Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:50 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема тема за Адвайтанови  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано10.12.10 00:46



"Духовното пробуждане е свободно от всякакви следи от миналото. Пробудените живеят здраво свързани с разбирането на това, че те и Вселената са просто образи в Съзнането.

Азът (Аз съм) е същият, какъвто съм бил преди 50 год., същият, какъвто сам бил преди 500 години; същият съм бил още преди началото на времето и Аз ще си остана същият след 50 години, след 500 години и дори когато няма повече да има време. Докато времето отминава, идва и си отива, АЗ съм все същият. Аз винаги оставам неизменен."


Рамеш Балсекар

Такова е разбиране и усещането на Адвайта















Тема Re: тема за Адвайтанови [re: Cirrus]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано10.12.10 11:17



Абе оставето го този Рамеш Балсекар

Как така се лепвате все за разни фалшиви гуровци? Рамеш Балсекар е един добър бизнесмен, който е заемал много високи постове, включително и президент на Индийската Национална Банка!! Той е подпомагал материално своят учител Нисаргадата Махарадж.

Но той не е негов добър ученик, той е един негов посредствен ученик. Той не разбира Веданта!! Прави ОСНОВНИ ГРЕШКИ!! Въпреки това той става известен не заради друго а защото е изключително богат и влиятелен. В Индия ако си богат и влиятелен, ти автоматично ставаш важна клечка и мнението ти се слуша в абсолютно всичко области, дори и във философията. Поради това Рамеш става популярен.

"Не може такъв богат и влиятелен човек като Рамеш да не знае и да не разибра от абсолютно всичко!?!" - това е овчата логика на обикновеният индиец. Поради тази логика Рамеш става популярен. Но той никога не бива признат за знаещ и за капацитет. Самият Рамеш се е опитвал многократно да "пробие" във мисията на Рамакришна, от където са големите специалисти във Веданта. Но от там му режат квитанциите Той не успява да вземе препоръки от никой истински познавач на Веданта, поради това че прави грешки и то сериозни. Затова големите познавачи на Веданта не му обръщат внимание. Остава си просто популярен дърдорко, който обърква умовете на обикновените наивни индийци. Но техният ум си е объркан така или иначе та... един Рамеш повече или по малко няма значение

В интернет има достатъчно критики за Рамеш, за да може всеки който разбира поне малко от Веданта да види глупостите му... Рамеш прави елементарни грешки в ОСНОВНИТЕ ПРИНЦИПИ!! Това е недупостимо. Основните принципи не трябва да се бъркат в никакъв случай. Дори и аз не мога на направя подобни груби грешки каквито той прави. Аз може да сгреша при някой дреболии, може да дам неправилен цитат и т.н. но в основните принципи не мога да сгреша! При това съм направо начинаещ в сравнение с големите учители и пандити. А Рамеш говори глупости!! Та... защо се увличате по такива разни завърятни учители... като Нирмала, като Шибендо, като Рамеш...

За да не съм голословен ето тук един сайт в който има писано доста критика за Рамеш, който иска да чете и да види глупостите му... Тук се казва накрая за Рамеш че той е учител по ПСЕВДОведанта, тоест ЛЪЖЕведанта!!! В сайта са показани доста от неговите грешки, от неговите заблуждения!!!



Редактирано от oтБpaxмaн на 10.12.10 11:23.



Тема Re: тема за Адвайтанови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано10.12.10 11:33



а ти престани да плюеш хората и да говориш глупости, когато не си наясно с нещата (в случая с Адвайта)

въздържай се















Тема Re: тема за Адвайтанови [re: Cirrus]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано10.12.10 11:40



Добре е да прочетеш първо какво е казал, какви глупости, и след това да коментираме. Има доста писано. Ако имаш проблеми с английския мога да ти помогна малко. Няма да превеждам всичко но може няколко точки да ги коментираме





Тема Re: тема за Адвайтанови [re: Cirrus]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано10.12.10 11:41



Рецепти много, дайте хапчето.





Тема Re: тема за Адвайтанови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано10.12.10 15:31



ти си тежък случай


щом горното за теб е глупост, какво да коментирам повече с теб?

гледай си философията













Тема Re: адвайта Учителинови [re: Tъpcaч_]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано10.12.10 16:57



Важното е че действа


съвременната адвайта има хиляди последователи и много просветлени и на Запад
ето някои от известните адвайта Учители:
Рамеш Балсекар
Рам Дзъ
Пападжи
Шри Рамана Махарши
Нисаргадатта Махарадж
Екхарт Толе
Дъглас Хардинг
Тони Парсонс
У.Г. Кришнамурти (Uppaluri Gopala Krishnamurti )
Карл Ренц
Mooji
...............









Редактирано от Cirrus на 10.12.10 17:26.



Тема Re: адвайта в liveinternet.ruнови [re: Cirrus]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано12.03.11 15:35



линк с беседи с Шри Рамана Махарши и много други неща!



още по темата "адвайта"


и Рамеш Балсекар






Щастието e тук, когато теб (като личност) те няма.


Редактирано от Cirrus на 12.03.11 15:48.



Тема Re: I AM - The complete quotes of Nisargadatta [re: Cirrus]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано12.03.11 16:30



I AM - The complete quotes of Sri Nisargadatta Maharaj

изтегли:



и същата аудиокнига в Мр3-формат:


автора е неизвестен, (колкото и да го търсих)
защото: "Аз като индивидуалност не съществува." и "Щастието е - когато теб те няма"










Редактирано от Cirrus на 12.03.11 16:44.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.