Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:44 24.09.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: mo32®]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано07.05.11 11:18



В отговор на:

Та дай да се съсредоточим върху началните стъпки и да видим кое и как, ... . Ако искаш, може и на бележки (лично аз предпочитам), не държа на публичност, пък и да не спамим клуба.



имам молба - и към двама ви - да продължите дискусията в публичното пространство, без значение къде. бих следила с огромен интерес, със сигурност ще е от полза и за други. ако все пак предпочетете ЛС, оставам с пълно разбиране.

_______


Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: пороят]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано07.05.11 19:00



Мислиш ли, че темата ще продължи? Питам те като модератор на "Кастанеда":

- Виждала ли си подобни дискусии там?
- А въобще, имала ли си поне разговори на тая тема с някой кастанедианец - конкретно и по същество?
- И нещо малко в страни - кастанедите крият информация, не я споделят. Тая тягостна атмосфера на криене, на тайна, разваля всякаква групова креативност, а ми говорят за "човешка маса"...

Пробвал съм да дискутирам и както едно време го наричах "да обменям опит", след което се отказах, защото получавах всичко друго, но не и споделяне на опит.

Когато тръгнах на Йога, периодично имаше (и все още има) дискусии по разни практики и теми, които наскоро сме изучавали и сме имали 1-2-3 седмици за да ги пробваме. В началото бях много, да не кажа безкрайно скептичен относно споделянето на опит, като в последствие си дадох сметка, че отношението ми е резултат от негативния ми опит с кастанедите.

На провелия се наскоро семинар за даоски практики от системата на М. Чия, посъветваха и окуражиха хората да обменят опит и впечатления.

Така се учи много бързо, избягват се грешки; ако човек е пропуснал нещо, разбира какво е пропуснал; търсят се съвети за вече допуснати грешки... а като се обсъждат грешки, човек забравя да се държи като безгрешен и всезнаещ.

Много е полезно човек да отиде да види как са нещата и в други системи, та да си свери часовника. Действа отрезвяващо!

___________



Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: mo32®]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано07.05.11 21:43



Такаааа.... ще се постарая да карам подеред.

Като казвах, че няма система, имах предвид, точно, че не знам колко варианти на започване има, а моето начало беше според това, което ми попадна и в съответния удобен момент - това бяха пасовете. После към тях прибавих и прегледа със списъка първо. Но това започване беше изцяло на сляпо, така да се каже, на доверие, един вид "давай да даваме, пък каквото сабя покаже"... и така 10-тина годинки се изнизаха...

Ето я и идеята ми. Мога да ти кажа много точно, според даоската система, която практикувам, с какво се започва т.е. дори и при наличието на личностен подход, колко време отнема, дори и при минимум талант, но не и липса на положени усилия, и до какви резултати ще доведе - конкретни, ясно формулирани и точни, на които се стъпва в следващите стъпки.

Сега ми кажи същото за пасите - какво, колко, кога?

С какво се започва и какви резултати се търсят, за колко време?


Не знам. Наистина не знам, а и не знам някой, който би могъл да даде такъв отговор (освен ако не е поредният "Наполеон", разбирай "нагуал", който би ти изпляскал за отговор първото, което му дойде на ум и тогава ти избираш да вярваш или не

).
Имало е подобен въпрос към инструкторите от Клиъргрийн и отговорите им не са били еднозначни. Обикновено отговарят на този въпрос с "Просто ги правете (нещата, практиките). Правете ги и тялото (или енергийното тяло) самО ще ви подскаже какво следва. Все пак гледайте да не се претоварвате." Това в общи линии е техният отговор, а аз по-добър не мога да дам. От опита си дотук мога само да кажа, че практиките (преглед, паси, или нещо друго, което сме решили да правим) трябва да се прави редовно и умерено, без вманиачаване...което по същество не е по-различно от отговора на инструкторите. ... Но това е нещо много общо и какво следва да се прави, когато някъде нещата се оплескат или зациклят... мога само да предполагам, а не е в това въпросът... Едно е ясно - всеки сам се оправя както може и намери за добре и единствената взаимопомощ, която групата или някой практикуващ може да окаже е да бъде Свидетел в практиката със свидетел...

Като казвам, че системата се разпадна, имам предвид, че през последната година се разпадна структурата, наречена "тенсегрити-структура". Така че сега няма кой знае какво за споделяне. Колкото до разни постижения от типа на виждане, сънуване, възнамеряване или разни подобни ... не знам много повече от теб в това отношение - знам слухове и разкази на тоз и онзи, но най-вече знам себе си, а за мен най-странното в личен план е как ако и да имах някакви успехи, един ден открих, че нямам такъв интерес към тези неща, какъвто имах преди... постиженията имам предвид... възможно е да съм изтъпяла тотално или пък ... наистина съм пред смяна на посоката - не знам. Не мога да кажа, защото не мога да се видя достатъчно отдалеч :)))

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 07.05.11 22:31.



Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: huanji]  
Автор Cirrus ()
Публикувано07.05.11 22:30



заблудите по курсовете са много големи
не заблуждавай момчето!

може са ма се докосне 2-3 пъти мах. до различни курсове и литература
- но после САМ





Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: L.L.]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано07.05.11 23:02



Всеки от нас е на кръстопът, всеки един момент. Зная, че няма лесни отговори, когато има трудни въпроси, но важното е човек да е искрен, поне към себе си. Така се живее малко по-лесно.

Извинявам се за грубостта, проявена на моменти в този разговор! Някой ден ще се реванширам, мисля, че ще ми се предостави възможност.

Мога само едно нещо да допълня и с това приключвам: Благодаря ти за искрения отговор! Нямаш си на идея колко много ми помогна с него! Благодаря ти!

___________



Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: DarkSide]  
Автор Cirrus ()
Публикувано08.05.11 02:10



мноого приказки на вятъра ще прочетеш


но ако не им обръщаш внимание, е по-добре
малко ти трябва за основа
и когато придобиеш енергия и вътрешна осъзнатост и убеденост - действай сам

не ходи със стадото, няма да ти е от полза в Йога, нали целта е измъкване от индивидуалния аз, който винаги е свързан с колективния (с масата - това, което те свързва с окови към обусловеното





Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: mo32®]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано08.05.11 06:29



В отговор на:

Мислиш ли, че темата ще продължи?



да. сметнах, че има добри изгледи. или поне по-добри от повечето такива дискусии.

В отговор на:

Питам те като модератор на "Кастанеда":
- Виждала ли си подобни дискусии там?



да. и не. пояснявам: виждала съм и все още виждам опити за такива. но всички приключват по един и същи начин – знаем какъв. в най-общия случай някой решава да сподели нещо, пльосва го – и тва е.

В отговор на:

- А въобще, имала ли си поне разговори на тая тема с някой кастанедианец - конкретно и по същество?



да. трима. пишат с никове Eholincho, wake и Бонд. с двама от тях – и наживо. по същество и засягащо конкретни практики. а с единия даже поскачахме заедно.

В отговор на:

- И нещо малко в страни - кастанедите крият информация, не я споделят. Тая тягостна атмосфера на криене, на тайна, разваля всякаква групова креативност, а ми говорят за "човешка маса"...



така е. скатаваме се. и аз съм от скатаващите се. и съм напълно съгласна с теб за ефекта, който оказва това поведение. виж, за останалите не мога да говоря, но аз и сега не виждам смисъл да се обсъждат кастанедски практики. основната причина е следната: смятам за необходимост (в която и да е система) всеки от нас да се научи да се доверява най-вече на себе си за намирането на посоката, правилна за него. човек трябва да може да разчита на собствените си ориентири. а чуждата оценка и опит в някаква степен пречат да се развие тая способност – когато ги има, съвсем естествено се захващаме за тях, щото е по-лесно.

имам и друга причина: старая се да не давам неискани мнения и съвети. по-леко се живее.

съзнавам добре, че с такъв тип отношение към практиката се напредва бавно и нелеко. и е много силно вероятно да не се стигне съвсем до никъде. но,

1. смятам за по-важно какво човек прави от себе си докато върви по пътя, от това докъде е стигнал и колко път е изминал. пример: може да правим преглед по три часа всеки ден или да подскачаме и дамахаме до припадък – ако не усещаме това да ни променя към нещо по-добро, то всичко е на халост; и

2. изминатият път за мен сочи, че затвореният способ не е чак толкоз обречен – имайки предвид на кво приличах и физически и психически само допреди 3-4 години, мога да кажа, че съм доволна от постигнатото и от посоката, в която вървят нещата. не изпитвам нужда от смяна на системата, към момента тази ми дава всичко необходимо. освен допълнителната физическа – тенсегрити е слаба ракия и е насочено по-скоро към абстрактна, отколкото към физическа подготовка (пък щом ще е фп, предпочитам да ми пукат кокалите, да ми лупа сърцето и да ръмжа зловещо на последните бройки ))).

и пак сериозно – въпреки гореописаните ми убеждения, съм била и съм готова да приема, че подходът ми е погрешен и да пробвам инак. за да не звучи това голословно, ще ти дам един пример: ако си спомняш, веднъж ме попита дали искам да пуснеш тема, в която да обсъдим цялостния си поглед върху учението на шаманите – от приложна гледна точка, с примери от собствената ни практика. аз ти отговорих “да, искам”. (непосредствено след това, ти наистина пусна тема, но тя съдържаше “Диър Джон,”, т.е. “довиждане ви пожелавам”.)

вместо заключение:
лесно е да се избере път – системи и пътища има много. важно е кой от тези пътища ще избере нас. личен опит: как се разбира дали сме избрани от пътя, по който вървим? като го зарежем. ако успеем в това – значи добре сме направили.
ако ли не, то не ни остава нищо друго, освен да последваме сърцето си – каквото и да ни струва това.

_______


Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: пороят]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано08.05.11 06:34



п.п.

в тоз ред на мисли, искам да ти благодаря за всичко, което си споделял – за инфото, съветите и идеите, които са направили пътя ми по-лек или по-шарен. също и за тези, които съм пропуснала покрай ушите си без грам внимание. усмих.

отнася се и за всички останали. току-що си дадох сметка, че от години чета тук, а нито веднъж не ми бе хрумвало да ви благодаря за несметната информация. благодаря ви!

_______



Тема Re: линковенови [re: DarkSide]  
Автор huanji ()
Публикувано09.05.11 22:52



Остава да разчитам на късмета си, учителят да е подходящ за мен.

И нека силата бъде с теб!





Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: Cirrus]  
Автор huanji ()
Публикувано09.05.11 23:01



Има вариант самостоятелните да стават егоцентрични и самонадеяно надути.



Но всичко е божа работа все пак...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.