Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:16 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Я да питамнови [re: rigel3]  
Автор huanji ()
Публикувано30.12.10 10:26



Да, 9/6 е, или кратно на тях, понеже девет е положителното число(ян), а шест отрицателното(ин). Също се изпозлват при издигане на положителният огън и спускане на отрицателният при Джао Бичън.



Тема Re: Я да питамнови [re: rigel3]  
Автор Riddick. (непознат)
Публикувано30.12.10 23:48



В отговор на:

Ако ти е кратко, включи и дишането: примерно вдишване (полукръг отдолу нагоре, издишване - полукръг отгоре-надолу). После по-бързо: вдишване 1 кръг, издишване - следващия и т.н.


Това ще го пробвам при следващото събиране.

В отговор на:

Не трябва и да се задържаш много на точките на върха на главата и на челото - те се използват за други практики.


Може да са опасни точки но се усещат най-добре. Напоследък им отделям значително време. Освен лека изнервеност не съм забелязъл друг страничен ефект.

Пробвах всички неща които препоръчва Чиа да се правят преди медитация - разстягане, самомасажи, въртене на кръста и главата, няколко минути загрявка - това последното не е по книгата но ми беше малко студено. Има разлика спрямо друг път когато направо сядах и почвах. Обаче тия предварителни процедури отнемат 15-20 минути и така за медитацията остава по-малко време.

Уж имам книгата за Ци самомасаж-а но още не съм я прегледал - тя май е някакъв любителски превод. Трябва да видя дали мога да включа нещо от нея при подготовката за медитация.

Пробвах няколко пъти вътрешната усмивка сутрин и след това бавна усмивка по двата канала но почти нищо по-различно не усетих. Всъщност самата вътрешна усмивка нещо сякаш си е изгубила ефекта - преди като я правих редовно дори само за 1 седмица май имаше доста по-голяма полза.

Като стана въпрос за вътрешната усмивка, прегледах една книга на Майкъл Уин по темата. Доста по-различна е от усмивката на Чиа и не е само вътрешна ами и външна. Само че е малко трудна за разбиране понеже е на английски - аз уж си я преведох горе долу ама има някои непознати термини. Та тази книжка ако може да се намери на български хич няма да е зле.



Тема Re: Я да питамнови [re: Riddick.]  
Автор huanji ()
Публикувано01.01.11 10:33



При концентрация в главата следи очите. Ако започнат да ти смъдят, парят, зачервяват, или се появи някакво напрежение, значи трябва да отнемеш огъня надолу към мин-мън.





Тема Re: Я да питамнови [re: huanji]  
Автор Riddick. (непознат)
Публикувано03.01.11 18:43



Не знам дали причината е в медитациите но още преди да почна с високите точки имах някакви проблеми с очите. Не точно проблеми де - просто сутрин усещах клепачите доста тежки и трудно се отваряха. Единственото обяснение за което се сетих беше че може би на организма му е нужен малко повече сън - Чиа споменава за това че е възможно.
Иначе не са зачервени, доста бели са си.



Тема Re: Я да питамнови [re: Riddick.]  
Автор huanji ()
Публикувано03.01.11 20:50



Ако към този симптом с трудното отваряне се добави и парене, значи трябва да отведеш надолу.





Тема Re: Я да питамнови [re: huanji]  
Автор Пич Бoжи (падладял)
Публикувано03.01.11 21:25



Мин-Мън е пич.






---


Тема Re: Я да питамнови [re: Riddick.]  
Автор rigel3 ()
Публикувано04.01.11 14:07



Може да са опасни точки но се усещат най-добре. Напоследък им отделям значително време. Освен лека изнервеност не съм забелязъл друг страничен ефект.

Използват се примерно при телепатия - от едната приемаш, от другата изпращаш. Но това е свързано с много разход на Чи и тогава няма какво да остане да "въртиш" по микроорбитата. Затова правят събиране на Чи, после микроорбитата. А и има регистрирани случаи, че някои полудяват при прекалена концентрация на първата.



Тема Re: Я да питамнови [re: rigel3]  
Автор Riddick. (непознат)
Публикувано05.01.11 20:46



Не си уточнил коя точка предава и коя приема. Телепатията нещо ми е малко безразлична. Виж телекинезата ми е по-интересна. Ако има шанс да се развие бих рискувал да ми изгърмят бушоните.



Все пак ги оставих на мира тия 2 точки. Мислих че като не ме боли главата всичко е наред но тая изнервеност нещо не ми харесва. Обикновенно не се дрязня лесно обаче забелязах разлика.

Друго по темата - почнах да загрявам поне по 20 минути преди медитация. Раздвижване на ставите, разстягане, въртене на кръста + малко самомасаж. Доста по-отпуснат и спокоен се усещам след такава загрявка. Освен това май наистина има полза постоянно да се опитваш да релаксираш по време на медитация.



Тема Re: Я да питам /стягане на мускулите/нови [re: Riddick.]  
Автор kambam (татко)
Публикувано06.01.11 10:26



При мен концентрацията по точките напряга някои мускули - лесно се стягат мускулите дето повдигат ушите, натискат гръкляна надолу, около кръста и понякога корема.

Редактирано от kambam на 06.01.11 12:15.



Тема Re: Я да питамнови [re: Riddick.]  
Автор rigel3 ()
Публикувано07.01.11 16:31



"Не си уточнил коя точка предава и коя приема."

На върха на главата приема, на челото служи за изпращане. Като се отварят трябва да се внимава да не им се обърнат функциите. Особено горната лесно става за излъчване на енергия, което може да доведе до полудяване.

Телепатията е по-лесна за развитие от телекинезата. Затова с нея се започва, после по-трудното.



"Друго по темата - почнах да загрявам поне по 20 минути преди медитация. Раздвижване на ставите, разстягане, въртене на кръста + малко самомасаж. Доста по-отпуснат и спокоен се усещам след такава загрявка. Освен това май наистина има полза постоянно да се опитваш да релаксираш по време на медитация."

Не е ли много 20 минути загрявка? Обикновено толкова е за поне 2 часа динамична тренировка, а все пак правиш седяща медитация. Мога да ти препоръчам в началото да правиш медитативна релаксация - последователно отпускане на мускулите. Навремето му казваха автогенен тренинг или нещо подобно. При завършването също трябва да се прави раздвижване, а не веднага да се става. При мен е около 5-10'.

" Мислих че като не ме боли главата всичко е наред но тая изнервеност нещо не ми харесва."

Не знам дали някой е забелязал, но има периоди, когато човек го боли глава 1 до 3 дена. После минава от самосебе си. Случва се на група хора. След време друга група хора я боли глава. Може при теб да е такъв случая.

Редактирано от rigel3 на 07.01.11 16:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.