Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:30 24.09.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: L.L.]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано06.05.11 16:47



Хм, сега и аз забелязах, като ми обърна внимание.

Пак пробив в системата и пишман "воините" са лишени от виртуалното си бойно поле.



Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: lYl 13]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано06.05.11 17:10



Пишман воините винаги могат да си намерят пишман бойно поле.


Както и от друга страна, насилственото премахване на нещо, няма да разреши вътрешното противоречие на премахващия.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: L.L.]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано06.05.11 17:11



без паника, моля



и без сочене с пръсти преди да се знае кво и що. пикали сме му и на тоя архив, целият свят е детска площадка

_______


Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: пороят]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано06.05.11 17:23



че кой се паникьосва?



Инересно е, че точно за системите си говорехме с мо-то, а по-специално за системата, представена от Кастанеда и хоп - "висшата сила" се намеси по един брутален и категоричен начин. Но не и еднозначен, обаче!

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: L.L.]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано06.05.11 17:38



понякога кукумявката не е нищо друго освен кукумявка. а според мен това е така през цялото време, колкото и невълнуваща и обикновена да ни се вижда тая работа



п.п.
сичко пак у ред. добрият стар ред. хехе...

п.п.п.
и, тукашните, ша извинявате за спама. вие сте най-под ръка за временно укрепление на бежанския лагер
_______

Редактирано от пороят на 06.05.11 19:02.



Тема Re: линкове с медитация на българскинови [re: Mimi2OO9]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано06.05.11 19:10



имало значи – благодаря, че ме опроверга. но “релаксиращия” ефект са го подминали леко през аварийното. лошо няма, браво на човека, че се е потрудил, но тва не оправдава потресаващия омаломощен глас с драматични потрепвания в стил милозливо кокалесто отче от малко погранично селище



_______


Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: L.L.]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано07.05.11 08:50



И ме замисли за това как работят системите. Отговорът на този въпрос би сложил край на всички спорове за това коя система е добра и коя не е.

Една система е толкова добра, колко са нейните представители. Какво е написано и какво се приказва, няма никакво значение, нито пък мен някога ме е вълнувало да меря системите. Интересувало ме е дали има някой от който мога да науча нещо, някой с практически опит, при който приказките са покрити с действия. Легендите и сказанията сам мога да си прочета, забавни са и са надъхващи, но... толкова.

Йога и Дао ми харесват като системи, защото са прости и ефективни и защото резултатите са такива, каквито ги описват, поне за началните нива, които познавам. Освен това са системи, защото предполагат приложимост към всички хора и има систематичен т.е. последователен и логичен начин на развитие, работи се на всички нива - тяло, емоции, осъзнаване и т.н. (най-общо казано, защото е специфично при всяка от системите)

Мога да ти кажа първите стъпки и какво се очаква да се случи при теб, ако практикуваш минимума на ден. Можеш ли да кажеш същото за кастанедианството? Съжалявам, но не виждам никаква система, никакъв метод на обучение, само някаква форма на тайнственост и "ловене на сила". Къде е тая сила? В книгите пише, че магьосниците били пример за духовно равновесие и физическо здраве и младост. Дайте да видим къде са тия видими неща?!?
Що хората в кастанедианството се крият и не говорят открито на живо? Щото някой ще ги попита какво могат от това, дето са го писали в нета, затова.

А повечето кастанедианки, които познавам, са сънувачки, когато имат естествено предразположение като жени към сънуването. Ми тя и майка ми има силна интуиция и много сънува, ама нищо от това, което пише и дори не е чувала за глупостите на Кастанеда; и са прикривачки, когато не могат да сънуват толкова, но пък разиграват женски номера, които всички жени знаят и правят. Смях от всякъде!

Пак се извинявам, че съм толкова директен, но фантазиите трябва да се изкарат на светло. При това, само от лично уважение към теб, далеч не казвам всичко, което мога да кажа. И не го казвам, защото зная, че жените винаги приемат нещата лично, дори и да им казваш, че говориш общо. Та да подчертая все пак, че говоря по принцип, та да не се засегнеш много.

Сега ще кажа и причината, поради която всеки скача, когато му закачат системата, която практикува, или учителя му, и тя е свързана с Егото, разбира се. Ако си признае фантазиите и изкара на светло, това, което смътно вече знае, ще излезе, че животът му губи смисъл и няма цел. Няма да има в какво да вярва и с какво да се оправдава, пък и е болезнено. Затова всеки защитава така яростно своите вярвания, които не са негови вярвания, в крайна сметка. Затова и подскачате всеки път, като кажа нещо за кастанедианството!

"Добрата" новина е, че всички го правим.


___________



Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: mo32®]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано07.05.11 09:24



Съжалявам, но не виждам никаква система, никакъв метод на обучение, само някаква форма на тайнственост и "ловене на сила".

Ето това изречение ми светна в червено от целия ти пост. И изведнъж схванах къде е проблемът - това, което е достигнало до нас наистина не е систематизирано. Или поне не по начин, по който да е ясен за нас... Някакви неща се случват, наистина, практиките действат по някакъв начин повече или по-малко ефективно при отделните хора, но система няма, както няма и коректив, освен субективен, но пък, ако субективният критерий беше добър критерий за нас, нямаше да имаме нужда от система за развитие. Мдааа... ето защо "системата" на практика се разпадна - защото никога не е съществувала...


Мерси за откровеността, полезна е!

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: jumbles]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано07.05.11 10:10



В Сахаджа йога Кундалини е духовна Майка. Подсъзнание и Надсъзнание са опасни и от там идват проблемите.



Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: L.L.]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано07.05.11 10:37



Така и така сме започнали, дай да говорим конкретно, ако ти е възможно въобще. В противен случай ми е приятно да си подхвърляме лафове и "feedback", но лично за мен няма особен смисъл.

Не си представяй, че под "системa" имам предвид точно подредени и бетонирани елементи, които формират "системата", подобно на зъбчати колела в ръчен часовник.

Въпросът е, че колкото и варианти на започване да има, според индивидуалните особености, те са все пак краен брой. Доколкото си спомням, в кастанедството имаше няколко типа магьосници, със съответното предназначение и роли, а хората бяха разделени на 3 типа поведение/манталитет/характер. Освен това имаше и 8 вида основни практики.

Като вземем предвид, че за т.нар. обикновен човек няма групи и няма кой да го определи и обучава според традицията на нагуалите, тогава му остават доста ограничени варианти на започване.

Ето и моето питане: С какво се започва и какви резултати се търсят, за колко време? Спомням си, че нашият любим герой и писател, лека му пръст, му казваха, че следвайки стандартните стъпки, той трябвало да почне да вижда, както това се случило с другите ученици. Това го давам просто за пример, че явно стъпки има и явно резултати се очакват.

Та дай да се съсредоточим върху началните стъпки и да видим кое и как, виждането да го оставим. Ако искаш, може и на бележки (лично аз предпочитам), не държа на публичност, пък и да не спамим клуба.

Ето я и идеята ми. Мога да ти кажа много точно, според даоската система, която практикувам, с какво се започва т.е. дори и при наличието на личностен подход, колко време отнема, дори и при минимум талант, но не и липса на положени усилия, и до какви резултати ще доведе - конкретни, ясно формулирани и точни, на които се стъпва в следващите стъпки.

Мога да се опитам да направя същото и за йога системата, която в момента изучавам и пробвам, с уговорката, че там далеч няма да мога да бъда толкова конкретен и най-вероятно коректен, но все пак мога да го направя, защото по същия начин има конкретни практики, с конкретни резултати и време на преподаване, усвояване и поява на търсения резултат.

И за да не съм голословен, ще дам конкретни примери - и в двете системи се почва с тялото, неговото раздвижване, укрепване и огъвкавяване, комбинирано с осъзнаване, защото тялото е нещо, с което сме свикнали и усещаме, макар и не толкова съзнателно, главно като ни боли. В тая връзка и двете системи имат за цел подобряване на здравето.
Упражненията от Хатха Йога, както и Дао Ин/или други форми на Ци Гун, насочен главно към тялото/ в кратки срокове, разбирай до няколко месеца водят до цялостно повишаване на физическия тонус, повишена жизненост, намаляване на стреса и напрежението. И това е видимо.

Сега ми кажи същото за пасите - какво, колко, кога? Не можеш да махаш с ръце и насреща да няма нищо. После ще ти кажа какви са моите наблюдения и опит. Пример: казва се, че дишането било от особена важност за шаманите, а дишането е минимално засегнато, като изключим вдишай издишай, което така или иначе се прави от всеки, щем не щем.

Не мерим системи, коя е по добра, интересува ме как дали работи. Ти каза, че моите наблюдения противоречат на твоя опит, дай да видим конкретно в какво и защо. Може да се окаже, че съм махал неправилно или недостатъчно с ръце, знам ли.

Та, реши дали искаш да продължим да си говорим конкретно, тук или на бележки.



___________

Редактирано от mo32® на 07.05.11 10:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.