Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:34 14.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Още по-нови музикални поздрави  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано29.06.11 16:05



Време е за новата тема :) Старата е над 200 мнения и ще остане завинаги сърцата ни и в Светлия Архив На Доброто Настроение на дира :)



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: KREDOR™]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано29.06.11 19:30



Понеже не можах да отговоря на орхидейчицата в предишната тема, сега и пращам тази

целувка.



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: бeз ycилиe]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано29.06.11 21:55



Точно влизам да търся Миро, да се карам с него - що за смешен образ е Сатаната в 'Майстора и Маргарита' и как може въобще такива глупости да се пласират. Е, освен ако човек не е фен на не много смислени приказки за попораснали. Аз не съм



Инак, че е донякъде забавна историята - забавна е /Удхаус би се справил много по-добре, според мен/, има и готини преплетени пластове, това ме изкефи Ама за 11-те години, през които е писана, няква по-сериозна плътност и изтънченост, поне в Неговия образ, трябваше да се роди

***

Мисля, че след този ти поздрав, вече спокойно мога да ти пусна едно от ми парчета. Днес точно си мислих, че ми е в Топ 5

Speed, give me what I need!

Тема Има ли и други като мен?нови [re: Dark Catherine]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано29.06.11 23:43



Аз също не успях да отговоря на Черното Коте (Dark Catherine) в предишната тама...

Тема Re: Лято е... я младежите да... [re: oтБpaxмaн]
Автор Dark Catherine



Are you Metal?!


Това някаква песен за лятото ли е? Пустите Метъл и Готик не ги разбирам, ама хич хич хабер си нямам от тях. Ако ми сложат най хубавата и най лошата песен от тези жанрове не мога да кажа коя е добра и коя е буклук. Англичаните казат че старо куче на нови трикове не се учи. Май са прави, опитвам се да ми хареса някой метъл или готик ама... не върви.

Ето сега се опитвам да намеря някой парче с което да поздравя Черното Коте, ама гледам да намеря някой което е хубаво. Хихихиии не мога, защото не знам кое е хубаво и кое не. НЕ РАЗБИРАМ!! Абе само аз ли съм така, има ли и други като мен които не разбират от Метъл????

Аре сега това хубаво ли е или лошо? Да ме утрепят не знам..



Колкото свиня разибра от кладенчева вода, толкова и аз от метъл и готик

Ами това парче?

Попаднах на него случайно, то е в същност една стара класическа работа която се свири в стил метъл и готик май???

Ето го тук оригинала:





Тема Re: Има ли и други като мен?нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано30.06.11 01:17



Ти па, и аз не разбирам от метъл. Даже повече, въобще от музика не разбирам, то си ми личи



Ама ще ти кажа как разбирам кой метъл е як, начи колкото повече не му се разбира на певеца, това дето се дере да го крещи, и колкото повече шум вдигат тия около него дето свирят - начи, толкова е по-яко

Освен това, квото ме кефи по други сякви параграфи - квито ми паднат Примерно, Nightwish, са сега с някаква певачка и въобще не искам да ги помирисвам. Ма тая Таря, дето ти си я пуснал /тя пееше преди/, е ми, направо ми е божествена... Спомням си първият път като я чух, отиваме с едни приятели на кръчма и някой извади касета и я пусна в колата. Като стигнахме им казах, че докато не свърши касетата не слизам и да ми донесат бирата отвън Обожавам я как звучи, и като сценично присъствие, а има и готини текстове, даже някои са й много маняшки

Та, моя критерии е много елементарен - квото ми харесва, начи е добро Сещам се, има едни пичове от Пловдив, дето Оро и Търсача ми викат, че не можели да пеят Ама на мен ми е се тая, толкова са готини , че как да не ги обичам, много са добри

А ти като каза за омагьосване и се сетих за любимото ми на , е това просто кърти отвсякъде. При това не само за това лято, а за всички сезони. За поне две хиляди години напред

, и ако кажеш, че не кефи, грях ти на душата /дет такава ни ти, ни аз имаме/

Speed, give me what I need!

Тема Я не се бъзикай с дядо си...нови [re: Dark Catherine]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано30.06.11 09:23



Хей черно котаранче, я не се бъзикай с дядо си



В отговор на:
Автор: Dark Catherine

Ти па, и аз не разбирам от метъл. Даже повече, въобще от музика не разбирам, то си ми личи

Ама ще ти кажа как разбирам кой метъл е як, начи колкото повече не му се разбира на певеца, това дето се дере да го крещи, и колкото повече шум вдигат тия около него дето свирят - начи, толкова е по-яко


Ами вместо да слуша човек метал, може да си гърми бомбички в ушите, или от тези детските пистолетчета. Като изчатка една лента в лявото ухо и една в дясно ама едновремено, все едно че е слушал най добрият метал..

Ама това което си писала по нататък прави як смисъл и ме кефии и ме води към медитация....

Значи кое е това което кара човек да харесва музика? Май психологията има доста да отговаря на този въпрос. На един човек му харесва едно, на друг друго. ЗАЩО??? Какви са причините? Когато бях в Индия си спомням че пуснахме на туземците класическа музика. Видя им се толкова смешно, чуждоземно, неразбираемо, колкото на нас западняците индийската класическа музика.

Дори мои най добри приятели с които имам страшно много общи неща и сме на едни и същи години гледам, че има големи различия понякога кой каква музика харесва.

Изглежда че музиката изисква човек да се "научи" да я слуша, да я свърже с нещо друго от живота си, да започне да я "разбира".

Текста на Металиката е доста смислен, признавам си Да не би да са учили йога и веданта? Говорят за цитирам:

Deep inside you know, seeds I plant will grow
Знаеш ли дълбоко в теб, семената които посадих ще порастнат


Еее това си е чиста йога и веданта. Там цялата философия се състои в това. Разни семена (самскари тоест васани) попадат в нас отвън и поникват като желания... Абе какво да говорим, има нещо универсално, нещо общо за всички хора а музиката карай да върви - по вкус и по цвет товорищи нет!!

ПП Аз пак си оставам на английската поговорка:
You can't teach an old dog new tricks
Старо куче на нови трикове не можеш да научиш!!



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: Dark Catherine]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано30.06.11 10:22



Образът на Сатаната не ме вълнува особено, защото е продукт на една крайна поляризация "добро-зло", "светло-тъмно" и т.н., която е типична за юдейо-християнските религиозни разновидности, в т.ч. и исляма, но разбира се не е тяхно изобретение, а по-старо - корените му могат да се търсят в зороастризма, ако не е и по-рано. "Прототипът" на Сатаната в зороастризма е Ангра Майню или Ариман. Трудно може да се открие нещо оригинално в юдаизма или християнството всъщност, всичко в тези религии е изплагиатствано от други митологии и религии.

Та тази крайна поляризация е засегнала дълбоко мисленето на съвременното човечество (юдейо-християската поквара все още има много силно влияние върху обществото, ако не директно, то индиректно), в т.ч. и изкуството - примерно "Междузвездни войни" - и грубата поляризация на "светла" и "тъмна" страна. Джедаите са прекалено еднотипни и шаблонизирани, ситите, които ме кефят повече, са по-гъвкави и приемат и едната, и другата страна, но пък те са представени във филма като "лошите". Т.е. за да си "добър", требва да се нагласиш в строго определен морално-етичен и поведенчески шаблон, което е всъщност осакатяващо, роботизиращо и зомбиращо (т.е. по-скоро клони към "зло"), но не и истинско добро.

Много повече ме кефят поради това езическите религии, при които обикновено липсва подобно грубо поляризиране. Боговете при тях могат да са в различни ситуации добри или лоши, без да им се слага конкретно определение на постъпката (богът не се съди от простосмъртните :))), понякога допускат грешки, въобще твърде близки са като персонажи до естественото човешко поведение, отвъд тесногръдото ристиенско схващане за "грях". Много ме кефи и типичният за езичеството в най-различните му етно-културни варианти по земното кълбо образ на

- персонаж, който само донякъде може да се смята за аналогичен на Сатаната, но с това уточнение, че не се смята за изцяло отрицателен, напротив, нерядко върши и добри дела, помага и дори когато нарушава правилата и хармонията и върши пакости, пак допринася за хармонията. Нерядко е възприеман като забавен и дори понякога свещен персонаж, в доста случаи е също бог. Въобще много по-гъвкав и разностранен типаж, в сравнение с ристиенския дявол.

Много ми хареса поздрава ти за Бога на Празнотата, много здрав и брутален дед метъл , макар и да признавам не съм кой знае колко компетентен в дед метъла специално, има си парчета, които просто ми харесват и не мога да го отрека!

Поздравявам те сега с това на Слеър.



Тема Re: Има ли и други като мен?нови [re: Dark Catherine]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано30.06.11 10:36



Едно от любимите ми на Металика е

, което макар и да не е оригинално тяхно, а кавър на Даймънд Хед, звучи страхотно с вокалите на Джеймс, пасващи идеално на... .



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: KREDOR™]  
Автор movie star ()
Публикувано30.06.11 12:07







Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: Dark Catherine]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано30.06.11 12:55



понечих да ти река

за хелоуина в старата тема, ма и тук си е още по-на място!



и от мен!

_______


Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: пороят]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано30.06.11 13:21



В отговор на:
Автор: пороят
Тема: Re: Още по-нови музикални поздрави


поздраФ и от мен!


Научи се на правопис за да не те кУрегират

Не се пише "поздраФ"
а "ПО-здраФ"



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: oтБpaxмaн]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано30.06.11 18:19





пУмислих, че ша ми кУрегираш кОкОмяфката

айде ! (тоз не само грухти, ми пише и яки текстове)

_______


Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: KREDOR™]  
Автор huanji ()
Публикувано30.06.11 22:14



Кредоре, но теферича си беше истински.



Тема Re: Я не се бъзикай с дядо си...нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано30.06.11 23:59



Бръмна ми главата от толкова музика



Не те бъзикам за шума, аз много си обичам твърдия метъл

А, точно за тия различия си мислих тези дни, не само за музиката. И викам малко като ми остане време да се пошляя в диференциалната психология, може нещо интересно да излезе оттам, знам ли, ше видим

Speed, give me what I need!

Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: бeз ycилиe]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано01.07.11 00:21



Християнския Сатана ми е дебилен като самото християнство. Супер съм алергична към такива глупости. Е, днеска в библиотеката зле ми стана, едно хлапе /дали имаше 12 години/ и поиска библията. Питам го 'за какво ти е тази книга', а той ми каза нещо в стил 'трябва лятото да я прочета, искат ми я от училище'...



Иначе добро и зло ми е любима тема, моето съзнание е добре разцепено и една част от него винаги тиктака в преценка на тоя дуализъм. Само че, моята перспектива е друга, на кратко - всичко, което спомага за разхлабване на идентификациите с васаните е добро, а всичко, което въвлича е лошо

Какво да ти кажа, и аз обичам да е здраво и брутално
Само , щото съвсем ми бръмна мозъчето. Днес се потихме с , а като гледам доникъде не сме го докарали, тук никаква информация няма в скапаната библиотека Както и да е, утре ме чакат кризите на идентичността. Ама като се замисля, с моята множествена личност, може и да си харесам някоя. Шегувам се, може би

Speed, give me what I need!

Тема Re: Я не се бъзикай с дядо си...нови [re: Dark Catherine]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.07.11 00:37



В отговор на:
Автор: Dark Catherine

Не те бъзикам за шума, аз много си обичам твърдия метъл


Това например харесва ли ти?





Редактирано от oтБpaxмaн на 01.07.11 00:51.



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: пороят]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано01.07.11 00:38



Още по-на място, да



То, модчето, реши да поизчисти и както се казва 'доброто намерение води право в Ада'

Гледам вече сме трима,


тоз не само грухти

Speed, give me what I need!

Тема Re: Я не се бъзикай с дядо си...нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано01.07.11 00:44





Speed, give me what I need!

Тема Re: Я не се бъзикай с дядо си...нови [re: Dark Catherine]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.07.11 00:52



а за това какво ще кажеш????





Тема Re: Я не се бъзикай с дядо си...нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано01.07.11 00:57



Това някъв психо тест за довършване на изречения ли е



Ми, метъла е по-готин, ама ако ме убедиш, че това е психотропно - няма проблем и него ше слушам

Speed, give me what I need!

Тема Re: Я не се бъзикай с дядо си...нови [re: Dark Catherine]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.07.11 01:17



Не бе, това е тест да си провериш ушите до каква честота можеш да слушаш звука





Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: Dark Catherine]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано01.07.11 06:47



тенкю! [gushhh]



_______


Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: Dark Catherine]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано01.07.11 08:00



Разхлабване идентификациите с васаните, предпочитам да го наричам свобода от обусловеностите, за да е по-разбираемо на нашия си език, който е достатъчно богат да го изрази - е естественото състояние на човека. Естествен, защото е в хармония с живота, а не роботизиран от изкуствени модели на мислене и поведение. Бидейки "никой", т.е. без самоопределения, без да робува на представи за самия себе си, на вярвания, че е "такъв" и "онакъв", на мисловни и поведенчески модели - той може да бъде всеки!

Значи свободата от това да бъдем "нещо", свободата да бъдем "нищо", ни дава възможност да сме... всичко. Така погледнато в определени ситуации можем да правим всичко, неподатливи на каквито и да е изкуствено заложени механизми. Не сме разцепени, а цялостни. Т.е. да сме "някои" в определени ситуации и съвсем "други някои" в други, не ни прави "разцепени", точно обратното - цялостни, когато действаме от разбирането на спецификата на конкретната ситуация, когато я виждаме в нейната цялостност, а не частично, т.е. да виждаме само това, което ни се иска и да пренебрегваме останалото.

Та това за "кризите на идентичността". Що се отнася до музикалните ми вкусове, с пълното съзнание, че това са си пак васани, т.е. обусловености

, ще споделя, че както обичам много метъла, съм преди всичко рокаджия, харесвам си рокендрола в неговата цялостност, т.е. добрия, енергичен и енергетизиращ здрав рокендрол в огромното му многообразие - от 50-тарските рокендроли, през 60-те, любимата ми епоха, в т.ч. и с психеделизма, после т.нар. хард рок, дори пънка и разбира се - хеви метъла... Та много ме зарадва хубавия ти поздрав, сега ти пускам едно енергетизиращо изпълнение на една група, която в средата на 90-те всъщност запали любовта ми рокендрола. Ентусиазмът на тази група си звучи сякаш идва от 50-те:





Тема Може би пък аз съм негър????нови [re: KREDOR™]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.07.11 09:28



Въпроса ми е към Тъмното Котаранче (Dark Catherine) и всички останали метъл и готик фенове...

Признавам си че никога не съм слушал метъл или готик музика. Не че е кой знае колко голям пропуск в живота ми но тук във форума тези дни взех да се чувствам неадекватен, като че ли не съм си научил урока за училище



Та викам си я да взема да слушам малко метъл, може пък да ми хареса, да ми се отвори един нов прозорец към света, да започна да изглеждам по "интилигентин" и по "стилен" значи. Гледах, слушах, гледах, слушах и забелязах нещо интересно.

НЕ МОЖАХ ДА НАМЕРЯ НИТО ЕДНО МЕТЪЛ ПАРЧЕ В КОЕТО ДА ИМА НЕГРИ!!!!!

Нали съм по прибързаните заключения веднага стигнах до извода че това е музика само за белият елит?????????? Само чисто белите значи слушат и разбират метъл. Та се гледам в огледалото сега и си викам, че сигурно съм бял негър. Защото не мога да вдена все още пустият метъл

ПП Уж е после писано ама пак е важно! Има ли чафути в Метъла? Да не би да е само за бивши нацисти. Например Марли Мансен е чафут. Но гледам че не го признават като металист в някой форуми по метъл, казват че бил фалшименто???

Та дайте малко повече информация ако може???


Глеам че в един от форумите са сложили пет звезди на това парче, начи е убао






Редактирано от oтБpaxмaн на 01.07.11 09:44.



Тема Re: Може би пък аз съм негър????нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано01.07.11 09:45



Има, виж сегашния вокал на Сепултура.



Тема Re: Може би пък аз съм негър????нови [re: бeз ycилиe]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.07.11 09:51



Дай линк де... И освен това вокал не е нещо кой знае какво, извикали са ги като роби един вид да присъстват ама не са сериозна работа. Или може би от политическа коректност....





Тема Re: Може би пък аз съм негър????нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано01.07.11 09:56



Как ше не е, вокалистът си е фронтмен на групата. И конкретно за една рок група, в т.ч. и метъл, не може да вземат току така членове от "политическа коректност", трябва да си пасне на състава, както музикално, така и психологически също.



Тема Re: Може би пък аз съм негър????нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано01.07.11 10:01



Пропуснах да спомена също, че Сепултура са си бразилци, а те като че ли са доста по-расово толератнтни от американците.

Но така или иначе не знам някога хеви метълът да се е отъждествявал с нацизъм, фашизъм или расизъм. Тази музика си е бунтарска, характеризира се с брутална мъжка енергия, тук там има сатанизъм или паганизъм, но нацистско-расистски настроения не се срещат.

Иначе в рокендрола има едно изкривяване покрай пънка, което е подобно на ска и се нарича "ой!" - това е музикалният стил на скинхедите (но не само от хора като тях се изпълнява) и е пропит вече с фашизъм, расизъм и етническа нетърпимост.



Тема Re: Може би пък аз съм негър????нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано01.07.11 10:01



1. Crow Black Sky -

- Кейп Таун

2. Mind Assault - - ЮАР (мисля)

3. Sawlegen - - Мароко

и един екстра бонус: Whispered - - тея всъщност са финландци, но свирят японско-финландски самурайски мелодичен дет метъл

_______


Тема Re: Може би пък аз съм негър????нови [re: пороят]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано01.07.11 10:04



Бях пуснал тема за една много яка сингапурска дет метъл група - "Рудра", чиито текстове са пропити с мъдри послания, от Ведите, Махабхарата и т.н. Мешат дет метъл ревове с напеви на санскрит.



Тема Re: Може би пък аз съм негър????нови [re: бeз ycилиe]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано01.07.11 10:05



нали идеше реч за негри, не за латиноси. ква сепултура??



латиносите са крале на тежката жица. а кви етно-метълски изпълнения правят, мед и масло ти капе у душата

_______


Тема Re: Може би пък аз съм негър????нови [re: бeз ycилиe]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано01.07.11 10:06



еееее тва как съм го пропуснала!?! де го??

_______



Тема Re: Може би пък аз съм негър????нови [re: пороят]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано01.07.11 10:08



Имах предвид, че вокалът им е американски негър, не че има значение какъв е като раса по принцип що се отнася до музиката.



Тема Re: Може би пък аз съм негър????нови [re: пороят]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано01.07.11 10:09







Тема Благодаря за инфото...нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.07.11 10:13



Благодаря за инфото - слава на бога май не съм бял негър

Ама все още не съм убеден напълно. Гледам уж има бляк метъл ама дори едно видео не съм видял на което да има негри???? Дори и на снимките, на рисунките, на всякъде само бели??? Та дайте някой ачик ачик видео на което да се вижда негър или негърка та да се успокоя



Тема Re: Благодаря за инфото...нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано01.07.11 10:36



напиши "live" и все ще ти излезе нещо. наистина, когато въобще ги има, рядко са всичките до един черни



те ти поне

_______


Тема Re: Може би пък аз съм негър????нови [re: бeз ycилиe]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано01.07.11 10:38



жив да си, баце. страхотия!



_______


Тема Re: Благодаря за инфото...нови [re: пороят]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.07.11 10:57



Еее това е вече друго, значи не съм бял негър





Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: KREDOR™]  
Автор Cirrus ()
Публикувано01.07.11 12:40



има един, който иска да спори с мен на философски теми
но хайде да видим какво ще прави, като не му отговарям




да се забавляваме!









Тема Re: Може би пък аз съм негър????нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано01.07.11 13:07



ха-ха, адски си сладък



Speed, give me what I need!

Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: бeз ycилиe]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано01.07.11 13:28



Тая тема да я оставим отворена за дискусия, щото много кефи и е важна. Ама в момента не мога да си удължа мисълта, че да почна сериозен разговор, по разни теми, без да вляза в някъв преразход



За фронтмена съм напълно съгласна, това да се смени вокала на утвърдена и обичана банда трябва всячески да се избягва...

Мен много ме издразни, като разбрах за Sepultura. Не че новия нещо, дори не го бях виждала и чувала. Ама Макс си е Макс, не може така

Иначе е готин, аз много си го харесвам. Няква свобода и полет ме лъхват от него, като го слушам. Само, ако обичат, да си сменят името

Speed, give me what I need!

Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: пороят]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано01.07.11 13:54





Speed, give me what I need!

Тема Catherine ???нови [re: Dark Catherine]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано01.07.11 17:19



Тези добри ли са?



Питам за да започна да си изграждам някакъв вкус. Така като слушам само никога не мога да разбера кой е добър и кой лош в метъла.

Аз съм в същото положение както журналиста от комунистическо време, който отишал в балкана да интервюира един овчар носител на златна значка за трудови успехи в овцевъдството. Журналиста започнал да го разпитва:
- Вие тук как така карате сам с овцете съвсем сам? Не ви ли е скучно, няма нито жени около вас нито нищо?
Овчарят казал:
- Ами не ми липсват жени, аз тук правя секс с овцете.
Журналиста се учудил:
- Ама как така секс с овцете, възможно ли е това?
Овчарят казал:
- Разбира се, и е приятно и овцете не ревнуват като сменяш партньора. Хвани една овца и опитай, няма проблеми.
Журналистът тръгнал да гони овцете, хванал една и започнал да се подготвя но овчарят се заливал от смях. Журналиста го попитал защо се смее. Овчарят казал:
- Хехехе ти избра най грозната!!!

Та и аз така, не разбирам от пустият му метъл и може да съм избрал някой лошо парче ама... как да знам? Не съм овчар, пардон, металист....

Редактирано от oтБpaxмaн на 01.07.11 17:27.



Тема Re: Catherine ???нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано01.07.11 21:03



Четирима приятели били специални гости на някакво мероприятие и при закриването му домакините подарили на всеки от тях по една шапка. Шапките били някви много скъпи и стилни и наште хора с гордост приели подаръка.

На тръгване решили да седнат в някъв ресторант, да вечерят. Обаче, по едно време идва управителят и им казва:

- Много се извинявам, че прекъсвам вечерята ви, но трябва да ви уведомя, че някой току-що е откраднал шапките ви.

При което, веднага скочил първия, той бил с холеричен темперамент, и казал:

- Ставайте, да ходим да го настигнем и да го пребием тоя, дето ни е свил шапките.

Обаче, сангвиника бил по-практичен, обърнал се към управителя и казал:

- Кражбата е станала по ваша вина. Вие трябва да ни обезщетите за загубата.

В този момент, меланхолика просълзен започнал да се вайка:

- Боже, това само на мен може да се случи. Как ще живея оттук нататък?!

Накрая флегматика:

- Абе вище кво. Така или иначе сме седнали, дайде да хапнем, да пийнем, пък после ще му мислим какво да правим...

Speed, give me what I need!


Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: movie star]  
Автор movie star ()
Публикувано01.07.11 21:50



pff тук трябваше да пиша нещичко за дуалността в религиите,нашия свят, нашето мислене и въобще навсякъде и как да подходим към нея за да разбираме всичко, което се явява част от някаква дуалност и за цялостността и и и така се оплетох в крайна сметка в обясненията, че опитите ми се оказаха тотално фиаско


държа да вметна, че ако искате да си смените ник нейма в дир беге и да се казвате "танцуващият дао-йога-нинджа-толтек" не може, защото е прекалено дълго да му се не знае
така, че нищо друго не останало освен да пусна музиката -плей !




Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: Dark Catherine]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано01.07.11 22:18



Оставаме я отворена...

В метъла по принцип не съм чул да има напълно сполучлива смяна на основния вокал. А Макс си е Макс.

Това пък е за лека нощ!



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: бeз ycилиe]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано01.07.11 23:01



О, лека нощ



Ти дa не ме усети, че едвам гледам. Днеска направо заспивах докато се движа, това следобяда. Даже пих едно кафе, щото бях вече на някъв троен предел. А не съм пила кафе от години

Между другото, нали знаеш, че не ми е много добър английския, и на някои текстове много забивам, а това ми къса логическата нишка и е някво гадно

, лека

Speed, give me what I need!

Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: Dark Catherine]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано02.07.11 09:28



Това за

. Нужен ти е добър сън, колкото и да е трудно това в някои случаи. Но по себе си знам, че добрият сън е жизнено важен за адекватното състояние на тялото/съзнанието.

Кафе, по-силно, пия предимно преди да шофирам, но то си е най-масовият наркотик в днешно време, който невротизира и напряга съзнанието. Не е добра компенсация на съня, дори напротив, още повече го разстройва. Кафето е добро в случаи, когато на човек му се налага да върши рутинна работа, под напрежение и със строго зададен краен срок, но за творческа работа, която трябва да се върши в релакс и спокойно съзерцание, вреди! Това са наблюдения пак по мене си.

За английския - не е труден - като имаш речник, какъв е проблемът, стига да имаш базисни разбирания на граматиката. Слушаемият ми английски, що се отнася до филми и музика е зле по принцип и винаги като ми трябва текста на дадена група, си го намирам в интернет, иначе губя над 50%, няма начин. И като намериш текста, после никакъв проблем да си го преведеш и да уловиш посланието.

А за мен разбирането на текста е неделима част от хармонизирането с дадена група, като пея нещо, разбирайки и текста, енергията си е съвсем друга.

Редактирано от бeз ycилиe на 02.07.11 10:51.



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: Dark Catherine]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано02.07.11 09:47





да минем на по-леко (но не и по-лошо) звучене:

_______


Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: бeз ycилиe]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано02.07.11 11:14



харесвам трезвия ти прагматизъм, заключваш много Въздух в Земята



Speed, give me what I need!

Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: пороят]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано02.07.11 11:45





Speed, give me what I need!

Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: бeз ycилиe]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано02.07.11 12:50



В отговор на:
Автор: бeз ycилиe

За английския - не е труден - като имаш речник, какъв е проблемът, стига да имаш базисни разбирания на граматиката. Слушаемият ми английски, що се отнася до филми и музика е зле по принцип и винаги като ми трябва текста на дадена група, си го намирам в интернет, иначе губя над 50%, няма начин. И като намериш текста, после никакъв проблем да си го преведеш и да уловиш посланието


Не знам за какъв речник става дума, ама ако е то тези книжните тухли от едно време, забрави за тези речници

Живеем в света на компютрите, бай Гугъл и чичо Интернет. Гугъла дава доста добри преводи за този който знае малко английски, може да се оправи лесно. Пък и произношението може да се чуе на доста сносен английски, пак там в гугъла. Щракаш върху бутона който е като малко говорителче и слушаш




В същност има произношение на руски, италиански и т.н. Така че е отлично помагало.

Иначе си прав, да слушаш и да хващаш текста е трудна работа. Аз дори и на български не мога да хвана 50 процента от песните а на английски е съвсем гола вода.

Иначе е отлично средство да се учи език като се гледат текстовете на любими песни...



Тема Re: Благодаря за инфото...нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор movie star ()
Публикувано02.07.11 12:57



Бачи Брахмане само металист недей да ставаш, защото металистите са дегенерати

И освен това са известни с деструктивните прояви не само спрямо себе си, но и срещу останалите членове на обществото. Въобще не са добри човечета да знаеш
Създават проблеми напаво от нищото и често налитат с цел да създадат физическа саморазправа, то ако си нормален човек с малко акъл или бързи крака да я избегнеш ама може ли винаги така да става.
Последния път нямаше накъде щото бяхме с две жени и един пичага а тъпите метали бяха към 15, та се наложи по японска камикадзе технология да ги рендосам на контраатака и двама трима от тях си пострадаха лошо
Това пък че металите си го търсили вече бая пъти боя, не означава че тр. да ги намразим и да и обявим свещенна война джихат и да ги пречукаме къдет ги видим, не не ако има арни хора от тях добре дошли може и като човеци да ги третираме даже
Но за жалост са си проблемни и в субкултурата им е проникнало заразно зло(т-вирус ли беше там хаха), което ги прави дегенерати



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: Dark Catherine]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано02.07.11 13:05



(супер мацката Холихел в дует с нашия човек Ерик Адамс! изпълниха го на живо и в Каварна, на първия концерт, 2007 ! )



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: oтБpaxмaн]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано02.07.11 13:06



А, тухли отдавна не ползвам за превод, имам си програмки, много по-лесно е. Английският по принцип не е труден за овладяване като граматика и аз го владея на добро говоримо ниво. Слушането обаче наистина е трудно...



Тема Re: Може би пък аз съм негър????нови [re: бeз ycилиe]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано02.07.11 13:13



e, има и бели, пеещи рап, например Еминем, но това е по-скоро изключение. Различните раси явно имат различно светоусещане, което най-очешидно се изразява с музиката. Чрез музиката може да се запази култура, а може да се и насади култура на друга нация.
Или казано другояче - метълът е за европейци, а чалгарщината е за негри и цигани.



Силата е нищо без контрол.

Тема иии бааа мааамуууунови [re: movie star]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано02.07.11 13:17



Шашна ме с тоя постинг





Тема Phantom Of The Operaнови [re: бeз ycилиe]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано02.07.11 13:21



ще те черпя бира за това богоугодно дело! Да пуснеш любимата ми песен на NIGHTWISH, изпълнена от MANOWAR. това е велико!!!



Та като слушах песента се замислих, да не би и операта да е нацистка, щом няма мангали и нерги там? Или наистина някои раси имат ограничени сетива за европейската култура?

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: иии бааа мааамуууунови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано02.07.11 13:24



а мен дълбоко ме замисли, дали ако ме срещне с тениска на Мanowar или AC/DC, ще си изпроси боя, независимо дали е със или без мацки....



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: нова тема - нов късметнови [re: KREDOR™]  
Автор Cirrus ()
Публикувано02.07.11 16:04



Нов шанс, нов път, където ви води Сърцето (Любовта, Провидението)



а на мен това ми е на сърцето







Редактирано от Cirrus на 02.07.11 16:09.



Тема Re: Може би пък аз съм негър????нови [re: Dark Catherine]  
Автор totori (релакс)
Публикувано02.07.11 18:21




кат става въпрос за твърда музика!

.....по терлички!

Тема Re: Може би пък аз съм негър????нови [re: Dark Catherine]  
Автор totori (релакс)
Публикувано02.07.11 18:24




..........

.....по терлички!

Тема Re: Може би пък аз съм негър????нови [re: Dark Catherine]  
Автор totori (релакс)
Публикувано02.07.11 18:40




....................

.....по терлички!

Тема Re: ииинови [re: Darth_Vader™]  
Автор movie star ()
Публикувано02.07.11 19:41



Ами ти си метъл зобми и ако вярно си сложиш такава тениска ще искаш да ме пребиеш само ей така като ме видиш някъде без нищичко, това ми мълви опита


Според мен си поразен от т-вируса, който те е зомбилизирал и ти остават единствено 2 алтернативи, да си вземеш или Мила да те гръмне




Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: movie star]  
Автор Cirrus ()
Публикувано02.07.11 22:40















Тема Re: ииинови [re: movie star]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано02.07.11 23:50



какъв антидот бре, това е чалга вирус циганус!!!!


отврат!
затова трябва да имаш вивека и вайрагя!

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: ииинови [re: Darth_Vader™]  
Автор movie star ()
Публикувано03.07.11 09:40



Aко ми говориш за безпристрастност с чужди думи, трябва веднага да ти кажа, че си попаднал на някаква фалшива йога-менте за да призоваваш към такива глупости


Това не е никаква йога да рекламираш безпирстрастност и да увещаваш хората да я имат и да се разделят със сртастта и пристрастеността
Йога нали беше свързване с цялото в което имало всичко, с какъв акъл ти ще мащаш страстта, чалгата и кво ли още не а ?
Учителите там на Хуан преди него не бяха ли и те страсттни угаждачи, изпълващи се с множество непреодолими желания ...е и какво от това по-лоши воини ли са - Не, че даже са и по-добри, по практични и т.н.. Ами вземи и един Брус Лии дето и той е бил бая страстен и без да му дреме е прегазил всички китайски традиции и се е държал като келеш, клоун и къв ли не - по-лош боец ли е от там китайските гимнастици - Не по-добър е от тях



Тема Re: ииинови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanji ()
Публикувано03.07.11 10:09



Хе-хе



На мен пък ми е кеф, сред гнездо от рокаджи да .



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: Dark Catherine]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано03.07.11 10:46



нека завърша серията жици с





_______


Тема Re: ииинови [re: Darth_Vader™]  
Автор пороят (илюзионистка)
Публикувано03.07.11 16:43



От стаята на 12-годишно момче се чува:
"Ооооо... Искаааам те.... Оообичам те.... Дай ми гооооо .... Ще те скъсааам"... Влиза бащата ядосан и пита:
- Какво става тук?!?
- Нищо, гледам порно!
- Оххх... Слава Богу!!!... Помислих, че слушаш чалга!





Тема Re: ииинови [re: пороят]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано03.07.11 22:01



порното може да има и образователна цел, но чалгата има само затъпяваща функция.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: бeз ycилиe]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано04.07.11 17:21





Speed, give me what I need!

Тема Re: Може би пък аз съм негър????нови [re: totori]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано04.07.11 17:35



Аре бе,

, време беше, къде ходиш

Speed, give me what I need!

Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: пороят]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано04.07.11 18:11



Руския ми не е добър, ама нещо йогско долових; може и да е само в главата ми, ама пак е готино



Що ще завършваш серията, нова ли ще почваш - сигурно нещо с Helloween

Аз така правих тия дни, безпътния ме вдъхнови за едно завъртане на денонощието. Та сега ще пробвам нещо ново, да видим какво ще стане. Може по-натам, ако искаш да си поговорим за разобуславянето, да ти прошепна, че Кастанеда ми е стара любов, та ми интересно вашето виждане по някои въпроси. Малко съм досадна, ама като ме прихване и само ходя да тормозя с питания, къде Хана, къде Ел /L L/; та, както и да е Ама няма сега да се лепвам с въпроси, че съм на друга вълна и гледам да поддържам еднонасоченост

Та, както казваш,

Speed, give me what I need!

Тема Re: ииинови [re: Darth_Vader™]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано04.07.11 18:22



хаха, подсети ме, веднъж с една психоложка вървим и някъв опънал една маса и продава дискове. Та ние се зазяпахме и по едно време гледам девойката с мен посяга към един диск на Слави Трифонов, и аз /ама въобще не се усетих/, я плесвам през ръката и й викам 'не пипай, тва е заразно'. Имах чувството, че е някво дете и тръгва да вади нещо от кофата за боклук

Мале, тя как объркано ме изгледа, а продавача се залива от смях...

Speed, give me what I need!

Тема Re: за рокаджиитенови [re: KREDOR™]  
Автор Cirrus ()
Публикувано04.07.11 18:58












Редактирано от Cirrus на 04.07.11 18:59.



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: KREDOR™]  
Автор Силвия М (:-)
Публикувано04.07.11 21:28









Тема Метална Чалга или Чалгисан Метал???нови [re: Dark Catherine]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано05.07.11 21:02



Та сега ще пробвам нещо ново, да видим какво ще стане.

Защо не пробваш това:







Тема Re: Метална Чалга или Чалгисан Метал???нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано05.07.11 21:54



Ух, това става за някъв сценарии насаме

, иначе за в професионалната - тия такъв батак ще направят, че забрави, особено ако е предимно мъжки колектив

Въобще, имам чувството, че повечето готвачи само за секс мислят, то те акъл за повече и нямат. Аз като бях за две седмици в една кухня, при това квато съм си добричка и скромна, още на третия-четвъртия ден главния готвач почна да разправя на всеки, че ще уволнява масово, тия въобще забравиха какво правят, почнаха да скофтват сосовете, да бъркат поръчките и да сервират кални домати, идиоти На втората седмица се преместих, щото стана твърде жешко, и по други причини де

Иначе, ако говориш за музиката, няма проблем, щом месо мога да проям за упражнението, значи повечето неща няма да ми се опънат



Speed, give me what I need!

Тема Re: за рокаджиитенови [re: Cirrus]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано05.07.11 22:12



Инка, много ме изкефи как обедини двете настроения /NYC и метъла/, ей така се раждат хубавите неща...





Speed, give me what I need!

Тема Re: Метална Чалга или Чалгисан Метал???нови [re: Dark Catherine]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано05.07.11 22:42



В отговор на:
Автор: Dark Catherine

Ух, това става за някъв сценарии насаме


Абе остави ги сценариите на страна. Говоря за музикалната смесица, ЧАЛГА плюс МЕТАЛ???? Що за чудо

Какви ли не стилове има.

Работата е там че не разбирам нито Чалга, нито Метъл. А като се смесят, става нещо невероятно, мозъка ми изключва напълно и отказва да приеме това което идва през ушите Остава да намерим сега някой смесица от Готик, Чалга и Метал... Хихихиии

Иначе гледам че има Метал и Готика смесица.. Има Бляк Метъл, има какво ли не.

Както и да е, за мен няма надежда да започна да слушам Метъл или Чалга... до сега съм карал без тях, и без тях ще си изкарам до края на живота



Тема Re: Метална Чалга или Чалгисан Метал???нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано05.07.11 22:50



Това чалга плюс метъл е изцяло чалгарска измислица, уверявам те че няма чистокръвен, на когото да му хрумне подобна идиотия



Speed, give me what I need!

Тема Re: Метална Чалга или Чалгисан Метал???нови [re: Dark Catherine]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано05.07.11 23:19



И аз така си помислих, ама пусто нали не разбирам и викам чакай все пак да питам и да направя справка със знаещите

Да не взема да се изложа някъде и да кажа че ми харесва чалгаджийски метъл. Ще взема да стана за смях..



Тема Re: Метална Чалга или Чалгисан Метал???нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано06.07.11 09:19



Яко, пък и бъдещето е на смесицата на стилове.



Една от тия мацки беше в горният курс в техникума. Т.е. с една година е по- голяма от мен.



Тема Re: Метална Чалга или Чалгисан Метал???нови [re: huanji]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано06.07.11 10:18



Няма такова нещо от вкусова гледна точка, както не можеш да смесиш лайно с добра храна, така и не можеш да смесиш най-долнопробната музика, каквато е чалгата, с истински качествена музика - какъвто е добрият рокендрол примерно. Не става дума просто за "стилове", а за различни настройки на съзнанието, за които са насочени.



Тема Re: Метална Чалга или Чалгисан Метал???нови [re: бeз ycилиe]  
Автор huanji ()
Публикувано06.07.11 11:09



Не знам, не коментирам другите вкусове.





Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: Dark Catherine]  
Автор пороят (илюзионистка)
Публикувано06.07.11 14:38



чак пък йогско, ма има разни философски напъни



колкото до кастанеда - и за мен е вече минало. но нямам нищо против да си побърборим, да си споделим вижданията по всякакви въпроси и да послушаме качествена музичка

а убавото, разбира се, може да се проявява в най-различни форми. ето ти пак жици, ма малко по-други:



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: пороят]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано06.07.11 15:06



колкото до кастанеда - и за мен е вече минало.

Алелуя! Още една спасена душа от ноктите и зъбите на оня дяволски култ!



За да не съм изцяло офтопик, както винаги, нещо от новата ми тъмна и черна любов:

Музиката е изпълнена с толкова "лоши вибрации", че е способна да събуди и най-заспалите и умрели "духовни" души. Не се препоръчва за хора с чакри и вдигнато кундалини! Удря направо в петичките

___________



Тема Re: за рокаджиитенови [re: Dark Catherine]  
Автор Cirrus ()
Публикувано06.07.11 16:37



I Love NY!
а рока като чели най-много му подхожда










Редактирано от Cirrus на 06.07.11 16:37.



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: mo32®]  
Автор пороят (илюзионистка)
Публикувано06.07.11 19:20



_

"... And the raven, never flitting, still is sitting, still is sitting

On the pallid bust of Pallas just above my chamber door;

And his eyes have all the seeming of a demon's that is dreaming,

And the lamplight, o'er him streaming, throws his shadow on the floor;

And my soul, from out that shadow, that lies floating on the floor,

Shall be lifted... nevermore.
"



(текстът може да се чуе след 4:00)



п.п.
Medeia
уау. поздравления, ша чуйш и ти пителя най-накрая!



Тема Re: Метална Чалга или Чалгисан Метал???нови [re: huanji]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано06.07.11 19:51



В отговор на:

Автор: huanji
Тема: Re: Метална Чалга или Чалгисан Метал???

Яко,


Яко ама не разбирам

Нито от ЧАЛГА вдявам, нито от МЕТАЛ!!! И двата стила ми са много, много чужди, звучат ми еднакво безразлично, да не кажа еднакво неприятно Не мога да кажа коя чалга е по добра и коя по лоша, всички чалги ми звучат по един и същи начин, нещо като турско маане по което не си падам...

Виж някой видове гръцка или сръбска ми харесват но не трябва да приличат на маане. Прилича ли на маане не ми харесва, това е, не мога да си променя вкуса. Може да пропускам много но...

Та се чудя какво е това което кара хората да харесват една музика и да не харесват друга. Май е въпрос на възпитание, на научаване, на свикване, на общи спомени с други хора, въпрос на етническа кулутра, нещо което идва от най ранна възраст в повечето случаи.

пък и бъдещето е на смесицата на стилове.

И в миналото е било същото. Всеки стил е една смесица от разни други стилове преди него. Музикантите винаги са търсили нещо ново оригинално и често пъти вземат идеи от другите стилове. Няма два стила които да не могат да се смесят, тъй като винаги има хора които да обичат точно тези два стила. Абсолютно сигурен съм че сред металистите има и чалгаджии и обратно.



Тема Re: Метална Чалга или Чалгисан Метал???нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано06.07.11 22:52



Спокойно, за мен няма никакво значение какво слушаш. Бъди си това, което си и продължавай да се забавляваш.







Тема Re: Елвис "Йога" Преслинови [re: oтБpaxмaн]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано07.07.11 11:19







Тема Ню Йоркнови [re: KREDOR™]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано08.07.11 23:07



Едва ли има друг град за който да са писани повече песни в ново време от Ню Йорк. Все човек може да си направи цяла колекция само от супер парчета в които са споменати нещо за или от Ню Йорк...

Франк Синатра



Саймън и Гарфънкъл имат поне 15 песни за Ню Йорк





Стинг


Алиша Киис



брой нямат.... в уикипедията са споменати някой от най популярните:



Я да видим кой ще намери най добрите песни???



Тема Re: Ню Йоркнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Cirrus ()
Публикувано08.07.11 23:57



изпревари ме с Франк Синатра



но аз напоследък си тананикам това:
Andrew WK - I Love NYC


I love New York City
Oh yeah, New York City
I love New York City
Oh yeah, New York City

Run it over, run them out
Knock your block and terror your town
Move on corners, move around
Talk no talk, breaking you down

We are a corporation
We are a company
We cut high, but we're cuttin high anyway
We are your mother's father
We are your fighter friend
You can't stop what you can't end

I love New York City
Oh yeah, New York City
I love New York City
Oh yeah, New York City

Broken faces, burning beds
Deal off some from everyone did
Ride on nothin', ride your head
Got no fear, sayin' not said

We are a population
We are a factory
We don't do, but we never did anyway
We are your mother's father
We are your fighter friend
You can't stop what you can't end

I love New York City
Oh yeah, New York City
I love New York City
Oh yeah, New York City

Oh, oh, oh oh oh oh, New York, oh, oh, oh, oh oh oh

I love New York City
Oh yeah, New York City
I love New York City
Oh yeah, New York City


(а снимката аз съм я правила)




Редактирано от Cirrus на 09.07.11 00:14.



Тема Re: Ню Йоркнови [re: Cirrus]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано09.07.11 00:12







Тема Re: Ню Йоркнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Cirrus ()
Публикувано09.07.11 00:26



а какво ще кажеш за Лайза Минели?











Тема "Фък Ню Йорк" за Тъмната Котерананови [re: Cirrus]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано09.07.11 02:40



Да... Лижи Минети е добра



А това е едно парче за Ню Йорк което може би ще се хареса на Тъмната Котерана :):):)



Това е метъл нали???

Редактирано от oтБpaxмaн на 09.07.11 02:42.



Тема Night Crawlerнови [re: Darth_Vader™]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано10.07.11 15:13



Да те поздравя с нещо, което чух на жестокия концерт онази вечер на ст. Българска армия, продължил близо 9 часа -





Тема Still Of The Nightнови [re: Dark Catherine]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано10.07.11 15:21





In the Still of the Night
I hear the wolf howl, honey
Sniffing around your door
In the Still of the Night
I feel my heart beating heavy
Telling me I gotta have more

In the shadow of night
I see the full moon rise
Telling me what's in store,
My heart start aching
My body start a shaking
And I can't take no more, no, no

Now I just wanna get close to you
An' taste your love so sweet
And I just wanna make love to you
Feel your body heat...

In the Still of the Night...
In the Still of the Night...
Over here baby...

In the heat of the day
I hang my head down low
And hide my face from the sun
Through the light of the day
Until the evening time
I'm waiting for the night to come

In the Still of the Night,
In the cool moonlight,
I feel heart is aching
In the Still of the Night...

Tell me here baby

In the Still of the Night
I hear the wolf howl, honey
Sniffing around your door...
In the Still of the Night
I feel my heart beating heavy
Telling me I gotta have more...

Now I just wanna get close to you
An' taste your love so sweet
And I just wanna make love to you
Feel your body heat.

In the Still of the Night...

Still of the Night,
Still of the Night,
Still of the Night...



Тема Re: Night Crawlerнови [re: бeз ycилиe]  
Автор пороят (илюзионистка)
Публикувано10.07.11 23:48



- кавър, но какъв!



Тема Re: ииинови [re: Dark Catherine]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано11.07.11 00:04



наистина е зараза тази напаст.


а случката е готина

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: ииинови [re: Darth_Vader™]  
Автор Cirrus ()
Публикувано12.07.11 16:53



жалко, много жалко, че псевдо-културата в Б-ия е заразна и се смята за готина
българина се възхищава на такива, защото имат мутренско поведение
песните им са крадени, но поне да бяха изпълнени качествено

...какво повече да кажа....

сега слушам Gypsy jazz - балканско е, но поне е качествено








Редактирано от Cirrus на 12.07.11 17:13.



Тема Re: ииинови [re: Cirrus]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано12.07.11 21:02



не е виновно мутренското поведение, а циганското. Защото точно мангалите се прехласват по мутренския стил, затова го възпяват, но първоизточникът на мутренският стил може да бъде и по-различен, например:



благодаря за линка, готина музика се оказа този Gypsy jazz, има нещо жизнерадостно, леко в тази музика.

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: ииинови [re: Darth_Vader™]  
Автор Cirrus ()
Публикувано12.07.11 21:28



нали каза, че се прехласваш по Слави-чалгаджийницата?
този на Мановар е същия







Тема Re: ииинови [re: Cirrus]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано12.07.11 21:31



То целият свят ти е черен.

Редактирано от KREDOR™ на 13.07.11 23:12.



Тема Re: ииинови [re: Cirrus]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано12.07.11 21:39



никога не съм казвал, че харесвам Слави, нищо, че сме от един град, както и, че един от най-добрите ми приятели навремето беше сред първите от кукубенд.
Това е някаква самозаблуда, коятп май е типична за теб!
А класическата музи,ка, вариантите и в езическо-рокаджийски стил, нямат нищо общо с чалгата, особено пък с посланията които се правят чрез музиката.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: ииинови [re: Cirrus]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано12.07.11 21:50





Представи си ,че бяха венофе на чалгата, а концерта беше на пайнер?

феновете са показател а стойност!

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: ииинови [re: бeз ycилиe]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано12.07.11 21:51



това да не е някой зъбат и очилат климактериум, а аз да се хабя да пиша?



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: ииинови [re: Darth_Vader™]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано12.07.11 22:03



На теб как ти се струва, а?





Тема Re: ииинови [re: бeз ycилиe]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано12.07.11 22:05





ужассссссссссссссссссссссссссссссссссссс

отврат!

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: ииинови [re: Darth_Vader™]  
Автор Cirrus ()
Публикувано12.07.11 22:54



"никога не съм казвал, че харесвам Слави"
в по-горния ти отговор може би погрешно съм разбрала, че смяташ, че е готин
за което се извинявам



и те поздравявам с Fluke








Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: KREDOR™]  
Автор Cirrus ()
Публикувано16.07.11 10:24



и тая тема ще се напълни скоро











Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: пороят]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано20.07.11 23:18



а, логвам се тука, а ти направо ме уби, като видях името на песента, нещо резонираме /така ли му викаха/, виж ми подписа



Жалко за Кастанеда, аз си го обичам. А Ксендзюк ми отвори наскоро очите за нещо много просто и съществено, което всячески пропусках да осъзная колко е важно за мен и как ми трябва. То трябва така по-академично и завъртяно да ми се сервира, иначе пусто не вдявам



Тема Re: за рокаджиитенови [re: Cirrus]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано21.07.11 00:12



много си ми сладка в черно





Тема Re: "Фък Ню Йорк" за Тъмната Котерананови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано21.07.11 00:17



на мен ми прилича на

, ама като нищо може да излезе и метъл



Тема Re: Still Of The Nightнови [re: бeз ycилиe]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано21.07.11 05:19



мило, пет часа е, а още не съм си легнала - трябва да ме държиш по-изкъсо, може и с камшици, ама нежно



и между другото, модчето тука си трае, ама ако бяхме в някой друг канал ботчето отдавна да се е разпискало, че само се лиготим. така че /ако искаш/ дай тия дни и да се преместим /private/. о, и да - на влизане You Can Leave Your Hat On



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: Dark Catherine]  
Автор пороят (илюзионистка)
Публикувано22.07.11 21:39





и твоя fuego си го бива.

още една много любима огнена вариация:



Тема Страхотна аранжировканови [re: KREDOR™]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано24.07.11 17:21



Това е невероятно сполучлива аранжировка на една стара песен от 1985 година "Мамо, братко, Какво става - средната възраст на загиналите е 19 години". Песента е протестна песен против войната във Виетнам и въобще против войната. Аранжировката и изпълнението е от Пол Хардкасъл.

Но тук песента е с нова аранжировка, просто ти взема ума от различни звукове с които е изпълнена, камбанки, флейта, саксофон, тромпет, със страхотен ритъм и перкусии, СУПЕР!!! На който му е по вкуса де





"Ехо от гората" - заключението на същата песен, само инструментално кеф...



Още едно подобно изпълнение:

"На хиляда мили от никъде"


Редактирано от oтБpaxмaн на 24.07.11 17:37.



Тема You've Got Another Thing/Dick Comin'нови [re: пороят]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано27.07.11 06:59



Изглежда и ти си фенка на качествената музика, поздравления!

Living After Midnight ми е от любимите на Джудас. И сори за леко закъснелия отговор...

(можеш да си го пееш и като "You've Got Another Dick Comin'" , Робчо може би точно такъв вариант си е представял )

One life I'm gonna live it up
I'm takin' flight said I'll never get enough.
Stand tall I'm young and kinda proud
I'm on top as long as the music's loud.
If you think I'll sit around as the world goes by
You're thinkin' like a fool 'cause it's a case of do or die.
Out there is a fortune waitin' to be had
If you think I'll let it go you're mad
You've got another think comin'.

That's right here's where the talkin' ends
Well listen this night there'll be some action spent.
Drive hard I'm callin' all the shots
I got an ace card comin' down on the rocks.

If you think I'll sit around while you chip away my brain
Listen I ain't foolin' and you'd better think again.
Out there is a fortune waitin' to be had
If you think I'll let it go you're mad
You've got another think comin'.
In this world we're livin' in we have our share of sorrow
Answer now is don't give in aim for a new tomorrow.

Oh so hot no time to take a rest yeah
Act tough ain't room for second best.
Real strong got me some security
Hey I'm a big smash I'm goin' for infinity yeah.



Тема Re: You've Got Another Thing/Dick Comin'нови [re: бeз ycилиe]  
Автор пороят (илюзионистка)
Публикувано27.07.11 21:43



в тоз ред на мисли - в "Living after midnight" обичам да преправям "rocking till the dawn" на "barking with the dog"





Тема Re: You've Got Another Thing/Dick Comin'нови [re: пороят]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано27.07.11 21:57







Тема Поздравче пак за орхидейчицатанови [re: KREDOR™]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано01.08.11 23:46







Тема Re: Поздравче пак за орхидейчицатанови [re: бeз ycилиe]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано02.08.11 03:41



опасен си



Аз си депешарствам тука няколко дни, та се сещам, на едно му виках



Тема Я да пробваме Тъмното Котаранче пък и другитенови [re: KREDOR™]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано02.08.11 11:44



Я да пробваме Тъмното Котаранче каква музика харесва?
Има една известна песен абсолютна класика, която е пята от всички големи във всакакви стилове. Тази песен е дори ХИМН на запалянковците на футболният отбор Ливерпул. Песента се казва "Ти никога няма да вървиш сам". Песента не е много популярна в България понеже думите не са известни. Песента е ценена главно заради текста. Ето думите на песента:

When you walk through the storm
Hold your head up high
And don't be afraid of the dark
At the end of the storm
There's a golden sky
And the sweet silver song of the lark

Когато вървиш през бурята
Дръж главата си изправена високо
И не се страхувай от тъмнината
В краят на бурята
Има златно небе
И сладка сребърна песен на чучулига

Walk on, through the wind
Walk on, through the rain
Though your dreams be tossed and blown
Walk on, walk on, with hope in your heart
And you'll never walk alone
You'll never walk alone

Продължавай да вървиш през вятъра
Върви през дъжда
През твоите мечти и бъди подхвълян и обдухван
Върви, върви, с надежда в сърцето
И ти никога няма да бъдеш сам
Ти никога няма да бъдеш сам

Walk on, walk on, with hope in your heart
And you'll never walk alone
You'll never walk alone

Върви, върви с надежда в сърцето си
И ти никога няма да бъдеш сам
Ти никога няма да бъдеш сам

Та песента е изпълена от много различни изпълнители - въпроса ми кое изпълнение се харесва най много на Котаранчето



В изпълнение на тримата тенори Доминго, Карера и Павароти:



В изпълнение на Елвис Престли:



Барбара Стрейзън



Луис Армстронг



Франк Синатра



Рай Чарлз



Том Джонс



Джуди Гарланд



Махалия Джаксън



ФЕНОВЕТЕ НА ФУТБОЛНИЯТ КЛУБ НА ЛИВЕРПУЛ!!!! - мен това ме кефи най много



И специално за Котаранчето едно метално изпълнение на песента:



Редактирано от oтБpaxмaн на 02.08.11 12:12.



Тема Re: Я да пробваме Тъмното Котаранче пък и другитенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано02.08.11 22:27



Кви други, тука като гледам всички освен нас са в нирбиджа самадхи




Ама ти си събрал цялото звездно небе, до сега не ми се беше случвало да слушам толкова много изпълнения на едно и също - яко, малко гимнастика

И всички са готини, ама изненадващо и Барбара Стрейзън ми хареса. Не, че нещо против нея, не съм я слушала, ама не ми звучи добре името й по принцип


Иначе, тримата тенори, Елвис, Армстронг, Том Джоунс /само едно негово се сещам, ама е върха/ - по принцип много им се радвам

Но, това което най ме изкефи е на ливърпулци. Да ти кажа, писнало ми е от сладки песнички, зад които няма истинска и жива емоция. При тях, в това изпълнение, много готино подплатено го усещам, затова най ме кефят те

Иначе, ако питаш какво слушам освен метъл, аз съм депешарче /обичам Depeche Mode/, то това си е религия също, опиумче някво Между другото и Rаja-та много ги обича/ше тях.

В тая връзка се сещам, разбрах те като каза, че си го загубил, щото и аз го загубих - последният път като говорихме за Йога го усетих толкова силно пропит от християнство, че ми идеше да го халосам, ама яко с обувката по главата...

Жалко, толкова блестящ млад ум /едно на стотици, че може би и повече/, със завидна дисциплинираност и трудолюбие, а така да залита. Явно не всичко опира до суров интелект... Както и да е, Депеш викат



Тема Пак за Чалга и Металнови [re: Dark Catherine]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано05.08.11 23:08



В отговор на:
Автор: Dark Catherine

Кви други, тука като гледам всички освен нас са в нирбиджа самадхи


Може да са на море, може на планина, може и в кръчмата

което в същност е истинското Нирбиджа самадхи

Та като гледам металните изпълнения и се сещам за чалгата. На времето си мислих че чалгата е възможно най най отвратителната музика която трябва да бъде забранена като опасен за здравето шум И сега продължавам да мисля в тази линия но не съвсем, не съм праволинеен. Съмнения ме обхващат и започвам да си мисля че може би чалгата е музика която не разбирам а не шум. С една дума почти я поставям на едно ниво с хард метъла Извинявам се ако те обиждам

ЗАЩО??? Преди години имах една даскалица по пеене която ни пускаше хорови песни. Та тогава слушахме едно изпълнение на Добри Христов което звучи почти като класика....



Днес благодарение на пустият му интернет се установи че в същност това е било първоначално чалга???? Еееее... какво да кажа??



или това тук:



И срам не срам, трябва да си призная, че ако съм на маса от тази чалга специално няма да ми се повръща

Та може би и метъла ще стане така, току виж съм почнал да свиквам с него. Дори с метъла имам повече шансове защото той произлиза от рок, а рок ми харесва

Например това парче се казва: What ya gonna do
When the whiskey ain't working no more? - Какво ще правиш когато уискито спре да ти действа



Редактирано от oтБpaxмaн на 05.08.11 23:09.



Тема Re: Пак за Чалга и Металнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано05.08.11 23:30



То пак да повторя, че това каква музика слушаш е свързано и с нивото на тестостерон всъщност. Ако си ниско тестостеронен мунчо, нема начин да харесаш метъл примерно...



Тема Re: Пак за Чалга и Металнови [re: бeз ycилиe]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано05.08.11 23:52



В отговор на:
Автор: бeз ycилиe
Тема: Re: Пак за Чалга и Метал

То пак да повторя, че това каква музика слушаш е свързано и с нивото на тестостерон всъщност. Ако си ниско тестостеронен мунчо, нема начин да харесаш метъл примерно...


Хехехеехе това мнение не ми беше известно

Предполагам че е измислено за някой хора които страдат от липса на тестостерон и за компенсация си създават подобни фантазии. Иначе ще излезе че всички побойници и престъпници слушат само метъл.

Не знам дали е известно в България, в Норвегия имаше един случай с един който застреля към 70 деца на един остров. Той се е набъкал с тестостерон, бил е културист. Но НЕ Е СЛУШАЛ МЕТЪЛ!!!! Любимата му певица е някоя си Сага на която посвещава цели три страници в своята изповед и която е известна нацистка изпълнителка от Швеция....









И тук има снимки на Сага с нацистки поздрави към нейните фенове :):):)

Редактирано от oтБpaxмaн на 05.08.11 23:54.



Тема Re: Пак за Чалга и Металнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано05.08.11 23:55



За да схванеш качествено посланията на най-добрите метъл изпълнения, трябва да си поне малко мъж. Ако не можеш, то със сигурност не си пълноценен мъж, а си нещо рехаво, некачествено.

Освен това хорицата най-често на стари години изкуфяват и стават съвсем неадекватни, това се получава горе-долу с над 99% от хората. Няма как да разберат неща, случили далеч след техните отдавнашни младини.





Тема Re: Пак за Чалга и Металнови [re: бeз ycилиe]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано06.08.11 00:34



В отговор на:
Автор: бeз ycилиe
нещо рехаво, некачествено...
хорицата най-често на стари години изкуфяват и стават съвсем неадекватни, това се получава горе-долу с над 99% от хората. Няма как да разберат неща, случили далеч след техните отдавнашни младини


99 процента?????? Това пък от къде го измисли?? Сигурно Шибеков ти го е пъхнал в главата

Няма такова нещо 99 процента. 100 процента, и с думи СТО ПРОЦЕНТА като одъртее човек и изкуфява. Щом говориш за 99 процента значи и теб са те е хванали някой от старческите симптоми

Разликата е само във времето. Някой изкуфяват след 80-90 години дори и повече, някой обаче стават буклук още на 20 се разплуват в лой, мозъка ми плува в мазнина, и те самите не могат дори са седнат на земята.



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: KREDOR™]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано06.08.11 00:35








Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Пак за Чалга и Металнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано06.08.11 09:04



Навремето Raja-та ми викаше, че 'живота е хубав', а аз си мислих 'ти луд ли си, знаеш ли какви гадни работи има на тоя свят'

Сега вече съм го прескочила и съм напълно на твоя страна, като казваш, че 'живота е Кеф' Даже има моменти, в които имам чувството, че всяка клетка на тялото ми вибрира в екстаз и съм склонна да мисля, че малко смекчаваш нещата, и в действителност 'живота е оргазмичен'

Остава ми да разбера, защо се отключват подобни невро-соматични състояния и как могат да бъдат удължени до безкрайност, това ми е от големите домашни


Да изравняваш чалга и метъл въобще не ме обижда, те моите музикални идентификации са доста разхлабени

Да ти кажа, на мен ми е се тая каква музика слушаш. Ако слушаш метъл - яко! Ако слушаш, чалга - въобще няма да ми мръдне мнението за теб, щото ти не си и няма да бъдеш с овчи манталитет. Аз това гледам - психиката - не музиката, така че и Лепа Брена да слушаш, пак ше ме кефиш



Тема Re: Пак за Чалга и Металнови [re: бeз ycилиe]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано06.08.11 09:12



леле, аз като толкова обичам метъла, направо се почувствах много мъж, от твоите думи

Са ще взема и да възмъжея

Начи ми е време ми е за нова гимнастика - една година без метъл


Добре де, тази смяна си я мисля от многоооо отдавна, дори съм си обмислила внимателно и новите предпочитания. Така че не се чувствай много виновен, но само мъничко ти е позволено



Тема Re: Пак за Чалга и Металнови [re: Dark Catherine]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано06.08.11 09:41



А за жените, слушащи метъл, означава, че са жени на място.

А може би и също така малко мъже. Което пък е огромен комплимент за една жена! Най-добрият възможен!



Тема Re: Пак за Чалга и Металнови [re: Dark Catherine]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано06.08.11 09:43



Какво - една година без метъл!?!?!? Аааа, това е тежко провинение! Заслужаваш здраво да бъдеш нашляпана за това!



Тема Re: Пак за Чалга и Металнови [re: Dark Catherine]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано07.08.11 00:06



В отговор на:
Автор: Dark Catherine

Навремето Raja-та ми викаше, че 'живота е хубав', а аз си мислих 'ти луд ли си, знаеш ли какви гадни работи има на тоя свят' Сега вече съм го прескочила и съм напълно на твоя страна, като казваш, че 'живота е Кеф' Даже има моменти, в които имам чувството, че всяка клетка на тялото ми вибрира в екстаз и съм склонна да мисля, че малко смекчаваш нещата, и в действителност 'живота е оргазмичен'


Животът, смърта, вселената като цяло не са нито добри нито лоши. Ние ги окачествяваме като добри и лоши в зависимост от нашите васани. Онова което служи на нашите желания, онова което помага да осъществим нашите намерения го окачествяваме като "добро", "хубаво", "кеф". И обратно, онова което ни пречи го окачествяваме като лошо.

Човек може да направи така че възприема едно и също нещо по два различни начина, като добро или като зло. Това което е добро за едни, е лошо за други. Факт е че ние може да променим НАЧИНА ПО КОЙТО ВЪЗПРИЕМАМЕ СВЕТЪТ. Така че да станем оптимисти.

'живота е оргазмичен'

Остава ми да разбера, защо се отключват подобни невро-соматични състояния и как могат да бъдат удължени до безкрайност, това ми е от големите домашни


Преди години учените направили опит с една мишка. Сложили електрод в мозъка в центъра на оргазъма и я научили да натиска един бутон. Всеки път когато мишката натискала бутона и получавала оргазъм. Оставили мишката да прави каквото си иска. Мишката започнала само да натиска бутона и след час хвърлила топа



Така е, ако се научим да изпитваме оргазъм през цялото време, ще живеем не повече от час. Е не сме мишки, може да изкараме дори и месец, кой знае? Но няма да ни бъде за дълго.

От друга страна страданието което човек изпитва от физическите упражнения може да не е приятно, но това му удължава живота. Пушенето на цигари и пиенето е приятно но съкращава живота, въздържането от тези удоволствия води до удължаването му.

Кое е хубаво и кое е лошо тогава? Кое е приятно и кое не? Не се ли заблуждаваме когато си мислим че дребните удоволствия на живота са истинкото щастие?

Може би йога е права като казва че истинското щастие е да може човек да наблюдава безпристрастно всичко, да осъзнава, без да се намесва, без да се въвлича и идентифицира с обстановката!? Хей какво удоволствие е да гледаш себе си как страдаш или как се кефиш. Все едно че гледаш другите, все едно че гледаш някакъв филм. Когато отидеш на кино и гледаш някой трагедия накрая казваш: Какъв хубав филм! Кефих се..

Може ли човек да гледа на живота като на филм и да се кефи независимо дали е трагедия или комедия?



Тема Re: Я да пробваме Тъмното Котаранче пък и другитенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор пороят (илюзионистка)
Публикувано07.08.11 01:11



"Though your dreams be tossed and blown" =

"Дори когато разбити и отлетели са мечтите ти"

(а не "През твоите мечти и бъди подхвълян и обдухван")

поправка по приятелски. мноо ми е любим тоя текст, та ма ухапа нещо като видях горното



и благодаря за списъка от вариации!



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: KREDOR™]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано07.08.11 17:32







Тема Re: Я да пробваме Тъмното Котаранче пък и другитенови [re: пороят]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано07.08.11 20:31



В отговор на:
Автор: пороят
Тема: Re: Я да пробваме Тъмното Котаранче пък и другите

"Though your dreams be tossed and blown" =

"Дори когато разбити и отлетели са мечтите ти"

(а не "През твоите мечти и бъди подхвълян и обдухван")


Какви глупости съм превеждал и аз не знам

Грешката е вярна

tossed and blown - се употребява за корабите в морето. Например:

Then we will no longer be infants, tossed back and forth by the waves, and blown here and there by every wind of teaching and by the cunning and craftiness of men in their deceitful scheming.

Но грубата грешка която съм допуснал е че съм писал че ЧРЕЗ МЕЧТИТЕ СИ някой обдухван и т.н. което е СЛАБ 2

Благодаря!

Ето ти още две изпълнения на тази песен, радвам се че ти харесва.

Едното е на Хъмпардинг




Другото е може би най популярното сред футболните фенове на Ливерпул, това на Пиисмейкърс:

Редактирано от oтБpaxмaн на 07.08.11 20:44.



Тема Re: Пак за Чалга и Металнови [re: бeз ycилиe]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано08.08.11 08:47



Що имам чувството, че знам точно за какво говориш - много ми е готино да се пързалям из съзнанието ти, маняшко е



Иначе, улових и една разбираема грешка, ама няма проблем, ще я оправим някой друг път, като има повече време. Може и насаме

Само не разбрах дали ще ме наказваш или награждаваш за малката ми метъл гимнастика - ама няма значение, важното е, че ще бъде забавно



Тема Re: Пак за Чалга и Металнови [re: Dark Catherine]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано08.08.11 08:55



Ами да... ще бъде забавно!





Тема Re: Пак за Чалга и Металнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано08.08.11 09:06



Разбира се, всичко е в главата, аз затова толкова я обичам



Чела съм за този експеримент, навремето като учих психология. Не си спомням обаче след колко време са умрели мишките, но си спомням, че в учебника ми се казваше, че напълно са спрели да се хранят. Идеята ми е, че не бих сравнявала същество, което е само с психика, с индивид, при който е налице филогенетично развито съзнание, което пък вторично е обусловено с йогско такова

В тоя дух си мисля, че любовта ми към психологическите науки напоследък доста силно се възвръща. Този път вече на ново качествено ниво. Щото йога прави толкова много, а някои западни психолози подхващат и развиват по модерен начин възможности, които аз лично открих чрез нея /ти тук без да изкаш маркира две от тях, и то точно тези, които са ми най-интересни в момента/. А невропсихологията е диамантена мина в тази посока. Рамачандран казва, че с напредъка на невронауките психологията ще бъде изхвърлена на боклука, нямам нищо против, ще бъде невероятно



Тема Re: Пак за Чалга и Металнови [re: Dark Catherine]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано08.08.11 10:35



Чела съм за този експеримент, навремето като учих психология. Не си спомням обаче след колко време са умрели мишките, но си спомням, че в учебника ми се казваше, че напълно са спрели да се хранят.

Сигурно съм преувеличил, възможно е да са живяли с дни дори и седмица? Кой знае. Това не е важното, умрели са от преумора от екстаза

Тоест само с екстаз не се живее, трябва и малко страдание да има поне, да служи като фон на кефа. И тук е трика, най най важното. НЕ ВСИЧКО КОЕТО НИЕ НАРИЧАМЕ СТРАДАНИЕ Е НАИСТИНА СТРАДАНИЕ!!!
НАПРИМЕР:
Страданието което човек изпитва когато прави умерена физическа гимнастика в същност е едно удоволствиие!! Защото е нещо полезно, здравословно. В редки случаи, човек може да го почувства дори. Подобно е положението и с други "страдания". "Страданието" да не си препълва човек търбуха с храна също не е истинско страдание. Да погладува човек малко, особено ако е над нормата е истинско блаженство но... Примери безброй!!!

Рамачандран казва, че с напредъка на невронауките психологията ще бъде изхвърлена на боклука, нямам нищо против, ще бъде невероятно
Доста сме далеч от това време, няма да бъде в рамките на нашите животи. Но поне пълното доказателство, че това ще настъпи може би ще бъде дадено през твоят живот??



Тема Re: Пак за Чалга и Металнови [re: бeз ycилиe]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано08.08.11 10:40



В отговор на:
Автор: бeз ycилиe
Тема: Re: Пак за Чалга и Метал

Какво - една година без метъл!?!?!? Аааа, това е тежко провинение! Заслужаваш здраво да бъдеш нашляпана за това!


Хихихииихихихии

Котаранката заслужава да бъде шляпкана редовно дори без провинение. Тя е от тези жени които наистина заслужават редовно шляпкане. Ще бъде провинение срещу природата ако няма кой да я пошляпква. В същност сигурен съм че мераклии има много..... За разлика от някой други жени които дори да заслужават шамаросване, не си заслужава човек да си цапа ръцете

Редактирано от oтБpaxмaн на 08.08.11 10:44.



Тема Re: Пак за Чалга и Металнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано08.08.11 10:52



Няма как да пукна от екстаз - имам си една прарабда васана, дето се грижи за моето 'страдание' - да ми е жива и здрава; голям кеф е



Някой ден обаче тотално ще й резна главата, жива да не бях



Тема Re: Пак за Чалга и Металнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано08.08.11 10:57



Хаха, така е - а най-хубавото е и че тя си го знае...





Тема Re: Пак за Чалга и Металнови [re: Dark Catherine]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано08.08.11 11:03



Ехееее я виж ти, научила си се да говориш на езика на веданта. Ако ти се случи да отидеш във веданта академията, ще те разбират какво искаш да кажеш и ти ще ги разбираш





Тема Re: Пак за Чалга и Металнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано08.08.11 11:10



Така е щото уча само от най-добрите





Тема Re: Пак за Чалга и Металнови [re: бeз ycилиe]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано08.08.11 11:48



В отговор на:
Автор: бeз ycилиe
Тема: Re: Пак за Чалга и Метал

Хаха, така е - а най-хубавото е и че тя си го знае...


Разбира се, че си го знае. Тя е интелигентна жена (не като някой инТЕЛЕгентни жени) и е рядка комбинация от умниче заслужаващо шамаросване. В същност тя знае повече от нас за доста неща но се прави на незнаеща което е характерно за жените от тази категория. Оставят егото на мъжете да се фъчка, а те си гледат сеира от страни…



Тема Re: Пак за Чалга и Металнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано08.08.11 13:54



Опасно дяволче е...



Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: KREDOR™]  
Автор huanji ()
Публикувано14.08.11 12:31







Тема Re: Още по-нови музикални поздравинови [re: huanji]  
Автор Dark Catherine (ली&)
Публикувано14.08.11 16:15







Тема Поздрав за всички металинови [re: KREDOR™]  
Автор huanji ()
Публикувано19.08.11 07:48







Тема Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: KREDOR™]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано26.08.11 11:17



Чудя се дали на металите ще им харесат подобни песни от миналото, дали не са за тях твърде сантиментални....

Moon river

Moon river, wider than a mile
I’m crossing you in style some day
Oh, dream maker, you heart breaker
Wherever you’re goin’, i’m goin’ your way

Two drifters, off to see the world
There’s such a lot of world to see
We’re after the same rainbow’s end, waitin’ ’round the bend
My huckleberry friend, moon river, and me.


Две обяснения към превода:

1. Сред англичаните има поверие, че там където е краят на небесната дъга има заровено съкровище.

2. "Хъкълберски приятел" е едно сравнение за много, много голямо приятелство, така както са били приятели Том Сойер и Хъкълбери Фин от книгата на Марк Туейн. Това са две деца които живеят и играят заедно, тоест най съкровеното приятелство от детството…

Превода съм се старал да бъде възможно най близко смислово до оригинала:

Лунна пътека

Лунна пътека, по широка от една миля
Аз ще те пресека някой ден така както му е модата
Оо, ти която твориш мечти, ти която чупиш сърца,
Там където отиваш, на там отивам и аз.

Двама скитници, тръгнали да видят света
Има толкова много свят да се види
Ние сме се отправили към един и същи край на небесната дъга.
Тук зад ъгъла чака една среща между,
Моят Хъкълберски приятел, Луната пътека и Мен.


Ето я и самата песен:



Песента е от известният филм в миналото „Закуска в Тифани”. Когато са правили филма, те не са били сигурни дали да пуснат песента или не. Главната актриса, Аудри Хепбърн, тогава казала, че ако песента не бъде включена във филма, тя няма да изпълни ролята. Добре че са я послушали… :)



Песента е била изпълнявана многократно след това от почти всички големи певци, ето едно изпълнение на Луис Армстронг:



или на Франк Синатра




или Барбара Страйзън




Редактирано от oтБpaxмaн на 26.08.11 11:38.



Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано27.08.11 12:04



красиво




с парчето от новия ми любим сериал -



Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: blue orchid]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано28.08.11 20:44



Как ми знаеш музикалните вкусове, точно по такива си падам, кефят ме страшно...

ТЕНКС...



Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано28.08.11 21:18



моля, моля, ти си ме учил, че всичко трябва да се превърне в изкуство...





Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: blue orchid]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано28.08.11 22:35



Хей ще ме ВАМПИРЯСАШ



Джони Каш - "Няма гроб който да задържи това тяло погребано..."



и в друг вариант в True Blood



Редактирано от oтБpaxмaн на 28.08.11 22:37.



Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано29.08.11 22:41



подушвам, че сме от една порода



но, честно казано, ти мен вампиряса, щото в последните години, разбирай откакто ме учиш на раджа, разни хора все по-често ме наричат със странни думи - обикновено минават с баналното безчувствена или вампир, но някои са така изобретателни, че да ме повишат и в демон сещам се, щото един преди малко... тия луди ли са, притрябвала ми енергията на тия дето са по-рехави от мен, аз да не съм всеядно...

между другото, разкошни са и двата варианта на песента - направо забравих, че слушам метъл; опс, че слушах

, също едно от вечните парчета, в изпълнение на George Canyon



Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: blue orchid]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано29.08.11 23:30



щото в последните години, разбирай откакто ме учиш на раджа, разни хора все по-често ме наричат със странни думи - обикновено минават с баналното безчувствена или вампир, но някои са така изобретателни, че да ме повишат и в демон

А ти защо им даваш повод да те наричат така?

Нима виждаш света по друг начин? И затова реагираш по друг начин в сравнение с другите хора?

Един зен учител казал: Преди да тръгна по пътя на зен, планините бяха планини, реките реки, небето небе. Когато тръгнах по пътя на зен планините престанаха да бъдат планени, реките вече не бяха реки и небето не беше небе. Но когато постигнах целта, планините отново станаха планини, реките реки и небето отново стана небе..

Даже го използват като поговорка това горното...

At first, I saw mountains as mountains and rivers as rivers. Then, I saw mountains were not mountains and rivers were not rivers. Finally, I see mountains again as mountains, and rivers again as rivers.



Искам да кажа, че когато човек "пристигне", вече не прави впечатление на другите хора като АБДАЛ (абдал значи "странен" това е много красива дума на суфите които ние сме побългарили и сме и дали значение на "откачен" )

Редактирано от oтБpaxмaн на 29.08.11 23:48.



Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано29.08.11 23:34



Може ли да се намеся?

На мен баш вампир и демон не са ми викали, но постоянно ме обвиняват в темерутлук и безчувственост, само защото обичам тишината и да съм сама и защото емоциите ми не ме размятат насам-натам. Сигурно и с нея е подобно.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано29.08.11 23:44



Знам го, да



Обаче, не само по друг начин виждам някои неща, ами и по друг начин ги и чувствам, по-различно от тях. Щото обикновено там, където непрактикуващия развива някакви зависимости от отношения, аз не ги развивам - и после студенокръвна съм била. Аз му викам различаване и непривързаност, ама...

Не че това е към всички, ама специално за нови хора, където не си нося стари васани от преди йога, съм си така и са ми досадни, като само ми се пречкат. Що грешно ли е?



Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: blue orchid]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано29.08.11 23:54



Не че това е към всички, ама специално за нови хора,

Еее не може да се угоди на всички. Но към незнаещите човек трябва да се отнася понякога като към малки деца които не разбират голямата картина и плачат за дребни играчки. Може да им покажеш малко "фалшиво" съчувствие към изгубената играчка...





Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: paзбиpaм]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано29.08.11 23:55



сигурно моите познати са по-шашави от твоите



обаче, сега се сещам, имаше един много готин, дето ми викаше, че в мен имало някакви чужди същества, ама той си имаше някво право човека, щото много ми шават свето-възприятията на моменти... кво да се прави, странични ефекти



Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: paзбиpaм]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано30.08.11 00:02



В отговор на:

Автор: paзбиpaм

На мен баш вампир и демон не са ми викали, но постоянно ме обвиняват в темерутлук и безчувственост, само защото обичам тишината и да съм сама и защото емоциите ми не ме размятат насам-натам.


Човек трябва да знае до кога и до къде да проявява "безчувственост". Дори ситуацията да е съвсем нелепа и смешна, понякога е нужно да се прояви поне малко съчувствие към незнаещите и невежите. Когато едно дете плаче за изгубената си играчка, майка му трябва да го успокои поне малко, да прояви малко съчувствие към него. Детето полека лека ще разбере че играчките не са важни и няма да плаче за тях след години. Но в момента то плаче и неговите сълзи по загубената играчка са толкова тежки, колкото сълзите на възрастен по загубен приятел - казва Ерих Кестнер

.



Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано30.08.11 01:34



аз по принцип съм дипломатична, за толкова години едва ли си ме видял да скачам както си мога по нечия глава

Ама понякога ми идва в повече, направо се задушавам. И не ми харесва това дето го казваш, ама ше е така, така че мисля, мисля и измислих - първо да си стесня социалните кръгове, за да не се налагат крайни истории и второ, ако се наложат да си нося отговорността до край, както казваш, със състрадание към невежеството, това поне го усещам някак. та, ти си шефа и до сега не си бъркал, така че ще те слушам, няма къде да ходя, грасиас

много по-леко е с ментор под ръка, да знаеш



Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано30.08.11 09:46



Кое дете си е загубило играчката напоследък?



Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано30.08.11 12:45



Не-е, те гледат реакциите ми в ситуации, в които аз съм засегнатата.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: paзбиpaм]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано31.08.11 10:12



В отговор на:
Автор: paзбиpaм


Не-е, те гледат реакциите ми в ситуации, в които аз съм засегнатата.


Дааа това е особенна ситуация, когато ти си засегнатата, когато ти си жертвата и в същото време седиш като "темерут" и не отвърщаш на удара. Това е доста по "християнски" но не е правилно. Когато ти си засегната, тогава трябва да реагираш така, че другите да го разберат това, да разберат че ти ЗНАЕШ ДОБРЕ КАКВО Е СТАНАЛО, РАЗБИРАШ ЧЕ ТОВА Е АТАКА СРЕЩУ ТЕБ!! В същто време им даваш да разберат, че ти смяташ тяхната постъпка за детинска, смяташ че не си заслужава да се биеш за дреболии и затова подминавш ситуацията без да се въвличаш в нея.

В същото време обаче не трябва да се оставяш да те вземат на мезе когато има нещо важно!!! Това е единият от големите уроци на Бхагават Гита! Арджуна в началото се опитва да "философства" пред Кришна, че нямало нужда да се бие в тази война, и по добре би било да остави оръжието и да се направи на "темерут". Кришна го убеждава, че ситуацията е такава че не трябва да се подминава лесно и без бой, войната е наложителна в случаят.

Та в някой ситуации не трябва да се правиш на "темерут", отивай на бой





Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано31.08.11 10:15



Дааа, така си е, някои ситуации си изискват войната!

Война, която не е за утвърждаване на нечие его над друго, а просто необходим отговор на конкретна ситуация, в която вече всяка друга възможност се е изчерпала.



Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: blue orchid]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано31.08.11 10:30



В отговор на:
Автор: blue orchid

аз по принцип съм дипломатична,


Така е и аз има да се уча от теб в това отношение поне ти си ми учител, външно поне, не ти знам мотивите, но външно поне твоята дипломатичност е добра..



Ама понякога ми идва в повече, направо се задушавам.
Това показва че си въвлечена в ситуацията, че вътрешно нещо куца. Толерантноста не трябва да води до задушаване а точно обратното, до излизане навън, на чистият въздух, на планината където пеят птичките, слънцето грее, и т.н. Когато толерантноста води до задушаване, тогва това е лошо, има някаква грешка.

мисля, мисля и измислих - първо да си стесня социалните кръгове,

Кръговете ги стеснявай само ако кръговете са излишни, ако са губи време. Но ако имаш нужда от тези кръгове, дръж ги, просто трябва да се научиш как да работиш с тях правилно, как да ги използваш в твоя полза. Може кръговете да ти са нужни за бизнеса, може да ти са нужни за развлечение, може всичко, дръж ги, не ги отхвърляй само защото имаш проблеми с "толерантност" и "задушаване"

Просто не се въвличай в ситуацията, гледай кое е разумното, използвай възможността да извлечеш това което е полезно за теб...

Има един виц: Учителкат казва на децата: Даца ще дам 20 долара на този ученик който ми отговори на въпроса, кой е най най великият човек в света? Децата отговарят едно по едно, Нютон, Архимед, Питагор, Айнщайн, Дарвин, и т.н. Малкото еврейче Моше най накрая казва Христос!!

Учителката се зарадвала, похвалила го пред всички и го попитала, как така то знае правилният отговор. Еврейчето отговорило: Ами аз си знам че най великият човек е Мойсей, ама бизнеса си е бизнес!!



Та гледай какъв ти е бизнеса и действай така както бизнеса го изисква. Друг е въпроса какъв бизнес да си избереш? Ако избереш някой глупав бизнес, живота ти отива на вятъра, трябва "хубав бизнес", трябва да се изберат високи идеали...



Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: бeз ycилиe]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано31.08.11 10:34



В отговор на:
Автор: бeз ycилиe

Дааа, така си е, някои ситуации си изискват войната!


Точно така, в някой ситуации е нужно човек да се бие, такъв е живота. Но някой ситуации трябва да ги подминава като бързият влак, малка гара

да не им обръща никакво внимание

Как да разбереш коя ситуация да се подмине и коя да се биеш, това е въпрос на добре изграден интелекта - Будхи с който може да различаваш правилно.



Тема Всеки край е едноново началонови [re: KREDOR™]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано31.08.11 12:59





Всеки край е едноново начало

Редактирано от titiksha_ на 31.08.11 13:00.



Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано31.08.11 17:56



'Когато толерантността води до задушаване, тогава това е лошо, има някаква грешка.'


Е, браво бе. Точно се намествах в ново положение и ти пак ме тласна в друга посока, голям хаос ми стана в главата



Ама от вчера си мисля, че вярно има някаква грешка, щото като се свих и ми стана много тясно, някво. Въобще не ми е вдъхновяващо така, не мога да изляза на чист въздух, както казваш
Прав си, има някаква грешка, нещо съм се оплела...

Що не ми дадеш една частна консултация , ще видя кога мога да говоря, да те потърся на скайпа



Тема Re: Забравени песни от миналото.. и металитенови [re: blue orchid]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано31.08.11 18:28



В отговор на:
Автор: blue orchid

Точно се намествах в ново положение и ти пак ме тласна в друга посока, голям хаос ми стана в главата


Един английски камериер и джентълмен почукал в хотелскта стая на една млада дама и тъй като никой не отговарял а вратата била отворена погледнал вътре. Младата дама тъкмо била в банята. Той отворил вратата леко, погледнал и казал бързо:
-Извинете Сър!
и след това бъзо затворил вратата.

"Извинете" това е Учтивост
"Сър" това е тактичност (но до някъде и толерантност)



Толерантноста е средство с което една ситуация бива смекчена, става по лесна.

Човек може да бъде толерантен спрямо другите, но ако това му коства усилия, неудобство, неприятност и т.н. тогава това е толерантност заедно със саможертва. Човек жертва личното си удобство за сметка на удобството на някой друг. Задай си въпроса заслужава ли си такава саможертва? Трябва ли да жертваш собстеният си мир за сметка на спокойствието на другите? Те заслужават ли го това?

От друга страна ако проявяваш толерантност за да се избегне по голямо задълбочаване на някой конфликт, тогава мисли за това че си избегнала голямата разправия, тоест от два вида мръсен въздух, си избрала това което сравнително по чисто за дишане

Редактирано от oтБpaxмaн на 31.08.11 20:31.



Тема Поздравче пак за орхидейчицата - Foxy Ladyнови [re: KREDOR™]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано01.09.11 08:20








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.