Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:35 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Празнична теманови  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано25.04.10 10:04



Всеки ден е добър ден. И всеки ден е празник.

Или поне повод за празнуване.

Затова, честит ви днешния безименен празник!

Поздравявам ви със специално подбрана от мен за вас вълшебна източна музика:



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Празнична теманови [re: Aлekc]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано25.04.10 13:08



Дааа може да кажем че Самарканд е место където културите на изтока и запада се срещат

Удивително е подобието на начина по който някой инструменти звучат в Индия и в Самарканд!! Не съм очаквал! Флейтата например е типчно по индийски! Супер!





Редактирано от oтБpaxмaн на 25.04.10 13:11.



Тема Малко православна Раджа-йога:-)нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано13.05.10 00:02



Как да различаваме нашите въображаеми тълкувания на дадена ситуация ( логос фантастикос) с нейната действителна същност (логос сперматикон)?

По-точно логос сперматикон е обективнната тенденция или намерение, което определя реалното разгръщане на ситуацията. И която включва и нас самите като част от тази ситуация.

Този ръководещ отвътре поведението ни чрез съответни помисли свръхличен разум (логос сперматикон) има много малко общо с нашите въображаеми интерпретации (логос фантастикос) на същата тази ситуация.







Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Малко православна Раджа-йога:-)нови [re: Aлekc]  
Автор blue orchid ()
Публикувано13.05.10 01:29



Тая външна локализация на контрола /ръководещ отвътре поведението ни свръхличен разум/, какво общо има с раджа? Или това 'свръхличен' не го разбирам правилно?


Някое по-младо попче нямаше ли :)))



Тема Re: Малко православна Раджа-йога:-)нови [re: blue orchid]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано13.05.10 01:49



Най-напред много се радвам да те видя отново тук!



Имаше и едно по-младо интелегентно попче, но много се заяждаше с исляма и неотдавна го разстреляха.



Важното в случая да се различват реалните движещи сили, управляващи машето поведение от субективни ни напъни, изхождащи от въображаемата ни представа за ситуацията, в която се намираме.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Малко православна Раджа-йога:-)нови [re: Aлekc]  
Автор blue orchid ()
Публикувано13.05.10 11:57



Разбрах, че това е важното, но не разбрах как става различаването според тази теория. Ще ми разясниш ли?


Много ми е мъчно, като чуя нещо такова, като за попчето. Аз изпитвам дълбоко, искрено и неаргументирано отвращение към християнството и религиите по принцип, но много харесвам попчета хихи :))) Негово величество

е виновен за тоя бъркоч, щото съм го чела в много уязвим на запечатване период хихи :)))


Да те нещо :)))



Тема Re: Малко православна Раджа-йога:-)нови [re: Aлekc]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано13.05.10 17:31



Привет Алекс,
Странен младеж...черен пиар и сплетни а защо не си проповядва ученито и религията? Ми Той, Св. Николай Велимирович Сръбски с едно стихотвортение само да речем та дори и колегата на младежа-поп, отец Андрей Кураев свършват къде повече работа за православието.
Разкажи повече за младежа ако нямаш против. Там в необятнат Руска страна да не са се навъдили някакви такива воини православни?
Неговата рабоат ми прилича на синдрома руски"А у нас так не делают..."
Не е трябвало чак да го трепят но пък ако само го напердашат ще вземе да си въобрази, че е мъченик православен...То и сега не прече да го вземат за светец загинал за вярата.
Инак казваницата на отец Андрей Кураев ми харесва доколкото успях да го послушам...

ДЖАП, ТАП, КАРО!



Тема Re: Празнична теманови [re: Aлekc]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано13.05.10 19:44



Всъщност с какво да отворим линковете? Сега всичките 14 сочат към едно и също изпълнение ;)



Тема Re: Малко православна Раджа-йога:-)нови [re: Aлekc]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано13.05.10 19:51



В отговор на:

Имаше и едно по-младо интелегентно попче, но много се заяждаше с исляма и неотдавна го разстреляха.




Конфликтът между християни и мюсюлмани е донесъл само скърби и на двете страни.

:) Плийс, остай таз песен либовна.



Тема Re: Малко православна Раджа-йога:-)нови [re: blue orchid]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано13.05.10 22:16



Благодаря за оригиналната и твърде любопитна почерпка!



Относно твоето дълбоко, искрено и неаргументирано отвращение към християнството, ти препоръчвам да отделиш малко време за по-подробно запознанство с тази религия. Тогава твоето отврашение поне ще стане от неаргументирано, дълбоко основателно.

Знаеш ли какво се е случило на Никейския събор?

Църквата се е съюзила с държавата.

А сега основоположен принцип на съвременните демокрации е пълното отделяне на църквата от държавата.







Що се касае до романтичния клип, свързам с Димитър Димов, който си ми пратила, ще те разочаровам: истината по въпроса е доста пошла и прозаична:



И да не забравя да ти отговоря на основния въпрос: вивека му е майката!

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.