Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:26 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: DarkSide]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано06.05.11 13:42



Не е случайно, че си стигнал до Йогата и практикуваш, а не си останал "на канапето"! Ако кастанедството работеше, тогава нямаше да търсиш другаде - да ходиш на психотерапевт или да пробваш Йога!

Има надежда за теб!

Дано имаш късмет да попаднеш на добър Йога учител и куража да го следваш.

============
Остави го оня украински алкохолик и академичен фантазьор. И кастанедите ги остави... за моментите, които искаш да помечтаеш. "Мечтат не вредно", казват братушките, ама стига да не е перманентно. Че стане ли перманентно, работата не е на добре!

___________



Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: mo32®]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано06.05.11 13:44



Работи човекът, а не системата.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: L.L.]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано06.05.11 14:03



Зная аз колко работи "системата". Махах с ръце, въртях главата като въртоглав... Упорит съм като магаре и захвана ли се с нещо, правя всичко възможно да дам най-доброто от себе си и да го докарам додето ми позволяват силите. Точно когато бях най-старателен в "практиката" ми и имах нужда от нея в труден момент, ни пасите ми донесоха здраве, ни въртенето на главата ми помогна - напълнях с 15 кила и по-зле не съм бил никога в живота ми!

Върнах се към танците и започнах фитнес и за има-няма няколко месеца всичко си дойде на мястото. Видях, че през цялото време, докато съм се заблуждавал за кастанедските практики, всъщност това, което е работело и ме е крепяло са били няколкото даоски практики, които никога не съм спирал да практикувам, просто щото такива няма при кастадите. Голям късмет, иначе съвсем щях да се съсипя с тия мечти за сила, за воини и прочие бабини деветини.

А след като почнах да се занимавам с Йога, видях и каква е разликата между истинска система на обучение и хаотични приказки и празни претенции. Просто даоските и йогийските практики видимо дават резултат, когато се практикуват, при това за няколко месеца. Същото не може да се каже за кастанедските, а в тях съм вложил най-много усилие и време!

Сори, че съм толкова откровен, но това е моя личен опит.

___________



Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: mo32®]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано06.05.11 14:38



това е интересно и няма почти нищо общо с моята опитност... и точно затова е интересно!



И ме замисли за това как работят системите. Отговорът на този въпрос би сложил край на всички спорове за това коя система е добра и коя не е.

Сравнявайки своя опит с твоя и с този на някои други, които са споделили, стигам до извода, че всяка система работи, НО при определени условия. Тези условия са свързани най-вече със степента на възприемчивост на отделния човек към системата, а тази възприемчивост може да се променя! Тя не е постоянна и веднъж завинаги дадена.

При мен не е имало момент, за който да мога да кажа, че някакви практики не са работили - без значение какви - дали чи-гун, дали на Кастанеда, дали тантра. Благодарение само на тенсегрити и на прегледа, например, оцелях в много труден момент от живота си (обратно на теб).
Обаче! За моя изненада нещата се промениха. По-точно аз се промених. И като резултат на това, един ден открих, че съм загубила чувствителност към ежедневните си практики, т.е. са се превърнали в навик. Така имах нужда от нещо ново и то дойде. И когато дойде, споделих с учителя си, че имам един вътрешен смут за това как да съчетавам старите практики с нови. Той ми каза: "Няма стари и нови практики; те всички идват от един източник." - и с това сложи край на чуденките ми. Сега единственото, което се стремя да съблюдавам, е като имам вътрешен подтик и реша да правя нещо, да го правя, а не да се пипкам и мая откъде да го захвана - и нещата си идват на мястото.

Също така наличитето на жив учител или проводник на дадена система или знание изобщо не е за подценяване. При равни други условия това е решаващ "аргумент" в полза на дадената система. Това не означава, че другата не работи, а по-скоро, че не работи за конкретния човек, при неговите условия.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: mo32®]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано06.05.11 15:00



основният принцип на кастанедството е че воинът напълва гащите при всяка малко по-специална ситуация - мога да те уверя от личен опит че при мен този принцип работи без грешка





Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: DarkSide]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано06.05.11 15:06



ох, изобщо няма нужда да ме уверяваш в това!


ако ме разбираш...

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: L.L.]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано06.05.11 15:15



Когато системата почне да "работи", тогава вече става страшно.





Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: mo32®]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано06.05.11 15:53



офф топик: Онова, безумното, явно пак е във фаза.



Хм, дали неработещо нещо може да привлече толкова ... ааа, как да го кажа... небалансиран народ??

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: L.L.]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано06.05.11 16:18



Кое е това "безумното"?

А да се каже за нещо, че "работи", не е достатъчно за мен. Въпросът е как работи?





Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: lYl 13]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано06.05.11 16:24



Онова, безумното е, което периодично предприема атентати към клуб Кастанеда и в момента го е "изрязал"



А да се каже за нещо, че "работи", не е достатъчно за мен. Въпросът е как работи?

Да, абсолютно резонен въпрос!

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.