Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:36 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Към потребителите от клуб Ошо  
Автор huanji ()
Публикувано25.01.11 20:19



Пускам темата тук, понеже Миро трие всичко в "Ошо". :)

С най- голяма изненада установих, че Миро на съвсем лична основа ми трие теми и линкове към

с основанието, че е външен форум.

В Дир-а няма специализиран даоски форум, нито тези форуми тук са от този тип. По същият начин, има клуб Йога на който бях модератор, но ако говоря за специализиран форум по Йога, давам

Искам само да отбележа, че Брахман пише в този специализиран форум и в Дир-а пуска само линкове към темите си, но по тази причина никога не съм го трил докато бях модератор. Самият Имаго и Брахман бяха в конфликт с мен и администрацията на Дир-а, но пак не е сме го трили.

Та аз не разбирам, след като тук се говори за даоски практики, защо се правят опити да се скрие, че има специализиран форум. Кажете ми вие, редно ли е това, защото аз очаквах Миро да го приветства, не да се дразни, че хората направили нещо полезно в тази насока.



Тема Re: Към потребителите от клуб Ошонови [re: huanji]  
Автор huanji ()
Публикувано25.01.11 21:47



Хе-хе, получих едномесечен бан в Ошо за това, че съм пуснал тази тема.



Брахмане, все едно да те баннат оттук, защото пускаш мнение с линк към форума на Имаго. Ми той е специализиран форум за Йога, там ти е базата данни...



Тема Re: Към потребителите от клуб Ошонови [re: huanji]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано25.01.11 22:47



Често да си призная, досега по-толерантен, съвестен и мъдър модератор от теб не съм виждал.

Разбира се имало е и има и други добри модератори освен теб, но повечето от тях не са имали късмета да си имат работа с такива агресивни потребители като Оро например.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Към потребителите от клуб Ошонови [re: Aлekc]  
Автор Пич Бoжи (трансмигрант)
Публикувано26.01.11 00:41



Кой е тоя Оро?



---


Тема Re: Към потребителите от клуб Ошонови [re: Aлekc]  
Автор huanji ()
Публикувано26.01.11 09:39



Абе толерантен да, но съм правил много глупости, няма да се лъжем. Опита си има своята цена...



Но Миро вместо да дойде и да каже, евала момчета, че правите нещо полезно, че създавате база данни за даоските практики, той ревнува и иска да скрие присъствието на форума. И това само защото се притеснява от загубата на влияние, сякаш тези неща са му бащиния и всички трябва да се отчитат на него...



Тема Re: Към потребителите от клуб Ошонови [re: Пич Бoжи]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано26.01.11 11:12



В отговор на:

Кой е тоя Оро?




Оро е потребител на клубовете с местоживеене Норвегия. Негов учител е Прем Рават. Притежаващ неизтощима енергия и достатъчно свободно време, Оро апелираше за много неща (сами по себе си чисто положителни) по един нетърпящ възражения начин. Тъй като той разпростираше своето влияние далеч отвъд пределите на клубовете за "Религия и мистика", в един момент се стигна до там, че администрацията на Дир.БГ предприе необходимите мерки. Първия път IP-тата на половин Норвегия нямаха достъп до Дир-а, сега нещата са установени по друг начин.



Тема Re: Към потребителите от клуб Ошонови [re: huanji]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.01.11 11:52



Аз лично съм пускал какви ли не материали в този клуб, когато му беше модератор и не си спомням да съм имал с теб някакви проблеми.

Но с Оро и аз от време на време си имах сериозни конфликти.

Ето ти един оцелял от триене типов образец от постингите на Оро:



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Към потребителите от клуб Ошонови [re: Aлekc]  
Автор huanji ()
Публикувано26.01.11 12:48



Олеле, с него никой не може да се оправи...





Тема Re: Към потребителите от клуб Ошонови [re: KREDOR™]  
Автор Пич Бoжи (трансмигрант)
Публикувано26.01.11 14:32



Първия път IP-тата на половин Норвегия нямаха достъп до Дир-а, сега нещата са установени по друг начин.


Олеле.



Сериозна его-експресия значи има този пич. Не че аз точно трябва да го съдя.

---


Тема Re: Към потребителите от клуб Ошонови [re: huanji]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано26.01.11 15:05



хм .....дао, йога, ошо .....м а р м а л а д





Тема Re: Към потребителите от клуб Ошонови [re: Aлekc]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано26.01.11 15:45



много добър постинг на Оро! какво не ти харесва?
кратко, ясно и точно!



















Тема Re: Към потребителите от клуб Ошонови [re: Cirrus]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.01.11 19:52



Щом ти допада този постинг на Оро, то ето ти още един!





Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Как се слага баннови [re: huanji]  
Автор huanji ()
Публикувано26.01.11 20:01



Първо се прави се предупреждение. И едва след като не е взето под внимание, се слага бан за един или три дена.

Миро не каза нищо и разбрах, че съм с бан за един месец, без да бъда предупреден преди това и научих едва като понечих да пусна мнение...

И това от човек, който не знам да се е месил до сега в клуба. В смисъл, че всякакви скандали и спамове са се вихрели, но той си е правил пас. Изведнъж се намеси и то на чисто лична основа, прескачайки всички правила.





Тема Основания за баннови [re: huanji]  
Автор huanji ()
Публикувано26.01.11 20:14



Ето основанията за бан които чета: Причината за тази забрана е: Системна реклама на собствен паралелен клуб извън ДИРа (до 24.02.2011 09:36.

Колеги, аз ли съм нещо кьорав, но освен една тема съобщение в Ошо, не виждам абсолютно никъде по темите да съм споменавал клуба. Погледнете и вие и кажете ако намерите нещо, но такова не се вижда. Следващото мнение освен

беше темата ми за Лявата Тантра с линк към форума.

Значи всичко на всичко, вторият пост в който се споменава форума, беше квалифициран като системна реклама и се възнагради с бан от един месец.
Преценете сами...



Тема Re: Основания за баннови [re: huanji]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано26.01.11 21:35



Гледай му сеира на Миро. Той може много да даде на света!

С тази тема му правиш кефа. Не си заслужава, ама ти си знаеш.



___________



Тема Re: Основания за баннови [re: mo32®]  
Автор huanji ()
Публикувано26.01.11 21:42



Тя не е заради него, потребителите в Ошо ще я видят. Пък дали си заслужава не знам, ще видим.

Но каквото и да кажа, си прав и то е ясно.





Тема Re: Към потребителите от клуб Ошонови [re: huanji]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано26.01.11 23:27



Аз преди колко години ти рекох, че миро е лайно, а?
Преди 6-7-8?

Е а добрутро, язйк ви за йогстването, като не можете да прозитаре зад материята.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Миро... колко му трябва за да се оправи?нови [re: huanji]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано26.01.11 23:44



В отговор на:
Автор: huanji
Тема: Re: Към потребителите от клуб Ошо

Брахмане, все едно да те баннат оттук, защото пускаш мнение с линк към форума на Имаго. Ми той е специализиран форум за Йога, там ти е базата данни...


Мдаааа... наистина неприятна работа. Все пак защо го е направил не е ясно. Не ми се чете и търси, дай обяснения, защо точно те е банвал?

Сега тази тема е директно свързана с доста хора които са последователи на Ошо. Дори в ошо ашрама има постояно курсове на тези теми. Страшно много хора сред ошовците има които се интересуват, практикуват, учат, преподават... Така че темата си е съвсем на местото!!! Самият Ошо е говорил за Дао и то доста доста доста!! Та темата не е нещо излишно или ненужно в клуба на Ошо. В ТОВА ДВЕ МНЕНИЯ НЯМА!!!

Та каква е причината за бана? Явно е на лична основа. Какво сте си разменили не знам. Може би ти си казал нещо преди време и Миро си го носи в себе си и сега изведнъж...



А това че си пуснал линк!?? Хммм това пък е някаква дребнавост също? Разбира се че ще пуснеш линк, за да може хора които се интерисуват, да отидат по линка и да проверят за какво става въпрос. Слагането на линкове във форуми е прието в цял свят. Миро изглежда се е повредил сериозно с мисленето си

Човек трябва да е мръднал за да прави подобни глупости, да банва хора защото са пуснали просто линк!!

Всеки си има слабости, всеки мръдва от време на време по малко, но в случаят Миро доста се е отклонил от здравият разум. Та въпроса ми е, как мислите, колко време ще му трябва на Миро за да види, че е сгрешил?

Ако го бъзикаме с постинги, да го подразним малко, и ако егото на Миро е от нормална човешка величина, може би за няколко седмици той ще се усети? Но ако егото му е от вида СУПЕРего, тогава и година ще му е малко. Мисля че Миро и Раджа си приличат в това отношение, и с двамата не може да се води никаква комуникация защото и двамата слушат единствено и само себе си. А когато човек слуша само себе си, той практически няма начин да види грешката си и е възможно дори цял живот да изкара паднал в дерето без дори за знае това



Тема Re: Миро... колко му трябва за да се оправи?нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано27.01.11 09:29



Как да не е ясно, на всекиго е ясно, че Миро ревнува или завижда.
Нали той се прави на сведущ в тая област, ходил е на курсове при Мантак Чиа ли беше, негов ученик ли, разни енергии върти....алабала...


и сега някой да знае и може повече от него?



















Тема Re: Миро... колко му трябва за да се оправи?нови [re: Cirrus]  
Автор huanji ()
Публикувано27.01.11 11:12



Точно това исках да кажа, но ти го формулира с две думи.



Като добавка, няма лошо да се прави на разбирач, ние всички малко или много сме болни от тази болест, но поне да беше практикувал това, което е учил. Тогава нямаше да реагирам, а сигурно щях да се уча.

Но понеже не практикува, му се налага да отстранява всички, който практикуват, или просто го критикуват. Малко от рода, ако забележиш, че царят е гол, биваш изхвърлен на принципа, че по- умният отстъпва. И наистина почти всички отстъпват и се махат от Ошо...

Можех да ги последвам, но то е все едно да гледам как хората биват въвеждани в заблуждение и се изопачават нещата. При това заради такива елементарни неща, да му викат - аго, че да му става благо и чат-пат да чукне някоя мома, сякаш, че няма да му даде и без да я занимава с глупости.



Тема Re: Миро... колко му трябва за да се оправи?нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано27.01.11 11:41



Обяснението е бан за един месец, за системна реклама на собствен форум.

Бях пуснал една тема със съобщение, че има такъв форум и след няколко седмици пуснах линк към моя тема там, за да го говорим и в Ошо. Същият начин по който ти пускаш линк към твоите теми във форума на Имаго.

Та заради този линк отнесох месец бан. Ако е спам или нещо друго да си мълча, но то е ревност. Събрахме се ентусиасти да поставим основата за нещо добро, а той милият ревнува, че няма да е центъра на вниманието.

Хората от Ошо са кротки и даже не знаят за какво става дума. До толкова ги налъгал, че са изненадани как е възможно да го прави нарочно, а той много внимателно обмисля всичките си ходове и те целят само едно - да го начука на конкуренцията. Няма знание, няма истина, няма самокритика, има болестно желание да изпъква и да бъде на показ като знаещ.

Излишно е да ти казвам, че навива хора против мен и без да очаквам някакви ме нападат, а после се оказва, че той ги манипулирал. С времето някои се усещат, други не, но нали се сещаш кой е диригента...

Миро няма да се усети никога, той си играе все същите игри и зад тях стоят все същите мотиви и всеки стар потребител го познава. За мен въпроса е колко време ще е нужно на хората от клуба, за да го разберат с какво се занимава.

Някой ми каза, бе мани го, то и тези дето му викат - ура, са на това ниво. Явно им е толкова акъла. Обаче не са на това ниво, и не им е толкова акъла. Просто са идеалисти и вярват на сладки приказки. И ако трябва да сравня Миро с Раджа, то Раджа е дете и е чист като дете. Може да се разсърди като "истински йогин"

, но няма да ти крои мизерия, няма да праща хора против теб, няма да те банне, по- скоро ще се отдръпне. Дори и да си помисли нещо лошо, ще се усети.

Докато Миро ще мисли съвсем съзнателно всякакви мизерии и от него можеш да очакваш всичко. Между двамата няма нищо общо и разликата е в мотивите.

Някои ми се чудят на акъла, но съм като теб, не мога да си мълча. Всичко ще си кажа, като добър екстроверт и няма да спестя нищо. Но няма да играя нечестно или ако го направя, ще имам угризения, което обезсмисля подобна игра. В казармата като набиех някой, го водех в амбулаторията да се погрижа за раните му. И колегата ми научих да ги превързва като ги набие, защото го биеш поради това, че няма друг изход, не разбира от десета дума да кажем, но това не значи да не си човечен.

Редактирано от huanji на 27.01.11 13:09.



Тема Re: Миро... колко му трябва за да се оправи?нови [re: huanji]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано27.01.11 11:43



разбирам те,
пък това даото е и любимата област

какво имаш предвид изопачаване - кой и какво (не подробно, но ако може посочи някои фрапиращи неща според теб)

















Редактирано от Cirrus на 27.01.11 11:45.



Тема Re: Към потребителите от клуб Ошонови [re: Kaily]  
Автор huanji ()
Публикувано27.01.11 11:44



Ами той май пише от осем години...явно от осем години го казваш.



Признавам, че дълго време си мислех, че с него може да се разбере човек, защото вярвам в доброто по презумция.



Тема Re: Миро... колко му трябва за да се оправи?нови [re: Cirrus]  
Автор huanji ()
Публикувано27.01.11 11:50



Изопачава в смисъл, че представя за даоско разбиране собствените си комплекси и се опитва да наложи най- изопчаените си разбирания на Ошо върху даоската традиция, от което може само да ти се повдигне...

Цитира Мантак Чия примерно, отварям книгата на Мантак Чия и човека казва точно обратното. Пускам му го като цитат, че не е прав, а той извърта така нещата да излезе като подигравка, че съм книжен плъх и цитатник(което не е вярно) и никой да не обърне внимание на факта, че Миро дори не е чел това, за което говори, камо ли да практикува. Няколко семинара нищо не значат, отиваш, говорят ти всичко накуп и почти нищо не ти остава, ако не го практикуваш и приложиш в живота.



Тема Истинското Даонови [re: huanji]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано27.01.11 12:22



не това Дао, което може да бъде изречено с думи:





Тема Re: Към потребителите от клуб Ошонови [re: huanji]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано27.01.11 12:41



Да предпоставяш добро е правилен подход. Да затваряш очи пред очевидното, обаче не е целесъобразно - обърква се желаното с реалното. В това да разбереш и приемеш, че Миро е лайно, няма нищо лошо - това е реалност. Да хабиш сили да се разбираш с него като човек е като да градиш къща върху движещи се пясъци. Т.е. заблуда.



Тема Re: Към потребителите от клуб Ошонови [re: Цap Изpoд]  
Автор huanji ()
Публикувано27.01.11 12:51



На място.





Тема Re: Истинското Даонови [re: Цap Изpoд]  
Автор huanji ()
Публикувано27.01.11 12:54



Дори не съм си помислял, че можем да го преживеем с думи. Затова и не говоря за него, за просветлението, Атман и так дале...





Тема Re: Миро... колко му трябва за да се оправи?нови [re: huanji]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано27.01.11 13:47



Да, забелязала съм.
Но от друга страна, самият Мантак Чиа доста е изопачил истинското дао, комерсиализирал го е (според мен и според книгата на Дао Би Чън), но естествено има и полезни неща за хора, които не се задълбочават.



















Тема Re: Основания за баннови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано27.01.11 18:47



миро вече е пуснал подобна тема, в която обяснява, че даже той ще е преводача...


кога разбра за семинара, кога се натисна да е преводач...
ама не се и съмнявам, че ще си и плати ако трябва, но и той да изглежда като част от организатоорите.

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Основания за баннови [re: Darth_Vader™]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано27.01.11 20:09



семинар със зарибявките на Мантак Чиа ли?


















Тема Re: Към потребителите от клуб Ошонови [re: huanji]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано27.01.11 20:11



Мисля, че темата е изчерпана вече и е под достойнството ви да ходите в клуб Ошо.
Ошо и Мантак Чиа са един дол дренки.


















Тема Re: Към потребителите от клуб Ошонови [re: Cirrus]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано27.01.11 20:47



ако сравниш мантак чиа с Джао Бичън, наистина си права.
Но да го сравниш с Ошо, е престъпление. Ошо е като миро, тъпи и празни приказки, които имат за цел само да утвърдят фалшивото величие на "великия" ошо(миро). Докато Мантак Чиа все пак набляга на практическия елемент, като популярния стил, който изопачава донякъде дао, може да бъде преглътнат, като се има предвид популяризацията на тази система от практики.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Миро... колко му трябва за да се оправи?нови [re: Cirrus]  
Автор huanji ()
Публикувано27.01.11 21:02



Има добри неща, особено за който има акъл в главата.





Тема Re: Основания за баннови [re: Darth_Vader™]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано27.01.11 22:36



Абе вместо да слушат глупостите на майтап чикия, да вземат да си ударят една истинска чекия, както си и правят де.





Тема Re: Към потребителите от клуб Ошонови [re: Darth_Vader™]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано27.01.11 22:37



знам какво говоря
мантак Чия какво като набляга на "практическия стил", като е изопачен?

знам какво говоря..., не случайно си раздадох всички негови книги


















Тема Re: Към потребителите от клуб Ошонови [re: Cirrus]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано28.01.11 02:47



за мен беше много добро начало. за по-нататък джао Бичън ми се струва по-полезен.

Силата е нищо без контрол.


Тема Организирамнови [re: huanji]  
Автор huanji ()
Публикувано28.01.11 09:38



мирен протест, да не се пише в Ошо докато ми изтече бан-а на 24 февруари. Както и да правим същото всеки път, когато се поставя бан на лична основа. Сигурен съм, че ще свърши работа. [usmihvam se



Тема Re: Организирамнови [re: huanji]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано28.01.11 10:34



Откога Админа утвърждава за модератори подобни неуравновесени личности като този Миро?

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Организирамнови [re: Aлekc]  
Автор huanji ()
Публикувано28.01.11 10:48



От както аз лично му казах да го сложи. Човек не може да си избяга от кармата, нито той, нито аз. Надявам се да ме разбереш правилно, ролите се въртят, хората са същите...







Тема Re: Организирамнови [re: huanji]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано28.01.11 14:33



Не се кахъри. Такива, като Кайли - родени валкирии с меч и твърда ръка и остър усет са малко

. То си е до природа. Или до учене (опит). А пък и всяко зло за добро - понякога точно такива ситуации са необходими, за да предодвратят още по-драматични неща.


Редактирано от L.L. на 28.01.11 14:34.



Тема Re: Към потребителите от клуб Ошонови [re: huanji]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано28.01.11 16:53



ТАЯ ТЕМА Е АБСОЛЮТНО ИЗЛИШНА!!!!


















Тема Re: Миро... колко му трябва за да се оправи?нови [re: huanji]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано28.01.11 17:25



В отговор на:
Автор: huanji
Тема: Re: Миро... колко му трябва за да се оправи?

Обяснението е бан за един месец, за системна реклама на собствен форум.


Благодаря за обяснението

По приницип щом като има хора които се интересуват от нещо в даден форум, то е добре да се пусне там дори като реклама. Специално обаче за дао, то си е съвсем във връзка с Ошо, така че за него няма две мнения, то не е спам!

Миро няма да се усети никога, той си играе все същите игри и зад тях стоят все същите мотиви и всеки стар потребител го познава.

Тук не си прав. Всеки може да се усети. Вярно е, че някой никога не се усещат и си умират така "неусетени" Но по принцип всеки може да се усети. И още нещо!!! ОНОВА КОЕТО ПОМАГА НА ЧОВЕК ДА СЕ УСЕТИ Е ЙОГА!! Йога помага на човек да се види от страни. Ние всички сме винаги в един или друг кюп, но малцина са тези които се усещат. ПЪЛНОТО УСЕЩАНЕ това е целта на йога. Да излезе човек от всякакви батаци. Та за Миро това е един вид като критерий до колко е напреднал в йога. Ако е напреднал ще се усети, ако не е, ще си кара така....



И ако трябва да сравня Миро с Раджа, то Раджа е дете и е чист като дете. Може да се разсърди като "истински йогин" , но няма да ти крои мизерия, няма да праща хора против теб, няма да те банне, по- скоро ще се отдръпне.

Прав си, Раджа също така е по аджамия от Миро


Някои ми се чудят на акъла, но съм като теб, не мога да си мълча. Всичко ще си кажа, като добър екстроверт и няма да спестя нищо.

Мисля, че хубаво правиш, бъркай кашата и да не ти пука. Все нещо хубаво ще излезе накрая, стига да нямаш лоши намерения и да се стремиш към истината каквато и да е тя, дори и да е против теб, следвай я и да не ти пука. Накрая винаги става по добре...



Тема Re: Миро... колко му трябва за да се оправи?нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано28.01.11 17:39



Нямам лоши намерения.



Темата не беше реклама точно, както и имаше връзка с форума от всякъде. Ставаше дума за Тантра даже, не за Дао.

Абе и аз страдам от идеализъм, че всеки може да се усети. Но практиката показва, че човек го прави по неволя и когато обстоятелствата го принудят. Може пък Миро да бъде принуден от самите потребители да се променя, колкото и да не му се иска.

Раджа по- добре да се завърне и да си пише. Няма да може да избяга от това, от което бяга...пробвал съм.



Тема Re: Организирамнови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано28.01.11 17:43



Верно е, както и за Кайли ма.





Тема Малко ОТ Мантак Чиянови [re: huanji]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано28.01.11 21:00



Никога не съм се интерисувал от тази система на Мантак Чия. За първи път я чух тук в дира но до сега не съм и обръщал внимание. Днес просто от любопитствто погледнах в ютюба, има доста клипове с него... Викам си чайкай да ги пусна тук, все пак човека показва от първа ръка разни упражнения, някой може да ги намери за полезни...

Мантак Чия - шестте лечебни звука: има в няколко варианта в ютюб този е показван във Франция:
На белите дробове:


На сърцето:

На бъбреците:

На черният дроб

На Далака и панкреаса:

Тройният загревателен звук:








Тук ги показва всичките шест в един клип:


Тук ги показва 6те лекуващи звука в Испания:
http://www.youtube.com/watch?v=4ND-iVQ00Zg&feature=related


Таоистки вътрешни упражнения две части - показва разни дишания също:



Мантак Чия - събуждане на лекуващата светлина - два клипа




Изобщо в ютюб има доста доста доста неща за него, стига човек да има интерес...



Тема Мантак Чия за СЕКСА!!!нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано28.01.11 21:12



Охааааа

кеф.....

Мултипъл оргазми обяснение теория:


Вътрешна химия практика два клипа



Еее има доста доста в ютюба, няма нужда да се ходи на никакви места, човек гледа и практикува....



Тема Re: Малко ОТ Мантак Чиянови [re: oтБpaxмaн]  
Автор totori (релакс)
Публикувано28.01.11 21:22



Ти откри АМЕРИКА бе човеко !В какви гори тилилейски си живял да сега!Сгурно си живял при някое амазонско племе ..докато некои дървосекачи не са те открили и открехнали за цивилизацията...!Чесно!Показваш задълбочено познание за редица неща и изведнъж ме шашкаш със такава информационна празнина!Не е честно от твоя страна -стегни се иначе ще спра да ти чета нещата!




С уважение тоторчо.

Разкарайте комплексарите от сайта

Редактирано от totori на 28.01.11 21:30.



Тема Re: Мантак Чия за СЕКСА!!!нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано28.01.11 21:25



Трябва някой да ти покаже, макар и с четене и гледане да става, спор няма.



Но то не става дума за това...



Тема Re: Мантак Чия за СЕКСА!!!нови [re: huanji]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано28.01.11 21:37



Е аз пуснах няколко клипа за да може хора като мен да погледнат и да придобият първоначално впечатление. Мисля че клиповете дават такова доста добро, все пак това е от самият източник. Пък и той показва на живо, далеч по добре е от колкото ако се чете от книга...



Тема Re: Мантак Чия за СЕКСА!!!нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано28.01.11 22:16



Ще ти кажа след време дали е имало смисъл.





Тема Други основаниянови [re: huanji]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано29.01.11 11:39



Някои

, защо не се прави така, както модераторът на Ошо.

___________



Тема Re: Други основаниянови [re: mo32®]  
Автор huanji ()
Публикувано29.01.11 12:13



Признавам, мнението ти на професионалист ме заинтригува. Въобще не предполагах колко съм прав.





Тема Постигнахме успехнови [re: huanji]  
Автор huanji ()
Публикувано29.01.11 15:28



Бан-а в Ошо е свален. Тихомълком, но да кажем, че на Миро тепърва му предстои да култивира егото.



Надявам се това да е едно добро начало. Поздрави на всички.

Редактирано от huanji на 29.01.11 15:30.



Тема Хуанджи да се извини на Миро!!!нови [re: huanji]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано29.01.11 18:18



В отговор на:
Автор: huanji
Тема: Re: Постигнахме успех

Бан-а в Ошо е свален. Тихомълком, но да кажем,


Май май Хуанджи сънува. Вероятно Миро НИКОГА не му е слагал бан. Хунаджи си въобразява, че уж Миро му е сложил бан. Или пък може да е бил пиян. Пиян човек, не може да пусне един постинг сигурно и бърза да обвинява другите.

Горкият Миро си отнесе едно незаслужено обвинение. Хуанджи трябва да се извини!!!

Аз си направих труда да се разровя из форума за да намеря поне една дума спомената че Хуанджи е бил банван. Такова нещо няма никъде. Сега всеки модератор колкото и да е с дървена глава, ще даде обяснение кой кога и защо е бил банван. Не може без обяснение да се банва човек. Нали трябва да се знае защо е банван, за да не повтаря друг път грешката си. Дори и най загубените модератори го правят, дват обяснение, обосновават се. Такъв е реда. Дори Миро можеше да пусне отделна тема в която да обясни къде какво е било нарушено. Не може иначе. За да има ред, трябва да се казват какви са правилата, трябва да се обяснят на другите.

Но Миро не е споменал нито дума за банване, нито дума за вдигане на бан. Не вярвам Миро да е такова голямо лайно, миризливо и рядко. Човека просто не е споменал дори за бан на Хуанджи. Значи Хуанджи си измисля, сънува нещо или е бил пиян.

Та Хуанджи държи извинения на Миро!!!!





Тема Re: Постигнахме успехнови [re: huanji]  
Автор Пич Бoжи (трансмигрант)
Публикувано29.01.11 18:22



Както и на всички нас.



Бъдещето винаги тепърва предстои.



---


Тема Re: Хуанджи да се извини на Миро!!!нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано29.01.11 18:23



Ето ти съобщението, което ми излизаше:

Забранено е да изказвате мнения или да оставяте бележки. Причината за тази забрана е: Системна реклама на собствен паралелен клуб извън ДИРа (до 24.02.2011 09:36, Ban code: 5506)

Миро сега твърди, че ми е сложил 24 часов бан, но се вижда, че е един месец. А Киро знае за бан-а понеже всички репорти отиват при него.

Така, че бан имаше и всичко това си беше реално положение в което Миро не получи подкрепа и се принуди да го свали и да събере платната.





Тема Re: Хуанджи да се извини на Миро!!!нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано29.01.11 18:26



Ето, каза си го сам, чак като няма вече на къде:

.



Тема Сагата продължаванови [re: huanji]  
Автор huanji ()
Публикувано29.01.11 20:33



Миро заключи темата след като се притесни, че ще излезе наяве как продължава да се омазва...

Пускам там нова тема: Смятате ли, че темата трябва да бъде заключена?
Спомнете си какво е говорил Миро и вижте дали се връзва с действията му, чрез сила да ми затваря устата. Нали в този клуб нямаше теми табу, как изведнъж се оказа, че имало и съм заплашен с нов бан?

Само да кажа, че пуснах тема, която той изтри и после я пуснах в Йога. След това дадох линк към нея и получих бан.

Та, бан-а дори не беше заради реклама, а защото съм си позволил да критикувам началството.


Сигурно ще бъде изтрита, затова я пускам тук.





Тема Re: Сагата продължаванови [re: huanji]  
Автор Пич Бoжи (трансмигрант)
Публикувано29.01.11 20:47



Ами със такава цензура надали може да се стигне до нещо градивно.



Както и с каквато и да било цензура, неоснована на конкретни правила.

---


Тема Re: Сагата продължаванови [re: Пич Бoжи]  
Автор huanji ()
Публикувано29.01.11 20:52



Ама той винаги е твърдял, че няма неудобни теми и въпроси и е много широкоскроен. А сега се видя, че тотално изгуби контрол и самообладание.

Явно за него няма неудобни теми, когато касае други хора, но щом стане дума за него, всичко се променя.





Тема Този път бан-а е седмицанови [re: huanji]  
Автор huanji ()
Публикувано29.01.11 22:16



Получих го заради

, която пуснах последно. След като две преди това бяха изтрити.

Не знам, вие кажете...



Тема Re: Този път бан-а е седмицанови [re: huanji]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано29.01.11 23:03



Превръщаш се в борец за правда и справедливост... като Оро.





Тема Re: Сагата продължаванови [re: huanji]  
Автор Пич Бoжи (трансмигрант)
Публикувано30.01.11 05:44



Не знам, не съм критерий. Но съм сигурен, че със заключване на теми и безразробни банове не стават нещата, стига да няма някаква очевидна простотия.

Какъв е проблема, че има друг форум? Колкото повече - толкова повече.



---


Тема Re: Този път бан-а е седмицанови [re: huanji]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано30.01.11 07:54



Оставам с впечатлението, че Ошо се чете защото е наводнил пазара с книги и с играе с егото на атеисти като казва:



Ако има тук някой последовател на Ошо нека да обясни с какви техники Ошо предлага да се постигне просветление.




Тема Re: Сагата продължаванови [re: Пич Бoжи]  
Автор huanji ()
Публикувано30.01.11 09:12



Проблемът е, че всичко трябва да минава през Миро. А в един форум на практикуващи, това няма как да стане.



А за очевидна простотия можем да говорим, но в други теми които е оставил, докато съвсем невини теми се трият. Но всичко ще зависи в крайна сметка от потребителите в Ошо...



Тема Re: Миро... колко му трябва за да се оправи?нови [re: huanji]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано30.01.11 13:24



Ако аз имам сърце-какво ще ме правиш?



Тема Re: Миро... колко му трябва за да се оправи?нови [re: huanji]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано30.01.11 13:26



От себе си не можеш да избягаш-изживяла съм го



Тема Re: Сагата продължаванови [re: huanji]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано30.01.11 13:33



Какво е потребител?Нали все пишат за "свобода".И тук ли става въпрос за "територии"?



Тема Re: Сагата продължаванови [re: Пpakтичнo-Poмaнтичнa]  
Автор huanji ()
Публикувано30.01.11 13:46



А, точно.


Не се връзва свободата, на която Ошо учи, с превръщането от Миро на клуб Ошо в лична територия, която защитава със зъби и нокти.

Бан, значи, че ми е забранил да пиша в клуба. И в двата случая е защото повдигам този въпрос за свободата като дискусия в клуба. Всеки може сам да си прецени, какво защитава и защо го прави.

Явно се притеснява Мариела да не му види маймунджулъците, но тя всичко ще види, няма как да се скрие миризмата...



Тема Re: Миро... колко му трябва за да се оправи?нови [re: Пpakтичнo-Poмaнтичнa]  
Автор huanji ()
Публикувано30.01.11 13:48



Все нещо трябва да те правя...


И аз не знам какво да те правя. Ще готвиш заедно с мен, нали можеш?



Тема Re: Миро... колко му трябва за да се оправи?нови [re: Пpakтичнo-Poмaнтичнa]  
Автор huanji ()
Публикувано30.01.11 13:50



Всеки нормален човек като види, че обстоятелствата го притискат, решава в един момент да се пречупи и да си даде възможност да се развива, да мине напред в уроците. Миро е единственият, който никога не го е правил и всеки може да го потвърди.





Тема Re: Сагата продължаванови [re: huanji]  
Автор Пич Бoжи (трансмигрант)
Публикувано30.01.11 18:15



Не аз говорех по-общо, не в частност за Миро.

Иначе той ми изглежда като балансиран човек, малко ме учудва този последния епизод, но... вие си знаете.



---


Тема Пуснах тази тема в Ошо форуманови [re: huanji]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано30.01.11 21:02



Пуснах тази тема във форума на Ошо но не знам дали ще изкара дори и 5 минути

Та затова я дублирам и тук!!!!


Клуб на Банваните от Миро:
Тук слагам една тема за да се направи клуб на банваните от Миро.
На първо место Хуанджи
На второ место Брахман
На трето место ще видим….

Едно предупреждение към Миро, ако случайно му скимне да не ме банва, ще му просвтелее ...

В отговор на:
Автор Mиpo ()
Тема Re: Намасте [re: huanji]
Публикувано 29.01.11 17:17


Темата, която беше пуснал, я изтрих не защото е твоя, а защото не е коректно да се пускат така теми в един клуб, т.е. един линк с нещо написано преди малко другаде


Не разбирам защо е некоректно? Какво му е лошото на това да се пусне линк в един форум за някой тема в друг форум. Това си е чисто информативна работа. Може би в другият форум да има тема която върви с години. Защо да не се знае от други хора в други форуми че еди къде си има такава тема? Нищо лошо няма в това, нищо некоректно. Възможно е една тема да върви едновременно в няколко форума също. Това си е съвсем в реда на нещата. Особено пък ако темата е свързана с тематиката на форума.

Ще ти дам пример: преди време пуснах по същия начин в daobg.com тема, т. е. написах всичкото тук (ставаше въпроса за Даоската Алхимия и Пхова), а там просто поставих един линк. Модераторите ми я изтриха и ми обясниха, че не е уважително към клуба да се прави така. Т. е., или човек пише в клуба съответното нещо и се ангажира с това, или ... сам разбираш.

Защо да не е уважително към клуба? Пуска се информация за дадена дискусия която се води другаде. Някой може да се интересува, някой може да допринесе нещо за темата, някой може да се включи към другият форум. В един форум има едно, в друг друго. Човекът дава информация която може да бъде полезна на някой. Във всеки форум се дават линкове за някаква информация която е на темата на форума. Да се забраняват линкове с информация е меко казано идиотщина.


Тук е Ошо клуб. Да, Ошо е говорил за Дао, Йога, Буда, Тантра, Зен и т. н. и много от последователите му практикуват някое от тези неща. И е нормално тук да се говори за всичко това. Но тук НЕ е дао, йога, буда, тантра или зен клуб по принцип. Става въпрос за споделяния на хора, които ХАРЕСВАТ и ОБИЧАТ Ошо. Никого не караме насила тук, но нека всеки, които реши да пише, да го има предвид и да пише по тематиката на клуба.

Дао си е било винаги част от темите в Ошо, винаги част от практиките, част от учението му. В това Миро се съгласява, няма на къде. Но след това Миро си измисля една глупост която той самият ако я прочете както трябва и ще си умре от смях. За да пише за Дао в Ошо клуба, човек трябвало да ОБИЧА Ошо?? Що за идиотщина? Значи Хуанджи е трябвало да пише в началото нещо от рода на: „Аз обичам Ошо!!” и след това да пише да Дао. Тогава Миро не би му изтрил постинга!? И след това Миро умно заключава, че никой не бил каран на сила да пише в този форум но ако иска да пише, трябва да има предвид това.

Та значи идиотщината е ако искате да пишете във форума на Ошо, трябва да пишете първо че „Обичате Ошо, че го харесвате!!” Аз бих добавил че трябва да пишете също че „Обичате и харесвате и Миро!” Така позволението ви е гарантирано, няма да ви банват. Но ако си позволите да направите някой критика срещу Ошо и още повече срещу Миро, тежко ви и горко. Банат ви е осигурен.


По нататък Миро продължава в същият дух:
И едно нещо към всички, които решават да пуснат тема или постинг в Ошо клуба. Преди да пуснете нещо, прочете го поне 2 пъти вие самите. Вижте дали си заслужава. Наистина ли искате да кажете нещо или е просто товар или боклук, който искате да изхвърлите някъде? Дали давате най-доброто от вас с това писане...

Под секрет казано, може да го четете и до утре сутринта, няма значение. Трябва да питате Миро. Той ще ви каже дали си заслужава или не. Кои сте вие да решавате? Миро е мярката, той е цензурата, той знае, той ще оцени. И му мислете ако той прецени, че не сте дали най доброто от себе си! Банът ви е сигурен отново. Щом някой не е дал най доброто на което е способен, бан!!! Ашколсун бе Миро!


Надявам се, че разбирате, че уважавайки времето, вниманието и енергията на другите наоколо, така уважавате и вашите такива. И ако нямате какво да кажете за момента, ТИШИНАТА е чудесно споделяне. Благодаря за тишината от последните дни.

Я да направим малко редакция на този последен бисер, той Миро явно от скромност не го е направил в „първо лице” насочено към самият него. Та да пренапишем:

„Надявам се, че разбирате, че уважавайки МОЕТО време, внимание и енергия (тоест времето на Миро, енергията на Миро, вниманието на Миро!) така уважавате и вашите такива. Дали имате или нямате какво да кажете в момента няма значение, тишината която аз налагам тук чрез банване е "чудесно споделяне" особено когато е наложена от мен великият Миро. Благодарете ми за наложената от мен тишина в последните дни!!”

Даа така е по добре....


ПП само да добавя че темата върви ПАРАЛЕЛНО и във форума на Йога!!! Ще сложа и линк!!!!

Редактирано от oтБpaxмaн на 30.01.11 21:34.



Тема Ошо за Исус (Без коментар)нови [re: Tъpcaч_]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано30.01.11 22:00





Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Ошо за Исус (Без коментар)нови [re: Aлekc]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано31.01.11 00:19



Олеееее.... е, ти с тази информация съвсем ще ме откажеш от Ошо- клуба.
Дори Карлос Кастанеда, който в един разговор възкликва: "Повярвай ми - Бог не обича!", не прави такива ... диагностични съждения.... Странно как ли апелът към универсална любов се връзва с подобни оценъчни изказвания....





Тема Re: Ошо за Исус (Без коментар)нови [re: L.L.]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано31.01.11 00:55



ошо е многословен глупак, мирчо се стреми да е същия като него...
между многото приказки, може да се намери и нещо хубаво, ак човекк има търпението да слуша някой самовлюбен глупак.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Ошо за Исус (Без коментар)нови [re: Darth_Vader™]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано31.01.11 01:15



Ошо има ценни прозрения, но малко се е хванал в капана на себе-любието и гуру-центризма. Това донякъде опорочава учението му, но само донякъде. В никакъв случай не е по-тъп от Мантак Чия примерно.



Тема Re: Ошо за Исус (Без коментар)нови [re: Darth_Vader™]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано31.01.11 01:30



Просто имах различно впечатление от Ошо... ама какво да се прави, човек се учи, докато е жив...

Това, което научих от Алекс обяснява много неща....



Тема Re: Ошо за Исус (Без коментар)нови [re: L.L.]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано31.01.11 02:13



Между другото не виждам нещо кой знае колко странно или задължително стряскащо в тази гледна точка за Исус. Ами например замени името "Исус" с "Иван" и всичко си идва на мястото, нали?

Т.е. ако го няма създавания от църквите и хилядолетната пропаганда ореол, какво остава - един луд фанатик.

Но дори това не е мнението на Ошо за Исус, защото съм чел разни други работи, в които говори за него като за просветлен и т.н. Въобще за Ошо е характерна многоаспектността в погледа, никога не гледа едностранчиво и само от една гледна точка. Когато е бил преподавател по философия, лекциите му са били изградени по следния начин - първата половина е защитавал категорично една теза, а във втората е защитавал категорично точно обратната на първата!

Та Ошо според мен не може да се обхване в 1-2 мнения, затова е и Ошо.



Тема Re: Ошо за Исус (Без коментар)нови [re: lYl 13]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано31.01.11 02:36



има, но на 500 страници се пада едно прозрение. това за мен е една досада, която може да се сравни само с оро и миро. Те също казват нещо умно понякога, стига да можеш да ги изтраеш.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Ошо за Исус (Без коментар)нови [re: lYl 13]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано31.01.11 09:24



Може. Но нали знаеш вица: "Гарабед, аз брадвата си я намерих, ама ми остана един лош вкус в устата..."





Тема Re: Пуснах тази тема в Ошо форуманови [re: oтБpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано31.01.11 09:34



На място казано.



Миро разчиства терена, да не би да го покаже някой в недостатъците му, понеже ще бъде преводач на един семинар и да не би случайно организатора да се разочарова от него. Клуба трябва да е чистичък и подреден, а останалите съпричастни - разкарани. Гледам, че е намекнал и на Мо да приключва с критиките, че ще го банне и него.

Освен това не знам от къде му се е появило това самочувствие на Миро, цитирам: "Струва ми се, че аз съм модератор в dir.bg, а не ти, и съм запознат по-добре със съответната политика". Няма такава политика, модератора да си прави каквото си иска. Има такава политика ако става дума за Волк, Оро и т.н. , но само за тях. Извън явният спам, всичко си е нормално и всеки си носи отговорност.



Тема Re: Пуснах тази тема в Ошо форуманови [re: oтБpaxмaн]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано31.01.11 10:02



Благодаря за тишината от последните дни.

Сериозно?



Абе, Миро, що не каза, че искаш тишина по-рано? А то не бяха иронии, въпроси, обяснения.... що не щем да ти отговаряме и кви сме такива.... Знаеш ли колко енергия, време и думи щеше да ми/си спестиш???

Редактирано от L.L. на 31.01.11 11:07.



Тема Re: Пуснах тази тема в Ошо форуманови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано31.01.11 10:17



За Миро верният отговор, когато те пита е да се самоизложиш по някакъв начин и той да се почувства по- значим. Но само погледни дали той допуска подобно нещо? Не, че ще излъже всички...





Тема Re: Сагата продължаванови [re: Пич Бoжи]  
Автор huanji ()
Публикувано31.01.11 10:20



Балансиран в смисъл, че много внимава да го начука на опонентите си и да си поддържа фалшивият образ на просветлен. Все пак има доста хора, които го познават на живо и гледай в Кастанеда какви са отзивите.



Баланса е в мотивацията. Не е казано да не се действа, но да си с чиста мотивация, да знаеш какво правиш, защото го правиш и какво целиш.

Ако моята цел е да го унижа, да си пикая на мотивацията. Той е човек, който разделя и владее, и ако спре да го прави ще се окаже, че хората в този клуб можели да се разбират. Защото винаги когато се е появявал непослушен, Миро го избутва от клуба с неговите бутащи ръце и даже му се възхищават, все едно са на корида. А принципа е, че по- умният отстъпва и хората просто се оттеглят. Отделен факт, че има и магарета като мен.

Редактирано от huanji на 31.01.11 10:25.



Тема Re: Ошо за Исус (Без коментар)нови [re: Darth_Vader™]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано31.01.11 11:08



Не е така, зависи какво си чел. Прозренията му са по-наситени отколкото тези на Чия или който и да е друг псевдо-даос.

Ти по принцип си човек на практиката, така че е разбираемо, че философстванията на Ошо не са ти допаднали. Но нещата са много по-задълбочени, защото центърът при него е съзнанието и това какво се случва в съзнанието, а не чертае измислени модели около и в тялото, за да баламоса хората с неща като "енергии", "орбити", "чакри", "кундалини" и т.н. Но зависи кой какво го влече - дали окултни суеверия, или по-реални неща.



Тема Re: Ошо за Исус (Без коментар)нови [re: L.L.]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано31.01.11 11:16



Въпрос на вкус, казало кучето и си облизало...



Тема Re: Ошо за Исус (Без коментар)нови [re: lYl 13]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано31.01.11 11:24



Не само.
Защо за някои ... хора или майстори, или същества да го кажем, се носят легенди, а за други - слухове? Да, религиите са си религии - с лекото или не съвсем леко баламосване, успиване и т.н. Но има неща, които се усещат с гръбначния мозък, а не с аналитичния. И от там идва лошият вкус.





Тема Re: Пуснах тази тема в Ошо форуманови [re: huanji]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано31.01.11 11:29



"Магьосникът от О(шо)з"

(предполагам знаеш приказката)



Тема Re: Ошо за Исус (Без коментар)нови [re: L.L.]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано31.01.11 11:42



Всеки усеща различни неща, дали с гръбначния мозък, или с други части на тялото. Има си субективизъм и в усещанията естествено. Това, което казваш, че е усещане отвъд ума, може пак да е ум, но обсебил повече тялото - затова и усещаш нещата в някои части на тялото.

Кое е по-добро - на Исус емоционалните превземки и недообяснените приказки и притчи на тема "Отец", които всеки може да си ги тълкува, както си иска, или философстванията на Ошо.

А нима философстванията на Ошо, сред които има безспорно прозрения, са по-вредни от окултните псевдо-дао теории за оргазъм без спермоизпразване и въртене на енергии?

Редактирано от KREDOR™ на 31.01.11 12:18.



Тема Re: Ошо за Исус (Без коментар)нови [re: lYl 13]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано31.01.11 12:52



Далеч съм от окачествяването на някое учение, като "вредно". Също не казвам и че Ошо е вреден по принцип. Или че в християнството или ню-ейдж-даосизма няма фалшиви нотки. Но! Там, където усещам нездрава почва не продължавам да вървя. Да, може заедно с трупа в задния двор да има заровено и съкровище, но не ми трябват такъв тип придобивки. Нека си останат редом с труповете, мерси.





Тема Re: Пуснах тази тема в Ошо форуманови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано31.01.11 13:08







Тема Re: Ошо за Исус (Без коментар)нови [re: L.L.]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано31.01.11 14:23



Добре, че обърна внимание на "нездрава почва" - за мен всяко учение, философия, религия, което не поставя в началото, в основата осъзнаването, а набляга на някакъв "мистичен" опит, окултни внушения и въобще каквито и да било вярвания - въобще всяко учение, което от самото начало започва с това - с натрапването на определени вярвания - има нездрава почва.

От тази гледна точка с нездрава, дори бих казал отровена, почва са и комерсиалните псевдо-даоси тип "Мантак Чия", които спекулират за микро-орбити и т.н., вкарват ти някакви терминологии, които после по силата на себе-внушението да генерират определени преживявания. С крайно нездрава почва са и внушенията на Кастанеда, на Сахаров, Сатиананда, Прабхупад и т.н. псевдонаучни школи.

Заслужават внимание тези, които започват с реални и осезаеми неща - процеси, които се случват в човешкото съзнание и които всеки може на момента да установи; а не тези, които правят каша в съзнанието с какви ли не окултни внушения. В това отношение Ошо превъзхожда всички горе изброени мистификатори - защото обръща внимание на най-основното - какво се случва в съзнанието, а не отклонява вниманието в разни "енергии", "карми", сънувания, други измерения, астрални същества и какво ли не.

Ако ти харесват мистификациите за сметка на осъзнаването, това си е твой избор. Но това не е здрава почва изобщо.

Редактирано от lYl 13 на 31.01.11 14:31.



Тема Ошо - Галошо - умен кат цървулнови [re: L.L.]  
Автор Neise17 ()
Публикувано31.01.11 16:51



Галошо е вреден понеже дрънка глупости и се изказва по въпроси, върху които е напълно некомпетентен. Жалко, че подир него са се нароили толкова глупаци, които копират лошият му пример и започват да правят същото - празни приказки без никакво покритие по непознати за тях въпроси.


Примернен клиничен слушай на ошо галош ---
"осъзнаването е най-важно - бъди осъзната винаги по всяко време за всички твои действия....докато не си легнеш и заспиш, като безпаметен тулуп....
сънуване не съществува - никой никога нищо не сънува затова там няма осъзнаване
така както няма осъзнаване докато спиш, така няма и постоянно просветление. Ошо е просветлен от 6 без 10 .....до 6 без 5 .... айде амеееет



Тема Re: Сагата продължаванови [re: huanji]  
Автор Пич Бoжи (куку мънки)
Публикувано31.01.11 17:51





Магаретата са опасна работа.

---


Тема Миро ми е изтрил темата...нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано31.01.11 18:06





очакваше се разбира се...

Ще се опитам да я пусна отново...



Тема Re: Миро ми е изтрил темата...нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано31.01.11 18:11



оф, стига с тоя Миро, не мислите ли, че въобще не заслужава тема? и то да стои винаги на първо място!
Той си има неговата публика там, оставете го.

Йога няма нищо общо с Ошо и нямаме работа там.












Редактирано от Cirrus на 31.01.11 18:13.



Тема Re: Ошо за Исус (Без коментар)нови [re: lYl 13]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано31.01.11 19:17



Не се занимавам с мистификации и винаги проверявам практически това, с което се занимавам. За мен абстракните спекулации също са нездрава почва. Особено безкрайните умствени гаргари със системи, които човек не познава и не е изпитал на собствен гръб.





Тема Re: Ошо - Галошо - умен кат цървулнови [re: Neise17]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано31.01.11 19:22





Да, много обичам аргументи от типа "от сън спомени няма", изказани с един такъв всезнаещо-пренебрежително-категоричен тон на шоп пред клетката на жираф, отричайки съществуването му, тъй като "у шопско го нема те тава животно"...



Тема Re: Ошо - Галошо - умен кат цървулнови [re: L.L.]  
Автор Пич Бoжи (куку мънки)
Публикувано31.01.11 20:17



Ти непрекъснато ли се хилиш?



---


Тема Re: Ошо за Исус (Без коментар)нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано31.01.11 21:40



По въпроса за Ошо съм напълно съгласен с теб!

Ошо е суетен, доста злобен, макар и безспорно много интелигентен комплексар, който в края на живота си оплюва всички по известни и уважавани духовни лидери без изключение.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Миро ми е изтрил темата...нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор kambam (татко)
Публикувано31.01.11 22:53



Що пък го подигравате Миро?



Тема Re: Миро ми е изтрил темата...нови [re: kambam]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано31.01.11 23:26



кой го подиграва?


само комоентираме как той сам се подиграва на себе си.

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Ошо за Исус (Без коментар)нови [re: L.L.]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано31.01.11 23:34



Това "изпитване на свой гръб" също трябва да се... изпитва.



Както писах и по-горе - не подценявай силата на себе-внушението, която е ключова при подобни окултно-мистични учения. Имало е опити, при които под хипноза се внушава на хипнотизирания примерно, че камъкът, който държи, е много горещ, а камъкът всъщност не е. Но под хипноза и чрез силата на внушението хипнотизираният наистина чувства топлината на камъка и дори получава изгаряне!

Това е малко краен пример, но е показателен как умът може да обсеби тялото и да генерира какви ли не "свръхестествени" преживявания. Ако Кастанеда ви е внушил да правите разни работи по време на сън, по време на сън може и да започнете да сънувате разни приключения и да се вживявате в тях, след което да си мислите, че сте много напреднали по неговата система. Или по системата на Чия - внушава ви, че трябва да движете енергията по микроорбити и оп - започвате да я движите. Ситуацията е сходна в различните окултно-религиозни направления - преживявания на стигмата, спиритуални сеанси, вдигане на Кундалини, видения на Исус, Дева Мария или Шива, екзорсизъм, пътувания извън тялото - всеки преживява това, в което е повярвал преди това. Умът обсебва тялото до степен да обсеби и сетивата и да генерира лъжливи преживявания.

Виж схемата на организация при различните школи, ако схемата е: внушение - себевнушение - преживяване, значи има нещо съмнително. Значи не е зле да не вярвате на 100% в това, което преживявате, а да допускате и варианта... да сте се побъркали. Това е съвсем скромно предложение.





Тема Re: Миро ми е изтрил темата...нови [re: Darth_Vader™]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано31.01.11 23:35



Това са интриги и борба за внимание между двама форумни мунчовци открай време. Толкова е нелепо, че дори и коментар не заслужава.



Тема Re: Миро ми е изтрил темата...нови [re: Darth_Vader™]  
Автор kambam (татко)
Публикувано01.02.11 00:12



Не точно подиграва, но доколкото четох ми се стори че Брахман се възползва от темата и се радва по детски да бъзика Миро.
А Хуанджи е намерил ситуация в която Миро крие част от истината, но пък чак толкова важно не ми се струва. Все пак Миро надали прави магии за лош късмет, на хората които не харесва


Редактирано от kambam на 01.02.11 00:19.



Тема Re: Миро ми е изтрил темата...нови [re: kambam]  
Автор huanji ()
Публикувано01.02.11 09:15



Работата започна с това, че Миро трие информация към даоския форум, сакън да не види някой. И после почна да слага банове наред и да трие, пак сакън да не чуе някой...

Докато не се спре, няма причина да не го критикуваме.



Инак, ако може не магии, ами и огън ще хвърля.



Тема Re: Ошо - Галошо - умен кат цървулнови [re: L.L.]  
Автор Neise17 ()
Публикувано01.02.11 09:25



няма спомени от сън понеже ошо галоша като си легне да спи и си остава съзнанието в цървулите


той не може да осъзнава съня и да подходи със осъзнаване към него в основата затова ще го отрече и ще преименува сънуването на се-бе вну-ше-ние и авто-хи-пно-за така ще продължи да спи спокойно като напълно безсъзнателен и неосъзнат тулуп...приканвайи останалите към осъзнаване, което на него самият напълно му липсва или по-скоро е на нивото на галошите му
тва е типичният ошо дебил, който говори тотални глупости има се за умен а всъщност е безвъзвратно загубен ... по кривите пътеки на разума



Тема Re: Ошо - Галошо - умен кат цървулнови [re: Пич Бoжи]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано01.02.11 10:49



Не, понякога съм уморена и ми е тъжно.





Тема Re: Ошо - Галошо - умен кат цървулнови [re: L.L.]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано01.02.11 12:06



Пробвайте да се изчистите от влиянията на Кастанеда, от внушенията и моделите на преживяване, получени в следствие на тези внушения.



Тема Re: Ошо - Галошо - умен кат цървулнови [re: lYl 13]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано01.02.11 13:02



Живите хора с които имам контакт ми оказват много-поголямо влияние.
А сред тях има и много силни хора, от които направо съм се сдобивала с щампи за цял живот.
Прочетеното в книгите (все едно в кои книги) е просто гъдел в сравнение с това, което се преживява директно.



Тема Re: Ошо - Галошо - умен кат цървулнови [re: L.L.]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано01.02.11 14:30



"щампи за цял живот"



Тема специализираният форум за доаски практикинови [re: huanji]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано01.02.11 14:46



"Кой е на линия

Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На 17 Яну 2011, 10:42 е имало общо 6 посетители наведнъж."

Идеята ти за дао форум, създаден и управляван от теб, е мъртвородена. Първо това "дао" не е и никога няма да бъде свръхпопулярно у нас, поради противоестествените практики, второ и най-важното - ти самият нямаш енергията да бъдеш център на каквито и да било духовно-окултни кръгове, виртуални или реални.

Миро може и да постъпва неадекватно, но причината да няма трафик форумът е в теб самия. Нямаш живеца за мащабни неща.



Тема Re: Ошо - Галошо - умен кат цървулнови [re: lYl 13]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано01.02.11 17:15



Ами да - модели, трасета, егрегори - както искаш така ги кажи.
И си ги имам, като опитност, а друг е въпросът дали ги ползвам или доколко. Най много харесвам тези на един даос, един будист и... на дядо си

(без майтап). А един от най-устойчивите модели съм взела от една своя баба - сестра на въпросния дядо.



Тема Re: Ошо - Галошо - умен кат цървулнови [re: L.L.]  
Автор Пич Бoжи (куку мънки)
Публикувано01.02.11 17:17



Помоли стопанина ти да те погали.



---


Тема Ошо критикува Кришнамурти (Без коментар)нови [re: lYl 13]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано02.02.11 12:37





Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Ошо критикува Кришнамурти (Без коментар)нови [re: Aлekc]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано02.02.11 14:29



И двамата влизат в капана на гуру-центризма, който в края на краищата се оказва безплоден. Иначе ценни неща се откриват и у Ошо, и у Дж. Кришнамурти, харесвам ги и двамата заради това, че започват от там, откъдето трябва - какво се случва в съзнанието, какво се случва в самите нас, какви сме ние като съзнание, душевност. И успяват да навлязат наистина задълбочено в това.

Всеки един от тях е безкрайно по-ценен от всички пишман-окултисти, мистификатори, продавачи на техники, медитации и просветление, въздействащи в измерението на себе-внушението и авто-хипнозата, за да "докажат", че "системата работи".



Тема Re: Ошо за Исус (Без коментар)нови [re: Aлekc]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано02.02.11 16:40



Автор: Aлekc
Ошо за Исус (Без коментар)


Има ли още балъци, които се кланят на Ошо?





Тема Re: Ошо критикува Кришнамурти (Без коментар)нови [re: lYl 13]  
Автор vidiya (минаващ)
Публикувано02.02.11 16:59



На 100%съгласна!Благодаря!





Тема Re: Ошо за Исус (Без коментар)нови [re: Tъpcaч_]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано02.02.11 20:00



Би трябвало да има, като гледам колко малоумници се калнят на лоената топка сериМатаджи, то би трябвало да има поне десетки пъти повече фенове на ошо, най-малкото, защото ощо е лек, свободен, макар и досаден, а дебеланата е тежка и досадна.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Ошо за Исус (Без коментар)нови [re: Tъpcaч_]  
Автор Пич Бoжи (куку мънки)
Публикувано04.02.11 20:56



Трябва ли изобщо да се кланяме на когото и да било?



---


Тема Re: Миро ми е изтрил темата...нови [re: huanji]  
Автор kambam (татко)
Публикувано04.02.11 21:03



Хехе





Тема Миро-ушевнови [re: Neise17]  
Автор Neise17 ()
Публикувано11.02.11 22:50



Тоя Миро, братче, се видял с Морфей и... не се поколебал, и 2-те хапчета лапнал, и екстази за десерт, и за матрицата се разписал, но акъла му мухал похвнал и яко дераилирал

Ошо виждал всичко. И седнал с хронометъра да засича кой в коя минута и секунда му влезнал у тъпата тема, че и списък вади след тва!

Това не е Ошо, ами Ошо Крю! Бе направо си е Сержант Крюшо, който винаги дебне и следи кой, и кога тъпичката тема ще му навести, и естествено за статистиката всички ще ни извести. Това значи е върха на мишкарския дребнавизъм и ченгесизъм, да му се не види.


Редактирано от KREDOR™ на 11.02.11 23:17.



Тема неМорфей - Мирей с хапчетата матричарнови [re: Neise17]  
Автор Neise17 ()
Публикувано12.02.11 09:55



eй бенджи що си ме редактирал бе?

....специално, ексклузивно и само заради теб и кредор йога съм дошъл в клуба а ти така да ми бастисаш половината мнение барабар с няколко послания и автентичен изказ
пък и мазният чичко Миро е нагъл лъжец, който представя самозаблужденията си като факти, които след това всячески досадно натрапва на всички
един вид псувните и обидите си ги заслужава напълно и не виждам никакви основания да му ги спестяваш, щото излиза че тази порка мизериа защитаваш



Тема Re: неМорфей - Мирей с хапчетата матричарнови [re: Neise17]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано12.02.11 13:22



И все пак, моля те, недей да го обиждаш - който има глава на раменете си ще го прецени що за човек е.



Тема Поредният бан от един месецнови [re: huanji]  
Автор huanji ()
Публикувано18.02.11 10:08



получих в Ошо, защото напомних на мишока как той критикуваше модераторите в Йога, а сега е същият. Не му издържаха нервичките на господин претенция.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.