Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:48 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: въпрос за хлябнови [re: Cirrus]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано14.12.10 17:58



Няма причина да се получи, дори с целите кълнове. Пробвай с половин доза и разкажи!

И да добавя, че ако слагаш цели ядки не бива да са прекалено много и се омесват накрая, преди да сложиш хлябва във фурната, защото иначе се спихва.

Редактирано от Цap Изpoд на 14.12.10 17:59.



Тема Re: Сух фасулнови [re: Цap Изpoд]  
Автор huanji ()
Публикувано14.12.10 18:03



Ха-ха, точно тези години са.





Тема Re: въпрос за хлябнови [re: Cirrus]  
Автор huanji ()
Публикувано14.12.10 18:08



Не съм правил лично. Ако са дълги кълновете ще на намотаят на бъркалката. Предполагам ще може, стига да е нещо с малки кълнове. За накиснато предварително жито съм чувал. Опитай и кажи, но пробвай с малко.





Тема Re: Нахутнови [re: huanji]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано14.12.10 18:12





Значи нахутът се кисне 24 часа във вода, като водата един път се сменя. След това се вари ок 45 мин с подправки (гарам масала, но може и друга смес!), домати, лук и чесън, и (повечко) зехтин.

Нарязваш два патладжана на един пръст дебели шайби, посоляваш и ги оставяш един-два часа да им изтече черната вода. Пържиш патлажданите на тиган. След това ги подреждаш с нахута в тавичка като мусака. Пече се час-два на 200 градуса.

Аз правя гарам масала от:

дафинов лист
канела
карамфил
черен пипер
кимион

Най-добре е човек да си напасне сместта по свой вкус - в един вариант обичам кимиона да доминира, в друг канелата.

Може да се направи алтернативна смес подправки от:

кимион
индийско орехче
люти чушки
червен пипер

Може да се подправи и по "български" с чубрица. Пак става вкусно.



Тема Re: въпрос за хлябнови [re: huanji]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано14.12.10 18:12



да, малко, за 700г хляб бих сложила 1/3 или мах 1/2 чашка, но брашното трябва да се намали, нали? - аз отварям като замеси и пипам с пръст, че имам опит да пипна тестото (но няма гаранция, де)
но не знам кога ще стане, май по Коледа













Тема Re: хляб с житонови [re: huanji]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано31.12.10 13:21



Пробвах моята измислена рецепта, да прибавя накиснато от вечерта жито (от това цялото, с люспите) в гореща вода
на другия ден го пасирам леко с част от течността и от тая смес слагам в течността за замесване
първия път около 1/3 ч.ч.
а днес с повече от половин чаша, прибавям още необходимата течност по рецептата, като слагам още мъничко повече, има се предвид, че има жито и е гъстичко
правих го с 2ч. бяло брашно и 1 пълнозърнесто,
а днес сложих повече пълнозърнесто, плюс малко трици и овесени ядки фини

това тесто е по-тежко за месене и го слагам на програма за пълнозърнест хляб
слага се малко повечко мая
като замеси в началото го пробвам с пръст и ако е рядко прибавям малко брашно, ако е много тежко - течност и му помагам да се обърка с дървена шпатула

първият път стана чуден! а сега още не се е изпекъл, но е бухнал хубаво

Идеята за тази рецепта ми дойде след като знам, че някои маниаци си купуват мелничка за жито и го мелят преди печене,
та исках и аз да сложа живо жито в хляба

















Редактирано от Cirrus на 31.12.10 13:23.



Тема Re: хляб с житонови [re: Cirrus]  
Автор huanji ()
Публикувано01.01.11 10:29



За много години!



Изпидепсала си се, вече аз ще питам теб.

За кои мелнички за жито думаш, я кажи, че тези дни си мислех нещо подобно.



Тема Re: хляб с житонови [re: huanji]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано01.01.11 14:48



За много години и на теб!



това с мелничките го четох преди много години някъде по тия клубове, пишеха и даваха линкове за закупуване, но от чужбина




















Тема Спанак с картофи по индийски [re: huanji]  
Автор huanji ()
Публикувано04.03.11 18:46



Необходими продукти

спанак - 1 кг
картофи - 1 кг
куркума - 1 ч.л. равна
джинджифил - 1 ч.л. настърган пресен или щипка смлян сух
люти чушки - 2 броя
зехтин - 2-3 с.л.
сол - 1 ч.л.
лимонов сок - 2 с.л.


Приготвяне:

Изчистеният и добре измит спанак се отцежда и се нарязва на ситно. Мазнината се загрява в съд с дебело дъно и в нея се запържват за около минута ситно нарязаните и почистени от семето люти чушки, както и настърганият джинджифил.

Прибавя се куркумата и след няколко секунди се добавят обелените и нарязани на кубчета картофи. Всичко се пържи за около десетина минути, като се бъркат непрекъснато. Щом картофите се запържат добре отвсякъде, се слага нарязаният спанак.

Съдът се покрива с капак и сместа се задушава на бавен огън около 15 минути. При нужда долейте малко вода. Когато зеленчуците поомекнат, се добавят солта и лимоновият сок. Всичко се изсипва в леко намазнена тавичка, поръсва се с настърган кашкавал и се пече до лек загар.



Тема Re: още една рецепта спанак с картофи [re: huanji]  
Автор Cirrus ()
Публикувано20.03.11 13:28



не бях видяла рецептата досега, съжалявам
но ще го сготвя, защото обожавам спанак

А аз спанак с картофи готвя, като в тавичка редя сварени картифи на кръгчета на 2 реда, а между тях слагам спанак
отгоре поливам със заливка за мусака
Може да се сможи от сместа с яйца в спанака също и сирене)
За подправка - черен пипер

Накрая при запичането, може отгоре да се настърже малко кашкавал за коричка








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.