Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:46 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Символизъмнови  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано23.04.10 16:16



Започвам една серия от теми за символизъм в индийската философия и значението на тези символи. Всеки е добре дошъл да чете, да копира и т.н. няма проблеми. Темите ще ги излагам във форума на Имаго защото там може да коригирам по всяко време и да поправям грешки и т.н.

Ако смятате че е полезно, можете да копирате от там това което представлява интерес.

Започвам с третото око










Тема Re: Символизъмнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор blue orchid ()
Публикувано23.04.10 18:06



Ех, в каква ананда се размазвам щом те видя...



Пръв четец съм ти на новата тема

А, Шива е пич



Тема Re: Символизъмнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.04.10 18:28



В отговор на:

Тази мъдрост се развива в продължение на години и изисква и знания и опит.




Няма такова нещо, мъдростта не изисква нито знания, нито опит, не ги изключва, но не ги изисква като задължително условие - нерядко по-простовати и дори необразовани хора са много по-интелигентни, по-мъдри, от други, които са много по-образовани и заредени с много повече знания и опит. Мъдростта може да използва конкретни знания и опит, но посредством само знание и опит не може да се докара мъдрост; нужно е осъзнаване!

Знанието и опитът са от ума и както пишеш, диференцирането/разпознаването на обектите става от ума, т.е. те също могат да са част от "пречката" за осъзнаване неделимостта на цялото.

В отговор на:

Така когато йогинът насочи своят фин интелект към какъвто и да е обект, то този обект „изчезва” бива „изгорен”. Дори емоциите, изчезнат когато биват наблюдавани правилно. Болката изчезва, ако вниманието на финият интелект бива насочен към нея.




Какво разбираш под "фин интелект" и кой го "насочва"?



Тема Re: Символизъмнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано24.04.10 01:30



O, с удоволствие и аз се записвам в читалнята!

ДЖАП, ТАП, КАРО!



Тема Re: Символизъмнови [re: titiksha_]  
Автор blue orchid ()
Публикувано24.04.10 09:55



Супер, а докато чакаме можем да отворим бара




***
Филма за Рама не знам къде е качен, но мога да ти го прехвърля :)))



Тема Re: Символизъмнови [re: blue orchid]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано24.04.10 10:26



В отговор на:

Автор: blue orchid

Супер, а докато чакаме можем да отворим бара


Давай отваряй бара

и да забием клюката Какво е станало с пустият му форум? Кой мушморок е станал сега мъдедърпатор? Или са трима четери? Гледем че е взел да си придава тежкарства ама всяко чудо за три дена. Ще му мине

Орхи да те питам един въпрос ама не го вземай сериозно и навътре Хич хабер си нямам от това Готик? Винаги съм гледал с предрасъдъци и подозрение на хора които се увличат по това движение. Но не съм задържал ума си за повече от секунда върху тях. Докато не срещнах теб във форума тук.Виждаш ми се страшно интелегентно момиче със здрав разум и правилно различаване. В същото време се увличаш явно и си падаш по това движение. Това ме кара да мисля че може би аз в моята преценка за Готиците греша. Прегледах на бързо две три неща из интернет но... не мога да се ориентирам, кой е Готик и кога? Например за Марлин Мансън казват, че не бил готик!??? Не си падам по него и не бих го слушал но ми изглежда също като готик??



Както и да е, въпроса ми е следният: Може ли да ми кажеш няколко думи за това движение, защо ти харесва? Какво проповядва? Какво ти дава? Какво цели? Какво иска да се каже с този стил на обличане? Това дали е някаква форма на култура и изкуство? Какво състояние на ума човек има когато е Готик? Как последователите на това течение се отнасят към останалите хора? Готик свързано ли е с религия или с някакви вярвания - например вярване в таласъми? Какви са идеалите на това течение?

Хмммм..... имам още въпроси ама карай за сега само с тези Между другото отговора на тези въпроси би ми помогнал да променя мнението си за Готик, да ги видя в друга светлина и по този начин да стана по обективен, по близо до истината. А това е Йога!!!!

Редактирано от oтБpaxмaн на 24.04.10 10:29.



Тема Re: Символизъмнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор blue orchid ()
Публикувано24.04.10 10:48



Откъде да знам какво е готик, аз от музика не се интересувам, слушам само като съм тук и слушам каквото ми падне, стига да ми харесва разбира се. На теб какво не ти харесва в тая музика, или нещо в клипа. Това е някъв филм, не съм го гледала. Ама лейдито ме кефи, супер излъчване хихи :))) Цялото си е една игра на ума. Точно като това, че почвам да си мисля, че само ме оглеждаш с какви джаджи се кича. Кво ти пука, това са глупости, лигоч хихи :)))

Тоя клип, дето ми го пусна, кефи ме музиката, ама да не гледам картинките хихи :)))

За музика по-добре питай Витаминко, той май ги разбира тия работи. Между другото, много поздрави, гледам страшен подпис си е сложил - 'Аз съм религиозен фанатик и преча на прогреса', кефи ме хихи :)))


Кво друго - новия модератор, ами не го познавам, изглежда печен, нещо хатха го раздаваше май и така. Иначе гледам и хуанджи си е тука, а третия мод, Некро, той е пич, магистър е по индийска философия, като Раджата. Не че е като него де, като изключим това, че и двамата са печени - нищо общо нямат хихи :)))

Рапорт даден хихи :)))



Тема Re: Символизъмнови [re: blue orchid]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано24.04.10 11:24



В отговор на:
Автор: blue orchid
Откъде да знам какво е готик

Арееее......



Какво не ми харесва? Хммм като ги гледам от страни приличат ми на вид секта които вярват в какви ли не чудеса, свръхестествени явления, разни таласъмски истории Но възможно е да е вид изкуство? Не знам, не ми се рови да чета затова те питах. Най вероятното е че има различни течения Готик. И разбира се не е само музика, това си е начин на живот или по скоро СТИЛ на живот???

Точно като това, че почвам да си мисля, че само ме оглеждаш с какви джаджи се кича. Кво ти пука, това са глупости, лигоч хихи :)))

Ааа пука ми... нищо не ми пука Интересно ми е ще ми се да знам какво става в ума на една група от хора които ми изглеждат като от друга планета! Как мислят, как живеят... Чисто любопитство най вече.

Я виж в Ню Йорк какви Готици имало ....




Тема Re: Символизъмнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор blue orchid ()
Публикувано24.04.10 11:43



Не бе, сериозно хихи :))) Цял живот слушам метъл и уейв, ама ако ме питаш ква им е философията - от къде да знам. Аз текстовете им не знам, па камоли анализ на философията им да правя хихи :)))) Като ме кефи - слушам; като не ме кефи - не слушам. Толкова е елементарно хихи :)))

А, това за групите, компаниите и обществата - те са шантава работа, а и са за екстроверти. Аз съм по интро и си гледам мене си. Ако нещо ми стане интересно, може и да се поинформирам, ама те конкретно не са ми били :)))



Тема Re: Символизъмнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано24.04.10 12:03



В отговор на:

Какво е станало с пустият му форум? Кой мушморок е станал сега мъдедърпатор? Или са трима четери? Гледем че е взел да си придава тежкарства ама всяко чудо за три дена. Ще му мине




Мъдедърпатор! Уби ма!! :)))

Time and again: ще те помоля за повече самоконтрол по отношение използването на думи описващи отделителната и половата система. Имаш дълбоко разбиране за Веданта и способноста да обясняваш с точни и достъпни примери. Това е много по-рядко срещано дори от най-бляскави успехи в категория "Остроумничане в областа под кръста".


подпис:

Мушморок Зловещий aka TaSHakoTegliCH




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.