Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:17 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Есенно  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано24.10.10 11:34



Стоя на терасата. Излязох само да погледна как е времето, но останах…
Нещо беше различно, меко и спокойно, цветно. Слънцето гали с есенно приятелско настроение. Неделя е, хората приятно жужат около блока, един отива на кафе, друг небрежно подмята чанта. От време на време минава автомобил, защо ли този път не е дразнещо.

На отсрещната сграда поставят изолация, ударите от чука са приятни на звук, вписват се по свои начин в чирикането на врабчетата по съседните дървета. И те делят нещо сигурно, някакви свои си „клубни територии”…
От Стратеш ги надвиква пойна птичка, доста е проточила шия сигурно чак в града се чува. Помежду им реката като арбитър, бавно и спокойно отмерва нотите.

Голямото дърво насреща е свалило одеждата, а опадалите листа около него създават златно усещане. На този фон, върбите покрай реката са юнаци, още си държат листата и надигат глава към топлото слънце, а вятъра нежно им гали клоните. Покрай реката винаги има течение, там всичко е някак бъбриво.

Три гълъба бяха се запътили към съседната тераса, да поприказват сигурно и те за нещо си. Но ме видяха и се зачудиха, какъв съм, що съм и решиха да, направят кръг пред сами носа ми и да си търсят тихо местенце. Кой ли не би се насладил на тишината в този миг.

Мина ми мисълта за връзката между енергията в тялото и дълбочината на света, който се отваря. Изведнъж става цветен и гледаш, а не знаеш кой си и къде си. В този миг някой ми намигна, беше слънчево отражение от купола на недостроената катедрала. Да, да, нямам повече въпроси…

Приятен мирис на изгорели дървета добави аромат към всеобщата атмосфера. Комина в къщата долу се беше сдобил с малка нишка пушек, набираща се като алпинист в небето.

Започнах да си представям тази картина в различните сезони и усетих атмосферата на всеки един. Може би най- ми се услади пролетта. Помислих си, малко е далече, но зимата е безценна за медитация. Искам я ден по ден. Сетих се и за подадената ми оставка като модератор тези дни и как странно изчезнаха навестяващите ме излишни мисли по време на медитация.

Сутринта направих една хубава практика на Джао, малко дълго, но всяко вдишване си заслужаваше. Дали тази красота пред мен има връзка с всичко това? Охо, златната змия се е появила по водата, слънцето най- после огря водата. Как само се точи ли точи, дали не иска нещо да ми каже. Змия, как може една змия да няма какво да ми каже…сигурно, колко е добре да се практикува.






Тема Re: Есенно [re: huanji]  
Автор 3aek (brown sugar)
Публикувано24.10.10 20:21



По същото време, но другаде и аз се наслаждавах. Минаваше 10, но суртешната мъгла още не се беше вдигнала и беше студено. С ръце в джобовете следвах кучето, а мократа трева хрупаше под обувките ми. Освен нас нямаше никой в парка край реката, в неделния ден хората чакат слънцето... Отвътре обаче ми беше толкова топло и приятно, че започнах да си подсвирквам.

Обичам когато денят започва с усамотение сред природата, някак по-леко и радостно върви





Тема Re: Есенно [re: 3aek]  
Автор varadave ()
Публикувано24.10.10 22:16





Като есенни творения на Сарадрутху-(от санскрит есен)...е нормално да се
чуствате и омайвате от сезона. Сарадрутху е свързан с лунарните месеци на Ашвина и Каартик.



Соларните месеци на Сарадрутху са свързани с знаците-Дева-Везни-Скорпион).

Ето и още един поздрав за чедата на Сарадрутху.





Тема Re: Есенно [re: huanji]  
Автор Пич Бoжи (... ... ...)
Публикувано24.10.10 22:40



Брей, и писател...



------


Тема Re: Есенно [re: huanji]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано25.10.10 03:00



Практиките като цяло засилват егото, карат те да се чувстваш горд от това, че ги изпълняваш и съответно и да си въобразяваш приписваните им ефекти. Всичките духовни прехласвания и превземки, с които си изпълнил темата, доказват това. Превзем-префърцун.



Тема Re: Есенно [re: 3aek]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано25.10.10 10:21



Много красиво.






Тема Re: Есеннонови [re: huanji]  
Автор ratna ()
Публикувано25.10.10 14:04



Дърветата оцветени в новите си краски сега гордо показваха короните си , изпъкващи на фона на сияйното небе. Облян от последните слънчеви лъчи , склонът беше притихнал в очакване на ноща и мекото му отражение можеше да накара и най-шумните да замълчат . В такъв момент човек притихва безмълвен и благодарен , че наблюдава тази хармония . Тишината се нарушаваше единствено от шумът на реката . Движението създава шум , но покоят е тишина . Както винаги , реката бързаше в свой ход и говореше непрекъснато . Тя бе отнесла моста , с присъщата за нея избухливост и трябваше да усетим близостта си с нея . Пречиства . Забравяме това понякога .
Студените и води ни донесоха невероятно усещане на свежест .
Велик е Създателя ! Щедър е към всички търсещи красота .



Тема Re: Есенно [re: huanji]  
Автор mian ()
Публикувано25.10.10 16:02



Вивалди- есен












Тема Re: Есеннонови [re: huanji]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано25.10.10 17:03



Браво!



Тема Re: Есеннонови [re: lYl 13]  
Автор varadave ()
Публикувано25.10.10 18:17



A Vagabond Song



THERE is something in the autumn that is native to my blood—

Touch of manner, hint of mood;

And my heart is like a rhyme,

With the yellow and the purple and the crimson keeping time.



The scarlet of the maples can shake me like a cry

Of bugles going by.

And my lonely spirit thrills

see the frosty asters like a smoke upon the hills.



There is something in October sets the gypsy blood astir;

We must rise and follow her,

When from every hill of flame

She calls and calls each vagabond by name.



Bliss Carman

Редактирано от varadave на 25.10.10 18:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.