Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:19 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Що е грях?нови [re: edinica_nula]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано16.10.10 21:47



В отговор на:

Автор: edinica_nula
Тема: Re: Що е грях?

Грях е липсата на Любов.
Любовта изгрява в просветлението, в Самадхи.
Любовта изкоренява греха из основи, сиреч променя ядрото на всяка клетка, чак до мозъкът на костите.

Първородния грях е неизправността в ДНК-то, т.е. това несъвършенство, което си онаследил от физическите си мама и тате. От него следват неспособноста ти, слабоста ти и наклонностите.
Всяка една клетка е пропита от греха, просто защото така си заченат - родителите ти са изпотвали похот, страст, емоции. Умовете им не са били чисти и Светлината на просветлението не е имала почва в тях.


Ох ох ох..... Нямам думи

Не искам Не бива така
Това е най хубавият постинг който съм чел до сега, мога да напиша цяла книга за него.

Извинявай приятелю, просто имам слабост към християнските схващания за греха. Ако имах време, щях да ти отговоря но нямам време. Което е по лошото струва ми се че дори да имах всичкото време на света, и ти бях отговорил по възможно най добрият начин на който съм способен, дори и тогава няма да мога да те убедя в каквото и да е, ти ще си останеш на твоите разбирания за "първороден грях"




Тема Re: Що е грях?нови [re: edinica_nula]  
Автор varadave ()
Публикувано16.10.10 22:10



"Любовта изкоренява греха из основи, сиреч променя ядрото на всяка клетка, чак до мозъкът на костите."

Постоянно повтарящият Секс като един вид мания е причинита на много заболявания. Това губи желанието на сплотяването в сексуалният съюз клетки уязвими от липсата на оджас, особено при натрапчивият секс. Това води до отслабване на аурата.Когато липсват Оджас, се чувстваме победени от противоположният пол. За да се защитим себе си от другия пол физически и емоционално ...ликвидираме енергийно половинката

. Целта на сексуалният акт е демонстрацията на любов , но поради липсата на опит, както и средствата на егото секса се превръща като една игра на завладяването.

Редактирано от varadave на 16.10.10 22:18.



Тема Re: Що е грях? - Важен ВЪПРОС!!нови [re: dobrindebulgaria]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано16.10.10 22:33



В отговор на:

Автор: dobrindebulgaria
Тема: Re: Що е грях? - Важен ВЪПРОС!!

Ako осъзнаеш, че си един предател,как ще си платиш греха?





Една от големите разлики между йога и християнството е това, че в Йога няма грях като това което е описано в християнството. Няма изкупване на греха, няма наказание за греха:





Тема Re: Що е грях?нови [re: varadave]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано16.10.10 22:37



В отговор на:

Автор: varadave
Тема: Re: Що е грях?

"Любовта изкоренява греха из основи, сиреч променя ядрото на всяка клетка, чак до мозъкът на костите."


Това е правилно, това е истина. Но само ако става дума за Всеобщата Любов. Ако става дума за обикновената егоизтична любов или за секса, тогава ти си права





Тема Re: Що е грях? [re: oтБpaxмaн]  
Автор Пич Бoжи (кротка стихия)
Публикувано17.10.10 00:55



"Грях" е една дума.



------


Тема Re: Що е грях? [re: oтБpaxмaн]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано17.10.10 02:37



Цитат на: чери в 16 Октомври, 2010, 11:05:02

... Възниква мисъл, ние я осъзнаваме. Това гаранция ли е, че това не е грешна мисъл?







Тема Re: Що е грях? - Важен ВЪПРОС!! [re: oтБpaxмaн]  
Автор dobrindebulgaria (член)
Публикувано17.10.10 19:01



Intelektualno samozabluzdenie!V Joga ima grqh sushto, kakto i v hristqnstwoto.Ne znaeneto na edin zakon ne e oprawdanie za izwursheno deqnie!



Тема Re: Що е грях? [re: oтБpaxмaн]  
Автор totori (релакс)
Публикувано18.10.10 18:13



Мисля че целта на йогина е отдвъд дуалностите -грях/праведност.истина/лъжа
Безсмъртната реалност е непознаваема чрез сетивата.чувствата.мисълта!!!

exo



Тема Re: Що е грях? [re: totori]  
Автор varadave ()
Публикувано18.10.10 18:26



Мисля че целта на йогина е отдвъд дуалностите -грях/праведност.истина/лъжа
Безсмъртната реалност е непознаваема чрез сетивата.чувствата.мисълта!!!

Ят пинде тат брахманде...и тат брахманде ят пинде.





Тема Re: Що е грях? [re: varadave]  
Автор totori (релакс)
Публикувано18.10.10 18:37



АУМММММ!



exo


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.