Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:21 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема За децата  
Автор kambam (татко)
Публикувано03.01.11 23:49



Преди време имах една много приятна мисъл за второ дете и се чудих какво мога да направя. Тогава не намерих много, но ако някой друг случайно е на тази вълна задължително да прочете книгите на Анастасия





Тема Re: За децатанови [re: kambam]  
Автор mian ()
Публикувано11.01.11 17:07



да, нужно е родителите да намерят начин да не превърнат децата си в:



Тук няма да се спираме на това дали образът на Анастасия е измислен или реален!

В книгите й са засегнати много въпроси за отглеждането на децата в тясна връзка с природата!
Друг е въпроса, че не всеки би могъл да отиде да живее на село с малко дете!
Финансови причини, социални контакти и куп други на пръв поглед пречки!

Според мен акцентът трябва да бъде върху това, как да се приложат тези идеи в книгите й в града, така че да направим града чисто място за живеене!



Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор mian ()
Публикувано11.01.11 18:48



Emotional Chill Out Music Touch - Children Of The Sand







Тема Re: За децатанови [re: kambam]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано11.01.11 20:15



Предлагам книгине "Мечо-Пух", Даото на Пух", "Дъто на Пух" - в които авторът, който е даоист, въвежда принципите на Дао.
Полезни и забавни са също и за родителите.




















Тема Re: За децатанови [re: Cirrus]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано11.01.11 20:38



"Дъто на Прасчо" е книгата...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор kambam (татко)
Публикувано12.01.11 00:51



Здравей,
Радвам се че и ти си чела книгите му



Мисля че идеята на имението е да спомогне на любовта между мъжа и жената. Може да стане и в града, но само на теория

Най-важното събитие предполагам са зачеването и раждането, така че дори и в града ако си вземе човек отпуска няколко дена и се настрои подобаващо може после да се радва на щастливи деца.
Поне така си мисля от моя скромен опит

Въпросът е защо за единственото смислено и реално творение през целия си живот (децата) човек отделя толкова малко време за размисъл. Поне да имаше такъв предмет в училище "Планиране на деца",щеше да е много забавен за тинейджърите

Редактирано от kambam на 12.01.11 00:52.



Тема Re: За децатанови [re: BlackWolf]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано12.01.11 14:32



да, грешка
то Прасчо е приятел на Мечо Пух


"Дъ" е даоски принцип "Добродетелта на Малкото"

добре е в новия даоски форум да разгледат и тези книги, както и практиките им (описани са нагледно и просто като за деца, та всеки да ги разбере)
















Редактирано от Cirrus на 12.01.11 14:48.



Тема Re: За децатанови [re: kambam]  
Автор mian ()
Публикувано12.01.11 15:52



Да, зачеването е изключително важно!
Причините са няколко, но на една ще се спра. Когато е любовния акт е дълбок, съзнателен и се случва "тотално отдаване" то тогава заченатото дете ще е бъде през живота си с много правила енергийна система! И добре заредена!

Раждането също трябва да бъде съзнателно. Майката да участва съзнателно, бащата да присъства!Дори е най-добре той да поеме детото първи! Имам предвид едно естествено съзнателно раждане с минимум намеса на докторите! Но тук в България сега се прокарва пъртината тепърва, в Европа си е ежедневна практика! Дори домашното раждане е ежедневие, като линейка с медицински персонал стои долу на входната врата и ако раждането се усложни, тогава се намесва лекар.

За отношенията между мъжа и жената!
Причините, за да излезе любовта от първостепенното си място са много прости! Тук подкрепям Ошо изцяло, който казва че те са две най-главни, а именно:
липсата на лично време и липсата на лично пространство!

Забити сме в едни дребни апартаменти, където няма място за нищо. Един двустаен апатамент не може да задоволи нуждите от пространство на всеки един от 4 членно семейство, например!
А ако един от семейството се занимава с йога, на него му трябва малко пространство, но в което да бъде сам! Да не му се влиза, да не му се пречи, да не му се чука на вратата и т.н.

Не мисля, че смисълът на човешкия живот е детето!

Човекът е проводник, той не може да сътвори един косъм, както е казал Исус, пък камо ли да сътвори човек- такава сложна система!

Човекът, такъв какъвто е, не може да сътвори нищо живо, творенията му колкото и да са красиви, те са статични, мъртви!

Темата е хубава!



Тема Re: За децатанови [re: kambam]  
Автор mian ()
Публикувано12.01.11 15:58



Пишеш за училищата и предметите!

Ако имаш желание прочети това откровение:



образователната система е много тромава машина!

Радвам се че има валдорфска детска градина и след някоя и друга година може и да ни огрее едно валорфско у-ще!

Т.е. появяват се алтернативи!






Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор Amitaba (sunshine)
Публикувано18.01.11 01:03



Например като спрем да използваме лични автомобили на територията на града и се движим повече пеша и с градски транспорт. Колко хора ще го направят? Има хора, на които им се струва трудно да отидат пеша до контейнера да си изхвърлят боклука, да не говорим за стоене по спирки и т.н.

Или като спрем да говорим по мобилните телефони, освен ако е наистина наложително. Колко хора ще го направят, докато реклами всеки ден им внушават до говорят постоянно почти безплатно?

Или да спрем да гледаме телевизия и да слушаме малоумни радиостанции, които използват такива дразнещи звуци, за да привличат вниманието преди реклами или нещо друго "важно", че човек може да получи язва на дванадесетопръстника само като ги слуша. Така ще намалим и електромагнитния смог в града. Ама колко хора ще го направят, докато телевизиите ги програмират да гледат още и още, пак и пак?

Положението в големия град няма да се промени, докато не дойде такава криза, че целият живот на хората да се обърне с главата надолу, всичките им "стабилни" представи за света да рухнат като пясъчна кула. Едва тогава ще има условия повече хора да се осъзнаят. Ако не полудеят... По-лесно е, все пак.

____________

Бог е Любов


Тема Re: За децатанови [re: kambam]  
Автор Amitaba (sunshine)
Публикувано18.01.11 01:17



В момента една от целите на световната мафия е постигане на пълна деградация - морална, емоционална, духовна, всякаква - сред децата и младежите. Те са по-податливи на програмиране, а и са възрастните на утрешния ден. Така ще са по-лесни за контролиране, а и техните деца също. Целта на училището не е да принесе полза за духовното развитие на човека и обществото, а да представи и затвърди някои лъжи като неоспорими "научни" истини, така че да сме по-лесно контролируеми и по-разединени, отчуждени и нещастни. В никакъв случай не бива да осъзнаваме, че сме едно, че естественият човешки инстинкт към обич, нежност и състрадание не е сантиментална слабост, а озвереността и агресията не са наша вродена черта.

Не че нещо ми е кеф да се обаждам като черна станция, ама един трезв поглед може да е началото на трансформация...

____________

Бог е Любов


Тема Re: За децатанови [re: Amitaba]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано18.01.11 07:32



ха! ми че аз трябва да съм за пример


- нямам кола (семейна също) и мобилен телефон (отказвам да имам, колкото и да се опитват да ми подаряват)
- по ТВ гледам само научно-популярни филми и рядко предавания за музика и култура
(българска изключително рядко в годинана нещо да погледна)



















Тема Re: За децатанови [re: Amitaba]  
Автор mis-la (минаващ)
Публикувано18.01.11 10:49



За всичко е виновна/ световната конспирация/


И защо спряха /мелодия на годината / да питам аз?



Тема Re: За децатанови [re: mis-la]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано18.01.11 12:13



и по-добре! - защото щеше да все чалга

имаме ли вече култура?



















Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор mian ()
Публикувано18.01.11 15:30



ето една съвсем скорошна статия за








Камбам,

а ето и блог, който много бързо набира темп и е за









Тема Re: За децатанови [re: Amitaba]  
Автор mian ()
Публикувано18.01.11 15:50









Тема Re: За децатанови [re: mis-la]  
Автор mian ()
Публикувано18.01.11 16:06



ето ти една друга мелодия на годината

тя със сигурност е над световната конспирация

става въпрос за







Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор kambam (татко)
Публикувано28.01.11 23:14



Благодаря Mian, прочетох за затъпяването и другите неща прегледах



Писах че децата са най-важното в живота на човека в смисъл че след 1000 години от всички неща които съм правил може би най-голямата следа ще е някой пра-пра-пра внук.

Интересна ми е темата, кой каво мисли.

Не знам другите как се справят с децата, на мен ми е доста трудно - основно че не мога да правя нещата които искам, а и нямам време да реша точно какво искам

Редактирано от kambam на 28.01.11 23:25.



Тема Re: За децатанови [re: Amitaba]  
Автор kambam (татко)
Публикувано28.01.11 23:32



Като каза електромагнитен смог и си мисля че той идва основно от нас, хората. Аз лично рутера не го усещам, но когато жена ми е недоволна или блага усещам



Редактирано от kambam на 28.01.11 23:52.



Тема Re: За децатанови [re: Amitaba]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано29.01.11 00:51



Всичко това са едни чудесни неща, но от собствен опит мога да кажа, че спирането на телевизията и радиото, ползването на градския транспорт и намаляването на телефонните разговори не правят човек по-щастлив сами по себе си, нито по-добър. Може би мъничко по-здрав, но пак не е сигурно. Просто градската среда, особено на големия град, е изключително агресивна. Не е само електромагнитният смог, егрегорът на града е агресивен - той е, като информационно-полева щампа, която много трудно се избягва или променя. Дори храненето с био-продукти не може да го компенсира с всички еко-мерки, които са възможни понастоящем взети накуп.

Имам познати, които са маниаци на тема екология, био и еко, и те са толкова агресивни и намръщени, колкото всеки средностатистически шофьор в софийския трафик. И къде е разликата тогава?? Дали за едно дете има разлика, че татко му е вечно навъсен, защото светът не отговаря на екологичните му стандарти или че е вечно навъсен, защото "тия дето карат са абсолютни кретени и кой им е дал книжка (съответно "всички са корумпирани маскари")"...? Има ли разлика?

Съзнанието на хората трябва да се промени, а това не става с външни, козметични промени, като махането на телевизията и разделното изхвърляне на боклука. Много вътрешна работа трябва за това и много постоянство. Изобщо не е въпрос само на добро желание. А какво трябва да се случи, за да стане промяната масова не ми се мисли. Вероятно малко апокалипсисче.

Нещо, което да измести живота извън големите градове.

Редактирано от L.L. на 29.01.11 01:18.



Тема Re: За децатанови [re: kambam]  
Автор mian ()
Публикувано01.02.11 15:54



kambam,
не знам дали знаеш, но има вече и



Като разгледаш сайта ще откие за новата инициатива, която е съвсем скоро!





Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор mian ()
Публикувано01.02.11 16:02



L.L.
няма да отговарям на постинга ти персонално, тъй като го споделям в голямата му част!



Kambam,
продължаваме, нали?! Ето как:





САТ ЧИТ АНАНДА



Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор mian ()
Публикувано01.02.11 17:26



нов сайт










Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор mian ()
Публикувано01.02.11 17:45



Нова педагогика

Главният недостатък на съвременната педагогика е, че зомбира хората. Т.е. всички усилия са насочени да подтиснат мисленето на човека чрез внушението, че човек изначално не може да разсъждава и за да съществува трябва да зазубри „истините” на „умните” хора. Но умните хора също са производни на тази система и така порочния кръг се затваря. А така продължава хилядолетия. Но условията, които са крепили тази система толкова дълго време се променят и сега вече имаме реален шанс да излезем от този омагьосан кръг. Все повече хора осъзнават, че НЯМА АБСОЛЮТНИ ИСТИНИ, че истините са относителни и многообразни, и че всеки има право да разсъждава по различен начин, без да е нападан постоянно, че мисли неправилно и да му се внушава как трябва да мисли и какво трябва да смята за истина. Едва когато хората осъзнаят този проблем като много сериозен проблем, ще се разбунтуват срещу зомбирането и ще започнат да се учат да мислят самостоятелно. Ще започнат да се избавят от програмираните във тях илюзии и да стават адекватни на реалността.
Илюзията, че хората са тленни и ограничени като съществуване във времето, е може би илюзията нанесла най-много поражения върху съзнанието на хората. Колко усилия са нужни да се преодолее съществуващото убеждение, че малкото дете не е един бял лист хартия, на който тепърва „трябва” да се запишат необходимите за живота „истини”. Колко време ще е необходимо докато обществото престане да внушава на малките деца какво е реално и какво не. Колко безценен опит трупан през хилядолетията се обезсмисля и неутрализира с внушението, че детето е глупаво и тепърва трябва да се учи.
Пред педагогиката стоят на дневен ред много тежки задачи – преди всичко да преразгледа трупаните от хилядолетия заблуди и илюзии. Да преосмисли задачите си и целите си. Малките деца не трябва да бъдат учени какво и как да мислят, а трябва само да им се помага по-бързо и качествено да усвоят управлението на новото материално тяло. Това става чрез различни игри, спорт, труд, различните видове изкуства. Може би някой ден педагогиката ще престане да натрапва различните езици, които разделят и противопоставят хората и ще създаде условия телепатията отново да бъде основно средство за общуване. Но това изглежда като неосъществима мечта, нали? Но само това към което не се стремим, не може да бъде постигнато.
Другата основна задача пред новата педагогика е да премахне насилието в обществото. Това може да стане като се променят целенасочено досегашните внушения, че със злото трябва да се води непримирима битка по всички възможни фронтове. Проблема със злото може да се реши само чрез промяна на отношението към него – като се замени агресивното отношение с любов и търпение. Та нали основен източник на зло са несъвършенствата на хората. Защо всеки иска другите да са снизходителни към неговите недостатъци, а самият той или тя е непримирим към недостатъците на другите? Защото всеки е убеден, че неговите недостатъци са незначителни в сравнение с другите. Очевидно е, че липсва реална преценка. Затова е много полезен навика да не съдиш никого за нищо – просто защото никой не може да бъде обективен – прекалено малко се знае за истинските причини, които движат нещата.
Най-важният от най-важните въпроси е въпросът за Любовта. Любовта е основата на мирозданието, Любовта движи всичко във Вселената, а в днешните понятия любовта се приравнява със секса. Това е защото ни владее илюзията, че съществуваме единствено в материално тяло. Новата педагогика трябва да осъзнае и приеме важността на този фундаментален въпрос. За Любовта трябва да се говори 24 часа в денонощието, защото Любовта е постоянно търсене и преодоляване на всички несъвършенства, които създават дисхармония. Това е вечния смисъл на съществуването на човека – да обича всичко съществуващо и да се грижи за неговото постоянно усъвършенстване. Много сериозна задача, като се има в предвид, че в очите на съвременните хора тя изглежда несериозна. Но когато се избавиш от илюзиите и вникнеш в действителността, разбираш, че единственото, заради което си струва да съществуваш, е Любовта. Само осъзнатата важност на този въпрос и неговото приемане присърце, ви насочва към реална еволюция и приобщаване към Бога.
Пред новата педагогика постоянно ще възникват и други важни задачи, но те ще се решават в движение, важното е да има търсене и устрем в правилната посока – към Бога.



статията е взета от тук:



Радвам се, че напоследък все по-често апочва да се говори за краха в образованието и за огромната нужда от нова педагогика



Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано01.02.11 17:52



Миан, ти доколко познаваш съвременната педагогика? Колко години си я изучавала? Нямам предвид времето, когато си била ученичка.



Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано01.02.11 19:05



За Любовта трябва да се говори 24 часа в денонощието, защото Любовта е постоянно търсене и преодоляване на всички несъвършенства, които създават дисхармония.

Според мен много по-важно е любовта да се изразява и децата да се учат на това с директен пример, а не да се говори за нея 24 часа в денонощието. Защото постоянното говорене е равносилно на натрапване, вкопчване и води до изчерпване, и вече е вид насилие, излиза от естествения ход на нещата.



Тема Re: За децатанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано01.02.11 19:12



а ти като познаваш добре съвременната педагогика, как мислиш се прилага от служителите на министерството на образованието? и колко от тях могат да носят гордо титлата даскал пред името си?

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: За децатанови [re: Darth_Vader™]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано01.02.11 19:29



Поставих на Миан обикновен въпрос. Не та теб. Ако те интересува професионалната ми ангажираност и как се справям с нея - попитай някой от приятелите си. От тях винаги можеш да чуеш нещата такива, каквито биха ти харесали.

Ако просто търсиш начин да се заядеш - сбъркал си адреса.



Тема Re: За децатанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано01.02.11 21:02



неее, не говоря за теб, говоря за принципа на образованието. не тълкувай лично въпроса.
Факте е, ч образованието е система за промиване на мозъци и приучване на учениците да мислятъ в клишета, а това, че ти и още един-двама други учители се ангажирате по-задълбочено, не променя факта, че системата е тотално сбъркана.
лично познавам достатъчно хора от учителското съсловие, които са се опитвали да бъдат в крак с модерното образование и педагогика, но мухълът в системата ги обезверява и спират да си хабят нервната система за борба с мелници.

п.с.
ти защо го прие лично, да не си чиновничка в министерството?



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: За децатанови [re: Darth_Vader™]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано01.02.11 21:09



Тогава заповядай в клуб педагогика. Утре ще ти отговоря там - и без това е доста заспал, темата е доста обемна, а и няма да е спам. Сега ме интересува само каква е педагогическата подготовка на Миан.



Тема Re: За децатанови [re: L.L.]  
Автор kambam (татко)
Публикувано02.02.11 15:35



Като се разговорихте - вчера почетох малко за любовта и реших да го споделя


...
-Ти отдъхни, Велик Творецо, в сина си твой разбиране всели. Ти да поправиш ще успееш всяко едно от твоите творения прекрасни.
Слова в отговор чула Вселената, и чрез тях познала и мъдростта на Бога, и величието:
-Синът ми е мой образ и подобие. От всичките енергии частичка в него има. Той е и алфа и омега. Той е сътворение! Той е на бъдещето претворение! От днес завинаги нито на мен, нито на някой друг ще бъде дадено без негово желание съдбата да променя. Всичко, което сам поиска ще бъде дадено му. Помисленото ще се претвори не в суета. Не преклони се моят син пред съвършенството в плътта на девата. Не й се удиви за удивление на цялата Вселена. Не е той осъзнал, но с чувствата усети моят син. Първи почувства,че не му достига нещо. И новото създание дева- това, което не достига му не притежава. Моят син! Синът ми с чувствата свои усеща цялата Вселена, познава всичко, Вселената което притежава.
Въпрос Вселената запълни цяла:
-Какво да не достига може на тоз, в когото нашите всички енергии са, а и твоите?
На всички отговорил Бог:
-Любов.
И пламнала на любовта енергията:
-Но аз съм тук, и твоя съм. Чрез теб единствено сияя.
-Да! Ти си тук, моя любов, - Божествени слова ответно прозвучали. - Сияйната ти светлина и свети и ласкае, моя любов. Ти си вдъхновение. Ускорение на всичко си способна да дадеш, ти чувствата изостряш и пак ти си на покоя умиротворението, моя любов. Аз тебе моля, без остатък цялата да слезеш на земята. Със себе си, с енергията на благодатта, обвий децата ми.
Прощалният на Любовта и Бога диалог, началото на цялата земна любов поставил.
-Мой Боже, - обръщала се любовта към Бога. - Когато си отида, сам и завинаги невидим, във всички планове на битието ти ще бъдеш.
- Дъщеря ми и моят син от днес нататък нека да сияят.
-Мой Боже, ще бъде вакуум край теб. Към твоята душа живителната топлина не ще достигне никога. Без тази топлина Душата ще изстине.
-Не само за мен, нека за всичко живо, сияе от земята топлината. Синовете ми и моите дъщери с деянията си ще я преумножат. И цялата Земя на любовта със светлината в пространството ще възсияе. Всички ще чувстват топлината благодатна на Земята, и на нея, ще могат енергиите всички да се сгреят.
-Мой Боже, пред сина и дъщеря ти открити много пътища са. Енергиите на всички планове на битието в тях са. Само една от тях ако преобладава и по неверен път ги поведе, какво ще можеш ти тогава да направиш, всичко отдал и виждащ как се топи, слабее енергията на Земята. Всичко отдал и виждащ как на земята, над всичките енергии преобладава разрушението. Твоите творения покриват се с безжизнена кора, а с камъни тревата ти затрупва се. Какво тогава ще направиш, на сина си цялата свобода след като си дал?
-Сред камъните като тревичка земна ще пробия, на малка недокосната лехичка ще отворя листенца на цветче. Ще успеят да осъзнаят своето предназначение земните дъщери и мои синове.
-Мой Боже, щом си отида за всичко ти невидим ще останеш. Може да се случи от твое име, чрез хората , да заговорят енергиите на други същности. Едни други на себе си ще се стараят да се подчинят. Твоята същност, тълкувайки на себе си в угода да казват:”Аз говоря, в угода на Бога, от всички аз от него съм избран, слушайте ме всички.” Какво ще можеш да направиш ти тогава?
- Ще се въздигна със зората на настъпващ ден. Всички творения без изключение, галейки слънчевият лъч, на дъщерите мои и на синовете ще помогне да осъзнаят, че всеки може сам с Душата своя да разговаря с Моята Душа.
-Мой Боже, ти си сам, а те ще бъдат много. Въжделение ще стане за всички същности вселенски да завладеят човешката душа. Чрез хората да утвърдят над всички енергията си. И изведнъж синът твой блуден, на тях ще почне да се моли.
-Многобройните причини повеждащи към улица задънена, към никъде, имат препятствие - за всичко то ще бъде, лъжата ще прегражда. Стремеж към осъзнаване на истината у дъщерите мои и у синовете има. Лъжата рамки има винаги, но безгранична Истината е- тя е една, и осъзнатост ще има винаги в Душата на моите синове и дъщери!
-О, Боже мой, не е по силите на нищо, на полетът на мисълта ти и на мечтите ти да се възпротиви. Те са прекрасни! И по своя воля ще следвам стъпките им аз. Ще сгрея твоите деца в сияние и вечно ще им служа. От теб дареното им вдъхновение в помощ ще им бъде да създадат свои творения. Само те моля, Боже за едно. Единствена искрица, позволи, от любовта си с тебе да оставя.
Когато в мрак да бъдеш се наложи, когато вакуум те обкръжи, когато си в забвение и земното сияние слабее, нека искрицата от любовта ми със своето блещукане ти свети.
Ако човекът, днес живеещ могъл би към небето да погледне тогавашно, пред взора на очите му представило се би видение велико. Вселенска светлина- на любовта енергията в комета свита, летяла към Земята и безжизнени все още планети озарявала по пътя си, и запалвала звезди. Все по-близо, и близо. Към Земята! Ето я! Внезапно, тъкмо над земята, на любовта сиянието спряло и затрептяло. В далечината сред горящите звезди, една от всичките най-малка, като жива била. Тя към Земята, следвайки сиянието на любовта летяла. Разбрала Любовта, последната нейна искрица у Бога, след нея също към Земята се стремяла.
-Мой Боже, - на любовта сиянието зашептяло, - но защо? Не мога да го разгадая. Но защо? Ти даже искрицата една от мен, край тебе не остави?
От тъма вселенска, вече за никого не видим, и от никой неразбран, Бог на словата на Любовта дал отговор.И прозвучали думите Божествени:
-На себе си ако оставя, значи на тях да не додам- на дъщерите и синовете мои.
-Боже мой!..
-О, колко си прекрасна ти Любов, дори искрица само.
-Боже мой!..
-Бързай, Любов моя, бързай, не разсъждавай. С последната искрица бързай и огрей бъдещите всички мои дъщери и синове.
Земните хора обгърнала на Любовта вселенска енергията. Цялата, до последната искра. В нея било всичко. Сред необятната Вселена, на всички живи планове на битието, по-силен от всички същности вселенски станал Човекът.



Тема Re: За децатанови [re: Darth_Vader™]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано02.02.11 15:58



Аз не разбирам от педагогика, но знам това, че ако учителката е грозна, стара и глупава, децата ще се чувстват потиснати по време на часовете и.



Тема Re: За децатанови [re: lYl 13]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано02.02.11 16:53



В отговор на:

Аз не разбирам от педагогика, но знам това, че ако учителката е грозна, стара и глупава, децата ще се чувстват потиснати по време на часовете и.




Имал съм учителка по английски език, жената беше много възрастна, грозна и гърбава. "Другарката" (тогава така се обръщахме към учителите, затова ще използвам тази дума) имаше грижовното и мило отношение към нас, децата, и успяваше чудесно да ни зарази със своята любов към предмета. Благодарен съм и за всичко научено - за търпението и, за знанията, за доброжелателното поведение, когато се случваше да сгрешим. Поклон пред паметта и!

Прав си, че младостта и красотата имат своето значение и все пак ми се струва еднозначно да щамповаме педагозите с печат "става" и "не става".

Друг пример: в България сервитьорките масово са млади, хубави момичета. Спомням си когато преди 15-ина години един приятел отиде да учи в Германия, като се върна през ваканцията разказваше, за това, колко се впечатлил, че немците имат възрастни сервитьори. И не в скъпи ресторанти, а в обикновеното кафене на улицата - две маси и 7-8 стола. Още тогава се замислих, кой Тукашен Управител На Еди-Какво Си ще има добрата воля да позволи на някой възрастен човек да заеме работното място на някое младо маце. Знам ли, може и да има, и браво на такъв човек, който би бил невероятно изключение от повечето нашенски ербап петлета, обсебени от оная си работа.



Тема Re: За децатанови [re: Kaлoмaин]  
Автор mian ()
Публикувано02.02.11 17:30



как да се изразя по-правилно!

Част от висшето ми образование е педагогическо и
то една от двете ми специалности е такова!

Имам поглед върху темата, по която пишем!

Имах възможността да посетя частни и държавни детски градини съвсем скоро! Разликата е огромна, направо пропаст!

Всяко дете заслужава да бъде обгрижвано по начина, по който гледат децата в тези частни детски градини, които посетих.



Тема Re: За децатанови [re: kambam]  
Автор mian ()
Публикувано02.02.11 17:36



да, любовта!






Тема Re: За децатанови [re: KREDOR™]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано02.02.11 17:45



Значи все пак, макар и стара и грозна, не е била глупава, което по принцип е най-рядко срещано сред даскалите. Такива учители наистина са много ценни, защото са голяма рядкост.

Що се отнася до сервитьорите - по принцип малко по-елитните ресторанти наемат сервитьори, не сервитьорки, това си е утвърдена практика.

В т.ч. и в България.



Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано02.02.11 17:48



Т.е. ограничаваш мнението си до детските градини. И предложенията за обучение по телепатия и да не се натрапва изучаването на езици? Защото както и да го погледне човек - имаш избор. Никой няма да принуждава детето ти да научава езиците - може просто да си стои в клас и да си играе с химикалките по време на час. Не позволявай на детето си да учи езици, а му намери учител по телепатия. Частен. А и в края на краищата ако телепатията е естествен начин за комуникация, то тя не трябва да бъде обект на педагогиката, а на възпитанието в семейството. Както в семейството детето се учи да ходи и говори.



Тема Re: За децатанови [re: Kaлoмaин]  
Автор mian ()
Публикувано02.02.11 20:09



Не не ме интересуват само ДГ,
интересува ме всичко!

Защо акцентираш върху телепатията, някъде да съм споменала че трябва да се учи телепатия в у-ще?!



Тема Re: За децатанови [re: KREDOR™]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано03.02.11 11:08



Възрастните сервитьори, мъже или жени много добре си разбират от работата и могат да създадат атмосфера.



Тема Re: За децатанови [re: kambam]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано04.02.11 13:06



Ако питате мен, недейте занимава децата с таква неща. Нека да се развиват волно и сами да избират какво им харесва.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: За децатанови [re: BlackWolf]  
Автор mian ()
Публикувано04.02.11 17:09



Колко си прав и същевременно колко е трудно достижимо!

Тук на площадката пред блока ни детска волност няма!

Родителите не осъзнават как осакатяват децата си,
като мислят че ги възпитават правилно!



Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор mian ()
Публикувано04.02.11 17:12



това ми го изпратиха,

от един блог е:


Ако децата получават несправедливи упреци, те се научават да презират.

Ако децата са заобиколени с враждебност, те се научават да се бият.

Ако децата растат в страх, те се научават да се тревожат.

Ако към децата изпитвате съжаление, те се научават да се самосъжаляват.

Ако към децата се отнасяте с присмех, те се научават да се срамуват.

Ако децата се измъчват от ревност, те научават какво е завист.

Ако децата живеят с чувство за срам, те се научават да се чувстват виновни.

Ако проявявате към децата толерантност, те се научават да бъдат търпеливи.

Ако вдъхвате на децата кураж, те се научават да бъдат уверени.

Ако децата получават похвала, те научават какво е благодарност.

Ако децата срещат одобрение, те се научават да харесват себе си.

Ако се отнасяте с децата с благосклонност, те се научават да търсят любовта в света.

Ако децата получават признание, те се научават да следват целите си.

Ако обграждате децата с разбиране, те се научават да бъдат щедри.

Ако децата живеят сред честност и почтеност, те научават какво е истина и справедливост.

Ако децата живеят в сигурност, те се научават да вярват в себе си и в хората.

Ако децата опознаят приятелството, те научават, че светът е хубаво място за живеене.

Ако децата живеят в спокойствие, те постигат хармонията на Духа.






Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано04.02.11 18:09



Част от уж "лошите" неща, които се споменават, всъщност трябва да бъдат научени. Например да се бият - всеки мъж трябва да се научи да се бие, а това най-добре се учи още от детска възраст.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: За децатанови [re: BlackWolf]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано04.02.11 18:15



Тва заедно с адекватното прилагане и на насилието разбира се. Примерно, като е момче, требва да знае кога и как да бие жените и т.н.

Въобще децата требва да се научат преди всичко на адекватност, парадоксът обаче е в това, че това не се учи... То се усеща!





Тема Re: За децатанови [re: BlackWolf]  
Автор mian ()
Публикувано04.02.11 21:14



има школи по бойни изкуства, в които успешно се обучават деца!

наравно с бойното изкуство върви и "духовността"!

тук хуанджи може да се изкаже, тъй кто доколкото знам той от ранни години се е занимавал с бойни изкуства!



Тема Re: За децатанови [re: lYl 13]  
Автор mian ()
Публикувано04.02.11 21:16



напоследък момичетата не остават по-назад, не го забравяй!

та не се знае накрая кой кого!





Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор mian ()
Публикувано04.02.11 21:17



"След всичко, което съм видял през живота си, и след цели трийсет години на бойното поле на училището, съм стигнал до заключение, че геният се среща не по-рядко, отколкото посредствеността. Ние просто потискаме гения, защото още не сме намерили начин да управляваме население, състоящо се от образовани хора. Мисля, че този проблем има едно съвсем елегантно и просто разрешение. Нека се управляват сами.
- Джон Тейлър Гатоу"




Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор mian ()
Публикувано04.02.11 21:20



Tania Aebi, която на 18 години тръгва с новата си яхта и обикаля съвсем сама света, без да е учила мореплаване.








Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор mian ()
Публикувано04.02.11 21:24



Сугата Митра за самообучението








Редактирано от mian на 04.02.11 22:06.



Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано05.02.11 09:00



Прочети статията, която си пейстнала. Толкова много глупости изказани с високопарен тон и претенциозност не бях чела от години. Друг е въпросът, че може да си прокоментираме и що е то творчество и може ли да бъде убито.

Редактирано от Kaлoмaин на 05.02.11 09:04.



Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор huanji ()
Публикувано05.02.11 15:11



Предполагам, преподаването на бойните изкуства у нас като път(до) се е появил по- късно от времето когато бях дете, понеже не помня треньор сам да се е интересувал от нещо повече в духовен план от това да размаже противника.

Доколкото имаше положителни неща, те касаеха постигането на боен дух, издръжливост, борбеност, справяне с болката и придобиване на двигателни качества. Наблюдавайки каква съм джангазъ, е видно, че на това са ме научили... Но на този етап бих предпочел да съм израснал в една по- спокойна обстановка изпълнена с разбиране за смирение, без да се прекалява защото човек все пак трябва да се бори в този живот. Може би, от всичко по малко.

По въпроса за възпитанието, някак не намерих думи да се включа, защото на приказки всичко е ясно, но като дойде време до практиката нещата са различни.





Тема Re: За децатанови [re: huanji]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано06.02.11 20:04



Имам богат опит с момчета-отгледах 2+1.Е,някои са отгледали по повече



Тема Re: За децатанови [re: Пpakтичнo-Poмaнтичнa]  
Автор huanji ()
Публикувано07.02.11 20:59



Ха-ха, то всички жени комай гледате по едно момче отгоре...





Тема Re: За децатанови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано07.02.11 22:59



отгоре, отдолу, няма значение, важното е да е в повече.
а колкото повече, толкова повече ... :-D



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: За децатанови [re: huanji]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано08.02.11 10:06



Понякога е доста уморително



Тема Re: За децатанови [re: Пpakтичнo-Poмaнтичнa]  
Автор huanji ()
Публикувано08.02.11 10:08



Уф, знам...





Тема Re: За децатанови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanji ()
Публикувано08.02.11 10:08







Тема Re: За децатанови [re: BlackWolf]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано08.02.11 10:12



Май забравяш,че всички сме различни.На едни им иде "отвътре" да го правят-мъжките им хормони са повече,на други-не



Тема Re: За децатанови [re: huanji]  
Автор mian ()
Публикувано08.02.11 16:13




ОШО ЗА БАЩИТЕ





- Превъзходни Ошо, Как да стана добър баща?

Аз мисля че можете да направите за детето си само едно - да споделите с него собствения си живот. Разкажете му за своите родители, разкажете му за ограниченията във вашия живот, начина по който сте живели, но не искате да разстройвате живота на детето си. Нека то бъде напълно свободно - свободно от вас, защото вие за него сте минало.

Необходима е голяма воля и любов на бащата и майката да каже на детето си "Ти трябва да си свободен. Не ни слушай. Разчитай на своя разум. По-добре прави грешки, учи се от тях. Това ще е по-добре, от колкото да следваш някого и да не допускаш грешки."

Това е много лесно, ако го обичате. Не ме питайте "Как", защото "как" означава че питате за метод или техника, а любовта не е техника.

Обичайте децата си и се наслаждавайте на тяхната свобода. Оставете ги да грешат, помагайте им, като видите че са направили грешка. Кажете им: "Да сгрешиш няма нищо лошо, но не повтаряй грешката си непрекъснато."

Аз нямам прост отговор. Главното е да помогнете на детето да се вслуша в собственото си тяло, в собствените си потребности. Главното за родителя е да предпази детето си от падане в канавката.
Разбирам страха на родителите, че децата им могат да тръгнат по път, които те не одобряват. Децата ви не са родени за да следват това, което на вас ви харесва или не харесва. Те трябва да живеят собствен живот, а вие трябва да им се радвате, че живеят собствен живот, какъвто и да е той.

Цялото общество се състои от посредствени хора по една проста причина - никой не е такъв, какъвто би искал да бъде, а какъвто са го направили. Така той не може да е добър, да се чувства пълноценен, да се радва.

Затова задължението на родителя е много деликатно, защото целия по нататъшен живот на детето му зависи от него. Помогнете му да намери това което харесва и да бъде щастливо.

Никой родител не иска да вижда детето си нещастно. Но представата на родителя за щастие е напълно грешна. Те си мислят, че ако децата им станат лекари, професори, инженери, учени - ще бъдат щастливи. А дали е така? Децата могат да бъдат щастливи само тогава, когато станат такива, каквито трябва.

Обикновено когато детето пита майка си за нещо, тя му отговаря "Не". Детето иска да си играе навън: "Не", иска да се разходи под дъжда: "Не, ще се разболееш". Грипа не е рак. Ако не позволите на детето да танцува под дъжда, никога няма да може да танцува така, ще пропусне нещо изключително, нещо прекрасно. Простудата може да е незначителна, а може и въобще да не се простуди. В действителност - колкото повече го защитавате, толкова по-уязвим го правите. Колкото повече му позволявате, толкова повече укрепва.

Родителите трябва да се научат да казват "Да". В 99 случая, когато обикновено казват "Не", нямат сериозно основание, а просто демонстрират власт. Всички не могат да станат президенти и да имат власт над милиони хора.

Мисълта ми се заключава в това: да израстете детето в свобода, често да чува "да" и много рядко "не". Тогава авторитарното общество ще изчезне. Човечеството ще стане много по-хуманно.




Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано08.02.11 19:11



дааа, под тези думи на Ошо, мога да се подпиша и с двете си ръце.



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: За децатанови [re: Пpakтичнo-Poмaнтичнa]  
Автор huanji ()
Публикувано09.02.11 16:26







Тема Re: За децатанови [re: huanji]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано10.02.11 11:49



В детската градина не се потупвах,ама в тийнейджърска възраст-честичко.Младежите искаха да пипат "бюст",пък аз съм малко............



Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано10.02.11 11:52



И аз съм "ЗА"
Трудно е да си любвеобвилен и отговорин към отрочетата си



Тема Re: За децатанови [re: Пpakтичнo-Poмaнтичнa]  
Автор huanji ()
Публикувано10.02.11 11:54



Хе-хе, как си можла да биеш децата заради едни уроци по анатомия.





Тема Re: За децатанови [re: huanji]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано10.02.11 11:58



Не бяха деца,а младежи.
Ами ако ние искахме да пипаме "мъжките им атрибути" ,че и да ги стискаме отгоре на всичкото,а?
Нямаше гумени кукли с различни размери



Тема Re: За децатанови [re: Пpakтичнo-Poмaнтичнa]  
Автор huanji ()
Публикувано10.02.11 12:06



Те сегашните младежите вече са на голям зор, сменени са ролите.





Тема Re: За децатанови [re: huanji]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано10.02.11 13:18



Не е съвсем така. Докато има пенис в уравнението, винаги ще е важно от коя страна си му.



___________



Тема Re: За децатанови [re: mo32®]  
Автор huanji ()
Публикувано10.02.11 13:26



Да де и сега жените гонят да дърпат, не като едно време.





Тема Re: За децатанови [re: huanji]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано10.02.11 14:26



Нравите се сменят, обаче взаимоотношенията си остават на една и съща плоскост. Понякога по-явни, понякога под сурдинка.

И едно време жените са гонели, както и сега. Природата ни е създала така, че самката се стреми към най-подходящия кандидат. Пък сексът винаги е бил форма на контрол, независимо дали се прави или не само с обещания (ако моралът е силен), жените все ни манипулират чрез него. Това на ниво инстинкти.

Отвъд тях, където вече говорим за човешката страна, дори духовната страна в нас, нещата са по-различни и пак стават на енергийно ниво, но със сменени приоритети и чрез осъзнаване. От мъжка гледна точка, това означава да не сме подвластни и толкова зависими от секса. Силите са изравнени и чичо-пичо не заспива изморен и предал се след секс, готов да бъде манипулиран.

Кофти, ако някога това стане и всички еволюираме до това ниво, жените вече ще трябва да си заработват сами благата, вместо да ги получават в замяна на просто отваряне на крата, маскирано като любов.

Да не говорим колко зле се чувстват, когато разберат че тая карта може да не е печеливша вече.

Но това са проблеми, които няма да вълнуват човечеството в обозримо бъдеще. Дори и в духовното поприще сексът си е секс, такъв, какъвто е от милиони години. Нищо не се променило.

___________



Тема Re: За децатанови [re: mo32®]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано10.02.11 14:36



Ако си мислиш, че с "енергийните" иху-аху-финтифлюш-мантак-чия щуротии ще минеш отвъд инстинктите и жените няма да те манипулират, жестоко се лъжеш.

Финтифлюш мантак-чия внушенията не могат да те предпазят от въздействието на феромоните, които дори не се регистрират от ума и въздействат директно върху инстинктите.

А всъщност трябва ли да се мъчиш да се изтръгнеш от "оковите" на инстинктите и под натиска на страха, че чрез секса жените манипулират, да навлизаш в още по-големи заблуди? Защо бягаш от природната магия, вместо да навлезеш в нея и да я опознаеш в дълбочина?

И още нещо - няма нищо лошо в това жените да си изкарват хляба със секс. Това също е вид естествен подбор - най-красивите и кадърни в това отношение жени привличат и най-доброто от мъжката част. Дори си мисля, че сексуалните умения са най-важният добродетел за всяка една жена!



Тема Re: За децатанови [re: lYl 13]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано10.02.11 14:47



внушенията не могат да те предпазят от въздействието на феромоните, които дори не се регистрират от ума и въздействат директно върху инстинктите.

Всичко останало приемам, но с това не мога да се съглася и е лесно за оборване. Нахрани се до насита и мини покрай място, в което се готвят превъзходни ястия. Може да си чревоугодник и да пожелаеш да ядеш още, дори да си булимик и да повърнеш, за да се натъпчеш отново...

Е, със секса не е така - и на главата си да застанеш, никакви феромони не могат да ти вдигнат половия елемент, ако веднъж е увиснал в безпомощност. Съжалявам, тезата ти току що увисна по същия начин.



___________

Редактирано от mo32® на 10.02.11 14:55.



Тема Re: За децатанови [re: mo32®]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано10.02.11 16:40



Такова положение "увиснал в безпомощност" нема, още по-малко пък при намесата на феромоните, които са основните и най-естествени причинители на ерекцията, те променят траекторията на гравитацията.



Така тезата ми изобщо не виси, тъкмо напротив - сочи във верната посока!



Тема Re: За децатанови [re: mo32®]  
Автор huanji ()
Публикувано10.02.11 17:44



Успяваш да се изразяваш много добре и напълно натурално, без да спестяваш нещата.



Това е театъра на живота с инстинкти дълбоко заложени още от животинското ни минало. На този фон рядко се срещат моми с доминиращи приритети различни от заложените от природата. Но със същата сила важи и за мъжете, които са даже по- податливи пак поради същият инстинкт и на фона на намален умствен багаж при вида на омятна мома.



Тема Re: За децатанови [re: lYl 13]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано10.02.11 17:52



Good for you!



___________



Тема Re: За децатанови [re: mo32®]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано10.02.11 18:20



сигурно изхождаш от тезата, че феромонно-податливият екземпляр, е от неразбиращите тантра, дао , критикари на Чиа и Бичън.
Но има и друг вариант при който пресищането дава само повече контрол и повече разбиране. Но пък тогава феромоните не замъгляват в такава степен съзнанието.

П.С.
За последното не съм толкова сигурен, понякога даже става опасна комбинация, като се скъса бента и прелее язовира...



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: За децатанови [re: Darth_Vader™]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано10.02.11 18:26



Аз съм сигурен, дори и да се превърна в мъжка богомолка, ще го направя с ясното съзнание, че го искам!



А това "искам" си зависи най-цялостно от дхармата! Насила нема да ставам мъжка богомолка, ама опре ли момента до там, нема проблеми



Тема Re: За децатанови [re: huanji]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано10.02.11 18:31



Влизаш в типичния за насила-духовните школи капан да определяш инстинктите и въобще животинското начало за нещо "нисшо", "недуховно", "спънка" и т.н., от което трябва да се освобождаваме, да преодоляваме и т.н.

Подценяваш факта, че в природата, в т.ч. и естествените заложените от нея инстинкти има огромна интелигентност, неизмеримо по-голяма от изкуствените комерсиални модели на Чия и сие бизнесмени. Разбирането на тази интелитентност и способността да сме в хармония с нея - не трябва да се пренебрегва за сметка на юбре-я-я-я-зор-енергии-движим-моделите по Мантак Чия.

Редактирано от lYl 13 на 10.02.11 18:42.



Тема Re: За децатанови [re: Darth_Vader™]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано10.02.11 19:53



пресищането дава само повече контрол и повече разбиране

Пресищането би било това, което описваш, ако беше крайно и трайно състояние, което е неизменчиво. В действителност, либидото се влияе от естествената функция на тестисите (говорим за мъжете), при която след изразходване на сексуалния сурогат, започва ново производство на сперма. Цикълът включва производство, складиране в семенните мехурчета, сексуално напрежение и удовлетворяване на сексуалната потребност, след което започва отначало.

Както казват, меракът умира последен. Дори и в този цикъл, да има период в който мъжът може да мисли "ясно", то това няма голямо значение, тъй като съвсем скоро хормоните го погват.

Съвсем не изхождам от разни даоски гледни точки. Няма един-единствен отговор, има много пътища. Просто описвам сексуалните реакции, които са много добре изучени, а и всеки може да ги наблюдава у себе си.

___________



Тема Re: За децатанови [re: mo32®]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано10.02.11 21:12



не ме разбра. говорех за пресищане без да се изразходва "сексуалния сурогат". тогава се навлиза в друг цикъл, който няма нищо общо с описания от теб. Ти описваш същия цикъл като "фаталния" юзър13.
даже се чудя защо спорите като изхождате от подобни гледни точки?



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: За децатанови [re: lYl 13]  
Автор huanji ()
Публикувано10.02.11 21:20



Ами да, прав си. Йога е описана като вървяща против косъма, т.е. обратно на еволюцията. Предполагам същото важи и за Дао. Имало е хора, които са постигнали реализация по този начин, както други, които просто са се провалили и пишман са станали. Никой за нищо не е застрахован...





Тема Re: За децатанови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanji ()
Публикувано10.02.11 21:30



Предполагам е както с другите неща, инерцията дърпа. Затова се използва практиката, която да я обърне в желаната посока. Разбира се, това не е гаранция за нищо, но то в този живот гаранции няма така или иначе.





Тема Re: За децатанови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано10.02.11 21:42



така е, за нещо, което при едни работи, при други не работи, каква гаранция може да има

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: За децатанови [re: mo32®]  
Автор kambam (татко)
Публикувано10.02.11 23:36



За какво ти е да правиш секс, ако не искаш деца

?



Тема Re: За децатанови [re: kambam]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано11.02.11 00:41



Много добър въпрос!

___________



Тема Re: За децатанови [re: kambam]  
Автор ratna ()
Публикувано11.02.11 10:22



за пробуждане на Кундалини



Тема Re: За децатанови [re: mo32®]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано11.02.11 11:34



Нали знаеш за "инвитрото"-там го няма



Тема Re: За децатанови [re: huanji]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано11.02.11 11:36



Дааааааааааааааааааа,едно време ги било "срам" да го "пуснат"-хайде сега



Тема Re: За децатанови [re: lYl 13]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано11.02.11 11:40



Зная и пример за "добрата страна" на "платената любов".
Иначе-тренинг "Кама сутра"



Тема Re: За децатанови [re: ratna]  
Автор mian ()
Публикувано11.02.11 16:07



това изказване от собствено опит ли го споделяш?!






Тема Re: За децатанови [re: ratna]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано11.02.11 18:04





"Gucci-мучи, гъзар number one"

Песента наистина отваря чакри с тия небесни вибрации и неомутризъм

___________



Тема Re: За децатанови [re: ratna]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано11.02.11 18:32



Е, то, значи всичко що мърда под слънцето е с пробудено кундалини.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: За децатанови [re: mo32®]  
Автор Neise17 ()
Публикувано13.02.11 08:17



aми като е добър въпроса можеше да се пробваш да отговориш, нали все пак ти си се занимавал с дао мао тантра - изкуството на ебането


ще пробвам да изложа един положителен аспект от прикривческа гледна точка. Че когато правиш секс с някой можеш много по-лесно да го разбереш и опознаеш на по-дълбоко ниво що за човек е и по какъв начин гледа на света - един вид можеш да му усвоиш позицията на събирателната точка и да избягаш от своята собствена поне за малко...един вид с какъвто човек се изчукаш такъв ставаш и собствените си закостенели граници по малко разширяваш
за тва е хубаво да има фейс контрол на ниво и да не си го слагаш с коя да е и коят ти падне ами да търсиш интересни жени които притежават мироглед за света или качества, с които ти самият не разполагаш и представляват интерес за теб



Тема Re: За децатанови [re: L.L.]  
Автор Пич Бoжи (...)
Публикувано13.02.11 12:33



Ако не беше всичко живо без събудено кундалини, немаше изобщо да е живо, бе бепче.



Но просто огромното мнозинство не обръщат внимание.

And that's the trick, isn't it?

Може би имаш предвид засилено кундалини?

---


Тема Re: За децатанови [re: Neise17]  
Автор kambam (татко)
Публикувано13.02.11 14:14



Аз мислих да отговоря 'добър отговор'


...
В мъжа по време на сближаването с жената нараства необикновена по сила енергия и в определен момент протича нейното изхвърляне. Тя не може просто така да изчезне, но може да премине от едно състояние в друго. В дадения случай колосалната енергия на мъжа, нейното мълниеносно изхвърляне формира духа.
...
Не знам дали е вярно това, но съм съгласен че най-добрият изход в едни идеални условия би било материализирането на този дух и зачеването на ново дете



Тема Re: За децатанови [re: kambam]  
Автор Neise17 ()
Публикувано13.02.11 16:56



o никой не оспорва, че основната функция за съществуването на секса е създаването на деца


но, ако човек не желае да създава такива по какъв стратегически начин би могъл да се отнесе към него за да не остане само в сверата на удоволствието
ако имаш хилка за тенис на маса то когато не играеш тенис на маса, можеш да я ползваш и за други цели, примерно с нея да си подпреш вратата или хлопнеш някой по главата



Тема Re: За децатанови [re: Neise17]  
Автор huanji ()
Публикувано13.02.11 17:00



Яша, чу ли Камбам, да го ползваш да мернеш някой по главата. Това вече ще е йогийска работа...





Тема Re: За децатанови [re: Пич Бoжи]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано13.02.11 17:37



Дали и Ратна го има предвид това?



Колкото до засилването - съгласна съм с твоята поправка.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: За децатанови [re: L.L.]  
Автор Пич Бoжи (...)
Публикувано13.02.11 17:40



нинам, питай я



---


Тема Re: За децатанови [re: huanji]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано13.02.11 17:40





Да целите хората по главите с кундалинито си....тц, тц, тц, немате ли си друга работа, вагабонти, такива?!

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: За децатанови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано13.02.11 17:52



Добре тогава, не е йогийска работа...





Тема Re: За децатанови [re: Пич Бoжи]  
Автор huanji ()
Публикувано13.02.11 17:53



В Тантра говорят за събуждане на кундалини чрез секс. Може, но много боли главата...





Тема Re: За децатанови [re: huanji]  
Автор Пич Бoжи (...)
Публикувано13.02.11 17:56



Ще видим.



---


Тема Re: За децатанови [re: Neise17]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано13.02.11 18:44



В отговор на:

o никой не оспорва, че основната функция за съществуването на секса е създаването на деца




Аз го оспорвам. Не казвам, че не е, но може и да не е. Възможно е сексът да съществува заради самия себе си, като зачеването и раждането да е просто един резултат.



Тема Re: За децатанови [re: huanji]  
Автор kambam (татко)
Публикувано13.02.11 22:31







Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор mian ()
Публикувано16.02.11 22:51



да продължим по темата:









Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор kambam (татко)
Публикувано16.02.11 23:33



Благодаря, много ми хареса статията





Тема Re: Учебен час сред природатанови [re: kambam]  
Автор kambam (татко)
Публикувано17.02.11 09:22



Ех, пак се разчуствах



-Можеш ли да покажеш Анастасия, поне едно занятие от бъдещото училище, в новите селища? Нетрадиционен урок можеш ли да покажеш?
-Мога.
-Ами покажи. Искам да сравня това, което видях при Щетинин. И с уроците когато аз самият бях в училище.
-А няма ли да питаш и да се плашиш, от силата с която картините на бъдещето ще творя?
-Все ми е едно как ще го направиш. Много ми е интересно да погледна.
-Тогава легни на тревата, отпусни се и заспи.
Анастасия на дланта ми положи тихо своята длан и…
Аз видях сякаш отгоре, сред многото участъци един, отличаващ се със своята планировка от всички останали. В него имаше няколко големи, дървени постройки, съединени помежду си с пътечки, от двете страни на които имаше различни цветни лехи. До комплекса от постройки имаше природен амфитеатър: възвишение, на което от горе надолу се спускаха в полукръг редове от пейки. На тях седяха около триста човека на различна възраст. Имаше сред тях възрастни, вече посивели хора и съвсем млади. Изглеждаше че са седнали по семейства възрастни мъже и жени и деца на различна възраст. Помежду си разговаряха възбудено. Сякаш им предстоеше да видят нещо необичайно, концерт на суперзвезда или изявление на президента.
Пред аудиторията на дървена площадка-сцена стояха две масички, два стола, а зад тях голяма дъска. До площадката група деца, около петнадесетина, на възраст от пет до дванадесет години спореха оживено за нещо.
-Сега ще започне нещо като симпозиум по астрономия,-чух аз гласа на Анастасия.
-А децата защо са тук? Нямало ли е на кого да ги оставят родителите?-попитах аз Анастасия.
-Едно от групичката спорещи деца сега ще изнесе основният доклад. Те все още избират, кой да бъде. Виждаш ли, има двама претенденти:момче на девет години, и момиче на осем. Сега децата гласуват. Мнозинството избра момчето.
Момчето с делова, уверена походка отиде до масата. Той извади от картонена папка и разположи на масата някакви хартийки с чертежи и рисунки. Всички деца- някои важно, а други на подскоци отидоха при родителите си, седящи на скамейките. Червенокосото, цялото в лунички момиченцето-претендент за изказване- премина край масата с гордо вдигната главичка. В ръцете й имаше папка и по-голяма и по-дебела, от тази на момчето, навярно в папката имаше също рисунки и чертежи.
Момчето зад масата се опита нещо да каже на преминаващото край него момиче-претендент, но малката не спря, оправи рижата си плитчица, и отмина, демонстративно обръщайки се. Момчето известно време объркано гледаше след отдалечаващото се с горда походка момиченце. После отново започна съсредоточено да прехвърля листите си.
-Кой е успял до такава степен да преподаде на децата астрономията, че да правят доклад пред възрастните? - попитах Анастасия.
А тя в отговор:
-Никой не им е преподавал. Предложено им е било сами да поразмислят, как всичко е устроено, да се подготвят и представят своите умозаключения. Повече от две седмици те са се готвили, и сега е настанал отговорният момент. На техните умозаключения може да опонира който поиска, те ще отстояват своето мнение.
-Значи се получава игра?
-Можеш да оценяваш ставащото като игра. Само че тя е много сериозна. У всеки от присъстващите сега ще се включи и ще се ускори мисълта за планетарното устройство, а може и за нещо повече ще започнат да мислят присъстващите. Та нали децата са мислили две седмици, а техните мисли от нищо, от никакви догми не са ограничени, никакви версии за планетарното устройство не ги притискат. Още не е известно какво те ще представят.
-Ще нафантазират със своя детски ум, искаш да кажеш?
-Искам да кажа, че ще представят своята версия. У възрастните също няма аксиома за планетарното устройство. Целта на този симпозиум не е да изработи някакви канони, а да ускори мисълта, която впоследствие ще определи истината, или ще се доближи близо до нея.
Към втората маса се доближи млад човек и обяви началото на доклада. Момчето започна да говори.
Изказваше се уверено и увлечено около двадесет и пет -тридесет минути. Неговата реч, както ми се стори, беше пълна детска фантазия. Фантазия не обоснована с никакви научни теории и даже елементарни знания от курса по астрономия за средното училище. Момчето казваше примерно следното:
Ако вечер се погледне небето там светят много звезди. Звездите биват различни. Съвсем мънички звезди има, и по-големи. А съвсем мъничките звезди също могат да бъдат големи. Ние само си мислим отначало че те са малки. А те са много големи. Защото когато самолетът лети нависоко е малък, а когато на земята се доближим до него, той се оказва голям и много хора могат да се вместят в него. Само че сега на звездите няма хора. Те светят вечер. И големите светят и малките също. Те светят за да ги гледаме и да мислим за тях. Звездите искат, ние да направим на тях всичко толкова хубаво както е на Земята. Те малко завиждат на земята. Те много искат на тях да растат такива както при нас ягоди и дървета, да има такава рекичка и рибки. Звездите ни чакат, и всяка се старае да свети, за да й обърнем внимание. Но ние още не можем да полетим към тях, защото имаме много работа у нас. Но когато всичко направим в къщи, и навсякъде, на цялата земя ще бъде хубаво, и ние ще полетим към звездите. Само че ние ще полетим не на самолет и не на ракета. Защото със самолет дълго се лети, и с ракета също е дълго и скучно. Освен това в самолета и ракетата няма да се поберат всички. И много различни товари няма да се поместят. И дърветата няма да се съберат, и рекичката. Когато ние направим на земята всичко да е хубаво, ще полетим към първата звезда с цялата земя. Някои звезди ще поискат сами да долетят до земята и да се притиснат към нея. Те вече са изпращали свои късчета, и техните късчета са се притискали към земята. Хората отначало са мислели, че това са комети, но това са късчета звезди, много силно поискали да се притиснат до красивата земя. Тях са ги изпратили звездите, които ни очакват. Ние можем да долетим до далечна звезда с цялата земя, и който поиска ще остане на звездата, за да бъде и там, както на земята, красиво.
Момчето вдигаше своите листи, показваше ги на слушателите си. На листите имаше рисунки на звездното небе, траекторията на придвижване на земята към звездите. На последната рисунка имаше две звезди в цъфтящи градини и отдалечаващата се от тях в междугалактическия си полет Земя.
Когато момчето свърши да говори и да показва рисунки, водещият съобщи, че желаещите могат да се изказват като опоненти или да изкажат своите съображения по повод чутото. Но никой не бързаше да се изказва. Всички мълчаха, и ми се стори, че много се вълнуваха.
-За какво се вълнуват? - попитах аз Анастасия. - Никой от възрастните не познава астрономията,или какво?
-Вълнуват се затова, че трябва да говорят аргументирано и разбрано. Та нали там присъстват техните деца. Ако изказването им бъде неясно или неприемливо за детската душа, към изказващия се ще възникне недоверие или, още по зле, - неприязън. Възрастните ценят отношението към себе си, вълнуват се и не искат да рискуват. Боят се да не изглеждат нелицеприятни пред събралите се, а главно пред своите деца.
Главите на много от присъстващите започнаха да се обръщат по посока на седящия в средата на залата възрастен побелял мъж. Той прегръщаше за рамената червенокосото момиченце, това, което беше претендент за доклад. Редом с тях седеше млада и много красива жена. Анастасия изкоментира:
-Мнозина гледат сега посивелият мъж в центъра на залата. Той е професор от университета. Той е учен. Сега е в пенсия. Личният му живот отначало не вървял, нямал деца. Преди десет години си взел участък, започнал сам да го устройва. Обикнала го млада девойка и им се родило червенокосото момиченце. Младата жена до тях - е неговата жена и майката на дъщеря му. Бившият професор много обича своето късно дете. И червенокосото момиченце, неговата дъщеря, се отнася към него с голямо уважение и любов. Мнозина присъстващи смятат, че професорът трябва първи да се изкаже.
Но побелелият професор се бавеше с изказването си. Виждаше се как разгръща с ръце от вълнение някакво списание. Накрая професорът стана и започна да говори. Той каза нещо за строежа на Вселената, за кометите, за масата на Земята и накрая заключи:
-Планетата Земя, разбира се, се движи в пространството. Но тя неразривно е свързана със Слънчевата система, и не може самостоятелно, без своята Слънчева система да се придвижва към отдалечените галактики. Слънцето дава живот на всичко живо на земята. Отдалечаването то Слънцето ще повлече след себе си значително охлаждане на земята и, като следствие, умирането на планетата. Всички ние можем да наблюдаваме, какво се случва дори при относително малко отдалечаване от слънцето. Настъпва зима…
Професорът неочаквано замълча. Момчето докладчик объркано ту пререждаше рисунките си, ту въпросително гледаше към своите връстници от групата, с която беше подготвял изказването си. Но, очевидно за всички аргументът със зимата и застудяването беше твърде тежък и разбираем. Този аргумент разрушаваше красивата детска мечта за съвместния полет. И внезапно в настъпилата тишина, продължаваща вече половин минута отново зазвуча гласът на професора:
-Зима…Винаги животът замира, когато на земята не достига слънчева енергия. Винаги! Не са нужни никакви научни теоретични изследвания, за да се види това…да се убедим…Но, възможно е, такава като на слънцето енергия да има и на самата земя. Само че тя още не се е проявила. Още никой не я е открил. Възможно е някога да я откриете вие…Възможно е земята да си бъде самодостатъчна. Тази енергия ще се прояви в нещо…Ще се появи на земята слънчева енергия, и ще разтваря, както енергията на Слънцето, листенцата на цветята. И тогава ще може да се пътешества на земята по галактиките…Да, тогава…
Професорът се обърка и замълча. В залата се чу недоволен ропот. И се започна…
Изказващите се възрастни ставаха от местата си и говореха, опровергавайки професора за възможността да се живее без слънце. Говореха нещо за фотосинтезата, която се извършва при растенията, за температурата на околната среда, за траекториите на движение на планетите, с които нито една планета не може да съвпадне. А професорът седеше все по-ниско отпускайки побелялата си глава. Неговата червенокоса дъщеричка обръщаше главичка към всеки от говорещите, понякога се надигаше - сякаш искаше да защити баща си от неговите опоненти
Възрастна жена, приличаща на учителка, вземайки думата, започна да говори за това, че не хубаво да се ласкаят децата и да се отнасят към тях снизходително, заради доброто отношение към себе си.
-Всяка лъжа ще се изясни с времето, и как ще изглеждаме всички ние после? Това не е просто лъжа, това е малодушие, - казваше жената.
Червенокосото момиченце се вкопчи с ръце в полите на сакото на своя баща. Започна да го дърпа, и почти плачейки говореше с прекъсващ се глас:
-Ти, татенце, излъга за енергията…Излъга ли татенце? Защото сме деца? Лелята каза - че си малодушен. Да си малодушен това лошо ли е?
В залата под открито небе настъпи тишина. Професорът вдигна глава, погледна дъщеря си в очите, сложи ръка на рамото й и тихо произнесе:
-Аз повярвах в това, което казах, дъще.
Червенокосото момиченце отначало замря. После бързо се качи на седалката и с висок детски глас извика в залата:
-Моят баща не е малодушен. Татко е повярвал! Повярвал е!
Момиченцето огледа притихналите в залата. Никой не гледаше към тях. Тя се обърна към майка си. Но младата жена, обърната с наведена глава, ту закопчаваше, ту разкопчаваше копчетата на ръкава на блузата си. Момиченцето отново огледа смълчаната зала, обърна се към баща си. Професорът както и преди някак безпомощно гледаше малката си дъщеря. В абсолютната тишина, но вече тихо и ласкаво прозвуча гласът на червенокосото момиче.
-Хората не ти вярват татко. Не вярват защото не се е появила още на земята енергия, която може като слънчицето да разтваря листенцата на цветята. А когато тя се появи всички хора ще ти повярват.После ще повярват, когато се появи.После…
И внезапно червенокосата дъщеря на побелелия професор оправи с бързо движение кичур от косата си, скочи в прохода между седалките и побягна. Дотича до края на залата под открито небе и се устреми към една от близките къщи, влетя във вратата и след секунда-две отново се появи на вратата.Държеше в ръце саксия с някакво растение. С него тя се затича към вече пустеещата маса на докладчика. Тя постави саксията с растението на масата. И детският глас, силен и уверен, зазвуча над главите на присъстващите:
-Ето цвете. Затворени са листенцата му. Листенцата на цветето всички са затворени. Защото няма слънчице. Но те сега ще се отворят. Защото има на земята енергия…Аз ще…Аз ще се превърна в енергия отваряща листенцата на цветята.
Червенокосото момиченце стисна пръстчетата си в юмручета и започна да гледа цветето. Гледаше без да мига.
Седящите на местата си хора не разговаряха. Всички гледаха момиченцето и стоящата пред нея на стола саксия с растението.
Бавно стана от мястото си професорът и тръгна към дъщеря си. Той се приближи до нея, хвана я за раменете, опитвайки се да я отведе. Но червенокосата отдръпна рамене и прошепна:
-По-добре ми помогни татенце.
Професорът навярно съвсем се обърка и остана да стои редом с дъщеря си положил ръка на детските рамене, и също започна да гледа цветето.
Нищо не се случваше с цветето. И така ми беше жал за червенокосото момиченце и побелелият професор. За какво му трябваше да се излага така с изказването си за вяра в неоткрита енергия!
Изведнъж от първия ред стана момчето, изнесло доклада. Той се обърна наполовина към смълчаната зала, подсмръкна и тръгна към масата. Важно и уверено той се доближи до масата и застана до момиченцето. Както нея, насочи той настойчивият си поглед към растението в глинената саксия. Но с растението както и преди нищо не се случваше.
И тогава видях! Видях, как от залата започнаха да се надигат от местата си деца на различна възраст. Децата едно след друго идваха до масата. Мълчаливо заставаха редом и гледаха внимателно цветето. Последното момиченце на шест години мъкнеше, прегърнало с две ръце, съвсем малкото си братче. Тя се промъкна пред стоящите трудно, с нечия помощ постави братчето си на стола отпред. Малчуганът поогледа стоящите наоколо, обърна се към цветето и започна да подухва към него.
И изведнъж започнаха бавно да се разтварят листенцата на едно от цветчетата. Съвсем бавно. Но притихналите в залата хора забелязаха това. И някои от тях в мълчание започнаха да стават от местата си. А на масата разтваряше своите листенца вече втори цвят, едновременно с него трети, четвърти…
-Иииии…- закрещя с възторжен детски глас възрастната жена, приличаща на учителка, и запляска с ръце. В залата се разразиха аплодисменти. Към отстранилият се и потъркващ слепоочията си професор тичаше от залата младата красива жена, неговата жена. Тичайки тя подскочи и се хвърли на шията му и започна да целува бузите му, устните…
Червенокосото момиченце направи крачка към своите целуващи се родители, но я задържа момчето -докладчик. Тя издърпа ръката си, но направила няколко крачки се обърна, приближи се плътно до него и започна да закопчава разкопчалото се копче на ризата му. Закопча го, усмихна се и, бързо обръщайки се, се затича към своите прегърнати родители.
От залата към масата прииждаха все повече хора: кой вземаше на ръце своите деца, кой стискаше ръката на малкият докладчик. Той така си и стоеше, протегнал ръка за ръкостискане, а с дланта на другата си ръка притискаше току що закопчаното от червенокосата копче.
Изведнъж някой засвири на баян нещо между руска и циганска песен. И затропа с крак на сцената някакъв старик, а към него вече се плъзгаше като лебед възпълна жена. И се понесоха във вихрена пляска двама младежи. И цветето, разтворило листенцата си гледаше вихрената, лудешки увличаща все повече хора, руска пляска.
Картината на необичайното училище рязко изчезна, сякаш угасна екран. Аз седях на тревата. Наоколо беше растителността на тайгата и Анастасия беше редом. В отвътре някакво вълнение имаше и се чуваше смехът на щастливи хора, и звуци на музиката на веселата пляска, и с всичко това не ми се разделяше. Когато постепенно затихна звучащото отвътре, аз казах на Анастасия:
-Това, което сега ти ми показа не прилича на нито един училищен урок. Това е някакво събиране на семейства, живеещи в съседство. И нямаше нито един учител, всичко ставаше от само себе си.
-Учител имаше там Владимир най-мъдър. Ничие внимание този учител със себе си не отвличаше.
-А родителите защо присъстваха? Заради техните емоции се получиха притеснения.
-Емоциите и чувствата многократно ускоряват мисълта. Подобни уроци в това училище ежеседмично се провеждат. Учители, родители единни са с стремежите си, и равни на себе си считат децата.
-Но някак необичайно все пак изглежда участието на родителите в обучението на децата. Родителите нали не са обучавани в специалностите на учителя.
-Печално е това, Владимир, че привично станало е за хората децата си на други да предават за възпитание.Кому- не е важно. На училището или на някакво друго заведение. Предават своите деца често дори без да знаят, какво ще им внушават мировъзрение, каква съдба им е приготвило нечие учение. Децата си отдалият в неизвестност сам се лишава от своите деца. Ето защо забравят майките си онези деца, които майките отдават някому за обучение.



Тема Re: За децатанови [re: kambam]  
Автор mian ()
Публикувано17.02.11 16:35










Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор mian ()
Публикувано17.02.11 16:42











Тема Re: За децатанови [re: kambam]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано21.02.11 15:11



Наскоро ми се случи да се занимавам с няколко малки изрода.

Истина ви казвам - децата са много вредни същества...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: За децатанови [re: kambam]  
Автор mian ()
Публикувано09.03.11 14:51



Kambam,

продължаваме с темата, нали?!






има субтитри на български!




Тема Re: За децатанови [re: KREDOR™]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано10.03.11 21:32







Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор mian ()
Публикувано15.03.11 17:11





Докосвай, вкусвай, мириши, вслушвай се възможно най-пълно. Трябва да усвоиш езика, понеже досега обществото те е лъгало, карало те е да забравяш.

Всяко дете се ражда с прекрасни сетива. Наблюдавай децата... когато гледат нещо, те напълно потъват в него, когато играят с играчките си, за тях светът не съществува. Гледат ли нещо, те се сливат с гледането.

Вгледай се в очите на детето. Когато то слуша, то напълно се слива със слушането. Яде ли нещо, то се слива изцяло на върха на езика си, превръща се във вкус. Дете яде ябълка - с такава стръв, с такава отлична и мощна енергия, с такъв възторг! Наблюдавай някое дете, когато тича след пеперуди в градината... то е така вдадено в преследването, че дори пред него да изникне отнякъде сам Бог, то няма да му обърне внимание.

Такова страхотно, медитативно състояние - при това постигано без никакво усилие. Виж как детето събира морски раковини на плажа - сякаш са диаманти! Всичко е особено ценно за него, защото сетивата му са живи, чисти. При такива сетива всичко на света придобива особена чистота


ОШО



Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор mian ()
Публикувано21.03.11 15:38



Влиянието на телевизията върху децата


Интервю с Джоузеф Пиърс



Въпрос: Казвал сте също, че телевизията е враг номер едно на въображението. Какво е всъщност влиянието й върху децата?

Пиърс: Телевизията в буквален смисъл предотвратява нервното развитие и растежа на мозъка у децата. Когато малкото дете гледа много телевизия, това потиска способността му да създава вътрешни образи за неща или събития, които не са предоставени на сензорната му система от заобикалящата среда, а това е същността на онова, което наричаме „въображение".

Изследователите в началото мислеха, че проблемът е в програмите, но се оказа, че самата телевизионна технология е увреждаща. С други думи, гледането на телевизия само по себе си е пагубно за човешката физиология.

Това е дълга история. Началото й е през шейсетте години на 20 век, когато било установено, че мозъкът на малки деца, намиращи се пред екрана, изпада в кататонно състояние. Тази мозъчна реакция се дължи на радиантната светлина, която е светлинният източник както при телевизията, така и при компютрите. Механизмът е доста сложен, за да го обяснявам тук, просто ще кажа, че мозъкът се изключва при този вид светлина. Ние можем да видим как телевизорът хипнотизира децата, когато го гледат продължително време. Най-страшното е, че телевизионната индустрия, като отчита този ефект, въвежда така наречените „сепващи стимули".

„Сепващият ефект" създава в мозъка усещането за опасност и го събужда, като целта е да бъде поддържано будно вниманието. „Сепващите ефекти" са резки и внезапни светлинни ефекти или звуци, промяна в тембъра, бърза смяна на гледната точка на обектива. Мозъкът обаче евентуално започва да се приспособява към тази ситуация, отчитайки я като фалшива тревога и започва да се настройва към нея. В резултат на това всеки десет години телевизионната индустрия се принуждава да усилва „сепващите ефекти", докато накрая имаме периодични взривове от насилие в детските анимационни филми и др., като се достига до средно 60 бита от насилие на всеки половин час.

Тук има значение вече естеството на програмата. Докато мозъчната кора, или неокортексът осъзнава, че телевизионните образи не са реални, долните мозъчни отдели, или „рептилийният" мозък не осъзнава това. Това означава, че когато едно дете гледа насилие по телевизията, неговият рептилиен мозък изпраща серии съобщения за опасност към емоционалния мозък, който от своя страна веднага се свързва със сърцето. В момента, когато сърцето получи знак за опасност или отрицание, то излиза от присъщото му хармонично състояние и става некохерентно, като предизвиква освобождаването на един от най-употребяваните хормони в човешкия организъм, наречен кортизол. Кортизолът веднага активира мозъка и го кара да осъществява трилиони невронни връзки, за да подготви индивида да посрещне надвисналата опасност.

По-късно, когато сърцето получи послание, че хоризонтът е чист, се освобождава друг хормон, който разрушава излишните нервни пътища, които не са били използвани в тази бърза реакция към заплаха. Проблемът с „телевизионните" деца е, че в мозъка им не настъпва втората фаза на отпускане. Така мозъкът на американското дете, което до възрастта 4-5 години е изгледало около 5-6000 часа телевизия, е в пълно объркване. Масивната свръхстимулация от телевизията води дотам, че мозъкът не може да се приспособява по нормалния начин, описан по-горе. Настъпва истински срив на всички нива от нервната система.

Въпрос: Но вече има толкова много компютри. Как да учим младежите да боравят с компютъра и едновременно да се пазят от него?

Пиърс: Всичко е въпрос на възраст. Най-напред трябва да научим детето да мисли и след това да го насочим към компютъра. Ако насочите детето към компютър, преди да се е стабилизирал процесът на мислене, той изобщо няма да се развие.

Въпрос: Вие твърдите, че творческите личности никога не могат да бъдат насилници?

Пиърс: Ами това е твърдение на група шведски лекари. Техните проучвания показват, че деца, които имат огромен капацитет да създават образи и картини във вътрешния си свят, никога не са насилници. Освен това, когато се сблъскат с насилие, те са в състояние да измислят и предложат алтернативни разрешения.








Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор mian ()
Публикувано23.03.11 14:50






клик:








Редактирано от mian на 23.03.11 14:50.



Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор mian ()
Публикувано30.03.11 15:47







ето и сайтът на отец Иван





Редактирано от mian на 30.03.11 15:50.



Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор mian ()
Публикувано07.04.11 15:37



.














Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано07.04.11 22:43



Красива приказка, намирисваща леко на сектанство. Екологично сектантство. На тия деца май основно им правят едно голямо "Трудово Обучение".





Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано07.04.11 23:35



"Да, зачеването е изключително важно!
Причините са няколко, но на една ще се спра. Когато е любовния акт е дълбок, съзнателен и се случва "тотално отдаване" то тогава заченатото дете ще е бъде през живота си с много правила енергийна система! И добре заредена!
"

Децата заченати в епруведка имат същите шансове за развитие, каквито и заченатите при романтични обстоятелства. Самотна жена зачева инвитро от донор, когото дори не познава. Ражда и отглежда нормален човек. Средата е нещото, което формира личността, не начина на зачеване.

"Забити сме в едни дребни апартаменти, където няма място за нищо. Един двустаен апатамент не може да задоволи нуждите от пространство на всеки един от 4 членно семейство, например!
А ако един от семейството се занимава с йога, на него му трябва малко пространство, но в което да бъде сам! Да не му се влиза, да не му се пречи, да не му се чука на вратата и т.н."
Е нали си едно с цялото, какво се нервиш от некви там хлопвания и почуквания по вратите. Мрънкало! Я ги виж в Хонк Конг или в Япония, че дори и в една Холандия (най-високата нация в света) в кви кутийки живеят, а на какво ниво като общество са.

"Човекът е проводник, той не може да сътвори един косъм, както е казал Исус, пък камо ли да сътвори човек- такава сложна система!

Човекът, такъв какъвто е, не може да сътвори нищо живо, творенията му колкото и да са красиви, те са статични, мъртви!

Темата е хубава!"


Аз пък си мислех, че е полупроводник. Но явно ти имаш по-високо мнение за себеподобните. Нано технологии нещо да си чувала? Ти се за косъма се фащаш!

Човекът е творецът. Примери за присъствие на живот в творбите му колкото щеш, ама теб явно те мързи да мислиш и явно ти е гот да си стоиш на твоето възвишение на посредствеността и арогантността.



Темата е глупава!



Тема Re: За децатанови [re: vitaminko]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано08.04.11 13:08



Децата заченати в епруведка имат същите шансове за развитие, каквито и заченатите при романтични обстоятелства. Самотна жена зачева инвитро от донор, когото дори не познава. Ражда и отглежда нормален човек. Средата е нещото, което формира личността, не начина на зачеване.

Първо, има разлика между шансове за развитие и влиянието на зачеването (състояние на родителите, пренатално развитие и т.н.) Второто е свързано със здравето и цялостното състояние на детето. После какво ще излезе и как ще бъде възпитано е съвсем отделен въпрос. Средата обаче не може да промени състоянието в което си се родил - ако някой е скучен, компенсира с умни приказки като теб... и мен.

Сори, не може да се промени, живееш с това, с каквото си се родил; ни пари, ни Ентелигентни родители, ни златно цукало...

Някаква официална статистика за заболяванията сред децата заченати инвитро? Или си приказваме наизуст по системата "в квото вярвам това е вярно"?!

___________



Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор mian ()
Публикувано08.04.11 17:13





Като дете си имах село. Тогава не обичах особено да ходя там. Не ми харесваше да бягам от овена на дядо, не обичах и кокошките. Сега това ми липсва. Липсва ми миризмата на земя. Липсва ми топлия селски хляб с парче сирене и домат от градината. Носталгията ме кара да искам това и за децата си.

Без да знам обаче дали те изобщо ще имат нужда от него. Дали за тях ще е ценен опит, който да превърнат в мил спомен. Не знам също дали ще имат шанса да видят наживо светулка - тези умни насекоми са само там, където въздухът е чист. Не знам дали ще имат същия късмет и като мен ще играят на криеница вечер късно в квартала.

Преместих се в сравнително малък град седмици преди да родя голямото си дете. До този момент живеех в столицата - повече от 15 години. Бях свикнала и смятах, че това е моят град. Много скоро, с малко бебе на ръце, открих предимствата на провинциалните градчета. Чисто и спокойно е, по-подредено. Родителите се чувстват по-сигурни за безопасността на децата си, а те пък могат да играят спокойно на улицата.

Когато детето е все още бебе и потребностите му са свързани най-вече с наличието на една майка и един баща, малкото градче е идеално място за отглеждане на мъниче. Колкото по-прост, толкова по-балансиран живот. С приближаване на времето, когато първото ми дете трябва да тръгне на детска градина обаче, големият град ми се струва все по-привлекателен.

В неголямото населено място съм ограничена - малко забавления извън дома мога да предложа на детето. Изборът на детски градини, училища, кръжоци и курсове също е стеснен. От друга страна, в големия град е шумно и мръсно. Задръстванията орязват времето, което можеш да прекараш със семейството си. Стресът от забързания ритъм, по който тече всекидневието, застрашава дори децата.

За сметка на това има много места за оползотворяване на време. Има разнообразие от полезни предложения. По-добри детски заведения и образование, по-голяма конкуренция и респективно - повече възможности за развитие на детето. Не е за подценяване и достъпът до по-качествени медицински и други услуги. Възможности за по-богат социален и културен живот.

Село, градче или град - важното е къде родителите се чувстват добре и удовлетворени. Да осигуряват на себе си и децата общуване с природата. За такива родители е посилно да възпитат увереност и самочувствие, че невъзможното е само въпрос на време. Че там където има воля, има и път. И че средата е въпрос на избор, а не на възможности.



Снимка: Flickr







Тема Re: За децатанови [re: mo32®]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано08.04.11 18:17



Безспорно рискове за здравето има, но ако се раждаха и развиваха непълноценни хора едва ли ин-витрото щеше да е масово разпространен метод за алтернативно зачеване. Това е наука, тя търпи развитие.

Статистика има, намери си я сам. Не съм ти секретарка. Миан като ги говори нейните дълбокомислени тези да не би да ги подкрепя със статистика: "Когато е любовния акт е дълбок, съзнателен и се случва "тотално отдаване" то тогава заченатото дете ще е бъде през живота си с много правила енергийна система! И добре заредена! " Аде де! Колко дълбок да е акта и колко тотално отдаден да си така щото детето ти да получи правилната доза киловати?!



Тема Re: За децатанови [re: mo32®]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано08.04.11 18:39



"Средата обаче не може да промени състоянието в което си се родил - ако някой е скучен, компенсира с умни приказки като теб... и мен. Сори, не може да се промени, живееш с това, с каквото си се родил; ни пари, ни Ентелигентни родители, ни златно цукало...
"


Хе, хе! Всеки се ражда скучен, защото какво му е интересното на едно новородено, което е водено само от инстинктите си за съхранение?! Уа-уа гладно съм! Гу-гу наядох се!

После става интересно, като почва да покълва съзнание в кухата детска главица и лека полека заприличва на човек.

Сори батка, ама всичко се променя! Днес си бил скучен, утре си гениално оригинален. Това е животът. Представата ти за това как човек се ражда и остава до края на дните си скучен или гениален е изкуствена, статична и СКУЧНА!



Ще го кажа и по американски! Процентът на това което можеш да промениш от първоначално зададените ти заченати параметри е 99,99999999999999999999999999999999...

Ще го кажа и по литературному! Заченатият ембрион е един бял лист хартия върху който след това започва мацаницата на жувота!



Тема Re: За децатанови [re: kambam]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано08.04.11 19:06



Е защо задължително? Къде остана правото на избор. Книгите на Анастасия освен за рециклат за друго нищо не стават. Две изречения и появата на звънтящите кедри и всичко ми се изясни. Дори не беше необходимо да ги чета. Тия кедри наистина са вълшебни. Но уви, изсекоха ги за да направят тъпи книги за тях.





Тема Re: За децатанови [re: vitaminko]  
Автор huanji ()
Публикувано08.04.11 20:14



О, децата съвсем не са еднакви, раждат се с характер и този характер си остава. Така, че скучните са си така родени и не познавам някой, който да се е променил.



Макар, Мо изцяло да скромничи за себе си.



Тема Re: За децатанови [re: huanji]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано08.04.11 21:24



Разбира се ти си присъствал на ражданията на всичките си приятели и познати и още преди ти самият да се родиш си се сдобил с вграден СКУКОМЕР, с който първо си измерил собствената си СКУКА и спрямо нея съотнасяш СКУКАТА на останалите. Голям СКУКАЕЦ си ти братко Хуанджи, голям още и неотместваем.

Мотридесетивториер ако наистина беше скромен, нямаше да скромничи изцяло а на половина за да има и за другите.





Тема Re: За децатанови [re: vitaminko]  
Автор huanji ()
Публикувано08.04.11 22:30



Виждал съм го на живо, па ти ко щеш.





Тема Re: За децатанови [re: huanji]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано08.04.11 22:36



О и аз виждам всеки ден на живо основния си конкурент, дори се налага да го държа в ръцете си и да го пипам, понякога ми се дръвчи, но с течение на времето омеква.





Тема Re: За децатанови [re: vitaminko]  
Автор kambam (татко)
Публикувано08.04.11 22:46



Тогава сменям задължително с непременно



Харесват ми защото е показано с пример как се живеели във 'Ведрусия' и после като го сравниш с нашия начин на живот идва голямо желание за промяна.


Ако си зачел детето в медения месец на някой топъл остров, после спомена ще те топли цял живот

Аз не бях чел книгите с втория, но тогава правих редовно вътрешна усмивка и човечето взе че се роди на 1-ви април



Тема Re: За децатанови [re: vitaminko]  
Автор huanji ()
Публикувано08.04.11 22:50



Ти обаче си все същият...



Тема Re: За децатанови [re: vitaminko]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано09.04.11 00:18



Безспорно рискове за здравето има, но ако се раждаха и развиваха непълноценни хора едва ли ин-витрото щеше да е масово разпространен метод за алтернативно зачеване. Това е наука, тя търпи развитие.

Това ми прозвуча като коментар под новината, че току що са установили, че хидрогенираните мазнини не се разграждат в организма на човек и предизвикват рак след дълга употреба, но вече 20 години тъпчат хората с тях, защото са евтини и вдигат много печалбата. Не съм против инвитрото, нека не изместваме темата. То е единственият метод за редица случаи на безплодие и всяка двойка, която отчаяно иска да има дете би рискувала, дори шансовете да са срещу детето.... Науката търпи развитие, след калпавите ваксинации през '70, в следстви на което се раждат много деца с недоразвити или лисващи крайници, спират използването на тия ваксини. Само че науката не може да промени вече стореното.


Статистика има, намери си я сам. Не съм ти секретарка. Миан като ги говори нейните дълбокомислени тези да не би да ги подкрепя със статистика:

Статистиката съм я чел, защото не обсъждам темата за пръв път, а обичам да споря подготвен.
Що се отнася за женските аргументи, отдавна съм се отказал да ги търся и изисквам от жена. Те са интуитивни, а не рационални същества (отделно, че са луди). А конкретно за зачеването, жената няма нужда от аргументи, те се намират малко под сърцето й, където приютява новия живот. Е, трябва и осъзнатост, щото нещата от живота не идват само с факта, че са те превърнали във фабрика за деца, както се случва с някои слабо образовани и многодетни жени.

Колко дълбок да е акта и колко тотално отдаден да си така щото детето ти да получи правилната доза киловати?!
Достатъчно, при това става дума за едно малко, но много точно и конкретно нещо. Разбира се, ще ти го спестя, акъл не давам, всеки си е прав за себе си.

___________



Тема Re: За децатанови [re: mo32®]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано09.04.11 01:17



Странно животно си ти Мотридесетивториер!? Сигурно някоя ваксина те е треснала след като хем плачеш за официална статистика, хем доволно намираш аргументи за негативните последици от научните провали и недомислици.

Не ми обяснявай какви били жените. Не те питам това. Абстрахирай се ако въобще си в състояние да го направиш дали Миан е жена или мъж, а просто отговори на въпроса, ако си мъж

: "Защо изискваш статистическа информация за инвитро заченати, а не изискваш такава за заченатите по метода на "тоталното отдаване"?" Нали обичаш да спориш подготвен. Айде залей ни с научна информация и изследвания в областта на "тоталното отдаване".


И са кво предлагаш като науката не може да върне лентата назад и да поправи дефектно родените. Между другото след време съм напълно убеден, ще могат да се регенерират крайници и всякакъв вид органи. Също така след време човешкият вид ще се е трансформирал в нещо различно, така че няма кво толкова да превъзнасяме опаковката.

Много си дискретен като се наложи да кажеш нещо конкретно. Не се притеснявай, ти достатъчно си се изложил, така че дори и да ти се смея това няма да е нещо необичайно за теб. Просто още малко количество смях на твой гръб и отделяне на ендорфин. Та кажи сега на обществеността какво е това малко, точно и конкретно нещо, което ни дава правилната енергетика на системата. Най-малкото ако това доведе до по-добро развитие за нацията длъжен си да изпълниш гражданския си дълг и да просветлиш неосветените и необразованите.



Тема Re: За децатанови [re: vitaminko]  
Автор huanji ()
Публикувано09.04.11 08:46



Тези неща не могат да бъдат доказани еднозначно, но в шаманските, даоските и тантристките традиции им се отделя голямо значение. Предполагам и в други традиции се споменава, но не съм се интересувал.



Каква е ползата от това? Мисля, че хората твърде много се стремят да се унифицират. Защо всички трябва да са мачовци, след като не е дадено на всеки, както не всеки може да бъде учен или да има чувство за хумор. Не ми казвай, че тези неща се учат изцяло, то си е дарба и лична дхарма. Доказателствата са в живота.



Тема Re: За децатанови [re: huanji]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано09.04.11 09:50



Тези неща не могат да бъдат доказани еднозначно

Могат, при това доказателствата са повече от убедителни и то не за другите, а лично за конкретния човек. Но от истината най-много боли и ничие его не би си признало, че е сенилно и не би се отказало да прави глупости, за да се промени.

@vitaminko, бях реших да ти споделя, обаче щом такива напреднали йоги като теб са пълни дупки по темата, реших да сложа тоя метод в опаковка и да го продавам на баламите. Няма по-скъпа и неизчерпаема стока от това да продаваш просветление на мързеливците!

Както има летящи йоги и йоги с хладен вятър (климатизация) на главите, чиито гуру-изобретатели са станали мултимилионери, така ще има и правилно заченати йоги. Сори, не само йоги! Всички хора имат право да си дадат парите за малко миризлив ботилиран въздух, който да успокои разтревожената им съвест, че са такива големи и тромави задници.

Витаминко, изложих се още веднъж, само и единствено за твое лично удоволствие, така няма да си сам! Направо мога да го пиша в книжката с бодхисатва точките.

___________

Редактирано от mo32® на 09.04.11 09:53.



Тема Тайната на тайните на зачеванетонови [re: mo32®]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано09.04.11 10:35



Витаминко, посъветвах те да се отнесеш към изказването на миан не от рационална гледна точка, а от интуитивна, ама ти реши, че съм си плямпал общи приказки за жените. Това сме ние мъжете, рационални и праволинейни до мозъка на костите си!


Иде ред и на голямата тайна:

Отдаване - в превод от женски, когато се говори за секс и зачеване, това означава.... ОРГАЗЪМ. Това е тайната, която не е никаква тайна!

отдаване = оргазъм

Другото ти го казах - състоянието на родителите и т.н. Ако не вярваш, защото не го пише, може би, в дебелите книги с много коментари към тях, отиди на село и виж как хората отделят най-хубавите семена за посев, как остават за разплод най-здравите животни... Не са глупави и го правят от хиляди години.


Ех, Йогата ме провали, в намеренията ми да стана мултимилионер! Прочетох какво са ни учили миналия път, а то било за ямите и една от тях е брахмачария. В биографията на Лахири Махасая четох, че брамините не правили секс до 25-тата си годишнина. А в Кама Сутра има цяла глава за това как мъжа да приласкае, успокои и задоволи младата си (девствена) невеста. Ех, те писали, писали, писали... ама като го няма на 3D кино...

Витаминко, дължиш ми литър фреш пълен с витамини. Това, вместо да ми измиеш краката и да ги целуваш. Имаш късмет, че не съм йога и пет пари не давам за вашите глупости! Сега сам се чувствам глупак, защото обяснявам на напреднал йига, неща, с които се започва и то от любимите му Йога сутри на Патанджали... ех, времена!

С кеф бих ти написал много пъти по толкова, аз съм книжен червей, а дори не засегнах любимото ми ала-бала-дао, но отивам на йога! Пожелай ми късмет, ще работя за здраво и гъвкаво тяло, за да свалям мацки и да ги карам да ми се отдават! Без зачеването, само за кеф!

___________

Редактирано от mo32® на 09.04.11 10:36.



Тема Re: За децатанови [re: huanji]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано10.04.11 19:34



Хубаво, дарбата си е дарба, обаче това едва ли зависи от това как точно се любиш с жена си и колко дълбоко и тотално се отдавате един на друг. Не че Миан говореше за това, но нейната теза беше, че отрочето ще получи правилна енергийна настройка, което според мен си е просто една алабалистика.

Дарбата според мен е способността ти да се чувстваш комфортно при правенето на даден вид дейност, да те влече, да имаш страст към нещото което правиш, а в най-острите й форми е направо като неизлечимо заболяване

. Та дали ще си заразен още при раждането си онаследено вероятно от твоите роднини или ще се заразиш по-късно е стечение на обстоятелства. И не винаги генетично предразположените развиват най-острата форма на заболяването . Важно е да те влече. Защото и аз познавам хора, които очевидно имат генетична предразположеност за нещо си, но не ги влече. А това дали те влече нещо, според мен в голяма степен зависи и от средата в която си се развил, от ценностната ти система на дадения етап от съществуването ти.

Предполагам знаеш приказката 1% талант 99% труд.

И още една приказка: "If there is a will there is a way."

Редактирано от vitaminko на 10.04.11 20:13.



Тема Re: За децатанови [re: mo32®]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано10.04.11 21:15



Ти па, просветление ще ми продаваш?! Аз от пет години съм си просветлен!

В следствие, на което вече не съм йога, просто защото я надрастнах.

Хубаво изложил си се ама не отговаряш на въпросите. Плетеш на една кука само.



Тема Re: Тайната на тайните на зачеванетонови [re: mo32®]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано10.04.11 21:39



Ами тя интуицията на празно място няма как да се появи. За мен нейното изказване си е преливане от пусто в празно.

Въобще не съм те питал какво е това отдаване, а как точно може да се обоснове тезата, че като се отдадеш тотално, което в твой превод означава, като получиш оргазъм, заченатото дете ще получи правилната енергетика. Друг въпрос е какво въобще значи правилна енергетика и въобще значи ли нещо. Но на прост език сигурно означава, че детето ще е ПИЧ.



В тази връзка значи ли, че фригидните не трябва да имат деца. На мен лично това ми звучи абсурдно.

Това с подбирането на семената е така, ама как точно се случва това по време на полов акт и подготвителния период. Ти кво от милионите сперматозоиди подбираш най-качествения така ли, но в същото време гледаш и партньорката да е в оргазъм?! Това повече ми прилича на изкуствено оплождане с еротични елементи.

Кама Сутра нема нищо общо с Йогата. Тя е дял от Чарвака-Локаята. Май така беше. Абе накратко битовизми.

Абе то да ти купя фреш ама докато ти го доставят ще фтаса. Земи си купи сам.

Йога за да сваляш мацки?! Що не фитнес?



Тема Re: Тайната на тайните на зачеванетонови [re: vitaminko]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано10.04.11 23:03



Надявах се да ти е минало и да продължим всеки по пътя си... Напразно, уви.



Но като съм се хванал да ти партнирам, нека да е докрай.


Въобще не съм те питал какво е това отдаване, а как точно може да се обоснове тезата, че като се отдадеш тотално, което в твой превод означава, като получиш оргазъм, заченатото дете ще получи правилната енергетика. Друг въпрос е какво въобще значи правилна енергетика и въобще значи ли нещо. Но на прост език сигурно означава, че детето ще е ПИЧ.

Няма правилна и грешна енергетика. Енергията си е енергия. Има малко и много.

В тази връзка значи ли, че фригидните не трябва да имат деца. На мен лично това ми звучи абсурдно.

Разбира се, че не. Повечето хора са с малко енергия, това не значи, че са от фригидни жени, а просто, че нивото ни на осъзнаване е прекалено ниско и някои естествени природни закони са позабравени; а и май на малцина им пука за тях.

Това с подбирането на семената е така, ама как точно се случва това по време на полов акт и подготвителния период. Ти кво от милионите сперматозоиди подбираш най-качествения така ли, но в същото време гледаш и партньорката да е в оргазъм?! Това повече ми прилича на изкуствено оплождане с еротични елементи.

Витаминко, ти като ядеш ябълка, всеки витамин ли насочваш към всяка клетка? Трябва само да се погрижиш да има ябълка, да я измиеш, за да не хванеш някоя болест или паразит и да я изядеш. За останалото се е погрижила Природата.


Кама Сутра нема нищо общо с Йогата. Тя е дял от Чарвака-Локаята. Май така беше. Абе накратко битовизми.

Йогата, която аз изучавам в момента обхваща всичко и всеки и има общо със всичко и всеки. Не е ограничена от книги, кактегоризации, гурувци, философии... Ама може и да греша - накрая да дадат един списък и да кажат - това е йога, това не е, онова е елитарно, това е битовизъм.

___________



Тема Re: За децатанови [re: vitaminko]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано10.04.11 23:14



Нали не си я "надрастнал", като лисицата гроздето?



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: За децатанови [re: L.L.]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано10.04.11 23:41



Надраснал я е както аз кастанедианството



___________



Тема Re: За децатанови [re: mo32®]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано10.04.11 23:58



Аааааа - гъзнем! Разбрах!



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Тайната на тайните на зачеванетонови [re: mo32®]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано11.04.11 00:17



Тва с родителите е някакво нелепо оправдание за собствената ти тъпота, безидейност, сдуханост и отчаяние.

Аз например се оформих човекът, който съм, с минимално влияние от родителите ми и може би над 90% съм се учил от тях в отрицателен смисъл - какъв да не бъда, което пак си е вид учене. Сега, не ме разбирайте погрешно, родителите ми за онова съвсем сдухано време, пак са били класа - в смисъл, за времето си са били интелигентни, образовани, оправни, свестни (което ше рече честни и достойни хора, не мизерни интриганти, каквито са немалка част от орицата по принцип), до голяма степен със здрав разум. Може би съм заимствал някои положителни неща от тях.

Но други неща като например инертност, вкованост в определени модели на мислене и поведение - те от тях като че ли не могат да избягат, сякаш способността за будно осъзнаване и изчистване от умствените замърсявания (което в Крия Йога се нарича Свадхая) им е напълно закърняла. Т.е. робуват си на установените механизми и няма измъкване, което е като състояние на робот, машина, но не и на истински жив човек. Всичко това води до атрофия на мозъка, намаляваща дееспособност и твърде често липса на адекватност.

Как примерно те са напълно затворени за някои неща, а аз не съм?

Остави родителите, те дават нещо, малко или много, но какво ти правиш на тази база, вече си е изцяло от теб.

Адекватността е достъпна за всеки един човек, беден или богат, образован или неграмотен. Средата, родителите - всичко това доколко влияе пак си зависи от отделния човек. А оправдания за собствената тъпота и кой ни сра в гащите винаги ще си намираме.





Тема Re: За децатанови [re: L.L.]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано11.04.11 10:11



Вече съм давал обяснение в този клуб за природата на собственото ми просветление. Нищо особено. Ама то по принцип просветлението не е нищо особено, освен че е незаличимо.



Та ако толкова те вълнува включи търсачката, потърси и научи.



Тема Re: Тайната на тайните на зачеванетонови [re: mo32®]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано11.04.11 10:17







Тема Re: Тайната на тайните на зачеванетонови [re: vitaminko]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано11.04.11 11:34



Благодаря! може да се срещнем някъде по пътя, Земята е кръгла...



___________



Тема Re: За децатанови [re: vitaminko]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано11.04.11 17:39



Не ме вълнува природата на твоето просветление, но донякъде ми е интересно какво е отношението ти към него. И ти го каза: "нищо особено".

Странно е, все пак, че пишеш активно в клуб, чийто предмет на обсъждане си надраснал преди 5 години...



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: За децатанови [re: L.L.]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано11.04.11 21:10



Като се просветлиш и ти ще видиш, че няма нищо странно.





Тема Re: За децатанови [re: vitaminko]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано11.04.11 21:17



Аз пък тогаз искам да си остана проста!



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Тайната на тайните на зачеванетонови [re: mo32®]  
Автор kambam (татко)
Публикувано12.04.11 23:30



Аз лично ще се притеснявам дали ще успея да задоволя жена си

нищо няма да стане така. Но как да стане не мога да обясня, на който му е интересно да прочете книгите а и сам да помисли - щото като се роди няма да има толкова време за мислене



Тема Re: Тайната на тайните на зачеванетонови [re: kambam]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано13.04.11 13:50



книги, книги... лозето не ще молитва, а мотика. Мога много да философствам по темата, ама в крайна сметка си е факт, че с някои жени се получава, а с други не, независимо от старанието, уменията и прочие... Не зная какво е - енергетика, химия, чувства, допълване... но се получава.

а Вселената ще се погрижи да срещне двама, дето са един за друг. Поне веднъж в живота. Останалото са подробности.

___________



Тема Re: Тайната на тайните на зачеванетонови [re: mo32®]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано13.04.11 13:58



а Вселената ще се погрижи да срещне двама, дето са един за друг. Поне веднъж в живота. Останалото са подробности.


Мислиш ли, че частица и античастица, дето са баш една за друга биха могли да се срещнат повече от веднъж в живота?



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Тайната на тайните на зачеванетонови [re: L.L.]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано13.04.11 16:51



Аз го мисля със живи хора тва, не с частици - материя и антиматерия. Макар че някои женки са си напаст и направо изгарят, изселват и разгонват фамилията. За тях има новия препрарат "Мухо-Бойко"



___________



Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор mian ()
Публикувано18.04.11 18:01



.








Тема Re: За децатанови [re: mian]  
Автор mian ()
Публикувано19.04.11 16:51



.




изповед от една майка







Тема Re: За децатанови [re: kambam]  
Автор Cirrus ()
Публикувано19.04.11 17:33



ужас!
побъркате децата си и ги зомбирате още от малки (да са като вас)






Редактирано от Cirrus на 19.04.11 17:35.



Тема Re: За децатанови [re: kambam]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (член)
Публикувано19.04.11 23:34



"Смехоранчо-ка" или "шегобийко"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.