Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:11 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Йога за деца?нови  
Автор _parvaty_ (божествена)
Публикувано08.04.10 15:26



Здравейте йоги! Изисках позволение да пиша тук, защото много ме вълнува този въпрос - на каква възраст е добре да се започне с йога? Нямам амбиция да превръщам детето си в йогист, нито да я калявам излишно с дисциплина, но на мен самата йога ми доставя удоволствие, пък и е един от малкото спортове, които можем да посещаваме заедно. Другия въпрос е - къде да ходим? Има толкова центрове в интернет, че направо можеш да луднеш, докато изчетеш школите, сутрите и т.н., и в коя пурана какво пишело за незнам си кой стил...

Ще бъда благодарна на отзовалите се.



Тема Re: Йога за деца?нови [re: _parvaty_]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано08.04.10 15:32



Недей мъчи детето и го остави да си играе.


Това, че теб те влече йогата не означава, че същото важи за него. Като порасне то само ще си избере пътя, ако го влече.
Каква йога практикувате?



Тема Re: Йога за деца?нови [re: _parvaty_]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано08.04.10 15:53



Пробвай



"В неделя, 11.04, ще се проведе занимание по йога за деца и родители. "

___________



Тема Re: Йога за деца?нови [re: _parvaty_]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано08.04.10 18:24



Важно е първо какво търсиш ти от йога и второ дали детето ти се интересува и вдъхновява от това. Дали само подобряване на физическото здраве и кондиция или нещо по-дълбоко - психологическо изчистване, което всъщност е в основата (на здравето и на цялостния и естествен начин на живот въобще) и е най-важната функция на йога.

Повечето центрове са си комерсиални и йога се е превърнала в бизнес, повече отколкото начин на живот, каквото всъщност е реалното предназначение на тази древна наука.



Тема Re: Йога за деца? [re: Tъpcaч_]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано08.04.10 18:26



Възрастта не винаги е ограничител, при различните хора е различно.



Тема No commers!нови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано08.04.10 20:57



Много мъже биха практикували с радост и съвсем безплатно някои пози от Йога с младите майки. За съжаление курсът е 18+ и деца естествено не се допускат.

Ако не бях обрекъл тялото си на пълно брахмачарство, с радост бих се присъединил и аз към тая група. Уви, noblesse oblige!



___________

Редактирано от mo32 на 08.04.10 20:58.



Тема Ами, никаква, понастоящем...нови [re: Tъpcaч_]  
Автор _parvaty_ (божествена)
Публикувано08.04.10 21:56



На йога ходех в мазето на хотел Ганеша, инструкторката се казва Надя, била е 7 години в Индия... водеше добре, поне на мен ми беше добре... само, че, йога е нещо, на което трябва да се посветиш напълно... а пък аз... съм си доста... земен човек... тая работа с водата в носа, клизмите, не яденето на месо и прочие... малко нагорно ми идват...

Има, обаче, някои предимства - шавасана, например, и изобщо медитативните практики, които иначе не ми се удават, не мога да се отпусна, ако някой не ме води... Та, не знам... не съм сигурна и доколко има смисъл да се занимавам с нещо, на което знам, че не мога да се отдам 100 %... Но, това е единствения ... спорт, който можем да посещаваме колективно с дребосъчето...



Тема А, благодаря ти, точно Надя Гавраилова,нови [re: mo32]  
Автор _parvaty_ (божествена)
Публикувано08.04.10 22:09



по снимката я познах, ми беше първия досег с йога - много балансирана и приятна жена!

Ще опитам това в неделя, благодаря!

п.п. там добра ли е залата? Защото, Надя по едно време даваше часове в студентския дом... много мизерно беше там...



Тема Re: А, благодаря ти, точно Надя Гавраилова,нови [re: _parvaty_]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано08.04.10 22:18



Всъщност са две зали, доста големи, нови и удобни. Нямам забележки. Предвид, че ми беше горещо във всеки един случай, мисля, че ще е тъкмо по вкуса на жените и децата.

Там гледах нхуба бой с възглавници между децата. Повече от половин час не можаха да ги усмирят, ама си беше празник, а не практика.

От това, което съм виждал по разни йога лагери, заниманията с децата са много приятни.

Като човек, който не се занимава с Йога, мога да кажа, че хората там са сред малкото йоги, които никога не са опитвали да ме привличат и убеждават да практикувам йога, нито са ме критикували, че не практикувам и не проявявам интерес... Въобще, очарован съм, много приятни хора.

___________



Тема А, извинявай,нови [re: mo32]  
Автор _parvaty_ (божествена)
Публикувано08.04.10 22:27



какво е "нхуба"?

Иначе... не знам - дребното ходи в градината на танци - латино и народни, рисуване и английски, всичкото като допълнителна дейност! Но, след обяд няма какво да правим, а идва лято... е, аз работя, но ще спирам, и ще ходим на спорт! Там ще пробваме, аз съм толкова зиморничава, че сигурно ще ми е супер, пък, като си помисля, че йога се прави бос... Иначе ти благодаря за обратната връзка - какво да правиш - колкото повече ноблес, толкова повече те оближва!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.