Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Петиция за веге храна в общественитe заведениянови  
Автор Люб ()
Публикувано03.06.10 19:28





Само днес вече се събраха 160 подписа !



Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведениянови [re: Люб]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано04.06.10 22:59



Това е добра идея.

Знаеш ли колко гласа трябва да се съберат в тази петиция и каква тежест има въобще?

Аз имам много неприятни спомени с месото като малка...В първи клас някаква даскалица насила ме накара да ям кюфтета в стола, направо ми се изсмя като казах, че съм вегетарианче, а в детската градина една лелка ми набута в устата пилешки кожи, от които повърнах.

Но да ти кажа и в сърцето на Европа като че ли не се замислят много много за вегетарианците. На два пъти ми се е случвало на обяд и в Европейската комисия и в Европарламента да ми сервират месо като на всички останали. Като казах, че не ям месо ми донесоха някакви задушени замразени зеленчуци, от които никак не бях във възторг. Но никой от организаторите, а и след това в институциите не се сети да попита има ли хора, които не ядат месо, а го сервираха на всички.



Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведениянови [re: Aмpитa]  
Автор totori (релакс)
Публикувано04.06.10 23:31



храната требва да си я приготвяш сам напоена с твоятя жизнена сила..така по лесно я разпознава организма....така че тази тема не е йогистка а чисто светска......

кой е този дето ме гледа от огледалото



Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведениянови [re: totori]  
Автор Люб ()
Публикувано05.06.10 00:08



Това е може би идеалният вариант.
Но какво е ако лежи един вегетарианец-yoga в болница ? А децата Ви в детска градина в която се яде само месо, и ХЕИ не позволява да се внася друга храна, което налага ползване на други трикове за да може детето да се храни пълноценно без месо...? etc.



Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведениянови [re: Aмpитa]  
Автор Люб ()
Публикувано05.06.10 00:13



Не знам честно казано с каква цел точно събираме подписите, след като има пратени писма до Народното събрание и жалба до Омбудсмана. Може би популяризация и събиране на подкрепа...
В стара Европа е малко по-добре, напр. Зелената партия в Германия сега предлага в Бундестага да се въведе един вегетариански ден в седмицата. Зелените там са третата политическа сила, а нашите Зелени все още не разбират екологичната стойност която притежава вегетарианството...



Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведениянови [re: totori]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано05.06.10 02:10



Значи йога все пак е религия.



Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведениянови [re: Люб]  
Автор totori (релакс)
Публикувано05.06.10 12:32



има клуб за вегетариянство пробвай там....тука можеш само челни стойки да правиш...



кой е този дето ме гледа от огледалото

Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведениянови [re: totori]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.06.10 15:42



Добре се намери ти да го светнеш, че има такъв клуб - "Вегетарианство".






Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведениянови [re: huanji]  
Автор totori (релакс)
Публикувано05.06.10 20:05



на вашите услуги мистър йога



кой е този дето ме гледа от огледалото

Тема Re: По-добре ще енови [re: Люб]  
Автор l AM (минаващ)
Публикувано05.06.10 23:41



да се стартира петиция за чиста и екологична храна в цялата страна

защото като ядеш наблъскани с нитрати зеленчуци или генно изменени гадости, какво от това, че си вегетарианец?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.