Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:11 24.09.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: KREDOR™]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано06.05.11 09:26



Благодаря за подробнте обяснения и статиите. Да, имах точно това, което е описано в статията за паник атаките. Ходих на психотерапия, изкарах 12 сеанса, но не останах доволен, май не можахме да си паснем с психоложката, а и там беше значително по-скъпо от йогата. Ще чета пак обясненията ти за упражненията, за да вникна в тях, но на пръв поглед имам питане, какво разбираш под нормално дишане? Това, което не се забелязва ли? Защото при мене в момента, в който се замисля за дишането и то започва да се влияе, сякаш от автоматично минавам на "ръчо" управление и то става насилено, демек аз казвам колко дълбоко да се вдиша, аз решавам кога започвам издишването и докога издишвам - а това сигурно вече не е нормално дишане, поне на мене не ми изглежда като такова, защото аз го управлявам, а пък не знам как да го правя за да е най-добре за тялото. На теория тялото би трябвало само да си знае как да диша, обаче моето е обременено от неправилна стойка, неправилно мислене и стрес дали правилно се упражнявам и всичкото това напрежение го изкарва от нормалния му режим. Аз дори не зная как изглежда правилния здравословен режим на дишане, така съм дишал сигурно като съм бил малко дете, но отдавна съм го забравил. Всеки различен от ежедневния ми скован режим на дишане ми изглежда неестеcтвен и тялото ми се съпротивлява на него и ми изпраща сигнали че се задушавам.



Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: huanji]  
Автор jumbles ()
Публикувано06.05.11 09:30



ми има някави такива по- отворени човеци ... знам ли ... бе парен каша духа





Тема Re: линковенови [re: huanji]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано06.05.11 09:33



Имам тука книгата на Кибеа за Йога и снощи в нея прочетох че имало 4 пътя на йогата в зависимост от темперамента на ученика. Предполагам че началото е общо, а профилирането става по-нататък, след добиване на някакъв опит.
Kолкото до търсенето на учител, аз написах "йога курсове" в Гугъл и се записах на най-близкия до дома ми. Остава да разчитам на късмета си, учителят да е подходящ за мен.



Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: L.L.]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано06.05.11 10:10



В една от книгите на кастанеда има случка, в която двамата му учители, изведнъж го сграбчват и завързват с някакви ремъци и го оставят сам в стаята, той побеснял от ярост се тръркалял по пода и едва не се удушил в опитите си да се освободи, най-накрая с голям зор успял да се развърже и се втyрнал на двора, a двамата старци отвън си умрели от смях като му видяли физиономията, накрая единият от тях дошъл в състояние да говори и казал на другия, че ако горкият Карлитос не се бил толкова ужасно много разярил, сигурно щял да забележи специално оставената ножица на масата, а пък другият му отговорил че Карлитос можел дори да види че възелът бил фалшив и се развързвал с леко подръпване на една от връзките





Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: DarkSide]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано06.05.11 11:07



Оф, и ти ли си кастанедианец?



___________



Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: mo32®]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано06.05.11 11:23



:) Е, ай сиа. "Покрай Иван не намразвай и свети Иван". ;)



Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: KREDOR™]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано06.05.11 13:23



Кастанедите за мен са това, което е Търсача за Брахман.

Съзнавам го, ама все още подскачам като ужилен. Някой ден и това ще мине, и ще ми станат безразлични, надявам се преди да дойде това, дето лекува всичко.

___________

Редактирано от mo32® на 06.05.11 13:24.



Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: mo32®]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано06.05.11 13:24





лоша работа...

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: mo32®]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано06.05.11 13:29



не се безпокой, съм от тези, които ксендзюк нарича "воини върху канапето"



Тема Re: български аудио файлове за медитациянови [re: DarkSide]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано06.05.11 13:41



ти не се безпокой - безпокойството на който и да е и за каквото и да е не идва отвън, а отвътре.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.