Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:30 03.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Карма - важни въпросинови  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано04.06.10 12:04



Зададоха ми няколко въпроса които са важни и отговора на които трябва да се знае от хората които се занимават сериозно с тази материя

1.Съгласно будизма само волевите действия водят до кармични последствия.А според Веданта и Йога?Какви са разликите,ако има такива?
2.Дайте пример за неволево действие ,което НЯМА кармични последсвия!
3.Може ли човек да ПРОМЕНИ своята карма?







Тема Re: Карма - важни въпросинови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано04.06.10 14:29



В отговор на:

2.Дайте пример за неволево действие ,което НЯМА кармични последсвия!



Дишането?



Тема Re: Карма - важни въпросинови [re: oтБpaxмaн]  
Автор blue orchid ()
Публикувано04.06.10 14:31



прарабда васаните дхармата ли са?



Тема Re: Карма - важни въпросинови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Пич Бoжи (еволюционер)
Публикувано04.06.10 15:20



Аз мисля, че всичко води до "последствия", но волевите най-вече и много повече от несъзнателните. Например, едно е е да смачкаш мравка неволно (сигурно се случва много често дори и без да разбираме), а съвсем друго е съзнателно и воленасочено да я смачкаш.

Освен това вярвам, че човек може да промени и изчисти своята "карма" чрез редовно успокоение, молитва/смирение и самопознание. Това са неща, които не са "специални", ами са напълно естествени занимания, които помагат на човек да се завърне към естественото си вътрешно равновесие.

Какво друго може да е молитвата, освен смирение на Аз-а пред Вселенския Баланс и воля завръщане на нашият малък объркан квант обратно към умерената синусоида на РавновесиеТО?



Но макар и най-важното да е тук-и-сега, не всичко е в тук-и-сега-то,.. има много неща, които идват от миналите ни дни и състояния, а освен това някои неща просто изискват повече време и повече цикли за да се въплътят цялостно... постоянство,.. постоянство,.. Не съм съвършен, но продължавам,.. продължавам... Keep training.

Думи, думи...

Истината е, че само Небето знае отговора на тези въпроси в дълбочина и пълно разбиране...

Както съм уточнил в подписа си... V

----------------
Това е само моето мнение, нищо повече.. нито по-малко.


Тема Re: Карма - важни въпросинови [re: blue orchid]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано04.06.10 16:47



В отговор на:

Автор: blue orchid


прарабда васаните дхармата ли са?


Хей че си умничко!! Такъв въпрос задава само този който разбира, кефеш ме!

Част от дхармата, част само. Цялата дхарма обаче НЕ СЕ всичките васани с които сме се родили. Само тези васани които помагат за постигането на Мокша (просветление или освобождение) съставят Дхармата. Те могат да бъдат и санчита и прарабда.

Прарабда васаните са задължителните, неизбежните. Останалите васани може да се променят. Затова и дхармата може да се променя.

Човек който следва своята дхарма, върви по правилен път. Тези които следват дхармата на някой друг, дори и да правят всичко точно и правилно в крайна сметка грешат. По добре е човек да следва своята дхарма, дори и лошо изпълнена, от колкото дхармата на някой друг дори и добре изпълнена.



Тема Re: Карма - важни въпросинови [re: Пич Бoжи]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано04.06.10 17:03



В отговор на:

Автор: Пич Бoжи

Какво друго може да е молитвата, освен смирение на Аз-а пред Вселенския Баланс и воля завръщане на нашият малък объркан квант обратно към умерената синусоида на РавновесиеТО?


Това е вярно, но не е най същественото. Всичко може да помага за връщането към Равновесието, в смисъл всички практики - не само молитвата.

Смирение пред големият АЗ???? Хммм та нали големият АЗ сме самите ние?

Молитвата има една единствена цел, която е най важната, най съществената. Това е да може човек чрез молитвата ДА ОСЪЗНАЕ ПРАВИЛНО СВОИТЕ ЖЕЛАНИЯ, да осъзнае правилно прищявките на своят ум, да осъзнае правилно преходността на своите желания.

Това е целта на молитвата, всичко друго е второстепенно. Когато човек се моли правилно, тогава той осъзнава правилно своите васани. Затова най добрата молитва е медитацията, когато егото отива на заден план. Няма нужда от много думи, няма нужда от много философия, няма нужда от много емоции и сълзи.



Тема Re: Карма - важни въпросинови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Пич Бoжи (еволюционер)
Публикувано04.06.10 17:11



Бибабибап.



----------------
Това е само моето мнение, нищо повече.. нито по-малко.


Тема Видове карманови [re: oтБpaxмaн]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано05.06.10 02:02



Различните видове карма





Тема Re: Видове карманови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано05.06.10 02:08



Систематизация и категоризация му е майката!



Тема Re: Карма - важни въпросинови [re: oтБpaxмaн]  
Автор l AM (минаващ)
Публикувано05.06.10 04:04



Това май е една твърде объркана материя. Както и теорията за прераждането.



Редактирано от l AM на 05.06.10 04:05.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.