Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Ананя Бхакти, корена на Гита  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано01.05.11 08:56



Кришна е царя на дипломацията и представленията и това е едно от най-важните обещания, което обаче едва ли се разбира правилно.

Ананя означава край на дуалността, т.е. да си в пълно единение, връзка с Всепроникващата сила.

Ананя бхакти е пояснена в 8.22
Purushah sa parah paartha bhaktyaa labhyastwananyayaa;
Yasyaantahsthaani bhootaani yena sarvamidam tatam.

О Партха, Аз съм Върховната личност в която всички същества са разположени и чрез който като Антараями, целия свят е проникнат. Аз съм достижим само чрез Ананя Бхакти.


Ето тук в 8.22 е истинското значение на Ананя, което след това трябва да се има предвид и в 9.22.

Ананя е състоянието, в което ние достигаме Бог и сме неразделна част от него.



Тема Re: Ананя Бхакти, корена на Гитанови [re: Tъpcaч_]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано01.05.11 09:37



и ти какво разбра от това?
май нищо не си разбрал, щом само цитираш!



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Ананя Бхакти, корена на Гитанови [re: Darth_Vader™]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано01.05.11 09:58



Кажи как се постига Ананя.





Тема Re: Ананя Бхакти, корена на Гитанови [re: Tъpcaч_]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано01.05.11 11:20



знаех си, че не знаеш, затова питаш!



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Ананя Бхакти, корена на Гитанови [re: Darth_Vader™]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано01.05.11 11:23



Ако беше отишъл на курс по Сахаджа йога в Стара Загора щеше да знаеш.
Нали ти казах, че няма да дойдеш.



Тема Молба до модераторите-да се изтрие постингнови [re: Tъpcaч_]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано02.05.11 01:26



Този постинг трябва да се изтрие защото е грешен!

Този човек е ненормален, това си е от ясно по ясно. Но в същото време той заблуждава другите хора и внася объркване в умовете на тези които се лутат още в началото.

Цитирам Тръскача и неговият въжкав превод, от къде го е взел кой знае:

Ананя бхакти е пояснена в 8.22
Purushah sa parah paartha bhaktyaa labhyastwananyayaa;
Yasyaantahsthaani bhootaani yena sarvamidam tatam.



О Партха, Аз съм Върховната личност в която всички същества са разположени и чрез който като Антараями, целия свят е проникнат. Аз съм достижим само чрез Ананя Бхакти.


Първо няма такава дума Антараями няма в оригинала, търсача си е измъкнал от някой интерпретация и я добавил? Второ в оригинала не се казва Аз съм Върховната личност - това също е сектанстка измишльотиница на дебеланата Нирмала.

Правилният превод е следният:

О Парта! Тази върховна Пуруша, в която всички същества пребивават, от която всичко е проникнато, действително може да бъде постигната чрез АНАНЯ БХАКТА.

"Ананя" означава да не се позволява да се отклонява вниманието дори за секунда в друга посока, да се държи изцяло върху даден обект. Бхакта това е преданост, отдаденост, посвещение, пълно себепредаване на бог.

Друга капитална грешка която прави Търсача и с което заблуждава хората е че това е коренът на Бхагават Гита. Подобна интерпретация правят и дървеноглавите Харикришновци като цитират от пураните някой истории с Нарада и т.н.



В Бхагават Гита са дадени много различни начини за постигане на себереализация. Това е само един от тях. В зависимост от отделната личност, може да се практикуват един, два три или повече методи. За различните хора е различно.

Редактирано от oтБpaxмaн на 02.05.11 01:28.



Тема Брахмане,нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано02.05.11 10:37



Не може да се налива с фуния "правата вяра".

Грешно, вярно, заблуди... остави нещата на естествения им ход. Иначе ще стане като при християнството - догма.

Всеки има право на мнение! Казвам ти го като човек, който е изключително нетолерантен. В противен случай цял живот ще се бориш с 'вятърни мелници' като Търсача. Преди, той и хора като него много ме дразниха, ама нещо стана и вече са ми безразлични. Пък и не можеш да предпазиш никой, който иска да се самозаблуждава, само ще си похабиш енергията най-жалко.

От време на време все още си казвам субективното мнение, но само за хора, към които имам положително отношение и може да се каже, че ми пука. Предполагам, че и това ще мине и някой ден ще мога просто да наблюдавам живота и да му се радвам и наслаждавам.

Айде, пожелавам ти да намериш покой и рахат. Останалото е надуване на егото по форуми, и това ти го казвам от личен опит.



___________



Тема Re: Брахмане,нови [re: mo32®]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано02.05.11 11:51



+1 :)



Тема Re: Молба до модераторите-да се изтрие постингнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано02.05.11 13:30



Автор: oтБpaxмaн
"Ананя" означава да не се позволява да се отклонява вниманието дори за секунда в друга посока, да се държи изцяло върху даден обект.


Ананя означава "не повече от един", "устойчив" и още доста неща, но в случая означава, "когато няма друг", т.е. когато си едно с Цялото-йога.

Шри Кришна казва, че може да бъде постигнат само когато получим своята Себереализация, защото преди това не можеш да се случи Ананя Бхакти.

Това е ТОЙ, царя на Дипломацията.





Тема Re: Брахмане,нови [re: mo32®]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано02.05.11 18:14



В отговор на:

Автор: mo32®
Тема: Re: Брахмане,

Не може да се налива с фуния "правата вяра".


Прав си, не може, няма как да се налива с фуния в главата, нито права, нито крива вяра. Ако можеше светът щеше да бъде ужасно место за живеене, щеше да бъде ад. Добре е че не може. И аз го знам по добре от теб това нещо.

Но има други неща които "може". Например може да говориш на някой сладки приказки и да го баламосваш и онзи да ти вярва. Просто трябва да му казваш това което на него му се иска да му казваш. Един път като се намерят 2-3 идиоти да ти вярват на лъжите, след това е по лесно. Казваш на идиотите да "свидетелстват за теб", правиш секта от тях и от там нататък всичко тръгва по мед и масло. Като ти стане известно името като на Сай Баба, няма нужда да си мърдаш дори пръста. Хората ти вярват във всичко.

Религиите в днешно време са държавна политика, използват се от "демокрацията" за да се разиграват хората. Така повечето гуровци са под крилото на политиците, на медиите, на бизнесмените.

Единственият начин да ти обърнат внимание е ако ругаеш гуровците и да показваш рогатите им лъжи. Тогава правиш впечатление, дори и неприятно, но правиш и от немай къде ти обръщат внимание, ако не заради друго, то поне защото им мътиш водата. И от немай къде четат това което пишеш

Особено тези които критикуваш, те наистина четат.

И знаеш ли какво, истината е особена сила. Дори след 50 години, на някой му щуква в акъла и си казва: "Брей май това има смисъл!!"

Истината е като капеща вода, бавно но пробива...

В противен случай цял живот ще се бориш с 'вятърни мелници' като Търсача.

Прочети Митът за Сезиф от Албер Камю Дали се борим с вятърни мелници, дали да търкаляме камъка нагоре след като той пак ще падне долу, дали има смисъл да се живее живота или не, това всеки сам си го решава. Но човек намира щастието не в постигнатата цел а в пътя към целта. Всичко е вятърни мелници в крайна сметка, ако си беден духом.

Айде, пожелавам ти да намериш покой и рахат. Останалото е надуване на егото по форуми, и това ти го казвам от личен опит

Аз пък ти пожелавам да намериш покой в ДЕЙСТВИЕТО!!! Там е единственият покой, на всякъде другаде покоят е равен на нула. Това аз ти го казвам не от личен опит а от опита на хиляди поколения най най най големи мислители. Твоят личен опит не струва пукната пара




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.