Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Интелектът Будхи!нови [re: xpиcтo_]  
Автор blue orchid ()
Публикувано02.05.10 01:27



Според мен би се справил по-подобаващо с Карен Хорни, отколкото с Карл Юнг :)))



Тема Re: Интелектът Будхи!нови [re: blue orchid]  
Автор xpиcтo_ (8)
Публикувано02.05.10 06:44



За пръв път я чувам :)



Тема Re: Интелектът Будхи!нови [re: xpиcтo_]  
Автор blue orchid ()
Публикувано02.05.10 08:54



Ами, то и аз горе-долу така :)))

Знаеш ли какво се сетих сега за Юнг, няма връзка с въпроса ти, ама се сетих :))) Той е смятал, че знанието ни за 'психологическите факти' е твърде непълно и неясно, и всяко абсолютизиране на някои от тях е израз на наше несъзнавано съмнение. Беше го формулирал като сентенция: 'Фанатизмът - това винаги е компенсация на тайното съмнение' :)))



Тема Re: Интелектът Будхи!нови [re: blue orchid]  
Автор xpиcтo_ (8)
Публикувано03.05.10 07:01



Поредният цитат от Юнг, който ми допада :) Наскоро се бях зачел в едни писания на Карнеги и ми направи впечатление (при все лековатия и комерсиален стил на Карнеги), колко често цитира Юнг.

И аз да споделя една фраза на Юнг, дето ми допадна много, особено на фона на горнатата схемичка, дето постнах:

"When an inner situation is not made conscious, it appears outside as fate"



Чувал съм за статия на Юнг за йога, така и не я намерих да я прочета. Май някой беше постнал навремето тук линк на руски с нея, ама аз не разбирам толкова руски, та да я възприема пълноценно.

Редактирано от xpиcтo_ на 03.05.10 07:04.



Тема Re: Интелектът Будхи!нови [re: xpиcтo_]  
Автор blue orchid ()
Публикувано03.05.10 09:45



Юнг ми е някак мъглив, не съм се занимавала сериозно с него, познавам му отгоре отгоре идеите и то отпреди десетина години, много ми е поизбледнял. Върти ми се нещо, че в едно от трите томчета на избрано или в автобиографията му имаше нещо за Йога, може и да бъркам, мъгляво ми е.

Имам някакъв блед спомен, че в една от книгите си той споменаваше, има книга за Йога или нещо във връзка с източните философии, обаче навремето я търсих и никъде не я намерих. Името й мисля, че беше нещо от рода на "Златното цвете". Само да не те излъжа :)))



Тема Re: Интелектът Будхи!нови [re: xpиcтo_]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано03.05.10 11:12



В отговор на:

Автор: xpиcтo_

Брахман,

един академично зададен въпрос, на който съм сигурен, че можеш да отговориш подобаващо не-само-академично:

Би ли коментирал от Бранхманска гледна точка, идеите на Юнг :) :



Съжалявам приятелю но не ми се иска да се хващам с Юнг. Имам прекалено лошо мнение за него и неговите работи, и прекалено малко време за да "доказвам" къде греши и какви му са налудничавите идеи.

Ако знаеш английски, виж в ютюб има разни клипове на негови грандоманско - сектанскти изказвания. Говори като махленска врачка или като член на някой култова секта. Липсва му научност, говори замаглено, неопределено, и го е страх да каже НЕ ЗНАМ!!! Вместо това казва че имало неща които другите не знаят защото те не могат все още но той ги "знаел" вече

Аре стига с фантазьори.

Както и да е не ми се иска да се хващам с него. Отдавна е изхвърлен от сериозната психология.

Разбира се Юнг е казал и много свестни неща но същите неща може да ти ги каже и някой по възрастен но помъдрял човек от последното село в България. Еее с по прости думи но принципа е същия Вместо да четеш Юнг, вземи чети една книга с поговорки, ще ти бъде по полезна и ще научиш повече



Тема Карл Юнг - пълна трагедиянови [re: oтБpaxмaн]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано03.05.10 11:27



За да не съм голословн съвсем







Тема Re: Карл Юнг - пълна трагедиянови [re: oтБpaxмaн]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано03.05.10 11:41



И още малко да добавя в това отношение!!

Тук в този клип Юнг казва че той ЗНАЕЛ че Бог съществува!!??!! Не че вярвал ами направо знаел??? Пълен сектанта идиот:



А тук Юнг говори че имало "живот след смърта но в някакво друго измерение и време"!?!? По същият начин той казва, че той не вярвал в живот след смърта, но знаел, бил убедан в живот след смърта защото имало "доказателства" от разговорите с неговите пациенти?????????



ПП Между другото Юнг говори английски с типичен немски акцент, точно така както говорят в смешният сериал "Ало Ало" германците. Може би затова просто не мога да се сдържа да не се смея на глупостите му



Тема За Юнг, Търсача и Нирмала Девинови [re: oтБpaxмaн]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано03.05.10 11:48



Току що имах вътрешно просветление

Даде ми се от бога една истина Ангел Михаил ми я пошушна на ухото

Ако Карл Юнг беше жив в днешно време, той щеше да стане член на сектата на Нирмала Деви, и щеше да бъде учител на Търсача



Тема Re: За Юнг, Търсача и Нирмала Девинови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Live Love Laugh ()
Публикувано03.05.10 11:56



Напишеш нещо хубаво и после пак да си дойдем на думата:))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.