Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:35 18.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Човек твърди, че не ял от 70 години  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано11.05.10 20:39



Това е :) В момента е на първа страница в





EDIT: само да дам линка, че вече е друго на заглавната страница на сайта.

Редактирано от KREDOR™ на 12.05.10 13:05.



Тема Re: Човек твърди, че не ял от 70 годининови [re: KREDOR™]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано12.05.10 07:26



Здравей!
Според мен това е напълно възможно явление и може да бъде постигнато от всеки, който следва пътя и определи техники/начин на живот.
Всъщност това е добра стъпка към Свободата и независимостта.

Мнозина пишат и казват, че са постигнали Свобода/мокша, но продължават да бъдат зависими от външни условия и фактори.

Не на едно място съм писал, че по Пътя "си" човек преминава през няколко нива на съществуване, които включват в себе си и нивата на хранене.

При най-нисшето ниво - това е да си всеяден. Да се храниш с каквото ти попадне, за да оцелееш.
При второто ниво - това е да се храниш с децата на растенията.
При третото ниво - в него се храниш с т.н. "Космическа Енергия", или с други думи "Прана", "Ки", "Ци", "Чи", "Ка", или който както си я нарича.

В тези три нива до тук липсва Свободата и има зависимост от външни на теб фактори, но тези нива са водещи към най-висшето, а то е четвърто ниво и се характеризира с храненето с вътрешна енергия. Тогава си напълно независим и самостоятелен. Тогава си свободен.
Същото може да се сведе до всички нужди на човека - сън, секс, общуване, необходимост от партньорство и от социален живот и пр.

Съдейки по снимката на този йога, считам за верно неговото твърдение. Според мен той е постигнал това състояние.

Както писах по-горе - това може да бъде постигнато от всеки. Стига на човек да се отдели от обществото и хората, както и от електричеството за 40/50 дни. Задължително е обаче тези дни да е всред природата и мястото да е относително екологично чисто.
Не трябва да има елекрически стълбове и далекопроводници в радиус от около 60 км.
Към състоянието бива да се подходи с пост и молитва, кокто с вяра и твърдост/решимост.
Постепенно храната по естествен начин става излишна за организма, защото енергийната система на човек се разтваря за космос и вселена. Човек се "отваря", отпуска се, умът релаксира, успокоява се. Стресът намалява и мислите забавят своя ход. Ако това се съчетае с други практики, като пранаяма, с йога асани, с концентрация върху чакрите, или с просто и обикновенно съзерцаване на сланцето (също с кооято и да е по вид концетрационна практика, към което и да е), то успехът е сигурен.

Храненето и необходимостта от такова зависи до голяма степен от спокойствието на хипофизната жлеза - третото око.
Шеста чакра е като скачен съд на трета чакра, като братчета са. Ако хипофизата е спокойна, то и панкреасът и далакът може да си свършат работата, т.е. да се произвед необходимата глюкоза, която е основната храна за клетките.
Ако и с дишане се осигори достатъчно кислород за тялото, ако кръвта се почисти и оксидира то РН-то в организма ще се уравновеси и от киселинно ще премине в алкално по характер.
Всъщност хипофизната жлеза е "Господар" на всички жлези намиращи се под нея, тъй че от нея зависят много неща, стига хипоталамусът и епифизата да са на същото мнение.
Който иска може да опита.



Тема Изпълнил е....нови [re: KREDOR™]  
Автор mo32® (разкривач)
Публикувано12.05.10 09:37



....едно от условията за да е щастлив в България! Остава му да се научи да живее без вода, без топлина и без пари.



___________



Тема Re: Изпълнил е....нови [re: mo32®]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано12.05.10 11:28



:))) Ба, той и без вода си живее. В Индия е топло, пари за наем не му трябват (обитава пещера до храма).

Много интересни ми бяха тълкуванията за брадата - че задържала вода! :) Някакъв американин бе коментирал отдолу, че "да, той в брадата си крие хот-дог и бутилка минерална".



Тема Re: Изпълнил е....нови [re: KREDOR™]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано12.05.10 11:53



Ама да не стане като магарето на Настрадин Ходжа накрая...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Изпълнил е....нови [re: BlackWolf]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано12.05.10 12:08



:) За края не знам, в момента ми е интересно.



Тема А сега сериозно!нови [re: KREDOR™]  
Автор mo32® (разкривач)
Публикувано12.05.10 15:55



В нещата, от които се интересувам учат, че тялото си е тяло и не може да избегнат законите на материалния свят. йога е друга бира, може пък да са открили начин; другият вариант е, всичко да е неправилно тълкуване на журналистите.

Манек пак ще идва в България и тоя път се каня да го посетя, предния не стана. Гледах филма за него, с части от лекцията, ползвам методи, свързани със Слънцето, но това, което той казва, че може без храна, не съм го срещал.

От сегашната ми позиция, смятам че въпросът с храната е важен, дори централен, но за един определен ранен етап, а не е цел на практиката.

Имам доста примери за хора, ядящи или не месо, като по тоя признак не виждам тия, които не ядат да са открили по-духовни или по-напредничави неща от ядящите. Смятам същото и по въпроса на употребяващите и неупотребяващи храна, предвид че за неупотребяващите, чета само легенди.

___________



Тема Re: А сега сериозно!нови [re: mo32®]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано13.05.10 10:11



Знаеш ли кога точно ще идва Манек и къде да следя за информация? И аз го изпуснах миналия път, а ми е любопитно да го видя и чуя на живо.





Тема Re: Човек твърди, че не ял от 70 годининови [re: edinica_nula]  
Автор Пич Бoжи (кротващ се)
Публикувано13.05.10 19:57



Съгласен. Само че мисля това нещо е постижимо, независимо човек къде се намира... То е вътре в нас, където и да сме...



Вероятно нещата са по-"лесни", ако си в некоя свежа горичка , но то си е в нас винаги...

А пък смятам също, че с развитието си човек изоставя храната, секса и т.н. не защото са лоши, ами защото се научава да получава тези удовлетворения по друг, по-чист и вътрешен начин... балансът е същия, но постигнат на друго ниво някак,.. така ми се струва...

А социалният живот също няма как да изоставим, защото без загриженост за околните не можеш никога да постигнеш Яснотата,.. защото ближните ни са част от нас и ние сме част от тях... Загриженост и Състрадание... Всички сме капчици от Вълната...

Каквото и да правя, ще го правя и заради вас, милички мои... защото ви обичам... и вие сте важни за мен...


Кой съм аз без вас? Никой!

Колко струва търсенето ми без вас? Нищо, нищо и пак нищо...


Но това не са рецепти, няма нужда от рецепти и препоръки... Човек като се вслуша в сърчицето си, рано или късно усеща нещата по свой начин...

Всяко човече е една малка и уникална, неповторима Вселена... И ако всичките безброй малки Вселенки успеят да не си пречат и да усетят, че са Едно във Океана... предвиждам такъв живот, че само си викам... Дано.

------------


Тема Re: Човек твърди, че не ял от 70 годининови [re: Пич Бoжи]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано13.05.10 20:21



Привет!
Разбира се че макрото и микрото са едно и също нещо, което ще рече, че всичко, което човек търси "вън" е "вътре".

Електричеството и околната среда оказват голямо влияние върху ума, но е напълно възможно въпросното да се постигне и без човек да бяга и да търси по-добри условия. За да стане това обаче е хубаво у същия да има вяра поне колкото зърно синапено.



Ако вярата е мала и човек не успява да трансформира това или онава и то продължава да го държи далеч от центъра и в неведение, по-добре е същия да потърси помощ, или сам да си я даде, чрез различни методики, включае промяната на средата.
Външната среда е твърда важна за онзи, на който тя все още оказва влияние.
Тя може да свали човек, или да го въздигне, затова е добре за слабия и немощния да се потърси "външен мир" за да бъде той достатъчно голяма предпоставка, или условия за появата на "вътрешен" такъв.

С просветлението нищо не свършва, ами напротив - тогава започва пътя.
Докато човек не достигне абсолютната, безприкославна и безусловна любов, то той ще е податлив на "външни" влияния и на "вътрешни" промени/изменения.

Кристалното ниво, което се постига по време на просветлението прилича на нещо, което те избелва (про Свет), а светлото и чистото лесно се цапа, което ще рече че непрекъснато човек бива да се бели, да се чисти, докато не достигне по-върхово състояние, което да не позволява да тъмнината да го затули.
Кристалното ниво се нарича Самадхи, Нирвана, Шабат и пр. Има много видове Самадхи, но дакато то не стане постоянно състояние и Живот, положението не е никак розаво.
Всъщност розовия цвят е след постояното Самадхи и се нарича Любов.

Недостатъчната любов държи тялото в тление и то не може да достигне до нетлението. Буда затова умрял, но има мнозина които завършиха земния си път по триумфален начин и не оставиха труп на земята, тяло за поглебение.
Любовта при тях бе толкова силна, че трянсформира и най-твърдата материя, правейки я ефира.
Същите са станали Жители на Шамбала.





Редактирано от edinica_nula на 13.05.10 20:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.