обичам тишината и да съм сама и защото емоциите ми не ме размятат насам-натам.


Човек трябва да знае до кога и до къде да проявява "безчувственост". Дори ситуацията да е съвсем нелепа и смешна, понякога е нужно да се прояви поне малко съчувствие към незнаещите и невежите. Когато едно дете плаче за изгубената си играчка, майка му трябва да го успокои поне малко, да прояви малко съчувствие към него. Детето полека лека ще разбере че играчките не са важни и няма да плаче за тях след години. Но в момента то плаче и неговите сълзи по загубената играчка са толкова тежки, колкото сълзите на възрастен по загубен приятел - казва Ерих Кестнер

.



Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано30.08.11 01:34



аз по принцип съм дипломатична, за толкова години едва ли си ме видял да скачам както си мога по нечия глава

Ама понякога ми идва в повече, направо се задушавам. И не ми харесва това дето го казваш, ама ше е така, така че мисля, мисля и измислих - първо да си стесня социалните кръгове, за да не се налагат крайни истории и второ, ако се наложат да си нося отговорността до край, както казваш, със състрадание към невежеството, това поне го усещам някак. та, ти си шефа и до сега не си бъркал, така че ще те слушам, няма къде да ходя, грасиас

много по-леко е с ментор под ръка, да знаеш



Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано30.08.11 09:46



Кое дете си е загубило играчката напоследък?



Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано30.08.11 12:45



Не-е, те гледат реакциите ми в ситуации, в които аз съм засегнатата.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: paзбиpaм]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано31.08.11 10:12



В отговор на:
Автор: paзбиpaм


Не-е, те гледат реакциите ми в ситуации, в които аз съм засегнатата.


Дааа това е особенна ситуация, когато ти си засегнатата, когато ти си жертвата и в същото време седиш като "темерут" и не отвърщаш на удара. Това е доста по "християнски" но не е правилно. Когато ти си засегната, тогава трябва да реагираш така, че другите да го разберат това, да разберат че ти ЗНАЕШ ДОБРЕ КАКВО Е СТАНАЛО, РАЗБИРАШ ЧЕ ТОВА Е АТАКА СРЕЩУ ТЕБ!! В същто време им даваш да разберат, че ти смяташ тяхната постъпка за детинска, смяташ че не си заслужава да се биеш за дреболии и затова подминавш ситуацията без да се въвличаш в нея.

В същото време обаче не трябва да се оставяш да те вземат на мезе когато има нещо важно!!! Това е единият от големите уроци на Бхагават Гита! Арджуна в началото се опитва да "философства" пред Кришна, че нямало нужда да се бие в тази война, и по добре би било да остави оръжието и да се направи на "темерут". Кришна го убеждава, че ситуацията е такава че не трябва да се подминава лесно и без бой, войната е наложителна в случаят.

Та в някой ситуации не трябва да се правиш на "темерут", отивай на бой






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.