Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:16 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: За децатанови [re: L.L.]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано10.04.11 23:41



Надраснал я е както аз кастанедианството



___________



Тема Re: За децатанови [re: mo32®]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано10.04.11 23:58



Аааааа - гъзнем! Разбрах!



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Тайната на тайните на зачеванетонови [re: mo32®]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано11.04.11 00:17



Тва с родителите е някакво нелепо оправдание за собствената ти тъпота, безидейност, сдуханост и отчаяние.

Аз например се оформих човекът, който съм, с минимално влияние от родителите ми и може би над 90% съм се учил от тях в отрицателен смисъл - какъв да не бъда, което пак си е вид учене. Сега, не ме разбирайте погрешно, родителите ми за онова съвсем сдухано време, пак са били класа - в смисъл, за времето си са били интелигентни, образовани, оправни, свестни (което ше рече честни и достойни хора, не мизерни интриганти, каквито са немалка част от орицата по принцип), до голяма степен със здрав разум. Може би съм заимствал някои положителни неща от тях.

Но други неща като например инертност, вкованост в определени модели на мислене и поведение - те от тях като че ли не могат да избягат, сякаш способността за будно осъзнаване и изчистване от умствените замърсявания (което в Крия Йога се нарича Свадхая) им е напълно закърняла. Т.е. робуват си на установените механизми и няма измъкване, което е като състояние на робот, машина, но не и на истински жив човек. Всичко това води до атрофия на мозъка, намаляваща дееспособност и твърде често липса на адекватност.

Как примерно те са напълно затворени за някои неща, а аз не съм?

Остави родителите, те дават нещо, малко или много, но какво ти правиш на тази база, вече си е изцяло от теб.

Адекватността е достъпна за всеки един човек, беден или богат, образован или неграмотен. Средата, родителите - всичко това доколко влияе пак си зависи от отделния човек. А оправдания за собствената тъпота и кой ни сра в гащите винаги ще си намираме.





Тема Re: За децатанови [re: L.L.]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано11.04.11 10:11



Вече съм давал обяснение в този клуб за природата на собственото ми просветление. Нищо особено. Ама то по принцип просветлението не е нищо особено, освен че е незаличимо.



Та ако толкова те вълнува включи търсачката, потърси и научи.



Тема Re: Тайната на тайните на зачеванетонови [re: mo32®]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано11.04.11 10:17







Тема Re: Тайната на тайните на зачеванетонови [re: vitaminko]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано11.04.11 11:34



Благодаря! може да се срещнем някъде по пътя, Земята е кръгла...



___________



Тема Re: За децатанови [re: vitaminko]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано11.04.11 17:39



Не ме вълнува природата на твоето просветление, но донякъде ми е интересно какво е отношението ти към него. И ти го каза: "нищо особено".

Странно е, все пак, че пишеш активно в клуб, чийто предмет на обсъждане си надраснал преди 5 години...



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: За децатанови [re: L.L.]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано11.04.11 21:10



Като се просветлиш и ти ще видиш, че няма нищо странно.





Тема Re: За децатанови [re: vitaminko]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано11.04.11 21:17



Аз пък тогаз искам да си остана проста!



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Тайната на тайните на зачеванетонови [re: mo32®]  
Автор kambam (татко)
Публикувано12.04.11 23:30



Аз лично ще се притеснявам дали ще успея да задоволя жена си

нищо няма да стане така. Но как да стане не мога да обясня, на който му е интересно да прочете книгите а и сам да помисли - щото като се роди няма да има толкова време за мислене




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.