Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:27 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: А за киселото зеле????нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано08.12.10 20:20



Как се прави кисело зеле или как се готви с кисело зеле?





Тема Re: Анна Йоганови [re: oтБpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано08.12.10 20:22



Супер.


Някой ден ако някак се случи да отворя вегетариански ресторант в София, ще гледам да представя тази йога по възможно най- приятният начин.



Тема Re: А за киселото зеле????нови [re: huanji]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано08.12.10 20:39



Давай и двете, като сме почнали с киселото зеле да го свършим и него





Тема Re: А за киселото зеле????нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано08.12.10 21:07



Ще ти кажа как аз го правя, понеже има различни варианти.

Зелките ги оставям няколко дена и след това ги изчиствам и издълбавам дупки в кочана, като слагам в тях морска сол. Оставям ги два и след това доливам саламурата, която е три процентов разтвор на морска сол. Но броя в него и солта в кочана.

Претача се редовно докато напредне ферментацията. А като е готово можеш да сложиш хрян, който ще го консервира. Интересното е, че киселото зеле спокойно може да се сложи на терасата. Замръзва по- трудно, но дори и при голям студ да замръзне, не се повреджа. Изпробвал съм го.

Някои хора слагат сминдух, малко царевица, червено зеле или цвекло за цвят, но аз не го правя, понеже с този солен разтвор зелевият сок не става за пиене. Соленичко става, но ако се сложи по- малко сол за да се пие, то не се знае дали няма да се развали зелето. Така, че тук има голяма доза личен опит.



Относно готвенето кисело зеле, нямам личен опит. Аз правя само салати с него с червен пипер и олио.

Навремето Минко правеше зеле в каче и беше голям майстор. Зелевицата беше стрхотна за пиене, но той го правеше на село в маза, където условията бяха доста стабилни. Много често нарязваше червен лук в сока, като добавяше малко препечена червена чушка и олио. Което ни беше мезето за греяната ракия. Той пиеше по 25 грама, аз по 50, но ставаше дума за много отлежала балканска двойнопрепечена сливова ракия от баща му, която грееше с мед, вместо със захар и ставаше елексир направо.

Като се замисля как хората си гледат учителите на снимка само, или ги виждат от време на време, а аз почти всеки ден бях на Гостиня, все едно, че съм у дома си. Обаждах се единствено за да проверя дали не е го напъплила някоя мома, иначе нямаше нужда въобще да му казвам, че идвам.



Тема Re: Домашен хляб в автомат за хлябнови [re: huanji]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано09.12.10 15:37



съвети на специалистите:















Тема Re: содена питка с лук [re: huanji]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано10.12.10 13:42



любимата на дома ни коледна питка- лучник

За тестото: 1 кофичка кисело мляко, в него 1 ч.л. сол и 1 ч.л. хлябна сода. Замесва се меко тесто и се разделя на две.

За плънката: достатъчно лук (7-8 средно големи и големи глави, нарязан на сравнително ситно) се запължва до готовност за ядене в малко олио, прибавят се чубрица, дафинов лист, черен пипер и червен пипер. може с чашка вода да се задуши докато изври водата за да омекне съвсем.

после на дъното на намаслена тавичка се разстила половината тесто, като се изтегля малко и по борда на тавичката нагоре, слага се плънката равномерно, отгоре се слага предварително разтегнато като капак останалото тесто, надупчва се с вилицата и се пече в загрята фурна.

при спазване на пости тестото може вместо с кисело мляко да се замеси с 1,5 ч.ч. вода в която са прибавени 1 с.л. оцет и 1 с.л. олио

********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...


Тема Re: содена питка с лук [re: Xaнa.]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано10.12.10 14:19



а с праз ще стане ли?













Тема Re: содена питка с лук [re: Cirrus]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано10.12.10 15:36



ми да, тогава ще е празена питка


а каква е разликата ще видиш като направиш и двете, и разбереш коя ти харесва повече

********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...

Тема Re: содена питка с лук [re: Xaнa.]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано10.12.10 16:41



Непременно ще я направя за Коледа















Тема Re: Кулинарна тема [re: Cirrus]  
Автор huanji ()
Публикувано10.12.10 17:58



и моят хляб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.