Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:04 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Що е грях? продължение.нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор varadave ()
Публикувано15.10.10 02:36



Брахмане стига глупости санджит...

май твоя грях е проблема ти с твоето Его и си изяден от 6-те рипус тоест враговете на соб. "АЗ"
Kaмa -Любов и секс
Kрoдхa-гняв
Лoбхa- алчност
Мада-егоизъм
Moхa-привързаност към материалните неща.
Maтсaр-ревност.

Редактирано от varadave на 15.10.10 02:38.



Тема Re: Що е грях? продължение. [re: oтБpaxмaн]  
Автор varadave ()
Публикувано15.10.10 02:47



"Онова до което достигат индийските мислители в крайна сметка е: всяка НЕКОНТРОЛИРАНА МИСЪЛ, всяка МИСЪЛ С КОЯТО ИМА ИДЕТНИФИКАЦИЯ, всяка МИСЪЛ КОЯТО НЕ Е ОСЪЗНАТА, и т.н. и т.н. е ГРЯХ!! Тоест всяко възбуждане на ума може да бъде грях.

Само ако се осъзнае мисълта, ако човек я погледне от страни и създаде така да се каже дистанция между себе си и мисълта, само тогава не се допуска грях.

Всяка мисъл която е осъзната правилно, с която няма идентификации, която може да бъде контролирана е в същност напълно безопасна. Тя не е грях.

Всяка останала мисъл е в една или друга степен форма на грях. Всяка една такава мисъл се нарича „възбуждане на ума”."

Стига

„възбуждане на ума” се нарича инстинкт брадаре
станахме като старият спор на философите Хегел и не знам другия...
единия твърди ,че всичко е материя а другия мисли и възбуден ум...
та котката когато види мишката не си забива ноктите в главата а в мишока...
това грях ли е...







Тема Re: Що е грях? продължение. [re: oтБpaxмaн]  
Автор varadave ()
Публикувано15.10.10 03:33



Заблудата и илюзията са пресъщи на богинята Мая, а не моха





Тема Re: Що е грях? продължение. [re: varadave]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано15.10.10 11:57



В отговор на:

Автор: varadave
Тема: Re: Що е грях? продължение.
Брахмане стига глупости санджит...

Санджит е едно от имената ми

ПЪЛНА ПОБЕДА!!


Та значи за теб това са глупости? Не си дораснала все още да разбереш и да оцениш това което говоря. Това е все едно на една маймуна от зоологическата градина да и дадеш компютър. Най много да си чука с него кокосовите орехи ако има такива

Човек трябва да е стигнал на някакво нужно ниво, за да разбере важността на темата! Ако отидеш в детската градина и напишеш уравнението на Хайзенберг на децата, ще те гледат тъпо и ще ти кажат да си гледаш работата. За тях е по важно, че куклата на Пенка е без гащи. Ако си на нужното ниво обаче ще кажеш: Уаааааууууууууу!!!! Това е шокиращо!

Хммм не ти ли прещраква в ума нещо като прочетеш това?

Всяка мисъл е грях – папа!!! когато тази мисъл не е осъзната, когато ние сме се идентифицирали с тази мисъл!! Дори и добродетелните мисли ПУНЯ са ГРЯХ (тоест ПАПА) ако те не са санкционирани от финият интелект Сукшма Будхи.

Това е висшата математика на йога, не си стигнала до тук. Все още се занимаваш с астрология онова което е за детската градина, притеснявате те, че куклата на Пенка няма гащи.



Тема Re: Що е грях? продължение.нови [re: varadave]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано15.10.10 12:08



Автор: varadave
Тема: Re: Що е грях? продължение.
Стига „възбуждане на ума” се нарича инстинкт брадаре
станахме като старият спор на философите Хегел и не знам другия...
единия твърди ,че всичко е материя а другия мисли и възбуден ум...
та котката когато види мишката не си забива ноктите в главата а в мишока...
това грях ли е...



Аз не съм стигнал, ти си стигнала до задънена улица. Не разбираш за какво става дума. Във Веданта пък и не само в нея крайната цел е постигането на Чистото Съзнание Пуруша или Брахман. От гледна точка на тази крайна цел, всяка мисъл е едно отклонение, едно отдалечаване от постигането и. Затова от тази гледна точка всяка мисъл е един вид грях. Единственият начин да се позволи да има мисли в ума на човек, без при това да има опасност от идентификации е да се ОСЪЗНАЕ или да се САНКЦИОНИРА мисълта от Сукшма Будхи! Всяка мисъл е възбуждане и раздразнение на ума, (every thought is agitation of the mind – ти го преведи на български ако можеш по добре.)

ПП Ще ти препоръчам една мантра специално за теб, повтаряй си я по 1000 пъти на ден, ще ти бъде от голяма полза



Всеки път когато не знам, че поддържам някаква мисъл в ума си правя грях!
Всеки път когато не знам, че поддържам някаква мисъл в ума си правя грях!
Всеки път когато не знам, че поддържам някаква мисъл в ума си правя грях!

Редактирано от oтБpaxмaн на 15.10.10 12:29.



Тема Re: Що е грях? продължение.нови [re: varadave]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано15.10.10 12:13



В отговор на:

Автор: varadave
Тема: Re: Що е грях? продължение.
Заблудата и илюзията са пресъщи на богинята Мая, а не моха


Добро утро

Да си чула че някой думи могат да имат едно и също значение?

Онова което не си чула със сигурност и си босичка е че в случаят говоря за ТРИТЕ ОТРОВИ!! в Будизма? Порови се и книжките и виж как се наричат, с какви имена. Иди коригирай Буда, мен не ме коригирай.

И още нещо, това което си преписала за богинята Мая не го разбираш, хабер си нямаш от него.



Тема Re: Що е грях? продължение. [re: oтБpaxмaн]  
Автор varadave ()
Публикувано15.10.10 15:50



Eye cannot see him, nor words reveal him;
by the senses, austerity, or works he is not known.
When the mind is cleansed by the grace of wisdom,
he is seen by contemplation—the One without parts.
mundaka upanishad 3.1.8



Тема Re: Що е грях? продължение. [re: varadave]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано15.10.10 16:15



В отговор на:

Автор: varadave
Тема: Re: Що е грях? продължение.

Eye cannot see him, nor words reveal him;
by the senses, austerity, or works he is not known.
When the mind is cleansed by the grace of wisdom,
he is seen by contemplation—the One without parts.
mundaka upanishad 3.1.8




Това което си ПРЕПИСАЛА и което не разбираш отново, няма абсолютно нищо общо с това което говорим.
Дори не можеш да следиш за какво говорим. Не можеш да се концентрираш дори! За каква йога си седнала да пишеш?

Егото ти не може да приеме, че си сгрешила и не ти позволява да си признаеш грешката. Поне си замълчи, прави се на ударена.

Погледни по горе, става въпрос: за Мая и Моха.
Моха се използва като думата илюзия, заблуда, самоизмама в будизма, тя една от трите оттрови. Толкова. Направи справка, литература има предостатъчно.


Погледни втората точка накрая, там са изборени трите отрови. Не е употребена думата Мая, употребена е думата Моха.

a. Lobha, Lobha, greed or craving
b. Dosa, Dvesha, ill-will or aversion
c. Moha, Moha, delusion



Тема Re: Що е грях? продължение. [re: oтБpaxмaн]  
Автор varadave ()
Публикувано15.10.10 18:59



Това което не съм преписала а сьм ти го написала с целта ,че греха ти не може да си види или опише защото ти е програмиран още повремето на твоето зачатие.
Паапата и доброто не можеш да ги разделиш,както не можеш да разделиш
деня от ноща.

"Окото не може да го види, нито да се разкаже с думи,
от сетивата, аскетизма, или неизвестността.
Когато умът е пречистен от благодата на мъдростта,
остава само разглеждащтото със съзерцание-от цялостта без части."
Мундака Упанишад 3.1.8

Редактирано от varadave на 15.10.10 19:37.



Тема Re: Що е грях? продължение. [re: varadave]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано15.10.10 19:48



В отговор на:

Автор: varadave
Тема: Re: Що е грях? продължение.

Това което не съм преписала а сьм ти го писала с целта ,че греха ти не може да си види или опише защото ти е програмиран още повремето на твоето зачатие.
Паапата и доброто не можеш да ги разделиш,както не можеш да разделиш
деня от ноща.

"Окото не може да го види, нито да се разкаже с думи,
от сетивата, аскетизма, или неизвестността.
Когато умът е пречистен от благодатта на мъдростта,
остава само разглеждащтото с съзерцание-от цялостта без части."
Мундака Упанишад 3.1.8


Колкото повече въртиш, толкова по лошо става. Този цитат не се отнася към греха!! Този цитат няма нищо общо с греха. В Мундакя упанишада се говори за Атман което е равносилно на Брахман!!

Грехът от друга страна може да се дефинира, може да се определи и то съвсем точно! Доброто и злото могат и трябва да се разделят когато живееш в света на двойките противоположности. Това е абсолютно задължително.

Когато медитираш обаче, тогава може да погледнеш на греха по друг начин - с ТРЕТОТО ОКО, или Джнана Чакшу (окото на мъдростта както го наричат още), тоест да започнеш да го осъзнаваш с Сукшма Будхи, със финият интелект. Тогава греха изчезва, доброто и злото изчезват. Добро и зло не съществуват, ако знаеш как да гледаш на тях. Това ще бъде предмед на следващите постинги, ако искаш чети ги



Важното е да научиш, че този пасаж не се отнася към греха!! Прочети някой добър коментар, един от най добрите коментари на тази упанишада е от Свами Кришнананда!! Заслужава си да прекараш няколко дена върху нея, вярвай ми, ще ти бъде от полза и ще започнеш да разбираш за какво става дума

Дръпни надолу до 8 мантра и прочети, превода там е по добър също по близко е до оригинала и носи повече заряд!!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.