Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:48 26.09.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Астрално пътуване  
Автор Път-ниk (ще се върна)
Публикувано04.06.10 23:47



Здравейте,
някой знае ли лесна техника за напускане на физическоро тяло (заспиването и самоубийството не ме устройват

)?
Моля, без разни щури (за мен са щури) думички от йога защото не ги разбирам и съвсем ще се объркам!

Гледам, че има нов мод. и вече не се иска разрешение да пуснеш тема... Какво стана с Хуанджи?



Тема Re: Астрално пътуваненови [re: Път-ниk]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано05.06.10 02:11



А как мислиш да останеш буден по-точно?!





Тема Re: Астрално пътуваненови [re: Път-ниk]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано05.06.10 02:18



В отговор на:

Автор: Път-ниk
Тема: Re: Астрално пътуване
някой знае ли лесна техника за напускане на физическоро тяло

Ако някой те чукне по главата с една тухла, ама по силно има да пътуваш... Зависи от големината на тухлата де



Приятно пътуване става с две големи двойни грозданка.
Всякакъв вид дрога помага особенно ако е от по силната.
Пациентите във веселата болница пътуват из астрала без дрога и без да ги чукат по главата, ама те са си чукнати по рождение



Тема Re: Астрално пътуваненови [re: Път-ниk]  
Автор l AM (минаващ)
Публикувано05.06.10 04:03



Доколкото знам, не е желателно да си правиш тнакива експерименти.

Въпреки че се случват подобн инциденти при тежки травми, адептите съветват да не се прибягва до подобни съзнателни опити. Освен ако не си адепт, ама тогава нямаше да питаш тук. Ако не си защитил тялото си, докато отсъстваш може някоя друга същност да се намъкне в него - така разправят посветените.



Тема Re: Астрално пътуваненови [re: Път-ниk]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано05.06.10 09:51



Привет!
Кое определя една техника за лесна, или трудна? Умът. "Различните" видове ум намират "своя" път в различни учения и практики.
Всички пътища, обаче водят към едно и също място.
Има много причини човек да желае астрални пътешествия. Най-дълбоката от тях, която е в корена на нещата, е страхът от смъртта.
Често хората подтискат този страх и избягват въпроси свръзани с тази тема.
Често "заравят" този страх дълбоко в себе си, правейки се, че той не съществува.
Често хората твърдят, че не изпитват страх от смъртта, че тя е нещо, което неминуемо ще се случи с тях, но в моменти, в които смъртта е наблизо, този страх излиза и още повече се засилва в миговете на самото умиране. Чак душата се свива, пищи...
Уж не е имало проблем, уж смъртта е нещо, което не е страшно, уж знаем за нея, чели сме, слушали сме... То какво ли не - тунели, светлина в края... светли същества... Бог..., ама въпреки всичкото това знание обикновенния човек с такова нежелание умира, треперейки... в безсилна истерия... във вътрешен крясък, отчаяние... сграбчил живота и отказващ да го пусне...
Животът, или това, което наричаме "живот" и което просто феномен на съществуване, ами той трябва да си отиде. Смъртта трябва да дойде. Нека е добре дошла. Нека заповяда, тази драга приятелка.
...
А какво е рекъл апостола?
"... смъртта за мен е придобивка!"
Именно!
Заради горното треперене, заради горното безсилие, заради отчаянието, заради крясъка на душата, заради писъка на цялото ни същество, а тези, защото обикновенния човек няма сигурност, няма познанието и опитността със смъртта... защото той само е чул и чел за нея.
Да, виждал я е, но не пряко. Той самият не е умирал приживе, казано по библейски.
Голяма несигурност е това и голям проблем!
В Библията е казано, че смъртта е последния враг, който се побеждава. Той биде повален накрая.
Когато се случи с мен и аз не исках да "отпътувам", защото незнаех със сигурност дали въобще има път, дали въобще съществува това, или онова. Чел бях, бяха ми разказвали, бях дочувал какво ли не, но лично аз незнаех със сигурност. Вярвах, че смъртта не е края, но не бях сигурен.
Докато същуствува този страх от смъртта, независимо дали е съзнателен, т.е. дали допускаш присъствието на въпроса за смъртта в ума си, или е подсъзнателен, т.е. подтиснат - да си го игнорирал и заровил в някой "скрин" в "мазето"..., той е най-голям враг на човека и най-голяма спънка за самият човек да прояви любов, именно защото въпросната несигурност го кара да се подсигурява непрекъснато, да трупа, да копнее и желае неща, който биха му донесли (според него) щастието.
Тези желания и тези опити за запасяване, за подсигуряване са толкова мощни, че човек е склонен на какво ли не, за да ги има. Често убива, лъже, краде, мами, пренебрегва, изневерява, роптая, гневи се, бие, насилва, манипулира,...
А това му спечелва доста врагове - други хора, които копнеят за същото това щастие, за Любовта, която не могат да си позволят, защото ги е страх за "собственото" съществуване и са отправили взор в "утрешния ден", отскачайки от време на време до "вчера", където чрез спомените да възраждат и отглеждат някоя емоция, чрез която да затънат още повече в безсъзнателното същуствуване.

Та, приятелю, трябва да пребориш страхът.
Пожелавам ти го... за да си убеден, за да си сигурен, което би дало възможност на твоята лична любов да разцъфти, към хората, към света.
Където вече няма нужди и желания, няма копнежи, похотти и опити за подсигуряването на това несигурно съществуване.

Пишеш, да не ти препоръчваме практики, който водят до смъртта, или самоубийството и си прав до някъде, още повече за второто.
В Тантра например има много практики смързани със смъртта. Погребват се живи, практикуват всред трупове, даже стигат до канабализъм... но това са дълбоки теми и не са за всеки.

Какво ще правиш, ако постигне астрално пътуване?

Има една практика, която знам добре, но ако те е страх от смъртта, ще е трудно да я постигнеш. За да я постигнеш трябва да си съгласен да свършиш. Трябва да си съгласен да умреш.
Започва се с концентрация и с утвръждения.
Накратко започваш да си представяш, а след това и реално да чувстваш тежестта на всяка част от тялото си, като започнеш от пръстите на краката, към върхът на главата, последователно - част по част и докато не почувстваш дадена част, като много тежка и неподвижна, то не преминавай нататък.
Практиката се прави в легнало положение. Легнал по гръб, сръце успоредни на тялото, с длани обърнати нагоре. Краката са изпънати, но в лек разкрач - на широчината на раменете. Ръцете също не бива да са прилепнали към торса.
Прави практиката със затворени очи. Най-добре на тъмно и тихо място, но да е проветрено и да не е студено, нито пък много топло. Ако правиш така, както описах по горе, то един дан ще успееш. Не се отказвай и бъди упорит и дисциплиниран.

Друго нещо за което се сещам е осъзнатото "сънуване", което си е абсолютно астрално пътешествие.
Ивайло Станев е автора на следващия материал:


Може да се свържеш с Иво във форума на сайта, който посочих. Тай е собственик на сайта и админ.
Успех!

Редактирано от edinica_nula на 05.06.10 10:59.



Тема Re: Астрално пътуваненови [re: Път-ниk]  
Автор Пич Бoжи (еволюционер)
Публикувано05.06.10 13:04



В гората можеш да се изгубиш...

А пък има и мечки..



----------------
Това е само моето мнение, нищо повече.. нито по-малко.


Тема Re: Астрално пътуваненови [re: edinica_nula]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано05.06.10 19:20



Беше ми интересно да прочета всичко това.
Преди години се рових в такива книги (то не че имаше много тогава), след като прочетох от Джек Лондон "Скитникът между звездите", която тогава се водеше за фантастика. По-късно обаче, се сблъсках с разказите на живи хора, които са добили подобни умения и почти при всички се е случило при някакви случайни обстоятелства първия път.

А публикувания сайт го намирам много интересен, намерих важни за мен неща там, благодаря!



Редактирано от .Jess. на 05.06.10 19:29.



Тема Re: Астрално пътуваненови [re: Пич Бoжи]  
Автор totori (релакс)
Публикувано05.06.10 20:07



освен ако не си ДЪРВАР И ЛОВЕЦ



кой е този дето ме гледа от огледалото

Тема Re: Астрално пътуваненови [re: totori]  
Автор blue orchid ()
Публикувано05.06.10 20:18



за да ловуваш сила, трябва да имаш сила хихи :)))))



Тема Re: Астрално пътуваненови [re: blue orchid]  
Автор totori (релакс)
Публикувано05.06.10 20:22



ПОНЯКОГА ПО ХИТРИЯ побеждава по силният



кой е този дето ме гледа от огледалото


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.